عوارض لیزر موهای زائد

اشتراک گذاری :

بعد از اختراع دستگاه لیزر موهای زائد ، افراد به پوستی بدون مو و صاف به مدت طولانی دست پیدا کردند که آرزوی دیرینه انسانها بخصوص بانوان بوده است. بدین ترتیب با انجام لیزر موهای زائد ، نور لیزر به رنگدانه فولیکول مو اصابت کرده و با گرم کردن فولیکول مو آن را از بین می برد. اما شاید از دوستان و آشنایان شنیده باشید که با مراجعه به مرکز لیزر موهای زائد و انجام لیزر درمانی دچار عوارض پوستی و سوختگی شده اند. در ادامه به توضیح درباره عوارض لیزر موهای زائد می پردازیم ، لذا در صورتی که شما هم می خواهید لیزر موهای زائد انجام دهید ، اما از عوارض آن نگران هستید ، با ما همراه باشید.                               

مکانیسم لیزر موهای زائد و عمق نفوذ آن

قبل از اینکه درباره عوارض لیزر موهای زائد صحبت کنیم ، درباره مکانیسم لیزر موهای زائد و عمق نفوذ لیزر توضیح می دهیم. از آنجا که خیلی از افراد از لیزر به دلیل عمق نفوذ آن به لایه های زیرین پوست و بافت های بدن هراس دارند ، لذا باید توضیح دهیم که عمق نفوذ لیزر تنها به نیم سانتی از پوست در محل قرار گیری فولیکول مو که ریشه مو در آن قرار گرفته ، می باشد. ازین رو دستگاه لیزر موهای زائد به قدری دقیق طراحی شده است که نور لیزر از این قسمت فراتر نرفته و به لایه های دیگر پوست و بافت پوست و اجزاء داخلی بدن نمی رسد.

بدین ترتیب با علم به اینکه لیزر موهای زائد تا چه اندازه می تواند دقیق و اصولی باشد ، به شما این اطمینان را می دهد که به بدن آسیبی نرسانده و عوارضی نخواهد داشت که البته این مطلب زمانی صحیح است که لیزر درمانی توسط اپراتور لیزر با تجربه و متبحر و آشنا به دستگاه لیزر موهای زائد و طول موج ها باشد و شناخت کافی از نوع و رنگ پوست و انتخاب طول موج مناسب برای هر پوست داشته باشد که از نکات مهم انجام لیزر موهای زائد ایمن و بدون عوارض می باشد.

بهترین کلینیک زیبایی در رشت

عوارض لیزر موهای زائد چیست ؟

چنانچه گفته شد ، انجام لیزر موهای زائد با استفاده از دستگاه لیزر جدید و استاندارد و توسط کارشناس لیزر ماهر انجام گیرد ، کاملا بدون عوارض و آسیب خواهد بود. در نتیجه عوارضی که در ادامه آمده است ، مربوط به زمانی است که دستگاه لیزر موهای زائد تقلبی یا قدیمی باشد و اپراتور لیزر آشنایی با طول موج و نوع پوست و ... نداشته باشد.

1- پوسته پوسته شدن :

یکی از عوارضی که می تواند یک لیزر درمانی داشته باشد ، پوسته پوسته شدن است که اگرچه ممکنست جزئی باشد ولی احتمال دارد تبدیل به زخم گردد. لازم به توضیح است که این مشکل زمانی اتفاق می افتد که بعضا پوست فرد خشک باشد و سری دستگاه لیزر تماسی در تماس مستقیم با پوست به اندازه کافی سرد نباشد که امکان سوختگی سطحی در شرایط وجود خواهد داشت که فرد دچار پوسته پوسته شدن می گردد. بنابراین استفاده از کرم مرطوب کننده و لوسیون از ایجاد چنین مشکلی پیشگیری خواهد کرد که البته نباید دقیقا قبل از لیزر درمانی از کرم استفاده شود.

مطالب بیشتر : با مزایای لیزر موهای زائد هم آشنا شوید.

2- قرمزی پوست

از دیگر عوارض لیزر موهای زائد می توان به قرمزی پوست و تحریک شدن آن که بیشتر برای افرادی که پوست حساس و نازکی دارند ، رخ می دهد که نزدیک فولیکول مو قرمزی و تورم ایجاد می شود نظیر آنچه در روش اپیلاسیون دیده اید. لازم به ذکر است که این قرمزی و تحریک و یا حتی سوزش بعد از مدت کوتاهی از بین می رود که برای کمک به تسریع بهبودی آن می تواند از کمپرس سرد کمک بگیرید.

کلینیک زیبایی در رشت

3- رشد مو در اطراف مناطق لیزر شده

عموما در صورت مراجعه به بهترین مرکز لیزر موهای زائد در رشت به شما درباره لیزر موهای کرکی توضیح می دهند که در این زمینه باید بدانید که لیزر موهای کرکی به دلیل عدم شناسایی توسط نور لیزر قابل انجام نیست و در صورت انجام آن تبدیل به موهای ضخیم تر خواهد شد و در نتیجه برای کسب نتیجه از لیزر باید جلسات زیادی برای درمان این موها برنامه ریزی کنید. از سوی دیگر در صورت شک به مشکلات هورمونی هم آزمایشات مربوطه را انجام دهید تا از این بابت هم مطمئن شوید ، چرا که اختلالات هورمونی نظیر تخمدان پلی کیستیک هم منجر به رویش مو در اطراف مناطق لیزر شده می گردد.

4- تغییر رنگدانه های پوستی

از دیگر عوارض لیزر موهای زائد می توان به تغییر رنگدانه های پوست اشاره کرد که افراد با پوست بسیار روشن ، ایجاد لکه های تیره و برعکس افراد با پوست تیره تشکیل لکه های روشن تر از پوست مواجه می شوند. قابل ذکر است که این تغییرات پوستی موقتی بوده و پس از مدت زمانی از بین می رود ، اما در صورت شدید بودن و یا طولانی شدن این مشکل حتما به پزشک مراجعه نمایید.

شماره تماس برای مشاوره رایگان با متخصصین بهترین کلینیک زیبایی در رشت : 01332662196 - 01332006295 - 09125396478

کلینیک زیبایی آلما در رشت

اینستاگرام : https://instagram.com/alma.skin.care

مقالات مشابه


logo