خدمات

لیزر موهای زائد

اشتراک گذاری :

برای رفع موهای زائد بدن و جلوگیری از رشد مجدد آنها روش ها و راهکار های مختلفی وجود دارد که هرکدام دارای ویژگی های خود هستند اما استفاده از لیزر درمانی برای رفع موهای زائد بدن بطور قطع یکی از متداول ترین و ، بهترین و اثر بخش ترین آنها ست که اگر درست و تحت نظر متخصص انجام شود نتایج بسیار خوبی حاصل خواهد شد. از آنجایی که انجام خدمات لیزر موهای زائد در رشت جز خدمات کلینیک زیبایی آلما بوده در این مطلب تلاش شده تمامی جوانب ، مزایا و معایب و نکات قابل توجه در مورد لیزر موهای زائد مورد بررسی قرار گیرد. در ادامه با ما همراه باشید.
سالیان گذشته اطلاعات افراد در مورد لیزر موهای زائد بسیار کم و شایعات و تجربیات شخصی  عده کمی ، کل دانسته ها ی عمومی را در بر میگرفت . اما امروزه با پیشرفت فضای مجازی و بالاتر رفتن تعداد مراکزی که این نوع خدمات را ارايه میدهند و همچنین تنوع و پیشرفته تر شدن دستگاهها ، اکثر افراد تجربه استفاده از این تکنولوژی را داشته و دیگر ترس از آن یا در برخی موارد بی فایده  در نظر گرفتن آن کمتر شده است ، با این  وجود مختصری در مورد مزایا و معایب و نکات کلیدی آن توضیح خواهیم داد.


همه چیز درباره لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر چگونه موهای زائد بدن را رفع می کند؟
کاربرد لیزر در سالهای اخیر از برش  اشیا مختلف  گرفته تا افکتهای نوری و همچنین صنایع الکترونیک  افزایش چشمگیری داشته  اما در شاخه سلامت  گامهای بسیار بلندتری  برداشته که یکی از آنها استفاده  لیزر برای رفع  موهای زاید است. در واقع تمامی دستگاه های لیزر که برای رفع موهای زائد بدن مورد استفاده قرار می گیرند از طریق ایجاد پالس های نوری ریشه موهای زائد را هدف قرار میدهد  و باعث از بین رفتن ریشه موها و ریزش آن در طول انجام فرایند یا در دوره رشد بعدی مو خواهد شد .دستگاه های قدیمی بیشترین تاثیر را بر روی موهای تیره به دلیل قابلیت جذب نور زیاد داشته و بر موهای بلوند یا بور تاثیر بسیار کمتری داشته چرا که موهای روشن نور دستگاه لیزر را به خود جذب نمی کنند.البته این دستگاه ها همواره در حال توسعه و تکنولوژی مورد استفاده در آنها نیز در حال گسترش است و امروزه دستگاه های لیزر موهای زائد بسیار پیشرفته تر به بازار عرضه شده و در رشت نیز در کلینیک لیزر موهای زائد آلما مورد استفاده قرار میگیرد که نتایج بسیار بهتری روی موهای روشن نیز نشان داده.

متداول ترین دستگاه های لیزر موهای زائد عبارتند از:
لیزر دایود :
از سری لیزر های نیمه رسانا که طول موجی در حدود 800 نانومتر که بر روی پوست های نیمه روشن  با موهای مشکی و بلوند کارآیی دارد.  این دستگاه معمولا با خنک کننده آبی تماسی بر روی پوست قرار گرفته و در آن برای انتقال سرما به پوست و جلوگیری از سوختگی سطح پوست از ژل استفاده میکنند.

لیزر الکس : از سری لیزرهای جامد که طول موجی در حدود 700 نانومتر که بر روی پوست های روشن با موهای مشکی و بلوند کارآیی دارد. این دستگاه معمولا با خنک کننده گازی و غیر تماسی و بدون استفاده از ژل  کار میکند.

لیزر ND : که ترکیبی از  نور و لیزر نیمه رساناست و طول موج 1000 نانومتر دارد و بر روی پوست های تیره  و موهای مشکی  کارآیی دارد. خصوصیات شبیه دایود دارد .(توضیح کامل انواع دستگاه های لیزر و تصاویر آنها در انتهای همین مطلب آمده)

تاریخچه استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد بدن
اولین بار استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد در اوایل دهه 90 میلادی در امریکا شروع شد که پس از دریافت تائید در اواسط دهه نود از سازمان دارویی این کشور بصورت عمومی در کلینیک های زیبایی و مطب های تخصصی مورد استفاده قرار گرفته و به دلیل مشاهده نتایج مطلوب از عملکرد آن خیلی زود در همه جای جهان استفاده از لیزر گسترش یافت و امروزه تقریبا در همه جای جهان به عنوان روشی موثر برای رفع موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرد.استفاده از لیزر موهای زائد در ایران و در رشت نیز حدودا از سال 2005 به عنوان روشی ایمن و موثر برای رفع موهای زائد در کلینیک های زیبایی رواج یافت.

لیزر موهای زائد

مزایای استفاده از لیزر موهای زائد بدن
از دیرباز روش های مختلفی توسط انسان برای رفع موهای زائد مورد استفاده قرار می گرفت که شایع ترین آنها شیو کردن با انواع تیغ و ژیلت ، استفاده از مواد شیمیایی و کرم های موبر ، اپیلاسیون و بند انداختن صورت که در گذشته های دور تر بیشتر مورد استفاده قرار می گرفتند . اما مسئله در تمامی این روش ها این بود که آنها فقط صرفا مویی را که رشد کرده بود از بین برده و خیلی زود دوباره همان موهای زائد رشد می کردند و از آن بدتر اینکه برخی از روش ها مانند استفاده از تیغ باعث تقویت و افزایش رشد موهای زائد بدن می شدند. حال آنکه امروزه با استفاده از لیزر درمانی مرکز رشد مو یا همان ریشه مو مورد هدف قرار گرفته و با انجام چند جلسه ( حداکثر سه تا چهار بار ) در دوره زمانی مشخص تقریبا تمامی موهای زائد بدن از بین رفته و دیگر رشد نخواهند کرد. البته تاثیر آن و تعداد دفعات آن همانطور که در ادامه بطور کامل توضیح خواهیم داد بسته به نوع دستگاه و نوع موهای زائد بدن کمی برای اشخاص مختلف متفاوت خواهد بود.

معایب و عوارض استفاده از لیزر موهای زائد بدن
تا کنون عوارض یا آسیب جدی در مورد استفاده از لیزر درمانی برای حذف موهای زائد بدن گزارش نشده و فقط تمامی موارد مربوط به انتخاب نادرست دستگاه یا دانش کم اپراتور بوده که می بایست در این مورد درست انتخاب کنید و برای انجام لیزر به کلینیک های تخصصی بجای سالن های زیبایی یا باشگاه های ورزشی مراجعه نمائید. بطور کلی می توان این عوارض لیزر موهای زائد بدن را در صورت بی دقتی یا آسیب های ناشی از دستگاه به دسته های زیر تقسیم نمود
1. در صورت بی احتیاطی ممکن است باعث سوختگی پوست شود که بعد ها جای لک در محل سوختگی تا مدتها باقی میماند
2. تاثیر آن در پوست ها با توجه به رنگ آن متفاوت است که می بایست توسط متخصص تشخیص داده شود چرا که پوست های تیره جاذب نور لیزر بوده و ممکن است باعث سوختگی سطحی پوست شود.
3. ایجاد کبودی و خارش تا دو روز پس از انجام لیزر که البته جای نگرانی ندارد چرا که به زودی از بین خواهد رفت
4. مضر بودن اشعه برای برای چشم که درصورت استفاده از عینک مخصوص حین کار با دستگاه لیزر بخصوص هنگام کار بر روی پوست صورت ، از این آسیب جلوگیری می شود.

لیزر موهای زائد در رشت

شایعات در مورد استفاده از لیزر موهای زائد
- لیزر موهای زائد بدن به هیچوجه سرطان زا نیست و باعث عود کردن بیماریهای زمینه ای نخواهد شد
- لیزر موهای زائد باعث نازایی  چه در خانمها و جه در آقایان نمیشود
- لیزر نه تنها باعث بروز رگهای واریسی نمیشود بلکه این رگها را تا حدودی از بین خواهد برد
- برای انجام لیزر موهای زائد در رشت و کلینیک زیبایی آلما ، عینکی به شما داده خواهد شد که از نفوذ نور لیزر به داخل چشم جلوگیری خواهد کرد و آسیبی به چشم شما نمیزند ولی با اینحال اگر لیزر بر روی صورت شما انجام شود شما نور قرمزی را مشاهده خواهید نمود.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد بدن

اگر چه نقاط مختلف بدن و همچنین جنس پوست و تراکم موها در تعداد جلسات لیزر بسیار تاثیرگذار است ، اما بطور متوسط در اکثر موارد بین  6 تا 8 جلسه برای از بین رفتن حدود 70 تا 80 درصد موهای زائد در مراجعین صورت می گیرد معمولا بین هر جلسه لیزر فاصله 3 تا 4 هفته ای نیاز است.

نکته مهم اینکه چنانجه فردی با  حجم  یا ضخامت غیر طبیعی موهای زائد مراجعه نماید ابتدا باید با پزشک مشاوره پوست - مو  در این مورد مشورت نموده  و با انجام آزمایش خون از لحاظ هورمونی بررسی  کامل گردد تا در صورت مشکل هورمونی روش درمان را علاوه بر لیزر با دارو ادامه دهد. روز های فرد پزشک متخصص پوست و مو در کلینیک زیبایی آلما حضور داشته و به معاینه مراجعین می پردازد که نیازمند هماهنگی وقت قبلی برای دریافت مشاوره و ویزیت می باشد.اقدامات قبل از انجام لیزر رفع موهای زائد بدن
1.بخاطر داشته باشید اگر قصد استفاده از لیزر موهای زائد بدن را دارید حداقل از آخرین باری که برای از بین بردن موهای زائد با روش هایی مانند موم یا اپیلاسیون استفاده کرده اید باید یک ماه گذشته باشد چرا که این روش ها باعث تحریک پوست و حساس شدن آن می گردند.قرمزی و ورم همراه خارش زیاد پس از انجام لیزر موهای زائد می تواند ازمشکلاتی باشد که به این خاطر بوجود می آیند.
2.همانطور که در نحوه عملکرد لیزر برای از بین بردن موهای زائد به آن اشاره شد ، این روش بهترین نتیجه را بر روی پوست های روشن و موه های تیره داشته . از این رو هیچ اقدامی برای تیره کردن پوست مانند حمام آفتاب یا سولاریوم قبل از انجام لیزر درمانی نکنید و حتی اگر پوست تیره ای دارید بهتر است از روشن کننده استفاده کنید.
3. بهتر است یک روز قبل از انجام عمل لیزر ، موهای زائد قسمتی که می خواهید تحت لیزر درمانی قرار دهید را با ماشین بتراشید.
4. اگر در شهر های با آب و هوای مرطوب مانند رشت هستید حتما قبل از مراجعه به کلینیک زیبایی جهت انجام لیزر موهای زائد حمام کنید و پس از آن نیز از هیچ گونه مواد آرایشی ، کرم و خوشبوکننده و هر ماده دیگری که ممکن است در هنگام لیزر درمانی ایجاد حساسیت کند ، استفاده نکنید.

اقدامات پس از استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد بدن
اقدامات کلی و عمومی را معمولا پزشک مربوطه در کلینیک زیبایی در رشت به شما توصیه خواهد نمود که مهمترین آنها عبارتند از :
1- برای کاهش تورم و کبودی استفاده از کمپرس سرد
2- استفاده از کرم ضد آفتاب بر روی پوست حتی اگر در خانه هستید و قصد بیرون رفتن را ندارید
3- عدم استفاده از کرم و مواد آرایشی تا 24 الی 48 ساعت پس از لیزر موهای زائد
4- عدم انجام فعالیت های مرتبط با پوست مانند حمام آفتاب ، سولاریوم ، میکرونیدلینگ و هر عمل زیبایی مربوط به پوست تا 2 هفته الی 1 ماه و در صورت نیاز حتما با پزشک خود مشورت کنید.
5- هیچ گونه عمل درمانی بصورت خود درمانی بدون نظر پزشک برای رفع جای کبودی یا تورم و یا خارش پس از انجام لیزر انجام ندهید و هیچ قرص و دارویی در این مورد بدون تجویز پزشک نباید مصرف شود.
6- استفاده از ژل آلورا برای بهبود سریع تورم و کبودی پوست پس از لیزر موهای زائد بسیار موثر است .
7- استخر با جکوزی آب داغ و یا حمام با آب خیلی گرم تا یک هفته پس از لیزر پیشنهاد نمی شود.

لیزر موهای زاید رشت

چه افرادی نباید از لیزر موهای زائد استفاده کنند
1- خانم های باردار و مادرانی که در حال شیردهی هستند
2- افرادی که به تازگی پوست خود را برنزه کرده یا آفتاب گرفته اند
3- افرادی که دارای بیماری های پوستی مانند تبخال و زگیل بوده و یا در حال طی نمودن دوره درمانی هستند.
4- افرادی که سابقه بیماری های قلبی یا خاص را داشته حتما می بایست قبل از آن با پزشک خود مشورت کنند.
5- نوجوانان و افرادی که به سنین بلوغ نرسیده اند

هشدار : از آنجایی که لیزر موهای زائد بدن از دسته لیزر های با قدرت تابش بالا بوده حتما می بایست توسط متخصص پوست و زیبایی یا تحت نظر ایشان انجام شود چرا که بسته به نوع پوست و شرایط افراد طول موج و تنظیمات متفاوتی برای نتیجه و مطلوب و کاهش خطر سوختگی سطحی پوست وجود داشته ضمن اینکه رعایت بهداشت مرکز و توصیه های پزشک متخصص در مورد امور پس از لیزر درمانی برای افراد بسیار موثر است. از این رو انجام خدمات لیزر موهای زائد در هر مکانی بجز کلینیک های تخصصی پوست و زیبایی و مراکز لیزر غیر قانونی و انجام آنها در سالن آرایش یا باشگاه های ورزشی مشکل ساز و خطرناک خواهد بود.در کلینیک زیبایی آلما در رشت خدمات لیزر موهای زائد در رشت و تحت نظارت پزشک متخصص پوست و اپراتورهای کارآزموده ارائه می گردد.
 

لیزر موهای زائد رشت
 

چه نقاطی از بدن را میتوان لیزر کرد

تقریبا تمام نقاط بدن بجز نواحی  اطراف چشم ،همچنین نواحی از اطراف گوش  که خطر برخورد لیزر به سایر موهای اطراف میباشد قابلیت لیزر شدن را دارد ، که بسته به نوع و ضخامت مو و همچنین تراکم موها میزان دوز دریافتی متفاوت خواهد بود. و  با توجه به حساس بودن مناطق مختلف  میزان درد و واکنش نسبت به لیزر موهای زائد تفاوت خواهد داشت اما منظور درد زیاد یا خارج از تحمل و شدید نیست.

قیمت لیزر موهای زاید

بسته به نوع دستگاه و مراکز ارائه دهنده لیزر موهای زاید و حجم بدن افراد و میزان شات ، قیمت لیزر موهای زائد دارای کمی تلرانس بوده اما بطور معمول هزینه لیزر موهای زاید کل بدن 650/000 تومان می باشد. قیمت لیزر موهای زاید خط ناف 35/000 تومان و هزینه لیزر موهای زائد خط وسط سینه 35/000 تومان می باشد. قیمت لیزر موهای زاید پشت لب 40/000 تومان و هزینه لیزر موهای زائد پیشانی 45/000  تومان می باشد. اما اصولاً پیشانی افراد به دلیل کرکی بودن موهای آن ، نیازی به لیزر ندارد. قیمت لیزر موهای زائد چانه  45/000  تومان و هزینه لیزر موهای زائد خط مایو 45/000  تومان و نیز قیمت لیزر موهای زائد سینه حدود 45/000  تومان می باشد. البته با وجود پکیج های تخفیف دار در مرکز لیزر و زیبایی آلما ، قیمت واقعی لیزر تا حد قابل توجهی که برای همه قابل پرداخت باشد کاهش می یابد. هزینه لیزر موهای زائد کشاله ران 70/000 تومان، قیمت لیزر موهای زائد گودی کمر 70/000 تومان بوده و هزینه لیزر موهای زائد گردن 80/000 تومان می باشد. قیمت لیزر موهای زائد صورت 110/000 تومان بوده و پکیج مناسب صورت و گردن با تخفیف به 150/000 تومان کاهش می یابد که بسیار مقرون به صرفه است. هزینه لیزر موهای زائد زیربغل نیز 120/000 تومان بوده و قیمت لیزر موهای زائد باسن هم 120/000 تومان است. هزینه لیزر موهای زاید کمر 120/000 تومان ، قیمت لیزر موهای زاید ساعد 130/000 تومان و هزینه لیزر موهای زائد بازو نیز 120/000 تومان می باشد. قیمت لیزر موهای زائد شکم 120/000 تومان و هزینه لیزر موهای زائد بیکینی به همراه خط باسن 170/000 تومان است. از پکیج های مناسب برای شما زیبارویان عزیز لیزر موهای زائد زیربغل بیکینی با تخفیف حدود 90/000 تومانی ، 200/000 تومان بوده و قیمت لیزر موهای زائد زیربغل بیکینی و صورت با عنوان پکیج تخفیف نیز 300/000 تومان می باشد که در آن کاهش 100/000 تومانی لحاظ گردیده است. قیمت لیزر موهای زائد ساق پاها 180/000 تومان و هزینه لیزر موهای زائد ران هردو پا نیز 180/000 می باشد. در ادامه می توان به قیمت لیزر موهای زائد کل دست شامل بازو و ساعد اشاره داشت که 200/000 تومان و نیز هزینه لیزر موهای زاید کل پاها شامل ران و ساق 300/000 بوده که باز هم با تخفیف های قابل ملاحظه و به صرفه ای همراه می باشند. همچنین پکیج تخفیف دار دیگر قیمت لیزر موهای زاید چانه و گردن 110/000 تومان، ، هزینه  لیزر موهای زاید بیکینی، خط باسن و کشاله ران 240/000 تومان می باشد. همچنین قیمت لیزر موهای زاید کل بدن شامل دستها ، پاها ، زیربغل ، بیکینی ، صورت ، شکم ، کمر و ... 650/000 تومان است که تا حدود نصف قیمت از هزینه واقعی آن کاهش یافته و پیشنهاد مرکز لیزر آلما به شما عزیزان این است که با انتخاب این پکیج عالی پوستی عاری از مو و با زیبایی و لطافت فراوان داشته باشید که با توجه به شرایط اقتصادی دنیای امروز به نفع جیبتان خواهد بود. قیمت لیزر موهای زاید کل بدن کاربردی برای نواحی پرکاربرد کل دست، کل پا، زیربغل و بیکینی حدود 600/000 تومان و پکیج اکونومیک که طرفداران زیادی دارد شامل لیزر موهای زاید ساق، ساعد، زیربغل و بیکینی حدود 480/000 تومان است. اما همواره پیشنهاد می شود فارغ از بحث قیمت حتما درجه کیفی کلینیک زیبایی ، نوع دستگاه و میزان تخصص پزشک و کارشناسان مربوطه را برای انتخاب بهترین کلینیک رفع موهای زاید بدن مد نظر قرار دهید. نکته بعدی اینکه قیمت لیزر موهای زاید اعلام شده با توجه به صنف مربوط  قیمت گذاری لیزر موهای زاید در رشت در سال 1401 اعلام شده و متعاقب آن به روزرسانی خواهد شد.

لیزرموهای زائد

 

بهترین مرکز لیزر موهای زائد در رشت

بهترین مرکز لیزر موهای زائد در رشت مراکز و کلینیک هایی هستند که مجهز به پزشک پوست و زیبایی  و اپراتور متخصص و همچنین دستگاه لیزر استاندارد و مدرن بوده، ضمن رعایت اصول بهداشتی دارای قیمت مناسب برای انجام خدمات خود باشند. کلینیک زیبایی آلما در رشت انتخاب بسیاری از افرادی است که می خواهند تمامی این مزایا را در مرکزی مطمئن و حرفه ای دریافت کنند.پیشنهاد میکنیم جهت دریافت مشاوره با مرکز تماس تلفنی برقرار نمائید.

بهترین مرکز لیزر رشت
 

ویژگیهای منحصر بفرد بهترین مرکز لیزر موهای زائد در رشت
ما همواره در کلینیک زیبایی آلما تلاش نموده ایم با مجهز بودن به آخرین تکنولوژی ها و دستگاه های مدرن بهترین مرکز لیزر موهای زائد در رشت را برای همشهریان خود در محیطی آرام و بهداشتی فرآهم آوریم. برخی از ویژگی های مرکز لیزر موهای زائد آلما عبارتند از : 

 • استفاده از لیزر های مختلف دایود الکس و اندیاگ  برای نتیجه گیری بالای 80 درصد
 • تخصص  اپراتور و اشراف کامل بر دستگاه و انواع پوست
 •  انجام خدمات تحت نظر پزشک متخصص پوست و زیبایی
 • استریل کردن اتاق و دستگاه و تخت بعد از انجام لیزر هر مراجعه کننده
 • محیطی ارام و نوبت دهی با فاصله زمانی جهت جلوگیری از شیوع بیماری های واگیر دار
 • استفاده از لوازم جانبی یکبار مصرف


سوالات عمومی شما و پاسخ متخصصین کلینیک زیبایی آلما

آیا لیزر درمانی درد دارد؟
استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد دارای درد یا احساس گرمای بسیار کمی است که البته بسته به نوع دستگاه و میزان حساسیت افراد متفاوت بوده اما معمولا کمتر از آستانه تحمل درد افراد می باشد. تکنسین ها در کلینیک های زیبایی معمولا بسته به نوع دستگاه از ژل خنک کننده یا اسپری های مخصوص قبل از انجام لیزر استفاده می کنند و برخی دستگاه ها که دارای خنک کننده سرخود است ممکن است نیازی نداشته باشد. پس در کل می توان گفت درد یا گرمای شدیدی نداشته که بخواهیم نگران آن باشیم اما در هنگام انجام آن گرمای جزئی احساس خواهیم نمود و این کاملا طبیعی است.

چرا از لیزر برای رفع موهای زائد استفاده کنیم؟
1- صرف هزینه های کمتر در بلند مدت نسبت به دیگر روش
2-  تاثیر بلند مدت و دائمی
3-  تضعیف و کم رنگ شدن موهای زائد
4-  عوارض و درد بسیار کمتر نسبت به دیگر روش ها
5-  احساس زیبایی و اعتماد بنفس بیشتر در اثر حذف و توقف رشد موهای زائد بدن
6-  پاکیزگی سطح پوست در اثر رفع موهای زائد چرا که ریشه این موها محل تجمع بسیاری از میکرب ها و آلودگی ها بر روی سطح پوست افراد است.

آیا در دوران حاملگی می توان از لیزر موهای زائد استفاده کرد؟
در دوران حاملگی و حتی شیر دهی بهتر است از این کار صرف نظر کرده و با اینکه تاکنون علائم مشکل سازی در این رابطه برای مادر یا جنین اثبات نشده اما متخصصین به تمامی کلینیک ها توصیه نموده اند تا از انجام این کار خوداری کرده اما اگر شما در ماه های اول بوده اید و خود نمی دانستید که باردار هستید و لیزر برای رفع موهای زائد انجام داده اید جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

لیزر موهای زائد در رشت

آیا در دوران قائدگی می توان از لیزر موهای زائد استفاده کرد؟
مانند مورد قبل در زمان قائدگی نیز پیشنهاد می کنیم نوبت لیزر خود را چند روز جابچا کرده و از انجام آن در دوره پریود خوداری کنید. اگر چه بسیاری از افراد در این دوران از لیزر استفاده کرده و مشکلی نیز نداشته اند اما به دلیل حساس شدن خانم ها در این ایام و کاهش آستانه تحمل درد و امکان ایجاد تاثیر های هورمونی در آنها پیشنهاد می شود چند روزی لیزر را به تاخیر بیندازید جرا که تاخیر چند روزه در انجام لیزر هیچ مشکلی در درمان و رفع موهای زائد شما نخواهد داشت.

آیا لیزرهای خانگی مانند لیزرهای کلنیک عمل میکند؟

خیر لیزر های خانگی از تکنولوژی نور شدید استفاده میکند که به آن IPL  میگویند ، و تکنیک اولیه  از بین بردن موهای زاید میباشد و در مقیاس کوچک و برای برخی از موها ممکن است پاسخگو باشد ولی بطور کلی جایگزین  لیزر نخواهد بود.


خارش سطح پوست پس از انجام لیزر موهای زائد طبیعی است؟
خارش و کبودی جزئی یا حتی کمی ورم پس از انجام لیزر طبیعی بوده و جای نگرانی نداشته چرا که تمامی آنها پس از گذشت دو روز تا حداکثر 5 روز کاملا از بین خواهند رفت، حتی آثار سوختگی یا تغییر رنگ دانه های پوست توسط لیزر اگر برای شخصی پیش بیاید در سه ماه آینده کاملا محو و اثر آن نیز از بین خواهد رفت. استفاده از کمپرس سرد و برخی موارد بسته به نظر پزشک قرص یا داروی نیز در این مورد برای شما ممکن است تجویز شود.

آیا شخصی که سطح زیادی از پوستش را تاتو کرده می تواند لیزر درمانی کند؟
از آنجایی که مکانیزم عملکرد دستگاه لیزر تاباندن نور و عبور از سطح شفاف پوست تا رسیدن به ریشه تیره موهای زائد بدن است وقتی شخصی سطح بدن یا قسمتی را تاتو کرده باعث می شود نور حاصل از دستگاه لیزر بجای عبور از سطح شفاف و جذب توسط ریشه مو ، جذب جوهر تاتو گردیده و در نتیجه ایجاد گرمای زیاد وسوختگی سطح پوست را به همراه داشته باشد. از این رو بهتر است قسمت هایی از بدن که تاتو شده در هنگام لیزر موهای زائد مورد پاکسازی قرار نگیرد و اشعه دستگاه حداقل 3 سانتیمتر از این نواحی نزدیک تر نشود.

آیا لیزر درمان قطعی برای رفع موهای زائد بدن است؟
شاید اینگونه بتوان گفت که خیر اما بهترین ، کم هزینه ترین و بلند مدت ترین روش برای رهایی از شر موهای زائد بدن است چرا که تاثیر آن بسته به ژنتیک افراد ، نوع پوست و رنگ آن و قدرت رشد موهای زائد در افراد که تحت کنترل هرمون های فرد است متفاوت بوده تاثیر آن نیز متفاوت است اما با تکرار آن بطور قطح موهای زائد افراد کم رنگ و ضعیف و رشد تعداد بسیار زیادی از آنها برای همیشه متوقف خواهد شد.

آبا لیزر موهای زائد ممکن است باعث ایجاد سرطان پوست شود؟
خیر. به دلیل اینکه اشعه لیزر بکار رفته در تمامی دستگاه های لیزر که برای رفع و از بین بردن موهای زائد استفاده می شوند دارای عمق نفوذ کم و سطحی ( تا محل ریشه موها) می باشند و تمامی پرتو های آن در این سطح متوقف می گردد. علاوه بر این نوع های دیگری از لیزر درمانی برای پوست با عمق نفوذ بیشتر وجود دارد که همین نیز خود نشانگر بی خطر بودن اشعه لیزر برای پوست می باشد. این تصور غلط به دلیل مقایسه اشعه لیزر با نور خورشید بوجود آمده چرا که بتوصیه متخصصین بودن زیاد در معرض نور خورشید موجب سرطان پوست میگردد و دلیل آن وجود اشعه های مضر مانند ماورا بنفش در نور آفتاب بوده که این نوع پرتو ها در اشعه لیزر وجود ندارند.

لیزر فول بادی چیست؟
بادی در زبان انگلیسی به معنی بدن و فول بادی یعنی تمامی قسمت های بدن. لیزر فول بادی نیز به معنی رفع موهای زائد کل نواحی بدن با استفاده از دستگاه لیزر می باشد چرا که برخی فقط از این روش برای از بین بردن موهای زائد صورت یا زیر بغل استفاده کرده و برخی برای دست ها ، پاها و کل بدن.

لیزر موهای زائد در رشت


بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟
بسته به نوع پوست و رنگ مو انتخاب بهترین دستگاه برای هر فرد متفاوت بوده اما بطور کلی می توان الکساندرایت و دایود الکس را بهترین و به روز ترین آنها دانست که برای افراد ایرانی مناسب بوده . نحوه عملکرد انواع دستگاه ها در ادامه همین مطلب آمده. همچنین کلینیک زیبایی آلما از لیزر الکساندرایت و دایود الکس در رشت استفاده می کند چرا که برخی موارد برای رفع دائمی نیاز است شما از دو روش مختلف استفاده کنید.

روش های جایگزین به جای لیزر برای رفع موهای زائد بدن چیست؟
روش های مختلفی برای رفع موهای زائد بدن وجود دارد که برخی از آنها سنتی و توسط خود شخص انجام می شود مانند تراشیدن با تیغ و ژیلت های متداول و روش های سنتی مانند موم درمانی و اپیلاسیون نیز جز روش های جایگزین می باشند. اما در همه آنها یا فقط مویی که رشد کره و از سطح پوست خارج شده اصلاح می گردد که به زودی مجددا نیاز به تکرار خواهد داشت و یا با روش هایی مانند استفاده از موم که موها را از ریشه خارج می کند ، شخص متحمل درد و کبودی زیاد در اثر کنده شدن موها و همچنین شاهد تقویت و ضخیم شدن موهای زائد خود خواهد بود و تنها روشی که بطور دائمی باعث تضعیف و از بین رفتن موهای زائد می گردد تا کنون استفاده از لیزر موهای زائد می باشد.

زمان مورد نیاز برای انجام لیزر کامل نواحی بدن چقدر است؟
معمولا زمان مورد نیاز برای انجام لیزر موهای زائد بصورت موضعی مانند زیر بغل یا صورت حدود 10 تا 15 دقیقه و برای فول بادی حدود 45 تا 60 دقیقه خواهد بود. نوع دستگاه و تخصص تکنسین نیز در این مورد تاثیر گذار بوده چرا که برخی دستگاه ها با پالس های بیشتر سطح پوشش بیشتر و سرعت انجام عمل بیشتری را دارند.

چرا با اینکه یک هفته پیش از لیزر برای رفع موهای زائد بدنم استفاده کردم ، هنوز این موها دارن رشد می کنن؟
ریزش موهای زائد بلافاصله پس از لیزر درمانی اتفاق نمی افتد و بطور معمول بین 10 تا 20 روز طول می کشد. درواقع در این مدت همچنان موها به رشد خود ادامه داده و به محض اینکه کمی رشد می کنند ، خود به خود ریزش کرده و از ریشه در می آیند.

بهترین تعداد جلسات برای رفع کامل موهای زاید چند جلسه است؟
بسته به نوع پوست و جنس مو و حتی شرایط عمومی فرد این تعداد متفاوت است . معمولا از ۶ تا ۸ جلسه شروع میشود و بعضا تا ۲ جلسه وارد شارژ میگردد تخمین دقیق این جلسات واقعا امکانپذیر نیست و یک معدل است از تعداد مراجعین در کلینیک زیبایی های متفاوت تعداد متفاوتی را به مشتری پیشنهاد مینمایند که اغلب نزدیک به آن و در برخی مواقع انحراف دارد .لیزر موهای زايد در رشت  با استفاده از دستگاههای مختلف انجام شده و نتیجه دهی های متفاوتی هم خواهد داشت .
آیا آفتاب گرفتن و یا برنزه کردن پوست بلا فاصله بعد از انجام لیزر موهای زائد بدن امکان پذیر است؟
انجام اعمالی که برای برنزه کردن پوست مورد استفاده قرار میگیرد نظیر سولاریوم یا روش های طبیعی مانند حمام آفتاب که باعث  تحریک پوست بدن می گردد بهتر است حداقل تا ده روز پس از انجام لیزر درمانی انجام ندهید چرا که در این زمان پوست شما حساس و تحریک پذیر است و ممکن است باعث سوختگی پوست بدن شما و یا ایجاد عارضه های دیگری گردد. بسیاری بلافاصله پس از لیزر موهای زائد در رشت به دلیل دسترسی به مناطق ساحلی اقدام به حمام افتاب میکنند که این موضوع سوختگی و مشکلات متعددی را برای ایشان بوجود می آورد.

چند جلسه لیزر برای رفع موهای زائد نیاز است؟
معمولا برای نواحی مختلف بدن متفاوت است و اگر خواهان دستیابی به نتیجه مطلوب و رفع کامل موهای زائد بدن هستید بین چهار تا هفت بار با فاصله زمانی 30 روز برای پوست صورت و 90 روز برای بدن مورد نیاز است که البته واکنش بدن با توجه به ویژگی های فردی در هر شخص متفاوت بوده و ممکن است در همان چهار جلسه به نتیجه دست یافته و بطور کلی موهای زائد از بین برود.

لیزر موهای زائد رشت

دستگاه های لیزر  چند نوع بوده و بهترین آنها کدام است
از آنجایی که مراکز مختلف با توجه به امکانات و دستگاه های موجود خود اطلاعات متفاوتی را به افراد ارائه می کنند این پرسش پیش می آید که چند نوع دستگاه لیزر وجود دارد و بهترین آنها کدام بوده و همچنین از کجا باید بفهمیم نوع آن کدام است؟ برای روشن شدن این موضوع در ادامه به معرفی چهار دستگاه اصلی لیزر موهای زائد یعنی لیزر روبی (RUBY LASER)، دیود  (DIODE LASER)، الکساندرایت ( Alexandrite laser ) و ان دی یاگ (ND-YAG) پرداخته، مزایا و معایب هرکدام و روش کار آنها را مورد بررسی قرار داده و همچنین روش IPL که یکی از روش های رایج و جایگزین لیزر است و در بسیاری از مراکز به اشتباه دستگاه لیزر نامیده می شود را نیز برسی خواهیم کرد.
لیزر روبی یا همان Ruby Laser
این روش در واقع اولین نوع دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد بوده و از آنجایی که مدت زمان زیادی از استفاده افراد از دستگاه روبی می گذرد و با برسی نتایج به عمل آمده در طول سالیان می توان یکی از ایمنی ترین و مناسب ترین روش ها و دستگاه در این زمینه آن را معرفی کرد اما در کنار آن به علت قدیمی بودن تکنولوژی مورد استفاده در آن امروزه کمتر از آن استفاده می شود و در رشت نیز امروزه به سختی می توان یک دستگاه لیزر روبی یافت. همچنین بطور کلی مزایا و معایب آن را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد.
مزایای دستگاه لیزر روبی
1. در دسترس بودن نتایج حاصله از آن در بلند مدت به علت قدمت این نوع تکنولوژی
2. احتمال سوختگی کمتر پوست به علت فاصله زیاد بین پالس های دستگاه روبی
3. استفاده از سیتم خنک کننده سطح پوست در هنگام استفاده
معایب دستگاه لیزر روبی
1. عدم کسب نتیجه مطلوب در پوست های تیره و موهای بور
2. به علت فاصله زیاد  پالس های ارسالی معمولا زمان درمان با دستگاه روبی طولانی تر بوده.
3. احتمال تیرگی پوست به علت قدیمی بودن تکنولوژی در آن وجود داشته.
4. سطح درمان بسیار کوچکتر نسبت به دستگاه های جدید و زیاد شدن زمان درمان

از این نوع لیزر موهای زائد در رشت دیگر استفاده نمیشود و بیشتر کلینیک های زیبایی  و مطبهای رشت به دستگاههای دیگری که نامبرده خواهد شد مجهز هستند
نمونه تصویر دستگاه لیزر روبی در عکس زیر قابل مشاهده است


لیزر دیود یا Diode leaser
دستگاه لیزر دیود یا دایود یکی از جدید ترین و بهترین دستگاه ها برای رفع موهای زائد با عمق نفوذ بیشتر و ماندگاری بیشتر تاثیر آن نسبت به لیزر روبی و دیگر دستگاه های قدیمی تر بوده و مهمترین مزیت آن استفاده از دیود با قابلیت تغییر طول موج بوده که باعث می شود از لیزر دیود بتوان برای انواع پوست با توجه به نوع نیاز به توان دستگاه ، تنظیمات لازم را انجام داده و بطور یکنواخت بر روی تمامی پوست ها کار نمی کند.
مزایای لیزر دیود
1. قابلیت استفاده در انواع رنگ پوست 
2. قابلیت استفاده و رفع موهای زائد تمامی نقاط بدن
3. زمان درمان بسیار سریع تر از نمونه دستگاه های قبلی
3. قابلیت تنظیم میزان جریان امواج دستگاه برای انواع پوست
5. احتمال بسیار کمتر آسیب دیدن سطح پوست
6. دستگاه لیزر موهای زائد دیود در مقایسه با تمامی دستگاه های دیگر بیشترین انتباق را با پوست افراد ایرانی داشته و تا کنون بهترین نتیجه را نسبت به دیگر دستگاه ها حاصل نموده.

معایب دستگاه لیزر دیود
1. به علت جدید بودن این دستگاه نتایج حاصله از استفاده بلند مدت آن در طول زمان در دسترس نیست.
2.درصورت بکارگیری ناشیانه از عوارض جانبی دستگاه لیزر دیود می توان به احتمال سوختگی و تیرگی تیرگی رنگ دانه های پوست اشاره کرد.

بیشتر لیزر موهای زاید در رشت از این نوع میباشند که بازدهی خوبی برای بانوان رشتی داشته بدلیل نوع و جنس موهای زايد در رشت  البته انواع دیگری هم که در توضیحات خواهد امد کارایی دارند برخی از این دستگاههای لیزر موهای زاید دایود قادر به تولید طول موج نزدیک به لیزر موهای زايد الکس میباشند که معروف به سه طول موج بوده و کارایی بیشتری دارند یکی از این دستگاههای لیزر موهای زايد در رشت  در کلینیک زیبایی آلما در حال بهره برداری میباشد.
نمونه عکس دستگاه لیزر دیود یا همان دیودی در زیر قابل مشاهده است


لیزر الکساندرایت یا Alexandrite laser
در واقع دستگاه لیزر الکساندرایت یک نوع لیزر جامد است که دارای عمق نفوذ کمتری نسبت نوع دیود یا دایوی بوده اما تاثیر بیشتری بر روی موهای بور و پوست های بسیار روشن داشته و علاوه بر آن احتمال سوختگی سطح پوست یا تیرگی در این نوع لیزر بسیار کمتر است. این گونه نیز می توان عنوان نمود که الکساندرایت یکی از مدرن ترین و به علت استفاده از سنگ کانی کمیاب یکی از گرانقیمت ترین دستگاه های لیزر برای رفع موهای زائد با داشتن سطح درمان زیاد می باشد که کلینیک لیزر موهای زائد و زیبایی آلما از دستگاه الکساندرایت و دایود الکس در رشت برای رفع موهای زائد بدن استفاده می کند.
مزایای دستگاه لیزر الکساندرایت
1. استفاده از آن برای انواع رنگ پوست ( طیف روشن تا کمی سبزه )
2. سطح وسیع تر درمان نسبت به دیگر دستگاه ها که باعث کاهش زمان درمان می گردد.
3. احتمال سوختگی کمتر
4. تاثیر بیشتر بر روی موهای بور و ظریف ( اما همچنان بیشترین تاثیر الکساندرایت بر روی پوست های روشن و موهای تیره می باشد)

معایب دستگاه الکساندرایت
1.ممکن است نتایج مطلوبی در پوست های خیلی تیره حاصل نشود.
2. احتمال تغییر رنگ دانه ها کمی ( کمی روشن تر شدن پوست و یا برعکس کمی تیره شدن پوست) در الکساندرایت وجود دارد.

دستگاه لیزر موهای زايد الکساندرایت در رشت جوابدهی خوبی داشته  و به همین دلیل از ان استقبال بعمل امده  تعداد معدودی از کلینیک های زیبایی  از این دستگاه برای حذف موهای زايد در رشت استفاده مینمایند .
نمونه عکس دستگاه الکساندرایت در زیر قابل مشاهده است


دستگاه لیزر ان دی یاگ یا ND-YAG
به طور قطع می توان دستگاه لیزر ان دی یاگ nd - yag را یکی از به روز ترین و پیشرفته ترین دستگاه های لیزر برای پوست های تیره معرفی نمود که تاثیر بسزایی در رفع موهای زائد پوست های تیره دارد . در واقع فلسفه به وجود آمدن این دستگاه برای مردمان کشورهایی که پوست تیره داشته و با دستگاه های لیزر موهای زائد مشابه به نتایج مطلوب نمی رسیدند بوده و زیاد در کشور ایران کاربرد ندارد و در رشت یا کلینیک های زیبایی مناطق دیگر ایران به ندرت دیده می شود.
مزایای دستگاه لیزر ان دی یاگ
1. بهترین نتیجه و بهترین دستگاه لیزر برای پوست های برنزه و تیره
2. استفاده از تکنولوژی بسیار پیشرفته
3. سرعت عمل بالا و کاهش زمان درمان

معایب لیزر ان دی یاگ nd - yag
1- احنمال تغیرر رنگ دانه ها در پوست های تیره وجود دارد.
2. احتمال سوختگی سطح پوست نسبت به دیگر دستگاه های لیزر موهای زائد بیشتر است
3. نسبت به دیگر روش ها دارای درد نسبی بیشتری می باشد.

نمونه تصویر دستگاه لیزر ان دی یانگ در زیر قابل مشاهده است


رفع موهای زائد با دستگاه IPL یا IPLs
در واقع دستگاه ای پی ال یک دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد نبوده اما از آنجایی که عملکرد مشابه ای دارد بگونه ای که در خیلی موارد به اشتباه به عنوان لیزر درمانی برای رفع موهای زائد بدن معرفی می گردد در اینجا مورد بررسی قرار گرفته اما در اصل تکنولوژی مورد استفاده در دستگاه ipl امواج نوری زنون بوده که باعث ضعیف شدن ریشه مو و جلوگیری از رشد مجدد آن می گردد اما کاملا با لیزر متفاوت است.
مزایای استفاده از دستگاه ipl برای رفع موهای زائد
1.هزینه های کمتر درمان با ipl به نسبت لیزر درمانی به دلیل قیمت کمتر دستگاه
2. امکان آسیب پوستی و سوختگی سطحی بسیار کمتر نسبت به لیزر درمانی
3. امکان انجام تمامی نواحی بدن با این روش

معایب رفع موهای زائد بدن با دستگاه IPL
1. اثر بخشی کمتر نسبت به لیزر و همچنین احتمال بیشتر رشد مجدد موهای زائد بدن
2. بیشتر بر روی پوست های روشن تاثیر گذار بوده و در پوست های تیره یا موهای بور تاثیر به سزایی ندارد
3. با آمدن دستگاه های پیشرفته دیودی ، دایود الکس و الکساندرایت دیگر این روش زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد.

نمونه تصویر دستگاه IPL در زیر قابل مشاهده است.


تفاوت دستگاه دایود الکس با لیزر الکساندرایت و دیود
سوالی که گاها از طرف عموم مطرح می شود این است که دستگاه لیزر دایود الکس چیست و یا الکساندرایت و یا دستگاه دیودی چه تفاوتی دارد و آیا ترکیبی از هردو روش است؟ در پاسخ به این پرسش باید این گونه گفت که در واقع همانگونه که پیش تر توضیح داده شد دستگاه های دیودی با استفاده از یک دیود قابل تغییر توانایی تنطیم طول موج ها را داشته و درواقع دارای طول موجی بین 800 تا 810 بوده و دارای عمق نفوذ بیشتری نسبت به الکساندرایت که با طول موج 750 کار می کند می باشد. اما از پایه و اساس نوع عملکرد این دو دستگاه با یکدیگر متفاوت بوده چرا که الکساندرایت یک نوع لیزر جامد بوده که با سنگ کانی گرانقیمتی که در آن تعبیه شده کار می کند اما نوع دیودی یا دایودی در واقع به وسیله دیود نیه رسانا طول موج را تنطیم و ساطع می کند و امکان تلفیق این دو روش وجود نداشته و یا حداقل تا زمان نگارش این مطلب میسر نبوده ، حال در دستگاه لیزر موهای زائد دایود الکس با امکان تغییر و کاهش طول موج دستگاه دیودی از 800 به 750 امکان پذیر بوده که درواقع تمامی عملکرد و نتایج به همراه مزایا و معایب دستگاه دایو الکس کاملا مشابه و در دسته دستگاه لیزر دیودی یا دایود بوده اما به دلیل امکان پذیری تغییر طول موج آن به 750 و با کمی هوشمندی در انتخاب نام تجاری دستگاه از اسم دایود الکس استفاده شده و همین باعث گردیده که بسیاری تصور کنند این دستگاه ترکیبی از دو روش الکساندرایت و دیود است . 

نظافت سری هندپیس لیزر چگونه است؟

برای همه این سوال مهمی است که آیا از طریق سری دستگاه که در تماس مستقیم با پوست میباشد ،احتمال سرایت بیماریهای پوستی و مسری وجود دارد یا خیر در توضیح این مساله باید  این توضیح را بدهیم که سری هندپیس همواره در دو دما بین - 3 یا 7 درجه تا دمای معمولی اتاق میباشد و همچنین نور لیزر بر روی انواع  عفونت های قارچی و باکنربایی تاثیر گذار است ، اما اصل کار استفاده از محلولهای آنتی باکتریال و گندزدا است که  با برندهای مختلف در بازار موجود بوده و در استزیل کردن لوازم جراحی غیر قابل استریل در اتوکلاو استفاده میشود.بنابراین بدون نگرانی میتوانید از دستگاه استفاده کنید البته دقت کنید محیط و تخت و الباقی مواردی که با بدن شما در تماس هستند ، حتما استریل و یا یکبار مصرف باشد. دستگاههای لیزر موهای زايد در رشت به دلیل مرطوب بودن مرتب باید از لحاظ میکروب زدایی  نظافت مورد بررسی دقیق قرار گیرند  تا از ایجاد آلودگی در آنها جلوگیری گردد.
 

هندپیس دستگاه لیزر موهای زائد

آیا سری های با فاصله نسبت به سری هایی که به پوست می چسبد از نظر بهداشتی بهتر است:

تصوری در بین استفاده کنندگان از لیزرموهای زائد جا باز کرده که از لحاظ بهداشتی لیزرهای غیرتماسی  بهتر از سایر گونه هاست چرا که هندپیس آنها با پوست تماسی ندارد ، اما در این زمینه کافیست بدانید بجز فاصله ای که بین پوست و لیزر توسط یک پایه ایجاد میشود ، الباقی موارد مثل نظافت تخت و محیط و سایر موارد مربوط به انجام لیزر یکی بوده و مساله مهمتر که خنک کننده های این دستگاه توسط پاشش هوای سرد انجام شده و باعث پخش شدن گازهای حاصل از سوختن فولیکولهای مو و مواردی که احتمالا روی پوست بدن بیمار میباشد میگردد  که  توسط مواد ضد عفونی کننده قابل نظافت  نمی باشد.

انجام خدمات لیزر موهای زائد در رشت ، در کلینیک  زیبایی آلما به وسیله پیشرفته ترین دستگاه های لیزر دایود الکس  توسط متخصصین و تکنسین های مجرب با حضور پزشک  انجام می شود.جهت مشاوره رایگان و دریافت نوبت ویزیت برای لیزر موهای زائد با شماره 01333662196 و واتس اپ 09125396478 تماص حاصل نمائید.

 

بررسی دستگاههای لیزر موهای زائد خانگی

لیزر موهای زائد نسبت به روشهای دیگر نتایج ماندگارتری دارد . دستگاههای لیزر موهای زائد خانگی نسبت به دستگاههایی که در کلینیک زیبایی رشت مورد استفاده قرار میگیرند از قدرت کمتری برخوردار هستند . اما اگر از انها مکررا استفاده شود میتوانند همچنان موثر باشند .

دستگاههای مورد نظر از حرارت بیشتری برای نابودی موهای فرد استفاده کرده و مانع عملکرد فولیکولهای مو به مانند قبل میشوند . این بدان معنی است که در طول زمان موها نازکتر میشوند . و زمان طولانی تری نیاز است تا فولیکولهای جدید مو تولید شوند . و کاهش تدریجی مو در طول هفته ها و ماهها را در پی خواهد داشت .

استفاده از دستگاهای لیزر موهای زائد خانگی ارزانتر و راحتتر از تحت درمان قرار گرفتن در یک کلینیک زیبایی در رشت میباشد . اگر چه خطر ان بیشتر و حصول نتیجه مطلوب کندتر میباشد . همچنین بیشتر دستگاهای لیزر موهای زائد خانگی روی موهای روشن و پوست تیره عملکرد خوبی ندارند .

زمانی که می خواهید یک دستگاه لیزر موهای زائد خانگی انتخاب کنید توجه به نکات زیر ضروری میباشد .

1.تاثیر رنگ پوست و مو در کارکرد بهتر ان

2.طراحی ان برای استفاده در نواحی بزرگتر و کوچکتر بدن

3.اینکه توان و قدرت ان چند پالس باشد

4.عمر باطری یا قابلیت استفاده از پریز

5.استفاده از لیزرهای دیود یا فن اوری (IPL)

دستگاههای لیزر موهای زائد خانگی با استفاده از پالسهای شدید نور کار میکنند . دستگاهها اگر تعداد پالسهای مشخصی دریافت نکنند دیگر قادر به کارکردن نیستن . بنابراین یافتن دستگاهی با میزان پالس نسبتا بالا مهم میباشد .

دستگاه های لیزر موهای زائد یا از لیزر دیود استفاده میکنند یا از فن اوری (IPL) . هر دو انها رنگ مو را در فولیکول هدف قرار میدهند . و به ان اسیب میزنند . و مانع رشد مجدد مو میشوند . لیزرهای دیود هدفمندتر هستند در حالی که فن اوری (IPL) از امواج نوری با قدرت کمتر استفاده میکند . فن اوری (IPL) در دسترستر میباشد اگرچه بیشتر دستگاه ها پالسهای کافی به منظور اینکه عملکردشان ماهها یا سالها ماندگار باشند را دارا هستند .

به عنوان یک راهنمای نسبی ، تعداد پالسهای تقریبی مورد نیاز برای درمان برخی نواحی بدن در زیر امده است

لب بالا          25 پالس

زیر بغل        100 پالس

خط بیکینی      200 پالس

ساق بالایی پا     600 پالس

ساق پایینی پا      600 پالس

نتایج دستگاههای لیزر موهای زاید خانگی طولانی تر بوده اما دائمی نیستند . درمان نیازمند تکرار بیشتر به منظور نتایج بهتر میباشد . بعضی دستگاهها برای قسمتهای بزرگتر بدن مناسبند مثل ساق پا در حالی که دستگاههایی هستند که برای قسمتهای کوچکتر بدن مثل زیر بغل کارایی بهتری دارند .

در زیر هفت دستگاه لیزر موهای زائد خانگی را مورد بررسی قرار میدهیم که همه این محصولات بر مبنای بازنگیریهای خریدار بوده و دارای مجوز سازمان غذا و دارو میباشد .

دستگاههای زیر برای نواحی بزرگتر بدن کاربرد بهتری دارند

 

1.دستگاه لیزر موهای زائد Tria 4X

این دستگاه از لیزر دیود استفاده میکند . همان فن اوری که بیشتر کلینیکها از ان استفاده میکنند . فن اوری دیود ، این دستگاه را تبدیل به یکی از موثرترین دستگاههای بازار کرده است . صفحه LED ان به عنوان یک راهنمای درمان عمل میکند و باقیمانده عمر باطری را نشان میدهد . این دستگاه نوع مو و پوست را اسکن میکند و فقط زمانی قفلش برای استفاده باز میشود که بی خطر و امن باشد . همچنین درجه ای بیخطر را برای هر فردی انتخاب میکند . درجات بالاتر ، دردناکتر و موثرتر هستند اما برای هر نوع پوستی مناسب نیستند .

نوع پوست و مو :  پوست روشن تا متوسط  و مو قهوه ای روشن تا مشکی

کدام قسمت  بدن :  همه ی قسمتها

موافقان :  به دلیل : فن اوری لیزر دیود  ، نمایشگر LED برای راهنمایی مصرف کننده ،  ویژگیهای امنیتی داخلی

مخالفان :  به دلیل : لیزر کوچک زمان استفاده را افزایش میدهد و عمر محدود باطری

تعداد پالسها :   200000

مجوز سازمان غذا و دارو دارد ؟    بله

2.دستگاه لیزر موهای زائد silk’n infinity

این دستگاه کوچک قابل حمل و استفاده و نگه داشتن ان راحت است . در حالی که سر پهنش ممکن است کارایی ان را در نواحی خمیده بدن مثل زیر بغل پایین بیاورد . این دستگاه یک برنامه رایگان دارد که به مصرف کننده کمک میکند تا معالجات خود را به منظور حصول نتیجه موثر و طولانی مدت در رفع موهای زائد برنامه ریزی کند . این دستگاه از فن اوری IPL   استفاده میکند و میتواند این معنی را داشته باشد که برای دیدن نتایج زمان بیشتری نیاز است .

نوع پوست و مو :  پوست روشن تا قهوه ای متوسط  و مو قهوه ای روشن تا مشکی

کدام قسمت بدن :  همه قسمتها

موافقان  :   برنامه رایگان به منظور زمانبندی معالجات ، طیف وسیعی از درجات  ، اندازه فشرده و کوچک ان

مخالفان : استفاده ان برای بعضی از نواحی بدن سخت است و هیچ نمایشگر LED ندارد

تعداد پالسها :  400000

مجوز سازمان غذا و دارو دارد ؟   بله

3.دستگاه لیزر موهای زائد Mismon

این دستگاه یک گزینه سبک و قابل دسترس است و یکی از مدلهایی است که با عینک محافظ عرضه میشود تا از چشم در برابر نور خیره کننده لیزر محافظت کند و دارای فن اوری IPL   میباشد این دستگاه به نظر مصرف کنندگان در انتخاب درجه مناسب برحسب نوع پوست و مو خودشان اعتماد میکند و همین امر باعث میشود که خطر سوختن و اسیب پوست را افزایش دهد . دستگاههای متعدد دیگری هستند که نوع پوست و مو فرد را به طور خودکار تشخیص می دهند و بیخطرترین درجه را برای مصرف کننده انتخاب میکنند.

نوع پوست و مو :  پوست روشن تا قهوه ای متوسط  و مو قهوه ای روشن تا مشکی

کدام قسمت بدن : همه ی قسمتهای بدن  بجز صورت

موافقان :  عینک محافظ امنیتی و وزن کم ان

مخالفان : فاقد ویژگیهای امنیت  داخلی  و وقفه بین پالسها

تعداد پالسها : 300000

مجوز سازمان غذا و دارو دارد ؟    بله

4.دستگاه لیزر موهای زائد خانگی Braun Silk – expert pro 5

این دستگاه دارای طیف گسترده ای از شدت درجات میباشد و مصرف کننده میتواند به راحتی مقدار انرا تنظیم کند تا با میزان استانه درد خود هماهنگ باشد . این دستگاه دارای فن اوری IPL   میباشد و به طور خودکار ان را برای نوع پوست هر فردی با توجه به بی خطر بودن ان متناسب میسازد .

این مدل دستگاه رفع موهای زائد خانگی یکی از تندترین دستگاههای بازار میباشد . این بدان معنی است که میبایست زمان کمتری صرف کند و نتایج سریعتری را در پی داشته باشد . این دستگاه صفحه نمایشگر LED  ندارد و ممکن است مسیر درمان کمی سختتر باشد .

نوع پوست و مو : پوست روشن تا قهوه ای متوسط  و مو قهوه ای روشن تا مشکی

کدام قسمت بدن ؟  همه ی قسمتها

موافقان :  تعداد پالسهای بالا ، طیف گسترده ای از درجات ، استفاده سریع

مخالفان : فاقد صفحه نمایشگر ، گرم شدن حین استفاده

تعداد پالسها :  400000

مجوز سازمان غذا و دارو دارد ؟  بله

دستگاههای زیر مناسب نواحی هدفمند بدن هستند :

5.Tria Hair Removal Laser Precision  

دومین محصول Tria  در این لیست هم از لیزر دیود استفاده میکند . و قسمتهای کوچکتر بدن را هدف قرار میدهد و برای نواحی مثل صورت ، زیر بغل ، و بیکینی طراحی شده . عمر باطری ان 15 دقیقه است و بدان معنی است که در حد فاصل بین شارژها زیاد دوام ندارد . البته نواحی کوچک بدن زمان کمتری برای درمان نیاز دارند .

نوع پوست و مو :  پوست روشن تا متوسط  و مو قهوه ای تا مشکی

کدام قسمت بدن ؟   قسمتهای کوچک بدن

موافقان :  استفاده از فن اوری دیود  و نگه داشتن اسان  و سر دقیق ان

مخالفان : عمر محدود باطری و نتایج کندتر به نسبت دستگاههای بزرگتر

تعداد پالسها : 200000

مجوز سازمان غذا و دارو دارد ؟ بله

دستگاهای زیر برای نواحی بزرگتر و مورد هدف بدن بهترین هستند :

6.Sooth Skin Gold   

این دستگاه لیزر موهای زائد خانگی نوع پوست فرد را در حین استفاده به منظور  تامین امنیت موجود اندازه گیری میکند . این دستگاه یک موضع نرم دارد که روی قسمتهای خیلی حساس مورد استفاده قرار میگیرد و همچنین از فن اوری IPL  با هر دقیقه 60 پالس استفاده میکند . بدان معنی است که نسبت به دیگر دستگاهها تندتر عمل کرده اما ممکن است حین استفاده بیش از حد گرم شود .

نوع پوست و مو :  پوست روشن تا متوسط  و مو قهوه ای تا مشکی

کدام قسمتهای بدن ؟  همه ی قسمتهای بدن

موافقان : طیف گسترده درجات  و استفاده سریع

مخالفان : ممکن است خیلی گرم شود  و فاقد نمایشگر LED

تعداد پالسها  : 300000

مجوز سازمان غذا و دارو دارد ؟  بله

7.Remington iLight Elite     

این دستگاه لیزر موهای زاید با دو سر عرضه شده که دستگاه را دو منظوره ساخته هم برای استفاده نواحی بزرگتر بدن و هم نواحی کوچکتر بدن و همچنین دارای صفحه ای میباشد که دستورالعملهای لازم را به مصرف کننده میدهد . این دستگاه پالسهای قوتری از نور را نسبت به دیگر دستگاههایی که از فن اوری IPL  استفاده میکنند پرتاب میکند . که میتواند دستگاه را موثرتر سازد . اگر چه تعداد پالسهایی که پرتاب میکند پایین تر هستند ولی هنوز از گرانترین دستگاهها در این لیست میباشد .

نوع پوست و مو : پوست روشن تا متوسط و مو قهوه ای تا مشکی

کدام قسمتهای بدن ؟ همه قسمتها

موافقان : انتخاب دو سر برای عملکرد  و داشتن صفحه دستورالعملها

مخالفان : قیمت زیاد  و تعداد محدود پالسها

پالسها : 100000

مجوز غذا و دارو دارد ؟  بله

دستگاههای لیزر خانگی در مقابل دستگاههای لیزر کلینیکی :

دستگاههای لیزر موهای زائد خانگی می توانند در زمان و هزینه صرفه جویی کنند همچنین سهولت اینکه قادرید درمانها را در منزل انجام دهید از دیگر فواید ان است. این فن اوری هنوز نسبتا جدید است و دستگاهها احتمالا در اینده پیشرفته تر خواهند شد . نتایج فعلی اغلب از فردی تا فرد دیگر متفاوت است و دستگاهها ممکن است روی همه نوع پوست و مو عمل نکند . از طرفی دیگر متخصصان پوست که مجوز رسمی دارند ، تخصص و فن اوری لازم برای دستیابی به نتایج بهتر را دارا میباشند . نتایج اغلب زمانبر است . حفظ پوست از اسیب رسیدن در کلینیک زیبایی رشت از خطر کمتری برخوردار میباشد . بهداشت و امنیت باید استانداردهایی را رعایت کند .

بهترین نتایج ، خطرات ، استفاده امن

مصرف کنندگان باید از دستگاههای لیزر مو خانگی با احتیاط استفاده کنند و همیشه دستورالعملهای کتاب راهنما را بخوانند . نکات و مراقبتهای کامل بعدی را رعایت کنند . همچنین از دستگاههای لیرز موهای زائد زمانی که پوست اسیب دیده ، سوخته یا تتو شده اجتناب کنند . لیزرها با دادن تفاوت بین نوع پوست و رنگ مو کار میکنند . اگر یک دستگاه قادر نباشد این تفاوت را بیان کند ممکن است به جای اینکه مو را هدف قرار دهد ، پوست را هدف گرفته و ان را بسوزاند . این بدان معنی است که دستگاههای لیزر موهای زائد ممکن است برای همه نوع پوست و مو دستگاه امن و بی خطری نباشد ، بهتر است قبل از استفاده روی ناحیه کوچکی از پوست تست انجام شود تا اثرات جانبی ان بررسی شود .

برای نتایج بهتر ، پوست را از قبل تمیز ، خشک و شیو کنید . از امنترین درجه برای نتایج بهتر استفاده کنید به طور کلی هر چه پوست فرد تیره تر باشد ، درجه پایین تر برای استفاده امن تر میباشد . درجات بالاتر می توانند دردناکتر باشند . بنابراین از امن و راحت بودن درجه ای که انتخاب میکنید مطمین شوید . سازندگان پیشنهاد میدهند که قبل از استفاده از دستگاه کرم بیحس کننده بمالید . از اینگونه محصولات با احتیاط استفاده کنید به هر حال پوست بیحس شده درد را احساس نمیکند و امکان دارد پوست به راحتی به طور تصادفی اسیب ببیند .

همه ی دستگاهای لیزر موهای زائد خانگی برای استفاده در کل قسمتهای بدن طراحی نشده اند و انها را نزدیک چشم و اندامهای تناسلی استفاده نکنید . برای اینکه موهای صورت را هدف قرار دهید ، از دستگاههایی استفاده کنید که بطور خاص برای همین هدف طراحی شده اند .

بعضی از عوارض جانبی احتمالی دستگاههای لیزر موهای زائد خانگی شامل زیر میباشد :

سوختگی ، سوزش ، تورم ، درد و التهاب ، تغییر رنگ پوست ، زخم

مصرف کنندگان بعد از استفاده از دستگاهای لیزر موهای زائد خانگی از گرفتن حمام افتاب و برنزه کردن خودداری کنند . همچنین مرطوب کردن پوست بعد از بین بردن مو و استفاده از کرم ضد افتاب و پوشیدن لباس برای پوشاندن پوست ممکن است بهترین کار بعداز لیزر باشد

آشنایی با لیزر الکس سرد کوترا و کندلا الکساندرایت :

لیزر الکس سرد یا الکساندرایت کوترا :

امروزه لیزر الکس سرد Alex cutera با طول موج 755mm و پالس واقعی 1064nm و مورد تایید FDA آمریکا ، جزء پیشرفته ترین و به روزترین و آخرین دستگاه های لیزر موهای زائد بوده که عوارض و آسیب هم در آن مشاهده نمی شود. بسیاری از مراجعین لیزر موهای زائد به این دستگاه گرایش دارند شاید به این دلیل که از مزایای بارز آن کم بودن تعداد جلسات و رضایت 95 درصد افراد از این دستگاه می باشد. الکساندرایت کوترا با نام مستعار الکس سرد مشهود است که بر می گردد به سیستم خنک کننده و سرمایشی عالی excel HR و جلوگیری از آسیب و سوختگی و قدرت عالی این دستگاه.

لیزر موهای زائد با الکس سرد:

لیزر الکس سرد بدون محدودیت روی رنگ پوست و جنس آن و تمای نقاط حساس بدن می باشد و بعد از جلسات اولیه بدون سوختگی و کرکی کردن موها ، با تعداد جلسات کمتری ، نتایج مطلوبی را خواهد داشت.

لیزر الکس کوترا :

دستگاه لیزر الکساندرایت کوترا در آمریکا و توسط کمپانی CUTERA طراحی شد. این لیزر توانایی اثرگذاری روی پوست برنز را دارد که پیش از آن هیچ دستگاهی قدرت آن را نداشت و تنها دستگاهی است که مجوز لیزر موهای زائد پوست های برنزه را دارد. پوست برنز با رنگدانه های بالا به گونه است که اگر توسط اشعه لیزر مورد هدف قرار گیرد بجای رنگدانه فولیکول مو ، رنگدانه های پوست آسیب دیده و ایجاد لک و سوختگی خواهد کرد. اما پس از ورود لیزر الکس به دنیای لیزر موهای زائد پوست برنز و آفتاب دیده و سولاریم رفته نیز می توانند لیزر موهای زائد خود را انجام دهند.

مزایای لیزر الکساندرایت کوترا :

- بزرگترین مزیت دستگاه لیزر الکساندرایت کوترا ، کم درد بودن و حتی برخی مراجعین بدون درد بودن آن را توصیف کرده اند. سیستم خنک کننده قوی و استفاده از انرژی کمتر لیزر دلایل بدون درد بودن لیزر الکس می باشد.

در دستگاه لیزر الکس سرد ، هندپیس با قابلیت خنک کنندگی و تماس مستقیم با پوست از ابتدا تا انتهای لیزر، آن را کاملاً سرد کرده تا کاهش محسوس درد را شاهد باشیم. و تفاوت آن با سایر دستگاه ها همین امر می باشد. چون بعضی از دستگاه ها برای خنک کردن پوست ، با استفاده از جریان هوای سرد و برخی دیگر با پاشیدن ماده ای با دمای کم روی پوست کمک می گیرند که باعث ایجاد مشکلاتی می شوند.

* به دلیل تماس کامل و مستقیم پوست با هندپیس ، نور لیزر هدر نرفته و تماماً به فولیکول مو می رسد تا انرژی کمتری استفاده شود و درد لیزر نیز کاهش یابد. این همان تکنولوژی truepalse  بوده که منحصر به دستگاه کوترا می باشد. بدین صورت که انرژی کامل از طریق پالس ها به طور مستمر و ثابت به فولیکول مو می رسد. و نیز تکنولوژی ایندکس مچینگ index matching با از بین بردن نور پراکنده و اضافی لیزر و جلوگیری از سوختگی پوست می باشد.

- عدم ایجاد سوختگی : این دستگاه با قابلیت های فوق باعث ایجاد سوختگی و لک قهوه ای و هر نوع مشکل پوستی نخواهد شد.

- اثر گذاشتن روی موهای کرکی :

دستگاه الکس کوترا برخلاف دستگاه های دیگر قادر به حذف موهای کرکی نیز بوده و فقط موهای ضخیم را از بین نمی برد. بلکه این مسئله بعنوان یک مزیت خوب در این دستگاه می باشد.

- قابل استفاده برای همه نوع پوست حتی پوست برنز شده :

دستگاه لیزر کوترا به عنوان جدیدترین و قویترین تکنولوژی دنیا برای همه نوع رنگ طیف پوستی بوده و همچنین تنها دستگاه دارای مجوز در دنیا برای لیزر پوست برنز با سولاریم و یا آفتاب می باشد.

- کاهش تعداد جلسات لیزر درمانی :

کاهش تعداد جلسات لیزر درمانی به دلیل آسیب نرساندن به پوست و با رسیدن نور لیزر به فولیکولهای مو و سوزاندن آنها از ریشه می باشد به طوری که طی 3 تا 5 جلسه تا 80 درصد موهای زائد بدون بازگشت مجدد از بین رفته و درکمترین زمان نتیجه مناسب و دلخواهی دارد.

- بدون نیاز به کرم های ترمیم کننده گران قیمت:

بعد از انجام لیزر توسط دستگاه الکساندرایت کوترا ، با بالاترین اثربخشی ، کمترین التهاب و درد ایجاد شده و نیازی به استفاده از این نوع کرم ها وجود نخواهد داشت.

- ترکیب دو لیزر الکساندرایت alexandrite  و ان دیاگ  N-D yag

مقایسه لیزر گرم  و سرد :

لیزر گرم چیست ؟

لیزر گرم از قابلیت خنک کنندگی نظیر لیزر سرد که می تواند از آسیب به پوست جلوگیری کند ، ندارد و از معایب لیزر گرم می توان به دردناک بودن در حین انجام لیزر موهای زائد ، ایجاد سوختگی و لک قهوه ای ، انرژی پایین به همراه جلسات بیشتر و عدم موفقیت مناسب ، کرکی شدن موهای ضخیم ، ممنوع بودن برای پوست های برنزه ، در لیزر موهای زائد اشاره داشت.

لیزر سرد چیست ؟

در مقابل لیزر سرد دارای ویژگی های سیستم سرمایشی قوی بدون درد ، بدون ایجاد سوختگی و آسیب پوستی ، قابلیت انرژی بالا و موفقیت ایده ال در تعداد جلسات کم تر ، از بین بردن موهای کرکی و مناسب برای همه پوست ها از جمله پوست های برنزه و تیره می باشد.

دستگاه لیزر کندلا الکساندرایت :

دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا 2019 ، دستگاه لیزر موهای زائد ساخت سرکت کندلا آمریکا جزء محبوب ترین دستگاه های لیزر می باشد. طول موج 755mm  آن باعث جذب ملانین مو بیشتری نسبت به سایر دستگاه های لیزر شده و با اثربخشی بالاتر سبب حذف و ریزش موهای زائد می شود. شاید برای شما هم این تفکر پیش آمده باشد که الکساندرایت یک برند لیزر است . اما الکساندرایت مکانیسم دستگاه لیزر می باشد و نه برند آن.

مزایای دستگاه لیزر کندلا الکساندرایت :

- دارای اثر و ماندگاری بالا در نتایج بعد از لیزر دارد بدین معنی که برای شارژ مجدد سالیانه نیاز به زمان بیشتری دارد و سریعاً ماندگاری آن از بین نمی رود . 

- استفاده از درجات بالاتر نور لیزر توسط دستگاه فراهم شده است که در درجات بالاتر بتواند با قدرت بیشتری به حذف فولیکول های مو بپردازد.

- دارای تعداد جلسات کمتر بوده و رسیدن به نتایج مطلوب در زمان کمتر نیز از فواید دیگر آن است. گاهاً بین 3 تا 4 جلسه فرد به دوره شارژ چندماهه می رسد و این برای مراجعین بسیار خوشایند می باشد. 

- آمارها نشان می دهد رضایت 100% در نظرسنجی عمومی دیده شده است. 

- میزان اثرگذاری بالاتری نسبت به الکس سرد کوترا دارد. 

- موثر در رفع موهای روشن و نازک 

- بدون درد 

- سیستم خنک کننده منحصر به فرد 

- کاربری آسان به دلیل طراحی خاص و اصولی

- مهمترین ویژگی لیزر کندلا الکساندرایت که باعث محبوبیت آن شده ، استفاده از هندپیس متحرک که قابل جدا کردن است و افرادی که نگران انتقال بیماری های پوستی هستند ، از این بابت خیالشان جمع می شود. در مراجعه به کلینیک زیبایی و لیزر موهای زائد ، در جلسه اول به هر شخص هندپیس مختص داده می شود که تا پایان جلسات مورد استفاده برای فقط همان شخص قرار گیرد.

تفاوت لیزر الکس کوترا و لیزر کندلا الکساندرایت :

کندلا و کوترا دو شرکت تولید کننده دستگاه لیزر در آمریکا بوده که هر دو دستگاه دارای مکانیسم یکسان بوده و هر دو از لیزر الکساندرایت و ان دیاگ بهره می برند. تنها و مهمترین تفاوت در نوع سیستم خنک کننده آنها می باشد. شاید به گوش شما خورده باشد که لیزر موهای زائد با دستگاه الکس کوترا نسبت به کندلا الکساندرایت دردناک تر است. سیستم دستگاه های لیزر به گونه ای است که از سیستم خنک کننده جهت کاهش و رفع درد استفاده می کنند.

در دستگاه لیزر کوترا از یک فلز سرد که دائماً با بدن در تماس بوده استفاده می شود که چندان موفق هم نبوده و در پی آن از درجات بالاتر لیزر در رفع موهای زائد نمی توان استفاده کرد. این ضعف باعث انصراف برخی از مراجعین جهت انجام لیزر موهای زائد با این دستگاه می شود.

در مقابل لیزر کندلا الکس دارای سیستم خنک کنندگی فوق العاده و استفاده از گاز کرایوژن و استفاده از انرژی لیزر در درجات بالا ، نتایج عالی در جلسات کم و بدون درد برای رفع موهای زائد را در پی دارد. و مهمترین تفاوت کندلا و الکس سرد در قابل جدا نمودن قسمتی از هندپیس که در ارتباط با بدن است و استفاده اختصاصی برای هر شخص می باشد که امروزه جزء دغدغه های بانوان برای مراجعه به کلینیک زیبایی و انجام لیزر موهای زائد شده است.

کلینیک زیبایی آلما در رشت

گالری تصاویر :

 • Michael Ethan

  شیما

  برای لیزر موهای زائد باید از قبل وقت بگیریم یا همیشه می تونیم مراجعه کنیم و اینکه اگر قبلا جای دیگه ای لیزر کرده باشیم میتونیم برای جلسات بعدیش اینجا بیایم چون من جلسه قبل رو رشت نبودم و تهران انجام دادم.

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام. بله نیاز است که از قبل تماس گرفته و تعین نوبت کنید تا تداخلی با دیگر مراجعین بوجود نیاد. در مورد سوال دومتون هم باید عرض شود که مشکلی نیست اگه جلسات قبلی رو در کلینیک دیگه ای انجام داده باشید ، می تونید جلسات آتی رو در کلینیک آلما ادامه دهید.

 • Michael Ethan

  الناز

  سلام. من چند روز پیش آفتاب گرفتم برای برنزه کردن و یکم پوستم ملتهب شده بود. بنظرتون چقدر باید صبر کنم تا بتونم از لیزر موهای زائد استفاده کنم؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام. حداقل 2 تا 3 هفته صبر کنید تا کامل التهاب پوست از بین رفته و فرصت بازسازی داشته باشد.اگه مشکل پوستی یا التهاب و کبودی زیادی دارید برای معاینه وقت بگیرید تا پزشکان آلما وضعیت پوست شما را برسی کرده تا اگر مشکل جدی وجود دارد ابتدا درمان شود.

 • Michael Ethan

  کلاله عباسی

  لیزر برای از بین بردن موهای زائد محدودیت سنی داره یا همه میتونن استفاده کنن؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  محدودیت سنی خاصی نداره و فقط برای افراد زیر 18 سال استفاده نمی شود.برای افراد بالغ محدودیتی وجود ندارد بجز مواردی که در متن همین صفحه توضیح داده ایم.

 • Michael Ethan

  فریبا

  روزهای تعطیل یا جمعه ها هم کلینیک حضور دارید

 • Michael Ethan

  الهه پیرکندی

  بنظر شما برای پوست های روشن بهترین دستگاه لیزر دایو الکس هست یا الکسندریت؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  رنگ پوست به تنهایی ملاک نیست ، جنس و رنگ مو مهمتره برای موهای روشن الکساندرایت و برای موهای تیره دایود

 • Michael Ethan

  فریبا

  ایکاش روزهای تعطیل هم بودین چون خیلی از افراد مثل من شاغل هستند و در طول هفته وقتی برای لیزر ندارن و فقط آخر هفته ها می تونن بیان

 • Michael Ethan

  سلماز وطن خواه

  سلام . شما فقط برای تمام بدن کار انجام می دید یا می تونیم فقط برای صورت و زیر چانه به که مرکز شما بیایم؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام . نه شما برای فقط لیزر صورت ، چانه و هر قسمت بدن بصورت موضعی هم می تونید به کلینیک تشریف بیارید و نیازی نیست حتما تمامی بدن بصورت فول بادی انجام بشه.

 • Michael Ethan

  مونا ایزدی

  سلام. شما تخفیف برای مشتریانتون در نظر نمی گیرید . معمولا کلینیک های زیبایی در ایام مختلف خدماتشون رو تخفیف ویژه میدن

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام. اتفاقا کلینیک آلما تخفیف های دوره ای جالبی برای خدماتش در ایام مختلف مثل شب یلدا و دیگر ایام مهم در نظر میگیره و برای کسانی که بار دوم و سوم مراجعه می کنند نیز تخفیف ویژه ای در نظر می گیره . شما میتونید از طریق دنبال کردن صفحه ما در اینستاگرام از این تخفیف ها به موقع مطلع شوید. لینک شبکه های اجتماعی کلینیک زیبایی آلما در پائین همین صفحه وجود دارد.

 • Michael Ethan

  محمد

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم لیزر از گردن ب پایین چقدر هزینه داره

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  با سلام هزینه لیزر گردن 40000 تومان می باشد. در ضمن کلینیک آلما مختص بانوان می باشد.

 • Michael Ethan

  مهدی

  سلام شما برای آقایون هم لیزر انجام میدید یا فقط خانم ها ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  در حال حاظر این خدمات فقط برای خانم ها ارائه میگردد . چنانچه بخش لیزر موهای زائد آقایون هم راه اندازی بشه از طریق شبکه های اجتماعی و وبسایت کلینیک اطلاع رسانی خواهد شد . در حال حاظر هیچ پلانی در این مورد وجود ندارد.

 • Michael Ethan

  بهاره

  لیزر موهای زائد در نواحی زیرشکم و بیکینی تاثیری در ناباروری افراد در بلند مدت نداشته و باعث آسیب های اینچنینی نمیشه؟ آیا در این مورد تحقیق علمی صورت گرفته ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  از آنجایی که عمق نفوذ پرتو های لیزر که برای رفع موهای زائد بدن استفاده میشود حداکثر تا ریشه موها بوده و جذب تیرگی های ریشه مو می شود هیچ گونه تاثیری در ناباروری یا اختلالات تخمدانی نداشته و می توانید با خیال آسوده استفاده کنید. راجب اینکه تا بحال تحقیقاتی در این مورد صورت گرفته نیز باید عرض کنیم تحقیقات گسترده ای از طرف انجمن های علمی معتبر ترین دانشگاه های جهان از جمله دانشگاه پزشکی نیویورک در این مورد صورت گرفته و هیچ کدام تا کنون نشانه ای از اینکه لیزر موهای زائد در ناباروری تاثیری دارد مشاهده نکرده اند و چنانچه این مورد در تحقیقات نشان داده شود حتما به اطلاع عموم خواهد رسید.

 • Michael Ethan

  فهیمه صادقی

  من دو روز پیش تهران لیزر موهای زائد فول بادی انجام دادم ، الان که اومدم رشت همش تو ناحیه ساق پا و ران احساس خارش میکنم . بنظر شما از چی می تونه باشه و آیا این خارش طبیعیه یا ممکنه مشکلی برام پیش بیاره ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  نه . معمولا وقتی لیزر فول بادی انجام میدین و اگه یکم هم پوستتون حساس باشه کمی احساس خارش تا چهار ، پنج روز طبیعی هستش اما اگر شدت احساس خارش در حدود قابل تحمل نیست و یا اگر پس از یک هفته همچنان این احساس را دارید با کلینیک تماس گرفته و برای معاینه پزشک متخصص پوست وقت بگیرید.

 • Michael Ethan

  فرشته

  من یک حدود یک سال پیش دو جلسه لیزر رفتم ولی به خاطر برخی مشکلات فرصت نشد جلسات بعدی رو هم برم . بنظرتون باید از اول شروع کنم یا تاثیر اون جلسات هنوز مونده؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  لیزر موهای زائد یک برنامه مانند کلاس درس نیست که حتما باید از یک جایی شروع و یک جایی به اتمام برسد. برخی افراد با سه جلسه و برخی تا شش جلسه هم ممکن است تا رفع کامل موهای زائد نیاز به تکرار داشته باشند اما قطعا حفظ فاصله 45 روز تا دو ماه بین جلسات منجر به نتایج بهتری می شود. اینکه شما یک سال پیش دو جلسه انجام داده اید قطعا باعث کم شدن تراکم موهای زائد شما گردیده و احتمالا اگر مجدادا بخواهید این کار را انجام دهید با تعداد جلسات کمتری نتیجه خواهید گرفت.اما بدانید زمانی که شما جلسات بعدی را ادامه نمی دهید موهای زائد شما فرصت تقویت یافته و تاثیر آن جلسه به مرور کم می شود.

 • Michael Ethan

  ثریا فومنی

  بخشید من میخواستم بپرسم آیا کلینیک شما از دستگاه لیزر الکساندرایت در رشت استفاده میکنه یا دایود الکس؟ چون از راه دور میام اینو پرسیدم . ببخشید.

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  در واقع کلینیک آلما هر دو دستگاه الکساندرایت و دایود الکس رو داره و بنا به تشخیص متخصص ، اینکه کدوم برای مراجعه کننده مناسب تر باشه مورد استفاده قرار میگیره . اما دستگاه دایود الکس کلینیک به دلیل مجهز بودن به آخرین تکنولوژی بکار رفته در دستگاه های لیزر موهای زائد معمولا بیشتر محبوب مراجعین هست و باز خورد های بهتری هم در نتیجه ای که مراجعین گرفتن بدست اورده.

 • Michael Ethan

  آوینا

  سلام برند دستگاهتان چیه؟؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  با سلام و درود دستگاه رازولیز آلمان با سه طول موج الکس و دایود و ایندیگ

 • Michael Ethan

  سارا

  سلام من قبلا با دستگاه shrساق پاهامو لیزر کردم 6جلسه هم رفتم ولی بعد از دو ماه همش در اومد دوباره.میخواستم بدونم شما هم ازین دستگاه استفاده میکنید؟و اینکه دستگاه لیزری که معمولا استفاده میکنید چیه

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  درود بر شما دستگاه ما رازولیز آلمان با سه طول موج الکس و دایود و ایندیگ هستش و بسته به نوع مو و رنگ پوست از طول موج دستگاه استفاده میکنیم

 • Michael Ethan

  Raheleh

  سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم لکای بدن هم با لیزر از بین میره؟ منظورم اینه که همزمان با از بین رفتن موهای زائد. و اینکه هزینه لیزر دست و پا کامل چقدر میشه؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  درود بر شما خیر دو درمان جدا از هم هستند ابتدا باید موهای زائد رو از بین ببرید و بعد درمان لک داشته باشین

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  هزینه لیزر دست 180000تومان و کل پا 250000تومان می باشد

 • Michael Ethan

  Raheleh

  سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم لکای بدن هم با لیزر از بین میره؟ منظورم اینه که همزمان با از بین رفتن موهای زائد. و اینکه هزینه لیزر دست و پا کامل چقدر میشه؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  درود بر شما خیر دو درمان جدا از هم هستند ابتدا باید موهای زائد رو از بین ببرید و بعد درمان لک داشته باشین

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  هزینه لیزر دست 180000تومان و کل پا 250000تومان می باشد

 • Michael Ethan

  مهران مهدی پور

  بادرود خدمت شما ببخشید میخ استم بپرسم روی بینی من ۱۰تا ۱۲تا موداره میتونی برای همیشه پاکسازیش کنم

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  درود بر شما دوست عزیز اگر برای مشاوره حضوری تشریف بیارین که از نزدیک جنس مو رو مشاهده کنیم میتونیم راهنمایی صحیح تری داشته باشیم. در ضمن کلینیک آلما مختص بانوان هستش.

 • Michael Ethan

  پروین

  سلام میبخشید لیزر کیست مویی هم انجام میدین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام و درود شما باید به متخصص پوست و مو مراجعه بفرمایید

 • Michael Ethan

  Homa

  سلام و وقت بخیر میشه هزینه ی لیزر کل دست کل پا و بیوینی زیر بغل و لاین رو لطف کنین؟؟واینکه طی چن جلسه کار تموم میشه؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام هزینه ها کلا توی صفحه اینستاگرام موجوده و معمولا 7 تا 8 جلسه تموم میشه بستگی داره به شرایط بدن و موهای شما ممنون از همراهیتون

 • Michael Ethan

  Mehr

  سلام لطفا توضیح بدید که سر دستگاه لیزری که استفاده می کنین چطوریه؟با بدن تماس داره؟بعضی مدلها یه سر جداگانه داره بعضیها اصلا فاصله داره با پوست

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام دستگاه ما کانتکتیو هستش و با بدن تماس داره نان کانتکتیو بدلالیل بسیار زیادی مورد تایید نیست که چنانچه نیاز باشه میتونید در اینترنت جستجو بفرمایید در مورد معایبش ممنون

 • Michael Ethan

  Sara

  چرا اونایی که به سن بلوغ نرسیدن نمیتونن از لیزر استفاده کنن و اینکه حتی صورت رو هم نمیشه لیزر کرد؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام به دلیل اینکه هنوز هورمونها در افراد نابالغ به تعادل نرسیده و امکان دارد اختلالات هورمونی پیش بیاید. در دختران نوجوان باید حتما دو ماه پریود شده باشند. اگر قبل از سن بلوغ اقدام به لیزر موهای زائد شود ، امکان رویش مجدد موها وجود خواهد داشت.

 • Michael Ethan

  مریم

  سلام من یک لک کوچک قهوه ای روی بینی دارم چه جوری میتونم از بین ببرمش با لیزر امکان دارد

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  عزیزم سلام بله میشه ، منتهی باید تشریف بیارید ، تشخیص داده بشه بعد درمان

 • Michael Ethan

  مریم ملکی

  سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم از جلسه چندم موهای زائد از بین میرن؟ ممنونم

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام عزیزم به جنس موها بستگی داره و این که شما قبلا از دستگاهی استفاده کردید یا خیر بصورت معمول روی جلسه 5 یا 6 شما جواب میگیرید 2 جلسه برای یاد آوری و بعد از اون هر 3 یا 6 ماه یکبار بازم بستگی به رشد موهاتون داره ضمنا اینو خدمتتون عرض کنم در بهترین حالت 80 درصد موهای زائد حذف 10 درصد کم پشت و ده درصد واقعا از بین رفتنی نیست و بسته به نژاد و مقاومت موی شما این درصدها تغییر پیدا میکنه

 • Michael Ethan

  بهنوش

  سلام من جلسه سوم لیزر اومدم اونجا احساس میکنم موهای اون ناحیه در نمیاد اونایی هم که در میاد کنده میشه... بازم باید ادامه بدم؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام عزیزم خوب این خیلی خوبه ولی باید ادامه بدید چون اون توی سیکل بازسازی هست به این شکل در میاد که رشد کنه و راحت کنده شه ، باید ادامه بدید فک کنم 6 جلسه برای شما کافی باشه و از اون به بعد هر 3 ماه یکبار .. ممنون از همراهیتون

 • Michael Ethan

  سمانه

  سلام بعد از اتمام جلسات ، هر چندماه یکبار باید بیام؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام بستگی یه جنس موهاتون داره ولی معمولا 3 تا 6 ماه یکبار ممنون از شما

 • Michael Ethan

  اناس

  سلام ، من 10 فروردین برای انجام لیزر به مرکز شما مراجعه کردم ضمن اینکه محیط بسیار اروم و ساکت بود ، کاملا در حضور خودم تخت و دستگاه رو استریل کردند و با حوصله کار رو انجام دادند ، خواستم از همینجا ازتون تشکر کنم و امیدوارم همیشه همینکار رو انجام بدند.

 • Michael Ethan

  ساناز

  با سلام و خسته نباشید. من یک جلسه برای لیزر اومدم. تا جلسه بعد درماه بعد چند بار میتونم شیو کنم و از چه موقع ؟ با تشکر

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام عزیزم - بعد از حدود 2هفته میتونین شیو کنین. تا حداکثر 3 بار مجاز به شیو هستین تا ماه بعد تشریف بیارین. ممنونم

 • Michael Ethan

  سحر

  سلام خسته نباشید من چهار جلسه مرکز دیگه ای برای لیزر رفتم . میتونم بیام کلینیک شما ادامه ش رو انجام بدم. لیزر دایود استفاده می شد.

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام عزیزم بله میتونین تشریف بیارین. دستگاه ما طول موج دایود رو هم داره. فقط قبلش حتما نوبت بگیرین.

 • Michael Ethan

  زهرا

  سلام خسته نباشید من دوماهه زایمان کردم . میخوام برای لیزر موهای زائد مراجعه کنم.ایا میتونم یا منعی وجود دارد؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام ممنون. با توجه به تغییرات هورمونی ناشی از بارداری و رشد موهای زائد با افزایش تولید مو توسط فولیکول های غیرفعال ، توصیه ما اینست که بعد از زایمان به مدت حداقل 6 ماه تا رسیدن هورمونهای بدن به حالت طبیعی صبر کنید و سپس اقدام به انجام لیزر موهای زائد داشته باشید.

 • Michael Ethan

  شهلا

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم امسال افزایش قیمت دارین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام ممنونم تا الان که هنوز لیست قیمت نیومده ولی هر زمان لیست بیاد افزایش قیمت اعمال میشه

 • Michael Ethan

  شکیرا

  سلام من دو سال پیش لیزر انجام دادم با لیزر الکس. میتونم برای شارژ به مرکز شما مراجعه کنم. دستگاه تون چیه؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام عزیزم بله میتونین تشریف بیارین. دستگاه لیزر ما رازولیزر آلمان هستش و هر سه طول موج الکس و دایود و ان دیاگ رو برای همه پوست ها داره

 • Michael Ethan

  مینو

  سلام خسته نباشید . من تازه پوستمو برنزه کردم . میتونم لیزر انجام بدم؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام ممنونم. نه باید چند ماهی بمونید بعدا برای لیزر مراجعه کنین

 • Michael Ethan

  سیما

  سلام خسته نباشین. آیا نتایج لیزر همیشگی هستش؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام ممنونم. نتایج لیزر مادام العمر و همیشگی نیست. اما با رعایت نظم در جلسات به ترتیب 6 تا 8 جلسه ماهیانه و به تاخیر ننداختن جلسات نتایج طولانی مدت خواهد داشت. به طوریکه شارژ لیزر به صورت چند ماهه و سپس سالیانه می رسد که بسیار خوشایند است. بسیار ی از مراجعین به شارژ سالیانه رسیده اند و خیلی راضی اند.

 • Michael Ethan

  شونیز

  سلام من 3 جلسه اومدم اونجا برای لیزر دست و پا. خیلی راضی هستم. میتونم دیگه دیرتر بیام برای انجام جلسه بعدی

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام عزیزم میتونین تا حدود 40 روزه هم جلسه بعدی رو تشریف بیارین. اما باید حواستون باشه که وقتی موهاتون شروع به رشد مجدد کرد، زودتر نوبت بگیرین. وگرنه بازگشت مو خواهید داشت


logo