خدمات

لیزر کیوسوئیچ

اشتراک گذاری :

دستگاه لیزر کیوسوئیچ دستگاهی جدید در بخش مراقبت از پوست و زیبایی و جوانسازی پوست می باشد که در کلینیک های زیبایی بکار گرفته می شود. لیزر کیوسوئیچ به منظور پاک کردن تاتو ، ریمو ابرو و درمان ضایعات رنگدانه بر روی پوست کاربرد دارد

لیزر کیوسوئیچ چست ؟

لیزرهای کیوسوئیچ از روش کیوسوئیچ به منظور انتشار پالس های متمرکز نور لیزر استفاده می کند و به قدری قوی است که به عمق پوست نفوذ کرده اما به حدی ملایم است که در درمانهای پوستی کاربرد دارد. بدین جهت سازمان غذا و داروی امریکا لیزر کیوسوئیچ را برای کاربردهای ریمو ابرو ، پاک کردن خالکوبی و تتو و جوانسازی پوست و ... تایید کرده است و آن را ایمن و موثر می داند. قابل ذکر است که لیزر کیوسوئیچ استاندارد طلایی پاک کردن تاتو و خالکوبی در دنیا می باشد.

از آنجا که لیزر کیوسوئیچ غیر سایش است در نتیجه بدون آسیب رساندن و یا ایجاد زخم به بافتهای پوست و اطراف آن به لایه های عمقی پوست نفوذ کرده و آن را گرم می کند ، بدین جهت روشی عالی در بازسازی پوست و رفع چین و چروک و جوانسازی پوست می باشد. برندهای مختلف از دستگاه لیزر کیوسوئیچ در بازار موجود است که دارای طول موج های مختلفی است و دستگاه لیزر اندیاگ Nd:YAG با سوئیچ Q ، لیزر الکساندرایت پیکو ثانیه ، لیزر الکساندرایت با کیوسوئیچ و لیزر روبی کیوسوئیچ از آن جمله است.

دستگاه لیزر اندیاگ Nd:YAG با سوئیچ Q دستگاهی است که از لیزر اندیاگ با طول موج 1064 نانومتر برای ایجاد پالس استفاده می کند و بر خلاف نشانگرهای لیزری سنتی که پرتو پیوسته ایجاد می کردند ، لیزرهای کیو کیوسوئیچ ، پالسهای با پرتو لیزر ایجاد کرده که چند میلیاردم ثانیه یعنی زمان بسیار بسیاری کوتاهی طول می کشد و انرژی لیزر آزاد می شود.

لیزرهای کیوسوئیچ با طول موج های مختلف اهداف متفاوتی را درمان می کنند بعنوان مثال لیزر کیوسوئیچ اندیاگ با طول موج 1064 نانومتر در پاک کردن تاتو و خالکوبی و حذف رنگدانه های پوستی موثر است چرا که با طول موج طولانی تر به عمق پوست در محل جوهر تاتو نفوذ می کند. از این طول موج در لیزر موهای زائد مخصوص پوستهای تیره استفاده می شود. همچنین لیزر کیوسوئیچ با طول موج 532 نانومتر در درمان کک و مک و تجمع ملانین که در لایه سطحی پوست است بکار می رود.

پالس های قدرتمند اما کوتاه لیزر کیوسوئیچ دارای دو مزیت زیر هستند :

 1. پالسها به اندازه کافی برای تجزیه رنگدانه یا جوهر برای پاک کردن تاتو و یا تحریک تولید کلاژن به منظور جوانسازی پوست قوی هستند.
 2. زمان هر پالس انرژی لیزر چند میلیاردم ثانیه بوده ، در نتیجه به بافتهای اطراف پوست آسیبی نمی رساند و تنها باعث گرم شدن و شکسته شدن جوهر می شود. بنابراین لیزر کیوسوئیچ بهترین گزینه برای پاک کردن خالکوبی بدون ایجاد عوارض جانبی می باشد.

کاربردهای لیزر کیوسوئیچ

 پاک کردن تاتو و خالکوبی ، ریمو ابرو

لیزر کیوسوئیچ با استفاده از طول موج های متفاوت ، از جمله طول موج طولانی اندیاگ 1064 نانومتر در پاک کردن تاتو به رنگهای آبی تیره و سیاه و طول موج 532 نانومتر در پاک کردن رنگهای آبی آسمانی و سبز و قرمز موثر است. تفاوت تاتو با خالکوبی در این است که در تاتو از چندین رنگ اما در خالکوبی تنها از یک رنگ استفاده می شود. بدین جهت لیزر کیوسوئیچ با نفوذ به داخل پوست باعث گرم کردن جوهر تاتو شده تا شکسته و خرد شده و خالکوبی پاک شود و در نهایت جوهر تاتو از طریق سیستم لنفاوی از بدن خارج می شود.

زمانی که از لیزر کیوسوئیچ به درستی استفاده شود ، حذف تاتو بدون هر گونه آسیب و زخمی شدن پوست انجام می شود. مطالعه ای در سال 2015 بر روی 12 خالکوبی سیاه و آبی در طی سه جلسه با طول موج 1064 نانومتر لیزر کیوسوئیچ انجام شد که نشان داد این خالکوبی ها پس از سه جلسه بطور کامل حذف نشدند اما در حدود 10 سال پیش ، پیشرفت چشمگیری در پاک کردن خالکوبی محسوب می شد.

رفع ضایعات پوستی و عروقی

لیزر کیوسوئیچ در درمان ضایعات پوستی بصورت رنگدانه و ضایعات عروقی وریدی موثر است.

 1. Nevus of Ota یا خال اوتا : که یک هایپرپیگمانتاسیون بر روی صورت ( پیشانی ، گونه ، بینی ، شقیقه ، دور حلقه چشم ) یا در سفیدی چشم ( تنها در یک چشم ) است که محققات در سال 2014 به پیشرفت های قابل توجه در زمینه حذف این نوع ضایعات پوستی با لیزر کیوسوئیچ دست یافتند بدون اینکه هر گونه عوارض جانبی بدی بر روی شرکت کنندگان ایجاد شود. همچنین زمان دوره نقاهت بسیار کوتاه یا حتی بدون زمان نقاهت بود.
 2. لنتیژین : یا لکه های رنگدانه ای و مسطح بر روی پوست که در اثر قرار گیری در معرض نور خورشید و یا در اثر افزایش سن ایجاد می شود نیز با لیزر کیوسوئیچ قابل درمان است که باعث کاهش تدریجی آنها شده اما در پوست های تیره تر ممکنست با افزایش خطر هایپرپیگمانتاسیون همراه باشد. بدین جهت مطالعه ای در سال 2016 ، بهبود لنتیژین ها پس از یک جلسه با لیزر کیوسوئیچ را نشان داد.
 3. ملاسما : در این  وضعیت لکه های تیره خاکستری و یا قهوه ای بر روی پوست صورت در نقاط مختلف گونه ، بینی ، پیشانی و چانه دیده می شود که با بکار گرفتن لیزر کیوسوئیچ بطرز چشمگیری کاهش می یابد. بدین جهت سه جلسه درمان ماهیانه با لیزر کیوسوئیچ انجام می شود و تنها عوارض جانبی خفیف و گذرا نظیر خارش می تواند داشته باشد.
 4. خال مادر زادی Cafe-au-lait : لکه های صاف پوست پر از رنگدانه به نام لکه شیر قهوه یا خال مادرزادی است که در نوزادان تازه به دنیا آمده دیده می شود. بدین جهت مطالعه ای در سال 2019 در کشور چین انجام شد و این نوع لکه ها در 471 کودک با لیزر کیو کیوسوئیچ بهبود یافتند بطوریکه در 79 درصد نوزادان بدون عوارض جانبی بود.
 5. آنژیوم عنکبوتی : به دلیل گشاد شدن عروق خونی به صورت عنکبوت قرمز یا بنفش در نزدیک سطح پوست آنژیوم عنکبوتی یا وریدهای عنکبوتی شکل می گیرد که استفاده از لیزر کیووئیچ در درمان این وریدهای عنکبوتی موثر است.

 جوانسازی پوست

 1. رفع اسکار آکنه : از دیگر مزایای لیزر کیوسوئیچ درمان اسکار آکنه است. بدین جهت مطالعه ای در سال 2022 در این مورد انجام شد و در مجله Medicina منتشر شد و بهبود اسکار آکنه پس از سه جلسه درمان با فاصله ۸ هفته با لیزر کیوسوئیچ 1064 نانومتر دیده شد و به دلیل اینکه هیچگونه عوارض جانبی قابل توجهی مشاهده نشد ، درمان با لیزر کیوسوئیچ را موثر و ایمن در درمان اسکار آکنه در نظر گرفتند.
 2. رفع چین و چروک : به منظور جوانسازی پوست و رفع چین و چروک پوست از لیزر کیوسوئیچ استفاده می شود تا با لایه برداری پوست علاوه بر بهبود چین و چروک باعث بهبود رنگ و بافت پوست و کاهش تولید چربی در پوست نیز می گردد. بدین منظور مطالعه ای در سال 2022 نشان داد که درمان تیرگی زیر چشم و چین و چروک آن در طی شش ماه بطور چشمگیری موثر است.

لیزر لیپوساکشن

لیزر لیپوساکشن روشی جایگزین برای لیپوساکشن است که بطور موثر باعث کاهش چربی های موضعی شده و دوران نقاهت کوتاهی دارد. همچنین این روش باعث می شود که آسیب به بافت پوست به میزان زیادی کاهش یابد. بدین جهت مطالعه ای در سال 2014 درباره لیزر لیپوساکشن با کیوسوئیچ انجام شد و نشان داد که در مقایسه با لیپوساکشن سنتی به میزان 54 درصد از دست دادن خون بیمار کمتر می شود.

 رفع عفونت قارچی ناخن یا اونیکومیکوزیس انگشت پا در ورزشکاران

از دیگر کاربردهای لیزر کیوسوئیچ از بین بردن عفونت قارچی ناخن است در حالیکه روش های درمانی دیگر یا بی اثر هستند و یا باعث به خطر افتادن سلامتی بیمار می شوند. ازین رو درمان قارچ ناخن با لیزر کیوسوئیچ بسیار موثر و ایمن و بدون درد است و تنها یک جلسه ۱۰ تا ۲۰ دقیقه ای می باشد. در طول درمان انرژی لیزر جذب ناخن شده و ناخن گرم شده و قارچ پنهان ناخن از بین می رود.

مزایای لیزر کیوسوئیچ

 1. قدرت نفوذ بالا
 2. استفاده از لیزر اندیاگ مناسب پوست های تیره می باشد.
 3. ایجاد پالس کوتاه لیزر با کنترل دقیق بر جریان انرژی لیزر
 4. بدون آسیب به بافتهای اطراف پوست
 5. دقت بالا در مقایسه با لیزرهای معمولی
 6. بدون ایجاد جای زخم
 7. درمان سریع در مقایسه با لیزرهای معمولی
 8. صرف زمان بسیار کم

لیزر کیوسوئیچ چگونه کار می کند ؟

برای انجام لیزر کیوسوئیچ در ابتدا از یک کرم بی حس کننده بر روی ناحیه مورد نظر استفاده می شود و عینک محافظ لیزر نیز برای محافظت از چشم به شما داده خواهد شد. از طرفی در ابتدا ، لیزر کیوسوئیچ را در یک نقطه از پوست تست می کنند تا از تنظیمات درست و سازگار بودن نوع و درجه لیزر برای پوست فرد اطمینان پیدا کنند. زمان انجام لیزر کیوسوئیچ بسته به ناحیه تحت درمان و یا لایه لایه بودن آن بین ۱۰ تا ۴۵ دقیقه طول می کشد و تعداد جلسات لیزر کیوسوئیچ توسط پزشک برنامه ریزی شده و فاصله بین جلسات نیز بین ۶ تا ۸ هفته می باشد.

 روش انجام لیزر کیوسوئیچ برای پاک کردن خالکوبی و تاتو و ریمو ابرو

برای پاک کردن تاتو و خالکوبی با لیزر کیوسوئیچ ، در ابتدا لیزر کیوسوئیچ بر روی خالکوبی یا تاتو پالس می شود و انر‌ژی لیزر به سمت جوهر ارسال می گردد و این انرژی توسط جوهر جذب شده و به ذرات بسیار ریز تجزیه می شود. در روزهای اول پس از انجام لیزر کیوسوئیچ بر روی تاتو ، سیستم ایمنی بدن ذرات تجزیه شده جوهر را از طریق سیستم لنفاوی بدن جذب و تخلیه می کند. بدین ترتیب کم کم پس از چند هفته خالکوبی یا تاتو از بین می رود.

بدین جهت لیزر کیوسوئیچ عموما هر ۶ هفته برنامه ریزی و انجام می شود و تعداد جلسات آن بستگی به اندازه و رنگ خالکوبی یا تاتو ، نوع جوهر استفاده شده ، زمان انجام خالکوبی و ... دارد و می تواند حتی تا 20 جلسه ادامه یابد. با این حال ممکنست خالکوبی بطور کامل پاک نشود خصوصا پاک کردن تاتو که از چند رنگ و چند لایه استفاده می شود سخت تر می باشد.

 روش انجام لیزر کیوسوئیچ برای رنگدانه های پوستی و هایپرپیگمانتاسیون

لیزر کیوسوئیچ در درمان هایپرپیگمانتاسیون و تولید بیش از حد ملانین در پوست نظیر پاک کردن تاتو عمل می کند. بدین لحاظ لیزر کیوسوئیچ انرژی لیزر را به لایه های پوست هدایت کرده و رنگدانه اضافی پوست را از بین می برد و در ادامه این رنگدانه های اضافی توسط سیستم لنفاوی بدن جذب و سپس از بدن تخلیه می شود. نظیر آنچه در پاک کردن تاتو گفته شد در هفته های بعد از درمان با لیزر کیوسوئیچ ، پوست به تولید کلاژن بیشتری می پردازد تا با محو شدن رنگدانه ها ، پوست خود را ترمیم و بازسازی کند.

 روش انجام لیزر کیوسوئیچ برای جوانسازی پوست

برای جوانسازی پوست با لیزر کیوسوئیچ ، انرژی لیزر با ارسال به پوست ناحیه مورد نظر ، باعث ایجاد گرما در پوست شده و پوست را از داخل حجیم می کند و بدین ترتیب خطوط و چین و چروک رفع شده ، منافذ بزرگ پوستی درمانی می شود و بافت پوست بهبود می یابد. جوانسازی پوست با  کاملا بدون درد و با عوارض جانبی خفیف می باشد که قرمز شدن پوست نظیر لایه برداری پوست از عوارض رایج و گذاری آن است.

اقدامات قبل از لیزر کیوسوئیچ

 1. مشاوره با پزشک و بررسی اطلاعاتی درباره نوع پوست ، وضعیت سلامت عمومی بدن ، روتین مراقبت از پوست ، مصرف برخی داروها و ابتلا به برخی بیماریها یا آلرژی باید صورت گیرد.
 2. باید خواسته ها و ایده آل های خود را به پزشکتان توضیح دهید.
 3.  درباره تعداد جلسات درمانی با لیزر کیوسوئیچ سوال کنید.
 4. قبل از درمان با لیزر کیوسوئیچ از نور خورشید دوری کنید چرا که آسیب های ناشی از نور آفتاب بر نتایج لیزر درمانی اثرگذار است. بدین جهت مصرف کرم ضد آفتاب را در برنامه روزانه روتین مراقبت از پوست خود بگنجانید.
 5. قبل از انجام لیزر کیوسوئیچ از انجام لایه برداری پوست و اسکراب و مصرف کرم سفید کننده یا رتینوئیدها پرهیز کنید.

 مراقبتهای بعد از لیزر کیوسوئیچ

 1. پس از درمان با لیزر کیوسوئیچ ، ناحیه تحت درمان را با باند استریل می پوشانند.
 2. به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت باید ناحیه لیزر درمانی با باند پوشیده باشد.
 3. از نور مستقیم آفتاب دوری کنید.
 4. ناحیه تحت درمان را خیس نکنید.
 5. هر گونه فشار ، دست زدن یا خارش و برداشتن ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
 6. در صورت تجویز پماد آنتی بیوتیک یا ضد عفونی کننده بر روی ناحیه لیزر درمانی به مدت 7 تا 10 روز بمالید.

خطرات و عوارض لیزر کیوسوئیچ

لیزر کیوسوئیچ به عنوان یک فناوری ایمن و موثر برای پاک کردن تاتو و خالکوبی و رنگدانه های پوستی و یا جوانسازی پوست توسط سازمان FDA امریکا تایید شده است و مطالعات نشان داده که رضایت بیماران در درمانهای لیزری با لیزر کیوسوئیچ بسیار بالاست. یکی از این تحقیقات در سال 2022 درباره ایمنی و کارایی لیزر 1064 نانومتری کیوسوئیچ است که برای بهبود تیرگی و چین و چروک زیر چشم انجام شد و نتایج نشان داد که درمانهای لیزر کیوسوئیچ باعث کاهش واضح چین و چروک و ملانین در پوست زیر چشم افراد شرکت کننده است. از طرفی عوارض جانبی موقتی چند روزه تنها تحریک خفیف و قرمزی گزارش شد.

لازم به توضیح است که لیزر کیوسوئیچ تنها باید برای اهداف مورد تایید سازمان FDA که در بالا آمده است استفاده شود و بهبودی و مراقبت پس از انجام لیزر درمانی به منظور کسب نتایج با کیفیت و بهبودی مناسب مهم می باشد. در ادامه به عوارض جانبی غیر معمول درمان با  لیزر کیوسوئیچ می پردازیم :

 1. هایپرپیگمانتاسیون به علت التهاب یا انجام لیزر درمانی با فاصله خیلی نزدیک به هم
 2. خطر کم ایجاد جای زخم
 3. به ندرت واکنش آلرژیک به جوهر تجزیه شده تاتو در زیر پوست
 4. خارش
 5. تورم و کبودی
 6. تاول یا عفونت : در این صورت باید سریعا برای درمان به پزشک مراجعه نمایید.

چه کسانی نباید درمان با لیزر کیوسوئیچ انجام دهند.

 1. افراد مبتلا به عفونت های فعال ویروسی ، قارچی و یا باکتریایی
 2. افراد مبتلا به عفونت فعال یا غیر فعال تبخال : گزارش ها نشان داده لیزر کیوسوئیچ عفونت های غیر فعال تبخال را فعال می کند.

قیمت لیزر کیوسوئیچ

هزینه لیزر کیوسوئیچ در درمانهای مختلف متفاوت است و بستگی به ناحیه تحت درمان ، اندازه ناحیه ، لایه لایه بودن آن و ... دارد.

قیمت لیزر کیوسوئیچ برای برای ریمو ابرو

قیمت لیزر کیوسوئیچ برای تاتو

قیمت لیزر کیوسوئیچ برای خالکوبی

قیمت لیزر کیوسوئیچ برای جوانسازی پوست

کلام آخر

با توجه به اینکه لیزر کیوسوئیچ بر خلاف لیزرهای رایج که پرتو لیزر پیوسته تولید می کنند ، انرژی لیزر متراکم با طول موج یکنواخت منتشر می کند و مزیت آن افزایش دقت انجام لیزر درمانی ، کاهش زمان انجام لیزر درمانی ، کاهش تجمع گرما در پوست و کاهش آسیب به پوست می باشد.

سوالات درباره لیزر کیوسوئیچ

تعداد جلسات لیزر کیوسوئیچ چقدر است ؟

تعداد جلسات درمان با لیزر کیوسوئیچ بستگی به ناحیه تحت درمان دارد. بعنوان مثال درمان قارچ ناخن به دو جلسه درمان با لیزر کیوسوئیچ نیازمند است اما پاک کردن خالکوبی یا تاتو به ۶ تا ۸ جلسه درمان نیاز دارد.

آیا نتایج لیزر کیوسوئیچ دائمی است ؟

بله.

مدت زمان بهبودی پس از درمان با لیزر کیوسوئیچ چقدر است ؟

دوره نقاهت بستگی به روش استفاده از لیزر دارد و در افراد و موارد مختلف فرق می کند اما حدودا چند هفته طول می کشد.

شماره تماس کلینیک زیبایی آلما رشت منظریه : 01332006295 01333662196 01332662196 09125396478

کلینیک زیبایی آلما در رشت

اینستاگرام : https://instagram.com/clinic.zibai.alma