خدمات

پارافین تراپی

اشتراک گذاری :

پارافین تراپی روشی موثر برای درمان آسیب های پوستی بوده که با استفاده از ماده پارافین در کلینیک زیبایی آلما بصورت تخصصی انجام می شود.در ادامه به تشریح بیشتر این روش درمانی و مزایای آن خواهیم پرداخت تا اطلاعات بیشتری راجب این ماده مفید و روش های پارافین تراپی ارائه کنیم. همچنین اگر در مورد انتخاب این روش برای درمان تردید دارید در این مطلب به پرسش های رایج در این باره نیز پاسخ داده شده است. در ادامه با ما همراه باشید.

پارافین تراپی چیست

اگر بخواهیم خیلی ساده بیان کنیم باید اینگونه گفت که پارافین تراپی یک روش درمانی برای مشکلات پوستی با استفاده از ماده پارافین بوده که در ادامه روش کار آن را بیشتر تشریح خواهیم نمود. در باره پارافین نیز می توان ماده بی بو و جامدی که بر اثر گرما به مایع تبدیل می شود معرفی نمود که حتما آن را در شمع ها دیده اید. البته پارافین در اشکال جامد و مایع وجود دارد اما اینجا ما برای پارافین درمانی از نوع جامد آن استفاده می کنیم و نوع مایع در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای پارافین تراپی

درواقع در این روش با استفاده از حرارت جزئی که پارافین بطور یکنواخت به سطح پوست انتقال می دهد باعث تحریک کالیژن پوست گردیده و این عمل باعث کالیژن سازی پوست و جوانسازی و همچنین شفاف شدن پوست می گردد . ضمن اینکه بعد از پارافین تراپی با بازشدن منافض پوست جذب اکسیژن از روزنه های پوست زیاد و موجب باز پروری سلول های آن می گردد. از پارافین تراپی جدا از بحث زیبایی برای درمان بیماری هایی نظیر آرتروز و درد های مفصلی نیز استفاده می شود که در آن ها نیز روش تا حد زیادی به همین ترتیب بوده که حرارت یکنواخت در محل مورد نظر باعث تحریک لایه های میانی و بالا رفتن گردش خون در آن قسمت می گردد که خواص درمانی بسیاری برای مفصل و ماهیچه به همراه دارد.
از دیگر موارد درمانی علاوه بر شفافیت و جوانسازی پوست صورت که پارافین تراپی در آن بسیار موثر و تاثیر گذار است می توان به موارد زیر اشاره کرد:
* رفع چین و چروک و ترک های پوست
* رفع خشکی و پینه های پا ، زانو و کف دست
* جلوگیری از روند پیری پوست
* درمان ارتروز و درد های مفصلی


پارافین تراپی برای چه افرادی مناسب نیست؟
معمولا از پارافین تراپی بصورت موضعی برای تمامی افراد می توان استفاده کرد اما توصیه می شود برای افرادی که به بیماری های قلبی و دیابت مبتلا هستند مورد استفاده قرار نگیرد چرا که تغییر در روند عادی گردش خون این افراد ممکن است خطرناک باشد چرا که پارافین با گرم کردن موضعی موجب افزایش تغییر خون در عضو مورد نظر می گردد.
معایب و عوارض پارافین تراپی
همانگونه که پیش تر نیز گفته شد پارافین تراپی عوارض جانبی خاصی نداشته و از آنجایی که بو نیز ندارد باعث اذیت و ایجاد حساسیت در شخص نمی گردد . دمای آن نیز بسیار پائین بوده و اثر قرمز یا کبود شدن پوست یا سوختگی بر اثر حرارت پارافین را نخواهد داشت مگر اینکه در روش های خانگی و بدون تجربه حرارت آن را زیاد کرده و دچار سوختگی شوید.

پارافین تراپی در رشت

از جمله خدمات تخصصی که در کلینیک آلما ارائه می شود انجام پارافین تراپی در رشت بوده که شما عزیزان با تماس تلفنی می توانید نسبت به دریافت نوبت و هماهنگی زمان مراجعه به مرکز اقدام فرمائید.


پارافین تراپی رشت

سوالات عمومی شما درباره پارافین تراپی و پاسخ متخصصین کلینیک آلما
* آیا کسی که از لیزر برای رفع موهای زائد استفاده کرده باشد می تواند پارافین تراپی کند؟
بله . پارافین تراپی تداخلی با لیزر موهای زائد نداشته اما در صورت نبود فوریت می توانید آنها را به فاصله یک هفته از هم انجام دهید.
* آیا میشه پارافین تراپی را در منزل خودمان انجام دهیم؟
این کار فرآیند خیلی پیچیده ای نیست اما از آنجایی که دمای مورد نیاز ، نحوه و زمان قرار گیری ماده بر روی پوست و همچنین فرآیند مرطوب سازی پوست قبل از انجام کار توسط کرم های مرطوب کننده و لوسیون ها مورد نیاز است برای دستیابی به نتیجه مطلوب پیشنهاد می کنیم در منزل انجام ندهید اما اگر از یک متخصص پرافین تراپی راهنمایی های لازم را کسب کرده و قبلا در کلینیک این کار را انجام داده اید و همچنین دستگاه آن را دارید می توان در منزل نیز این کار را انجام داد.

* چه کارهایی بعد از انجام پارافین تراپی بر روی صورت مناسب است؟
معمولا نیاز به انجام فعالیت خاصی نیست و توصیه هایی را متخصص مربوطه با توجه به نوع پوست شما برای روز های بعد و بهتر شدن تاثیر پارافین تراپی ارائه می کند اما معمولا ماساژ صورت با مرطوب کننده و روغن های گیاهی بلافاصله بعد از پرافین تراپی مفید خواهد بود.
* دمای مناسب برای پارافین تراپی چند درجه است؟
معمولا بسته به اینکه بخواهیم پرافین تراپی صورت یا پا را انجام دهیم کمی متفاوت است اما بهترین دما ، دمایی است که ماده موم پارافین کاملا ذوب شده و در حدی هم دما بالا نباشد که پوست بدن را بسوزاند . دمای بین 45 تا 50 درجه بهترین دما برای انجام پارافین تراپی می باشد.

دستگاه پارافین تراپی

برای پارافین تراپی از یک دستگاه ساده که دارای مخزن و المنت مخصوص برای ذوب کردن پارافین است استفاده می شود که نوع و مارک شرکت های تولید کننده آن متفاوت بوده اما تفاوت چندانی با یکدیگر نداشته و فقط از نظر ظرفیت با یکدیگر فرق دارند ، این دستگاه ها از 2 لیتر تا 4 لیتری آن در بازار موجود است. عکس دستگاه پارافین تراپی در زیر قابل مشاهده است.


پارافین تراپی پا
همانگونه که در ابتدا نیز بدان اشاره شد از پارافین تراپی برای درمان عارضه های پوستی مانند خشک شدگی پوست و از بین بردن پینه های پوستی استفاده می شود. یکی از اعضایی که معمولا دچار پینه و خشکی پوست می شود ، پا بوده که در اثر پوشیدن کفش های نامناسب و یا فعالیت های روزانه ممکن است دچار پینه و ترک های پوستی در پاشنه پا شود. پارافین تراپی یکی از موثر ترین راهکار های درمانی برای از بین بردن ترک و پینه پا بوده که می تواند سلامت قلب دوم را مجددا به آن بازگرداند. اگر پینه ها و ترک ها دارای عمق آسیب زیادی باشند ممکن است نیاز به چند بار پارافین تراپی برای درمان کامل داشته باشند.همجنین در این روش درمانی درد های عضلانی و گرفتگی های عضلانی پا بخوبی درمان می گردد چرا که حرارت کم و سرد شدن تدریجی مواد بر روی عضلات و رگ های پا تاثیر بسیار مثبتی دارد.
پارافین تراپی دست
دست ها نیز مانند پا و چه بسا بیشتر از آنها در طول فعالیت های روزانه درگیر بوده و آسیب های پوستی زیادی به آنها وارد می گردد که خشکی پوست و پینه دست جز موارد شایع می باشد. همچنین در افراد ورزشکار که از وزنه استفاده می کنند پینه دست بسیار شایع است. پارافین تراپی دست برای سلامت پوست و عضلات دست معمولا از مچ دست تا نوک انگشتان استفاده می شود. همچنین در بسیاری از افراد خشک شدگی پوست در قسمت مفصلی آرنج دستان نیز شایع است که استفاده از پارافین تراپی برای نرم کردن پوست آرنج دست و ماساژ با روغن زیتون شایع بسیار مفید و کارساز می باشد.

قیمت پارافین تراپی در رشت

ما در کلینیک زیبایی آلما در رشت ، جهت رفاه حال شما عزیزان، موارد متنوعی از پارافین تراپی را ارائه می دهیم. در این امر با پکیج های اقتصادی هم که از لحاظ قیمت به نفع شما عزیزان می باشد. قیمت پارافین تراپی در کلینیک آلما در رشت برای هر جلسه دست و یا پا ، زیربغل و یا بیکینی 170/000 تومان میباشد. اما قیمت پارافین تراپی با پکیج دست و پا هردو با هم  350/000 تومان و همچنین پکیج زیربغل و بیکینی با هم 280/000 تومان است. کلینیک زیبایی آلما در رشت از هر لحاظ به فکر شما عزیزان می باشد.

پارافین تراپی


کلینیک زیبایی آلما در رشت

 • Michael Ethan

  پرستو

  سلام پارافین تراپی برای تمام نقاط بدن قابل انجامه؟ و اینکه چقدر طول میکشه و آیا بعدش باید کار خاصی انجام بشه؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام بله برای تمامی نقاط بدن قابل انجامه و ما هم انجام میدیم بستگی به ناحیه داره ولب تقریبا از نیمساعت به بالاست

 • Michael Ethan

  سها

  سلام میخواستم پارافین تراپی پا انجام بدم . میخواستم بدونم گرمای اون قابل تحمل هستش یا نه ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام عزیزم. بله . حتما قبل از انجام پارافین تراپی دمای پارفین ذوب شده تست میشه تا به پوست آسیبی نرسه و اینکار توسط متخصصین کارآزموده انجام میشه. نگران نباشید.

 • Michael Ethan

  سمیرا

  باسلام من در قسمت دستم زخم بهبود نیافته دارم .ایا میتونم پارافین تراپی دست انجام بدم؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام خیر فعلا شما نمیتونین پارفین تراپی انجام بدین تا زمانیکه زخمتون کامل خوب بشه. ممنون

 • Michael Ethan

  سهیلا

  سلام میشه لطف کنین فواید پارافین تراپی پا رو برام بگین

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام عزیزم . پارافین تراپی علاوه بر کاهش چروک پا با خاصیت مرطوب کنندگی ، خشکی پوست پا رو از بین برده و نیز باعث روشن تر شدن رنگ پوست و رفع تیرگی های پوست پا میشه. همچنین پینه پا رو هم که در اثر افزایش سن رخ میده از بین می بره ز بین بردن پینه پا

 • Michael Ethan

  شهین

  سلام. من مبتلا به دیابت هستم. میتونم پارافین تراپی انجام بدم؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام. پارافین تراپی به دلیل افزایش در گردش خون امکان خونریزی و پارگی مویرگی وجود داره البته در افراد دیابتی. و بهتر است این روش رو انجام ندهند .

 • Michael Ethan

  مینا

  سلام. میشه لطفا بگین پارافین تراپی عوارض هم داره یا نه؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام و درود. با توجه به اینکه پارافین تراپی روش درمانی بدون عوارض یا حداقل عوارض هست ، باید توسط فرد ماهر و باتجربه در بهترین کلینیک زیبایی و زیر نظر پزشک انجام بشه تا از بروز عوارضی چون سوختگی و آسیب پوستی جلوگیری بشه. البته میتونه حساسیت و یا آلرژی پوستی رو هم در افراد معدودی بوجود بیاره

 • Michael Ethan

  سمانه

  با سلام. ایا میتونم در منزل پارافین تراپی انجام بدم

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام و درود. بله می تونین در منزل پارافین تراپی انجام بدین. اما بهتره قبلش یه دوره اموزش برین و فوت و فنش رو یاد بگیرین تا خدای نکرده دچار سوختگی و اسیب نشین.

 • Michael Ethan

  هدیه

  سلام خسته نباشید میتونم از این ظریق نوبت پارافین تراپی بگیرم؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام ممنونم نوبتدهی با شماره تماس 01333662196 و واتس اپ 09125396478 و دایرکت اینستاگرام alma.skin.care امکانپذیر است.

 • Michael Ethan

  سمیه

  سلام وقت بخیر ایا پارافین تراپی ضرر داره

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام . روز بخیر پارافین تراپی برای افراد سالم بی خطر هستش اما باید توسط متخصص دوره دیده و متبحر انجام بشه. اما توصیه می شود برای افرادی که به بیماری های قلبی و دیابت مبتلا هستند مورد استفاده قرار نگیرد چرا که تغییر در روند عادی گردش خون این افراد ممکن است خطرناک باشد به این دلیل که پارافین با گرم کردن موضعی موجب افزایش تغییر خون در عضو مورد نظر می گردد.

 • Michael Ethan

  شمیسا

  سلام ایا میتونم امروز برای پارافین تراپی دست مراجعه کنم؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام عزیزم لطفا برای نوبت گرفتن با شماره 01332662196 و 09125396478 تماس بگیرید

 • Michael Ethan

  سیمین

  سلام ایا پارافین تراپی واقعا مفید و اثربخش است

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام بله شما میتونین ویدیوهایی که در اینستاگرام alma.skin.care و سایت https://almask.ir و اپارات و یوتیوب گزاشتیم تماشا کنین و تفاوت قبل و بعد پارافین تراپی رو ببینین.

 • Michael Ethan

  سحر

  ایا پارافین نواحی تیره پوست رو روشن میکنه؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  بله

 • Michael Ethan

  شیرین

  ایا پارافین تراپی باعث سوختگی میشه ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  اگه توسط شخص ناوارد انجام بشه بله

 • Michael Ethan

  مصطفی امینی

  سلام من کف پاهام هر کدوم دو تا پینه بزرگ داره میشه این کارو انجام بدم بعد من مرد هستم انجام میدید

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام متاسفانه خیر

 • Michael Ethan

  سحر

  من دستگاه پارافین تراپی خریدم که برای خودم توی خونه انجام بدم،قبل از پارافین زدن چی روی پوستم بزنم که نتیجه بهتری بده؟؟روغن بادام بزنم یا کرم مرطوب کننده؟؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  وازلین گزینه مناسب تریه

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  وازلین گزینه مناسب تریه

 • Michael Ethan

  علی

  ایا پارافین تراپی برای اقایون هم دارین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  خیر

 • Michael Ethan

  شکیلا

  میتونم امروز برای پارافین تراپی مراجعه کنم

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام لطفا با شماره 01332662196 - 01332006295 - 09125396478 هماهنگ کنید.

 • Michael Ethan

  مریم

  ایا میتونم همزمان پارافین تراپی دست و پا در یک جلسه انجام بدم؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  اگه از قبل نوبت بگیرین و تایم براتون در نظر بگیرن بله

 • Michael Ethan

  الهام

  ایا پارافین تراپی زیربغل هم انجام میدین

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  خیر

 • Michael Ethan

  الهام

  ایا پارافین تراپی باعث روشن شدن پوست میشه

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  بله پارافین تراپی در روشن کردن پوست دست و پا بسیار موثر است

 • Michael Ethan

  سیمین

  پارافین تراپی دست هم دارین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  بله

 • Michael Ethan

  مریم

  سلام یه نوبت برای پارافین تراپی دست و پاکسازی صورت میخوستم

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام لطفا با شماره 01332662196 01332006295 - 09125396478 تماس بگیرین

 • Michael Ethan

  شیرین

  پارافین تراپی زیربغل هم انجام میدین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  خیر

 • Michael Ethan

  سحر

  پارافین تراپی برای روشن کردن بیکینی دارین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  خیر

 • Michael Ethan

  فاطمه

  من دستگاه پارافین تراپی خریدم. بهترین دما برای انجام پارافین تراپی چند درجه؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  بین 45 تا 50 درجه مناسب ترین دما برای انجام پارافین تراپی هستش


logo