خدمات

میکرونیدلینگ

اشتراک گذاری :

شاید شما نیز تا کنون کلمه میکرونیدلینگ را شنیده باشید اما ندانید که در حقیقت چیست و چگونه به جوان سازی پوست کمک کرده و توسط چه مراکزی در رشت انجام می شود. در این مطلب تلاش شده بطور کامل خدمات میکرونیدلینگ و سوالات رایج مربوط به آن را پاسخ دهیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

میکرونیدلینگ در رشت

میکرونیدلینگ چیست

بطور ساده می توان اینگونه بیان نمود که میکرونیدلینگ به عمل لایه برداری سطحی از پوست برای جوان سازی و شفاف سازی پوست می گویند که می تواند اثر جوش ، لک و چین و چروک های پوست را از بین برده و شفاف سازی پوست را به همراه دارد. همچنین میکرو نیدلینگ می تواند در از بین بردن ترک های پوست که ناشی از افزایش یا کاهش وزن بوده بسیار موثر واقع شود.
میکرونیدلینگ چطور انجام می شود؟
جوان سازی پوست از طریق روش میکرونیدلینگ توسط دستگاه ساده ای که تشکیل شده از یک غلطک با سوزن های بسیار ریز صورت می گیرد و روش کار به این صورت است که با حرکت غلطک بر روی پوست شکاف های مویی کوچکی بر روی لایه بیرونی پوست ایجاد شده که باعث تحریک پوست شده و بدن در واکنش به آن دو عنصر کلاژن و الاستین را که مواد اصلی ترمیم کننده پوست هستند را ترشح کرده و باعث از بین رفتن آثار ترک ، جوش و زخم های قدیمی بر روی پوست می گردد.
پیدایش تکنیک میکرونیدلینگ
برخلاف تصور عموم افراد میکرونیدلینگ یک روش بسیار سنتی بوده که از دیر باز با استفاده از ماسک های شنی توسط طبیب های عصر باستان مورد استفاده قرار میگرفته که امروزه این روش توجه متخصصین امور زیبایی پوست را به خود جلب نموده و همان را با استفاده از دستگاهایی که امروزه شاهد آن هستیم شبیه سازی کرده و آن را میکرونیدلینگ نامگذاری کرده اند که درواقع دستگاه کار همان ماسک های شنی سنتی را انجام می دهد.
آیا میکرونیدلینگ درد دارد؟
از آنجایی که سوزن های مورد استفاده در میکرونیدلینگ فقط با لایه خارجی و لایه میانی پوست برخورد خواهند داشت می توان گفت شما دردی احساس نمی کنید اما عمق یا ارتفاع سوزن ها بنا به نوع پوست و نظر پزشک انتخاب می شود و ممکن است برای راحتی بیشتر شما از کرم بی حس کننده قبل از انجام عمل میکرونیدلینگ بر روی پوست استفاده کند.

میکرونیدلینگ

مزایای میکرونیدلینگ نسبت به لیز چیست؟

درواقع روش میکرونیدلینگ برگرفته از طب سنتی در سالهای دور بوده که انسان های کهن مورد استفاده قرار می دادند و فقط امروزه کمی مدرنیزه تر و کنترل شده تر شده است و باعث آسیب دیدن دیگر لایه های پوست نمی گردد اما در روش لیزر درمانی احتمال آسیب رسیدن به لایه اپیدرم وجود داشته ، از این رو میکرونیدلینگ را می توان روش بی خطر تری نسبت به موارد مشابه برای جوان سازی پوست در نظر گرفت.
آیا میکرونیدلینگ درمان قطعی مشکلات پوستی است؟
در پاسخ به این پرسش باید گفت خیر چراکه با توجه به سن فرد ، نوع آسیب ، ناحیه مورد درمان و شرایط بدنی تاثیر آن متفاوت بوده و ممکن است در برخی افراد بطور کامل و در برخی افراد تاثیر کمتری داشته باشد اما بهتر است نظر متخصص را پس از معاینه حضوری در این مورد جویا شوید.
میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ در درمان چه عارضه هایی بیشترین تاثیر را دارد؟
بهترین نتیجه های حاصل شده در درمان به روش میکرو نیدلینگ بیشتر مربوط به عارضه های زیر می باشد:
* عارضه ها و اثرات بجا مانده از سوختگی و زخم های بریدگی 
* بسته شدن منافذ باز پوست
* جای جوش و تبخال های قدیمی باقیمانده بر روی سطح پوست
* روشن تر شدن سطح پوست صورت
* رفع خطوط پیشانی و خطوط اطراف لب
* جالب است بدانید از این روش در جهت تحریک ریشه های مو و درمان ریزش مو نیز استفاده و نتایج خوبی حاصل گردیده.
چند جلسه میکرونیدلینگ برای درمان کامل یا نتیجه مطلوب لازم است؟
بسته به نوع پوست و محل مورد درمان و آسیب مورد نظر ممکن است بین سه تا شش جلسه مورد نیاز باشد که در این رابطه نظر پزشک معالج مد نظر خواهد بود و فاصله هر جلسه تا جلسه بعدی نباید کمتر از یک ماه باشد تا پوست زمان کافی برای ترمیم و نشان دادن تاثیر روند بهبود را داشته باشد.

قیمت میکرونیدلینگ در رشت

هزینه یا قیمت میکرونیدلینگ صورت در کلینیک آلما در رشت، با مزو کره ای 450/000 تومان ، همچنین قیمت میکرونیدلینگ با مزو کانادایی 500/000 تومان ، با مزو دور چشم 200/000 تومان و در نهایت قیمت میکرونیدلینگ با مزو مو نیز 450/000 تومان می باشد.


مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ چیست؟
بعد از انجام میکرونیدلینگ پوست شما کاملا حساس بوده و در چند روز اول نیاز دارد که کاملا از آن مراقبت شود. با انجام مواردی که در ادامه آمده هیچ جای نگرانی نخواهد بود.
1. پوست شما پس از انجام میکرونیدلینگ ملتهب گردیده و ممکن است کمی ورم کند اما جای نگرانی وجود نداشته چرا که بین یک تا سه روز این التهاب از بین خواهد رفت.
2. تا 24 ساعت پس از انجام عمل از حمام کردن اجتناب کرده و فقط اگر خواستید محل میکرونیدلینگ را با آب سرد بشویید.
3. تا 10 روز پس از انجام میکرونیدلینگ  فعالیت های پرتحرک ورزشی یا فعالیت های مشابه که باعث تعریق یا تحریک پوست می شود را انجام ندهیدو درزمان ترمیم اگر محل مورد نظر پوسته پوسته شد بجای خارش یا کندن آن از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.
4. در دو هفته اول تا حد امکان از قرار گیری زیر نور مستقیم خورشید خوداری نموده مگر با کرم ضد آفتاب ( به دلیل باز بودن منافذ پوستی استفاده از ضد آفتاب تا حد ممکن توصیه نمی شود).
5. از خوردن دارو ها و قرص های ضد التهاب بدون تجویز پزشک جدا خوداری کنید.
6. برای کمک به تسریع عمل ترمیم از خوردن میوه جات بخصوص آناناس غافل نشوید.
7. هرگونه مشکل یا مسئله غیر طبیعی که مشاهده کردید قبل از هر اقدامی با پزشک خود در میان بگذارید.

عوارض میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ که تحت نظر پزشک معالج انجام شود درواقع یک راه درمان و جوان سازی پوست است که فعالیت خطرناکی نبوده و تاکنون مورد حادی گزارش نشده و درصورت رعایت اصول و مواردی که در بالا به آنها اشاره شد و عمل کردن به توصیه و نسخه پزشک معالج خود نتایج بسیارخوبی خواهد داشت.
امور قبل از انجام میکرونیدلینگ چیست؟
در مرحله اول صورت یا محلی که قصد انجام میکرونیدلینگ برای آن ناحیه را دارید با آب و صابون شسته و عاری از هرگونه کرم یا عطر نمائید.
2. گزارش کاملی از فعالیت های قبلی یا موارد مشابهی که برای جوان سازی پوست خود انجام داده اید یا اگر در چند روز اخیر از لیزر موهای زائد بدن استفادهکرده اید به پزشک ارائه دهید.
3. اگر درحال حاظر بیماری پوستی ، حساسیت یا تبخال دارید بهتر است میکرونیدلینگ را به زمان دیگری موکول کرده و یا قبل از انجام آن موضوع را با پزشک خود درمیان بگذارید.

مرکز میکرونیدلینگ

آیا می توان بصورت خود درمانی از میکرونیدلینگ خانگی استفاده کرد؟
با توجه به حساسیت های موجود و نیاز به معاینه و دستورالعمل پزشک استفاده از میکرونیدلینگ خانگی را توصیه نمی کنیم چرا که نوع سوزن ، نوع دستگاه ، عمق سوزن مورد نیاز برای هر نوع پوست و با توجه به نوع آسیب که جوش یا بریدگی باشد متفاوت بوده و بهتر است به جای صرف هزینه برای خرید یک دستگاه با صرف هزینه های خیلی کمتری تحت نظر متخصص در کلینیک این کار را انجام دهید.
میکرونیدلینگ برای چه کسانی توصیه نمی شود
این کار به کسانی که بیماری پوستی ، قارچ و تبخال و هرگونه زخم و خراش بهبود نیافته بر روی سطح پوستشان وجود دارد ، کسانی که به تازگی از اشعه و پرتو درمانی برای پوست استفاده کرده اند ، خانم های باردار و یا مادرانی که در حال شیردهی به کودک هستند و همچنین بیمارانی که دارو های آسپرین و ضد انعقاد خون استفاده می کنند.
هشدار ایمنی قبل از انجام میکرو نیدلینگ
از جمله نکات بسیار مهم قبل از انجام میکرونیدلینگ توجه ویژه و وسواس گونه به نکات بهداشتی کلینیک مورد نظر و تجهیزات مورد استفاده آنها بوده چرا که این عمل شباهت زیادی به تتو کردن داشته و حتما می بایست از سوزن های یکبار مصرف برای آن استفاده شود چرا که در غیر اینصورت امکان انتقال بیماری های خطرناکی مانند هپاتیت وجود دارد. 
کلینیک های مناسب برای انجام میکرونیدلینگ کدام است؟
کلینیک ها و مراکز زیبایی های مختلفی در شهر های ایران وجود دارند که امور میکرونیدلینگ را انجام می دهند اما پیشنهاد می کنیم حتما بخش قبلی که مربوط به هشدار قبل از انجام این عمل بوده را مطالعه و در مطب پزشک یا کلینیک های زیبایی معتبر این کار را انجام دهید.اگر ساکن شهر رشت باشید باید این خبر خوب را به شما بدهیم که کلینیک زیبایی آلما در رشت اولین مرکز تخصصی خدمات میکرونیدلینگ در استان گیلان است که این عمل را توسط دستگاه های مجهز به آخرین تکنولوژی روز تحت نظر پزشک ارائه می کند.

میکرونیدلینگ در رشت

کلینیک زیبایی آلما در استان گیلان و شهر رشت با کادری از پزشکان متخصص و مجرب خدمات میکرونیدلینگ در رشت را به همشهریان و هم میهنان عزیز ارائه می کند که می توانید از طریق شماره تماس های کلینیک با مشاوران ما تماس حاصل نموده و برای معاینه حضوری نوبت دریافت کنید.

میکرونیدلینگ در رشت

سوالات متداول درباره میکرونیدلینگ و پاسخ متخصصان کلینیک زیبایی آلما

آیا می توان بعد از میکرونیدلینگ از لوازم آرایشی استفاده کرد؟
پیشنهاد می شود به هیچ عنوان تا حداکثر یک هفته پس از انجام میکرونیدلینگ از لوازم آرایشی استفاده نکنید و فقط کرم هایی که پزشک در نسخه شما نوشته را مورد استفاده قرار دهید چرا که در این زمان پوست شما حساس ئ تحریک پذیر بوده و ممکن است لوازم آرایشی باعث جذب آلودگی های محیطی و به وجود آمدن عفونت های پوستی در این دوران شوند.
میکرونیدلینگ برای چه رده سنی مناسب است
از آنجا که میکرونیدلینگ روش درمانی بدون عارضه و جراحی بوده و دوره نقاهت و یا شرایط تحت مراقبت های ویژه ای ندارد برای تمامی افراد با رده های سنی مختلف می توان از آن استفاده کرد اما بدیهی است که افراد در سنین اولیه جوانی نیازی به میکرونیدلینگ نداشته مگر برای از بین بردن جای جوش و یا عارضه های سطحی پوست.

آیا از میکرونیدلینگ برای افراد با انواع مختلف نوع پوست می توان استفاده کرد و نوع پوست در مقدار نتیجه متفاوت است؟
بله. جنس و رنگ پوست تفاوتی در انتخاب میکرونیدلینگ نداشته و تقریبا برای تمامی افراد قابل استفاده بوده مگر افرادی که دارای بیماری ها یا حساسیت های پوستی خاصی هستند. اما برای پزشک متخصص تفاوت آن از نظر جنس پوست و ضخامت و همچنین نوع عارضه ای که تحت درمان است ، در انتخاب نوع غلطک و نوع سوزن ها و همچنین جهت حرکت قلم بر روی پوست متفاوت بوده که این موارد جز تخصص پزشک در تشخیص بهترین گزینه می باشد.

آیا بین سوزن های میکرونیدلینگ امواج رادیویی یا نوری وجود دارد؟
خیر اما به تازگی دستگاه های جدید میکرونیدلینگ توسط متخصصان در حال برسی است که مابین سوزن ها برای تحریک بیشتر غدد پوستی برای بازسازی و جوانسازی پوست امواج رادیویی رد و بدل می گردد . اما این دستگاه هنوز در مرحله آزمایش قرار داشته و در صوتی که تاثیر آن اثبات و مزیت های آن مشخص گردد ، کلینیک آلما اماده ارائه این نوع میکرونیدلینگ در رشت نیز خواهد بود.

میکرونیدلینگ ابرو چیست؟
همانگونه که در ابتدای مطلب نیز به آن اشاره شد میکرونیدلینگ برای درمان ریزش مو نیز استفاده می شود و با حرکت غلطک بر روی سطح پوست غدد و ریشه های مو را نیز تحریک به فعالیت مجدد می کند که بسیاری از خانم ها برای پر پشت شدن ابروی خود از میکرونیدلینگ ابرو استفاده می کنند.این روش به شرط استریل بودن تجهیزات و انجام توسط متخصص بدون عارضه و عوارض می باشد که در اکثر مواقع نتایج خوبی حاصل کرده است.

چرا در هنگام انجام میکرونیدلینگ از سرم یا کرم مخصوص استفاده می شود؟
دلیل استفاده از سرم ها ( معمولا اسید هیالورونیک یا لاسانته )بر روی سطح پوست این است که در واقع چون میکرونیدلینگ باعث ایجاد روزنه های ریزی بر روی پوست شما می گردد می توان این سرم ها و مواد مغذی پوست که باعث روشن شدن و کمک به تولید کلاژن برای جوانسازی پوست است را به درون لایه زیرین پوست انتقال داد که بجر میکرونیدلینگ در حالت عادی امکان رساندن این مواد به غدد زیرین پوست وجود ندارد.

در چه فصولی از سال می توان از میکرونیدلینگ استفاده کرد؟
در این روش مانند روش های دیگر جوانسازی محدودیتی نداشته و شما می توانید هر زمان که بخواهید از میکرونیدلینگ برای جوانسازی پوست خود استفاده کنید . معمولا فصول سرد سال برای این منظور به جهت کم اثر تر بودن نور خورشید و تعریق کمتر مناسب تر است.

کلینیک زیبایی آلما در رشت

 • Michael Ethan

  سمیه

  با عرض سلام می خواستم بدونم زمان انجام میکرونیدلینگ چقدر است؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  حدود 20 دقیقه

 • Michael Ethan

  سمیه

  با عرض سلام می خواستم بدونم زمان انجام میکرونیدلینگ چقدر است؟

 • Michael Ethan

  لیلا کاشانی

  سلام. ضمن تشکر از مطلب کامل و جامعی که تو سایتتون نوشتید ، من از میکرونیدلینگ میترسم چون احساس می کنم درد داشته باشه اما به خاطر لایه برداری و جوانسازی پوستم می خوام انجام بدم. میخواستم نظر شما رو بدونم که یکم خیالم راحت بشه

 • Michael Ethan

  نیما

  سلام . شما بهترین هستین

 • Michael Ethan

  سارا فومنی

  سلام ، میکرو نیدلینگ درد داره؟ و اینکه شما بی حسی استفاده میکنید ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام عزیزم ، میکرونیدلینگ درد نداره چون ضخامت نیدلهاش بسیار نازکه و عمق نفوذش هم بسیار کم در نیجه یه چیزی شبیه ناخن کشیدن اروم روی پوسته ، البته تا یه چند روزی حالت خارش و سوزش داره که در مقابل نتیجه ای که ازش خواهید گرفت زیاد غیر قابل تحمل نیست. ممنون از شما

 • Michael Ethan

  بهار

  سلام فقط خواستم بگم کارتون عالی بود میشه اسم کوکتلی که استفاده کردید رو بدونم ؟ چون واقعا پوست صورت من تغییر کرد و صاف شده

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام عزیزم خیلی خوشحالم ، که خوب جواب داد و ممنون از کامنتت اجازه بدی من پروندتون رو نگاه کنم خدمتتون اعلام میکنم ممنون از همراهیتون

 • Michael Ethan

  فاطمه وداد تقوی

  اگر تعدادی جوش فعال داشته باشیم و لک یه سری قرمز باشه هم میتونیم میکرونیلدینگ انجام بدیم؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام عزیزم ، نه شما ابتدا باید جوشهای فعالتون رو درمان کنید ، بعد ممنون از شما


logo