خدمات

هایفوتراپی

اشتراک گذاری :

شاید تاکنون نام هایفوتراپی را شنیده باشید و یا روش های مختلفی در باره جوان سازی و ترمیم پوست صورت را برسی کرده و در میان آنها نام هایفوتراپی را نیز شنیده باشید اما اطلاعات دقیقی از این روش بدست نیاورده باشید. در این جا همه آن چیزی که نیاز است در باره هایفوتراپی گفته شود را آورده و تلاش شده تمامی جنبه های آن را را برسی کنیم. پس در ادامه با ما همراه شوید.

هایفوتراپی چیست

اگر درکودکی با استفاده از ذره بین و ایجاد تمرکز نور خورشید در کانون آن بازی کرده اید می دانید که به چه صورت با یک عدسی می توان پرتو ها را در یک نقطه متمرکز نمود. این موضوع شباهت زیادی به هایفوتراپی داشته با این تفاوت که در هایفو بجای نور امواج فراصوت دسته بندی و بصورت متمرکز به ناحیه مورد درمان تابیده می شود. از این روش درمانی برای بسیاری از بیماریها و اختلالات عصبی و همچنین برای جوانسازی و لیفت پوست صورت استفاده می شود که درواقع امواج با تحریک لایه های عمقی پوست باعث سفتی و لیفت پوست صورت گردیده و آثار آن بلا فاصله پس از درمان قابل رویت است اما در طول زمان تاثیر آن بیشتر مشهود می شود.این روش بسیار مناسب و جایگزین خوبی بجای عمل جراحی برای جوانسازی پوست بوده که مزایای آن در ادامه بیشتر مورد برسی قرار گرفته.

مزایای هایفوتراپی

همانگونه که پیشتر بدان اشاره شد از هایفوتراپی برای درمان بسیاری از بیماریها و اختلالات عصبی علاوه بر جوانسازی پوست استفاده می شود که اصلا فلسفه به وجود آمدن آن در ابتدا برای درمان بیماری هایی نظیر اختلالات عصبی و بعد ها در شکستن سنگ کلیه نیز مورد استفاده قرار گرفت و دلیل عمده آن نیز به این خاطر است که با ذره بین صوتی که در آن نصب گردیده و به علت تمرکز امواجی که ایجاد می کند به پزشکان امکان درمان دقیق بر روی یک ناحیه خاص بدون جراحی و اسیب به بافت های دیگر را می دهد. اما از آنجایی که موضوع مورد بحث ما استفاده از هایفوتراپی برای جوانسازی و لیفت پوست است در اینجا ما فقط به مزایای هایفوتراپی در امور زیبایی و رفع افتادگی پوست می پردازیم.
1. هایفوتراپی در مقایسه با دیگر روش های جوانسازی پوست مانند میکرونیدلینگ ، ار اف و... دارای عمق نفوذ بیشتر بوده و به دلیل شفافیت سطح رویی پوست امواج کاملا از آن عبور نموده و لایه های عمقی را هدف قرار می دهد که این باعث تاثیر و ماندگاری بیشتر هایفو نسبت به دیگر روش ها می باشد.
2. بر خلاف عمل های جراحی برای زیبایی هایفوتراپی نیازی به بیهوشی یا بریدگی و بخیه نداشته و بلافاصله بعد از انجام هایفو می توان به فعالیت روزمره ادامه داد و بجز کبودی مختصری که در کمتر از چند روز از بین می رود عوارض پس از عمل خاصی ندارد.
3. به لحاظ هزینه و به خاطر ماندگاری طولانی مدت تاثیر آن از دیگر روش های مشابه برای جوانسازی پوست صورت موثر تر و مقرون بصرفه تر می باشد.
4. در درمان چین و چروک های عمقی و افتادگی های شدید پوستی مانند غبغب و چروک اطراف لب هیچ روش درمانی بجز هایفو تراپی این عمق تاثیر را نداشته مگر جراحی پلاستیک
5. از آنجایی که در روش هایفو برش ، بخیه و زخمی وجود ندارد امکان ابتلا به بیماری های عفونی و انتقال بیماری وجود ندارد

نحوه تاثیر امواج هایفو تراپی

از جمله مزایای هایفو تراپی HIFU این است که بدون ایجاد اثر و ردی بروی سطح پوست به لایه های عمقی آن نفوذ کرده و تاثیر خود را در آنجا می گذارد. اما این چگونه میسر می شود که بدون ایجاد زخم و سوختگی بر روی سطح پوست ، لایه های زیرین گرم و مورد عمل امواج اولتراسوند هایفو قرار بگیرند ؟ اگر به مثال ذره بین بازگردیم ، وقتی شما دست خود را در فاصله کمی از ذره بین قرار دهید هیچ گرمایی احساس نمی کنید بلکه گرمای حاصل از نور خورشید که باعث سوختگی می شود فقط در فاصله کانونی و در جایی که پرتو ها متمرکز شده و به شکل یک نقطه در آمده اند اتفاق می افتد که دقیقا این روش برای تابش پرتو های فرا صوتی در هایفو تراپی مورد استفاده قرار می گیرد

ماندگاری اثر هایفوتراپی

تاثیر انجام هایفو تراپی را از همان روزهای اول می توانید بر روی پوست خود احساس کرده اما نتایج اصلی بعد از حدود دو ماه که پوست فرصت کالیژن سازی و تغییر را پیدا می کند خواهید دید. اما اینکه تا چه میزان تاثیرات آن و تا چه زمانی ماندگار است تحت تاثیر عوامل دیگر متغییر بوده که سن افراد و تغذیه آنها از مهمترین عوامل موثر خواهد بود اما بصورت حدودی شاید هر یک سال و برای برخی هر دو سال یکبار هایفوتراپی نیاز به تمدید داشته باشد.

عوارض هایفو تراپی

امواج مورد استفاده در روش درمانی هایفو از نوع اولتراراسوند است که سالها برای درمان عارضه های مختلف توسط پزشکان مورد استفاده قرار می گرفته و عمر استفاده از این امواج بیش از سه دهه است که در روش هایفوتراپی با متمرکز کردن آنها بر روی یک نقطه خاص برای درمان شلی و مشکلات پوستی استفاده می شود.پس از انجام هایفو ممکن است تا دو روز کمی در پوست صورت خود احساس خارش و تا چند ساعت پس از انجام هایفو کمی قرمزی یا کبودی بر روی پوست شما به وجود آید و به جز این موارد عوارض جانبی دیگری برای هایفو وجود ندارد.
نکته : در برخی نقاط صورت مانند نواحی دور چشم و نقاطی که عصب ها در لایه های سطحی تری قرار دارند می بایست فرکانس دستگاه متناسب با آن نقاط تغییر کند که این جز موارد تخصص پزشک و تکنسین مربوطه که در حال انجام هایفو تراپی دارد داشته. در صورتی که همه نقاط با فرکانس بالا انجام شود ممکن است در برخی نقاط که مسیر عصب های صورت است التهاب یا کبودی ایجاد شود که البته این کبودی پس از چند روز از بین خواهد رفت.

هایفوتراپی در رشت

خدمات هایفوتراپی امروزه در کلینیک و مطب های پزشکی مختلفی ارائه می شود. آلما اولین کلینیک زیبایی در رشت بوده که به ارائه تخصصی هایفوتراپی تحت نظر پزشک متخصص پوست و زیبایی پرداخته که جهت مشاوره رایگان و دریافت نوبت می توانید با ما در تماس باشید.

چه افرادی نباید از هایفوتراپی استفاده کنند

اینکه هایفو تراپی برای چه کسی مناسب است و چه افرادی نباید از این روش درمانی استفاده کنند و یا میزان تاثیر آن در فرد چقدر است می بایست توسط پزشک پس از معاینه مشخص شود چرا که ممکن است روش های درمانی دیگری برای فرد مناسب تر باشد اما بطور عمومی برای افرادی که بیماری های پوستی و عفونی داشته باشند تا درمان کامل بیماری مناسب نیست و بهتر است این کار را به کمی بعد تر موکول کنند.همچنین هایفوتراپی برای زنان باردار و افرادی که دارای بیماری های قلبی هستند ممنوعیت مطلق داشته و ذر برخی موارد برای کسانی که دارو های خاصی مصرف می کنند هم نیز ممکن است مضر باشد ، به همین منظور قبل از درمان پزشک خود را بطور کامل در جریان دارو هایی که مصرف می کنید و یا سوابق بیماری های خاصی اگر داشته اید بگذارید.

در تصویر زیر نحوه ترمرکز امواج فراصوت در هایفوتراپی و تاثیر آن بر روی لایه عمقی پوست مشاهده می گردد.
هایفوتراپی در رشت

سوالات شما در باره هایفوتراپی در رشت  و پاسخ متخصصان کلینیک آلما
سن مناسب برای هایفوتراپی چه زمانی است؟
قطعا افراد در سنین اولیه جوانی نیازی به این کار نداشته جرا که پوست آنها شاداب و بدون چین و چروک است اما بهترین نتیجه در سنین آغازین میانسالی یعنی پایان دهه سوم تا دهه ششم سن هر فردی برای انجام این درمان مناسب ترین زمان بوده و پوست آنها واکنش مناسبی از خود نشان میدهد بطوری که لیفت شدن پوست پس از یک ماه بخوبی در آنها مشهود است.

بعد از انجام هایفوتراپی چند سال جوان تر بنظر می رسیم ؟
این پرسش از آن جمله سوال هایی است که پاسخ شفافی نداشته چرا که بطور نسبی در افراد با شرایط سنی و نوع بافت پوستی متفاوت بوده اما بطور حدودی پس از چند ماه تقریبا افراد پنج تا ده سال جوان تر بنظر می رسند.
تاثیر کامل هایفوتراپی چه زمانی پدیدار می شود؟
تاثیر اولیه آن بلافاصله بعد از درمان پدیدار گشته اما تاثیر واقعی آن پس از گذشت 45 تا 90 روز قابل مشاهده می باشد.
آیا هایفوتراپی درد دارد؟ نیاز به بی حسی یا داروی آرامبخش داشته؟
درد خیر اما کمی احساس گرما زیر پوست خود خواهید داشت که کاملا قابل تحمل است اما ممکن است دکتر بنا به تشخیص از کرم بی حس کننده استفاده کند تا حتی این گرمای کم دستگاه را هم احساس نکنید.
چه کسانی به نتیجه مطلوب از هایفوتراپی دست نمی یابند؟
معمولا افرادی که سن زیادی داشته بطوری که پوست آنها دارای درجه افتادگی زیادی بوده و چین و چروک های عمقی با سن زیاد دارند ، این روش برای آنها موثر نبوده چرا که با تحریک لایه عمقی پوست و لیفت آن نمی شود افتادگی های زیاد را برطرف نمود و برای این منظور احتمالا تا کنون روشی جز جراحی های زیبایی کارساز نیست.همچنین افرادی که دارای اضافه وزن بسیار زیادی هستند نتایج کمتری از این روش درمانی کسب می کنند.
زمان انجام هایفوتراپی چقدر است؟
معمولا پس از آماده سازی برای انجام درمان مدت زمان اصلی این کار بین یک تا یک و نیم ساعت خواهد بود.
قبل و بعد از انجام هایفو تراپی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟
قبل از شروع درمان نیاز به انجام عمل خاصی یا مصرف داروی خاصی نیست . فقط می بایست صورت خود را شسته و تمیز کنید. بعد از انجام آن نیز معمولا نیاز به مصرف داروی خاصی نیست و شما به فعالیت روزانه خود مطابق برنامه های عادی می پردازید. البته ممکن است بنا به تشخیص پزشک برای جلوگیری از حساسیت ، کبودی و درد احتمالی بعد از آن مسکن های ساده ای از جنس پروفن یا نظیر اینها برای چند روز اول تجویز شود.
آیا در زمان بارداری می توان از هایفوتراپی استفاده کرد؟
در دوران بارداری خیر و در دوران شیر دهی مشروط به نظر پزشک متخصص بوده اما بهتر است به پس از دوران شیردهی موکول شود.
هایفوتراپی چند جلسه نیاز به تکرار داشته و فواصل زمانی بین آنها چقدر است؟
معمولا یک جلسه درمانی کافی بوده و نیاز به تکرار جلسات در فواصل کوتاه نداشته و از آنجایی که تاثیر آن تا حدود دو سال بر قرار است ممکن است بعد از این مدت نیاز به تکرار مجدد آن داشته باشید.

در تصویر زیر تاثیر هایفو تراپی پس از گذشت 4 ماه قابل مشاهده است
هایفوتراپی
 

قیمت هایفوتراپی در رشت

ما در کلینیک زیبایی آلما در رشت افتخار داریم، خدمتی بی نظیر و تکنولوژی مدرن هایفوتراپی را به شما زیباپسندان ارائه دهیم. قیمت هایفوتراپی در رشت برای هر جلسه ناحیه صورت 1/900/000 تومان، خط خنده 1/100/000 تومان ، قیمت هایفوتراپی دررشت برای گردن 1/200/000 تومان ، همچنین  ناحیه غبغب 1/000/000 تومان  می باشد. اما باز هم در کمال خرسندی، پکیج های ویژه اقتصادی ما بدین شرح ارائه می شود. قیمت هایفوتراپی در رشت  برای پکیج صورت و غبغب 2/200/000 تومان و هزینه یا قیمت هایفوتراپی در رشت  برای پکیج صورت ، گردن و غبغب حدود 2/400/000 می باشد که تفاوت قیمت آن کاملاً مشهود است.

امواج مورد استفاده در هایفوتراپی از چه نوع امواجی می باشد.
درواقع جنس این امواج از نوع صوت اما نوع فراصوتی بوده که از طریق عدسی همگرایی که در دستگاه نصب شده در یک نقطه متمرکز می گردند.این نقطه به هم رسیدن امواج توسط دستگاه قابل تنظیم و تغییر بوده و بسته به نیاز عمق نفوظ یا تاثیر آن توسط متخصص در طول انجام عمل هایفوتراپی تغییر می کند. همچنین اطلاعات کلی در حین انجام این کار بر روی صفحه نمایش دستگاه به تکنسین مربوطه برای تنظیمات بهتر نمایش داده می شود.
بهترین دستگاه هایفوتراپی دررشت کدام است؟
دستگاه های مورد استفاده در هایفو مانند دستگاه های لیزی که برای رفع موهای زائد بدن و لیزر درمانی استفاده می شوند زیاد متنوع نبوده و بهترین نوع و معروف ترین آنها دستگاه کره ای با برند دابلو می باشد.

کلینیک زیبایی آلما - رشت

 • Michael Ethan

  رامین جوان

  در مورد هایفو ابرو سوال دارم ممنون میشم به بنده مشاوره بدین

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام ، ببخشید که دیر جواب داده شد اگر نیاز هست ، بفرمایید چطور میتونم کمکتون کنم

 • Michael Ethan

  سمیه

  سلام ، هایفو تراپی چند جلسه است و چقدر تاثیر گذاره؟ ممنون میشم توضیح بدید

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام عزیزم هایفوتراپی درد نداره چون ما از بیحسی استفاده میکنیم ، و شما دردی رو متوجه نمیشید ، توی متن خدمات دئر مورد هایفو توضیح هست من نمیخوام زیادی بگم ، اما بستگی به سن شما و درصد جوابدهی پوستتون به عوامل تحریک کننده کلاژن سازی داره ، یعنی شما پوستتون اگر مرتب پاکسازی شده و آماده باشه با انجام اینکار سریع شروع به پاسخدهی میکنه و کامل شما نتیجه رو در شفاف بودن پوسستون و صاف شدنش میبینید ، اما چروکهای قدیمی و عمق دار رو تا حد کمی میتونه از بین ببره بنابراین هر چه سن کمتر مـال 35 به بعد باشه بهتر جواب میده ممنون از شما

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  ببخشید تعداد جلسات یک جلسه در ساله

 • Michael Ethan

  ندا

  سلام، شما تخفیف ندارید برای انجام هایفو

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلا عزیزم ، سوالت جالب بود ، والا ما تو دوره های مختلف به مناسبتها بعضا تخفیف هم میزاریم ، این تخفیفات هایفو ، یا تخفیفات لیزر بصورت دوره ای نیست و به مناسبتهای مختلف ممکنه باشه یا نباشه ، ولی شما با مرکز تماس بگیرید براتون روی ادرس ایمیل یه کد تخفیف میفرستیم اونو با خودتون بیارید و تخفیف بگیرید. ممنون از همراهی تون

 • Michael Ethan

  رعنا

  سلام معمولا هر چند وقت باید برای هایفو اومد من دفعه قبل 6 ماه پیش اومدم پوست صورتم خیلی خوبه نمیخوام خراب شه لطفا راهنمایی کنید

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام خدا رو شکر که راضی بودید ، معمولا یکسال باید بگذره ، 8تا 9 ماه هم میشه انجام داد ممنون از همراهیتون


logo