خدمات

تزریق بوتاکس

اشتراک گذاری :

هر آنچه نیاز است درباره تزریق بوتاکس بدانیم

امروزه حتما شما نیز اسم تزریق بوتاکس را در زمینه جوانسازی و از بین بردن چین و چروک پوست شنیده اید، اما شاید تا بحال وقتی را صرف مطالعه مطلبی در مورد نحوه کارکرد بوتاکس، هزینه انجام و نتایج حاصله از آن نکرده باشید. ما در این مطلب تلاش کرده ایم تا هر چه که نیاز است درباره تزریق بوتاکس بدانید را گردآوری کرده و تمامی جنبه های این کار را بررسی کنیم چرا که تزریق بوتاکس در رشت یکی از خدمات پرطرفدار کلینیک زیبایی آلما بوده و مهم است که متقاضیان این فرآیند زیبایی و جوانسازی اطلاعات جامعی در باره آن داشته باشند.

بوتاکس چیست

تزریق بوتاکس یک روش درمانی برای جوانسازی پوست است که با تزریق سم بوتولنیوم نوع A در عضله های صورت که دارای چین و چروک است باعث شل کردن ماهیچه هایی که سبب چین وچروک شده اند می شود. همچنین با فلج کردن عضلات زیر پوست، از منقبض شدن سلولهای عصبی ممانعت به عمل می آورد و در کاهش خطوط ریز و چین و چروک عملکرد به سزایی دارد. یکی از اصلی ترین دلایل ایچاد چین و چروک حرکت عضلات زیر پوست بوده و بعد از تزریق  بوتاکس ، حرکت عضلات و ماهیچه ها ضعیف شده و چین و چروک ایجاد نمی کنند. متقاضیان تزریق بوتاکس، خواهان جوان شدن پوست و از بین رفتن نشانه های بالا رفتن سن و پیری می باشند. عموماً بعد از 20 سالگی تولید کلاژن زیر پوست کند شده و باعث ایجاد چین و چروک در پوست می شود و تزریق بوتاکس با تضعیف قدرت عصب عظلات زیر پوستی فرورفتگی ها و چروک هایی که در صورت بزرگسالان در نتیجه افزایش سن ایجاد شده را از بین برده و تا حد زیادی جایگزین عمل جراحی زیبایی برای کشیدن پوست می شود.

بوتولینوم
زمانی که می گویم سم بوتولنیوم نوع A در بوتاکس بکار می رود این ترس بوجود می آید که آیا این کار خطر ناک نیست؟ باید بدانید که بطور ذاتی بوتولنیوم سمی خطرناک است اما در تزریق بوتاکس از دز های پائین و بصورت کنترل شده استفاده می شود. جالب است بدانید که بوتولنیوم همان سمی است که برای نگهداری کنسرو ماهی استفاده می شود و شما برای از بین بردن همین سم معمولا کنسرو را 20 دقیقه در آب می جوشانید. شرکت های تولید کننده بوتاکس که در ادامه برند های معتبر آن را معرفی خواهیم کرد، سم بوتولنیوم را با دزهای کنترل شده و بی خطر برای تزریق بوتاکس در جهت جوانسازی تولید می کنند. البته دزهای قوی تر برای مصارف دیگر پزشکی وجود دارد که کاربرد زیبایی ندارد.

تزریق بوتاکس در رشت

تزریق بوتاکس پیشانی:

بوتاکس پیشانی یک روش درمانی ایمن ، ساده و مفید برای کم کردن چین و چروک های پیشانی است که بین چشمان و برای رفع چین و چروک های افقی و یا عمودی بین چشم تزریق می شود. اگرچه بوتاکس پیشانی توسط FDA آمریکا تاییده شده ، اما پزشکان متخصص در تزریق آن احتیاط می کنند. به این دلیل که بوتاکس پیشانی علاوه بر صاف کردن چین و چروک می تواند باعث شل شدن بیش از اندازه ماهیچه ها و یا افتادگی ابرو حتی ناهمواری ابروها شود. اگر در حال انجام پاکسازی پوست می باشید ، حتماً پزشک خود را مطلع نمائید تا فاصله زمانی مناسب رعایت شود.

تعیین واحد تزریق بوتاکس بستگی به جنسیت دارد بطوریکه برای آقایان دو الی سه واحد بیشتر از بانوان  به ویژه در خطوط ابرو نیاز دارند که دلیل آن قویتر بودن ماهیچه های آقایان می باشد. برای خانم ها به طور معمول بنا به سن و شدت چروک ها حدود 10 تا30 واحد تزریق می شود. هرچقدر تعداد چین ها بیشتر باشد، نیاز به تزریق واحدهای بیشتر است. برای خطوط افقی پیشانی 20 واحد، خطوط 11 بین دو چشم، حداکثر تا 20 واحد بدین معنا که تزریق بوتاکس پیشانی تا حدود 40 واحد می باشد. دریافت بیش از حد مجاز باعث ایجاد سنگینی و افتادگی در مناطق آسیب دیده شده و سم مورد استفاده باعث فلج عضلات می گردد و تا قبل از بین رفتن دارو ، نمی توانید عضلات را حرکت دهید. در صوتیکه پزشک با تزریق دوز کم شروع کرد بعد از گذشت دو تا چهار هفته بنا به نیاز احتمال دریافت واحد اضافی را می دهد.

تزریق بوتاکس در رشت

تزریق بوتاکس برای جوانسازی پوست :

تزریق بوتاکس خطوط چین و چروک پیشانی و خط اخم میان ابرو ( خطوط یازده )

خطوط پیشانی و خطوط بین دو ابرو از جمله رایج ترین و زودرس ترین خطوط و چروک در چهره حتی پیش از رسیدن به دوران پیری است چرا که می تواند جدای از کاهش خاصیت کشسانی پوست مرتبط با سن ، در اثر استفاده مکرر از ماهیچه های پیشانی اتفاق بیفتد و خطوط استاتیک ایجاد کند. ازین رو خطوط اخم خطوطی عمودی هستند که در بالای بینی و بین دو ابرو قرار دارند و بیشتر در اثر اخم کردن رخ می دهد و خطوط افقی هم در سرتاسر پیشانی ظاهر می شوند که در اثر بالا بردن پیشانی ایجاد می گردد. اما به لطف پیشرفت علم پزشکی در حیطه زیبایی و ابداع روش تزریق بوتاکس ، می توان از شر این چین و چروک ها حتی بصورت کوتاه مدت ( بدلیل موقتی بودن اثر بوتاکس در حدود سه تا ۴ ماه ) رهایی یافت.

بدین ترتیب تزریق بوتاکس به زیر پوست در ناحیه عضلات پیشانی و بین دو ابرو منجر به شل کردن ماهیچه های منقبض خطوط اخم و پیشانی شده و تکرار تزریق بوتاکس در دفعات بعدی از عمیق شدن بیشتر این فرورفتگی ها جلوگیری می کند. نحوه تزریق بوتاکس خطوط پیشانی و خط اخم بدین صورت است که در ابتدا مراحل بی حسی و ضدعفونی کردن پیشانی انجام می شود و پزشک پس از علامت گذاری نقاط تزریق و پس از رقیق ساختن مناسب مقدار مورد نیاز بوتاکس ، با سوزن نازک تزریق بوتاکس را به زیر پوست پیشانی و بین دو ابرو انجام می دهد.

تزریق بوتاکس خطوط پنجه کلاغی ( گوشه چشم )

خطوط پنجه کلاغی یا پای کلاغی یا کانتال جانبی خطوط ظریف در گوشه بیرونی چشم هستند که البته به خطوط خنده نیز معروف اند و در اثر افزایش سن و کاهش تولید کلاژن در پوست ، خندیدن زیاد ، استرس ، غم ، جمع کردن چشم در زمان سیگار کشیدن و ... رخ می دهد. خوشبختانه تزریق بوتاکس برای این ناحیه از صورت هم اثربخش بوده و با تزریق بوتاکس به عضلات این ناحیه ، خطوط پنجه کلاغی به مدت ۳ تا ۴ ماه باعث مسدود کردن انقباضات عضلانی گوشه چشم می شود و این خطوط را با ماندگاری کوتاه مدت محو می کند. نحوه تزریق بوتاکس برای رفع خطوط پنجه کلاغی همانند تزریق بوتاکس پیشانی و خط بین دو ابرو می باشد.

مقالات مرتبط : تزریق بوتاکس خطوط پنجه کلاغی

تزریق بوتاکس خط خنده ( از بینی شروع شده تا گوشه دهان امتداد می یابد )

خط خنده یا خط لبخند یا نازولبیال جزو خطوطی است که در اثر حرکت کردن مکرر عضلات در اثر خندیدن در دور دهان و بینی بصورت یک جفت پرانتز ایجاد می شود. برای رفع خط خنده روشهای متخلفی از جمله تزریق ژل و بوتاکس بکار برده می شود که در تزریق بوتاکس برای رفع خط خنده با فلج کردن عضلات ناحیه دور دهان ، خط لبخند نیز از بین می رود. البته نظیر دیگر کاربردهای تزریق بوتاکس موقتی بوده و در مدت ۴ ماه یا زودتر اثر بوتاکس از بین می رود و مجددا خطوط آشکار می شوند. اگرچه تزریق ژل خط خنده گزینه مناسب تری برای پر کردن خط خنده می باشد. نحوه تزریق بوتاکس برای رفع خط خنده نیز همانند تزریق بوتاکس پیشانی و خط بین دو ابرو می باشد.

تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابروها

بالا بردن ابروها یا لیفت ابرو با تزریق بوتاکس از دیگر کاربردهای سم بوتولینوم است که این روزها در بین بانوان بسیار پرطرفدار شده تا بدون نیاز به جراحی و بیهوشی ابروها به بالا کشیده شوند. در این روش تزریق بوتاکس منجر به مسدود کردن سیگنال های عصبی و از کار انداختن عضلات ناحیه ای که ابروها را به سمت پایین می کشند می گردد و بدین ترتیب ابروها به بالا لیفت داده می شود که در این صورت با چهره ای شاداب تر و چشمانی بازتر رو به رو خواهیم شد. نحوه تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابروها نظیر تزریق بوتاکس پیشانی و خط بین دو ابرو می باشد.

تزریق بوتاکس به بینی

تزریق بوتاکس بینی یکی از روشهای اصلاح فرم بینی بوده که بسیار ایمن ، بدون برش و درد یا خونریزی و راحت بوده و خطرات عمل جراحی بینی را ندارد و اگرچه روشی موقتی است پس از کاهش اثرات بوتاکس بینی به فرم اولیه خود بر می گردد. همچنین تزریق بوتاکس به بینی به منظور جوانسازی پوست برای رفع چین و چروک های روی بینی بکار می رود. تزریق بوتاکس به بینی بدون بیهوش کردن و به سرعت انجام می شود ، لذا برای مراجعین نارحت کننده نخواهد بود و نتایج آن ظرف مدت ۷ روز مشاهده می شود که به مدت 6 ماه ماندگاری داشته و نیاز به تزریق مجدد دارد.

نحوه انجام تزریق بوتاکس بینی بدینگونه است که در ابتدا پزشک با کرم یا محلول تزریقی نظیر لیدوکائین بینی را بی حس می کند و سپس نواحی تزریق را بر روی بینی علامت گذاری کرده و پس از ضدعفونی کردن نواحی تزریق شروع به تزریق بوتاکس ( با میزان مشخص به نسبت چین و چروک یا افتادگی و رقیق سازی مناسب ) با سوزن تزریق به نقاط نشانه گذاری شده می کند.

تزریق بوتاکس چشم گربه ای

در صورتی که به چشمهای کشیده یا بادامی و به اصطلاح چشم گربه ای علاقه مندید ، می توانید تزریق بوتاکس چشم گربه ای را امتحان کنید که در آن بوتاکس به اطراف چشم در نقاط تعیین شده تزریق می شود تا چشم ظاهری کشیده و بادامی شکل به خود بگیرد. البته تزریق بوتاکس به اطراف چشم باعث از بین بردن خطوط پنجه کلاغی کنار چشم نیز می گردد و چنانچه می دانید با توجه به موقتی بودن تزریق بوتاکس چشم گربه ای ، باید مجددا پس از چند ماه تزریق تکرار شود. اگرچه تزریق بوتاکس چشم گربه ای ایمن و کم خطر است ، اما عوارض جانبی نظیر تورم ، سوزش و کبودی و درد می تواند بهمراه داشته باشد یا در موارد نادر با افتادگی پلک و خونریزی و ... همراه است.

لذا برای پیشگیری از عوارض خاص بوتاکس چشم گربه ای به پزشک مجرب و ماهر در بهترین کلینیک زیبایی در رشت مراجعه نمایید. نحوه تزریق بوتاکس چشم گربه ای بدین صورت است که پس از بی حس کردن دور چشم ، از ماده ضد عفونی کننده قبل از تزریق استفاده می شود و سپس بوتاکس رقیق سازی شده در غلظت مناسب با سوزن به نقاط از قبل مشخص شده توسط پزشک تزریق می شود و بدین ترتیب چین و چروک دور چشم از بین رفته و چشم ها مانند گربه به سمت بالا کشیده می شود.

تزریق بوتاکس لبخند لثه ای

لبخند لثه ای زمانی که فرد لبخند می زند بصورتی است که لب بالا روی لثه قرار می گیرد و در واقع لثه ها در زمان لبخند زدن بیش از حد نمایان می شوند. یک لبخند معمولی یا ایده آل در حدود زیر ۲ میلی متر لثه بالایی را نشان داده اما لبخند لثه ای چیزی در حدود ۳ میلی متر یا بیشتر. ازین رو بیشتر افرادی که لبخند لثه ای دارند تمایلی به لبخند زدن نداشته اما با توجه به پیشرفت های اخیر در این زمینه می توان لبخند لثه ای را با تزریق بوتاکس حتی بطور موقت بهبود داد.

بدین منظور برای تزریق بوتاکس لبخند لثه ای از دو یا چند واحد سم بوتولینوم نوع A استفاده شده و به ماهیچه های لب بالایی تزریق می شود تا بطور موقت از کار بیفتد و و در هنگام لبخند زدن ، بالا آمدن لب بالایی را محدود کرده تا لثه ها پوشیده شود. مدت زمان ماندگاری بوتاکس لبخند لثه ای هم سه ماه بوده و پس از گذشت زمان بخودی خود از بین می رود و مجددا لبخند لثه ای بر می گردد که نیاز به تزریق بوتاکس مجدد می باشد.

درمان چانه سنگفرشی با تزریق بوتاکس

چانه سنگفرشی به شکلی از چانه گفته می شود که دارای ناهمواری و فرورفتگی های متعدد بر روی پوست چانه بوده و در اثر انقباض بیش از حد فعال عضله منتالیس چانه اتفاق می افتد. یکی از بهترین روش ها برای درمان چانه سنگفرشی تزریق بوتاکس است که با از کار انداختن عضله منتالیس چانه باعث بهبود ناهمواری ها و صاف شدن پوست چانه می شود. البته همانطور که می دانید تزریق بوتاکس موقتی بوده و با از بین رفتن اثرات سم بوتولینوم ، مجددا فرورفتگی های چانه سنگفرشی بر می گردد و نیاز به تزریق مجدد بوتاکس دارد.

ادامه مطلب در صفحه تزریق بوتاکس چانه سنگفرشی

تزریق بوتاکس بصورت درمانی :

 • تزریق بوتاکس معده
 • تزریق بوتاکس به معده
 • تعریق شدید زیربغل و دست
 • اسپاسم عضلانی بعد از سکته مغزی
 • پلک زدن غیرارادی (بلفارواسپاسم)
 • گرفتگی شدید عضلات گردن و شانه (دیستونی چرخشی گردن ایدئوپاتیک)
 • بیش فعالی مثانه
 • پرش های غیرعادی صورت (اسپاسم همی فاسیال)
 • انحراف چشم یا دوبینی
 • میگرن مزمن

تزریق بوتاکس در رشت

تزریق بوتاکس از چه سنی مناسب است ؟

سن مناسب برای تزریق بوتاکس برای افراد متفاوت به دلیل تفاوت ماهیچه های هر شخص است. به طور مثال اگر شخصی در سن 21 سالگی دارای خطوط چین و چروک قابل مشاهده شد، می تواند تزریق بوتاکس را انجام دهد. اما اگر خطوط مرئی نباشد، متخصصین پوست از انجام این کار امتناع می کنند.

بوتاکس بانوان در رشت:

سبک و روش زندگی یکی از عوامل تاثیر گذار روی پوست افراد می باشد و خانم هایی که در هنگام حرف زدن حرکات میمیک صورت بیشتر دارند یا در هنگام تمرکز اخم کرده و گوشه چشم خود را جمع می کنند، مستعد چین و چروک زودرس هستند. به این دسته از افراد توصیه می شود با از کار انداختن عضله های صورت به طور موقت از عمیق شدن آنها که جبران سخت تری دارد جلوگیری بعمل آورند. به طور مثال خانمی که در اواخر دهه 20 زندگی خود طی 10 سال گذشته از الکل ، سیگار و حمام آفتاب لذت برده ، نسبت به خانمی که در سالهای آخر دهه سی زندگی بوده و بطور مداوم از پوست خود مراقبت نموده ، متفاوت خواهد بود.  به این دلیل هیچ سنی به عنوان بهترین سن انجام تزریق بوتاکس تعیین نمی شود. کلینیک زیبایی آلما در رشت ، مختص شما بانوان عزیز ، جهت انجام تزریق بوتاکس در رشت خدمت شما زیباپسندان می باشد.

تزریق بوتاکس در رشت

بوتاکس آقایان در رشت:

تزریق بوتاکس در آقایان نیز در بهبود و یا جلوگیری از چین و چروک پوست کمک می کند. امروز آمار آقایانی که برای انجام عمل زیبایی مراجعه می کنند به سرعت در حال افزایش است که می توان از نواحی پیشانی، خطوط بین چشم و صورت آقایان جهت تزریق بوتاکس نام برد. همچنین سن مناسب برای آقایان نیز متفاوت است و به طور معمول 5 تا ده روز طول می کشد تا اثر تزریق کامل شده و نتایج تزریق بوتاکس تا 4 ماه ادامه دارد و هر سه تا چهار ماه تکرار می شود.

انواع برند بوتاکس:

تاکنون برندهای مختلفی از بوتاکس تولید شده که همگی به زیبایی صورت کمک می کنند و هر کدام ویژگی خود را دارند. مشهورترین انواع  بوتاکس:

- دیسپورت  Dysport:

از مشهورترین نوع می باشد و محصول انگلستان می باشد و ساخت شرکت گالدرما است. برای از بین بردن چین و چروک صورت و محو کردن خطوط نازک به کار می رود. مهمترین تفاوت این نوع برند دارابودن پروتئینی است که با ارسال پیام به مغز ، چین و چروک ها را در محل تزریق از بین می برد. این پوشش پروتئینی روی محلول دیسپورت باعث واکنش ایمنی در بدن شده و در نهایت تزریق بوتاکس را بی اثر می کند. تاثیر آن بعد از تزریق حدود 7 تا 10 روز قابل مشاهده می باشد.  نگهداری این نوع بوتاکس در فریزر یا در یخچال با دمای حدود 2 تا 8 درجه است.

- بوتاکس زئومین  Xeomin:  

این نوع بوتاکس محصول کشور آلمان بوده و به جرات می توان گفت بهترین برند بوتاکس می باشد و توسط شرکت Merz Pharma تولید می شود. عملکرد و ماندگاری این نوع باعث شده بیشتر پزشکان متصص پوست از این برند برای بیماران استفاده کنند. زئومین به نگهداری در دمای پایین نیازی ندارد و جابجایی ، حمل و نگهداری را آسان می نماید. اثرات آن یک هفته تا 10 روز قابل مشاهده است. این نوع بوتاکس ماده افزودنی ندارد و بدن مقاومت کمتری نسبت به آن نشان می دهد به طوریکه آنتی بادی در بدن شخص تولید نمی کند. همچنین بوتاکس زئومین بهترین برند بوده و بدون مواد افزودنی دارای عملکرد بالایی می باشد و ماندگاری آن بین 6 تا 9 ماه می باشد.

- بوتاکس نورونوکس Neuronox  :

ساخت کشور کره بوده و یکی از بهترین های بوتاکس است ، بطوریکه محلول نورنوکس از رساندن پیام های پیری زودرس به مغز جلوگیری کرده و به مرور چهره را جوانتر و زیباتر می کند. ماندگاری آن حدود 4 الی6 ماه بوده و اثرات آن بعد از 7 الی 10 روز پس از تزریق آن نمایان می شود و از جمله عوارض آن کبودی با ماندگاری کم می باشد.

- بوتاکس مصپورت Masport

بوتاکس مصپورت ساخت ایران بوده و با  نام ژنریک توکسین کستریدیوم بوتولینوم تیپ A و به صورت پودر لیوفیلیز تزریقی در واحد 500 و 150 در دسترس است و مقدار 500 واحد نرمال 3 سی سی آن برای 3 نفر قابل استفاده و تاریخ انقضا آن تا 6 ماه بعد می باشد. همچنین مدت زمان ماندگاری آن بین حدود 4 تا 6 ماه می باشد و تاثیر آن از 3 تا 10 روز آغاز می شود که البته مدت ماندگاری به مکان تزریق و طریقه تزریق آن بستگی دارد. امروزه محصولات ایرانی با پیشرفت علم توانایی مقابله با محصولات خارجی را دارند. در کلینیک زیبایی آلما در رشت برای تزریق بوتاکس از این برند استفاده می شود.

تزریق بوتاکس در رشت

تمامی 4 نوع بوتاکس فوق در ایران مورد تایید وزارت بهداشت می باشد.

- نوع دیگر بوتاکس کنیتوکس Conitox   :

ساخت کشور چین بوده ، باعث مسدود سازی پیام های عصبی مغز شده و چین و چروک های صورت را برطرف می کند.

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس در رشت:

 • از مصرف داروهای مسکن ، ضد التهاب، ایبوپروفن و حساسیت خودداری نموده و به مدت دو هفته از مصرف داروهای رقیق کننده خون نظیر آسپرین پرهیز کنید.
 • باید تزریق بوتاکس را به بعد از دوران بارداری و شیردهی موکول فرمائید.
 • قبل از تزریق بوتاکس ، چای سبز ، روغن ماهی و ویتامین E  میل نکنید.
 • قبل از تزریق از مواد آرایشی استفاده نکنید.
 • در صورت داشتن بیماری خاص یا حساسیت پوستی حتما پزشک را مطلع نمائید. 

اقدامات بعد از تزریق بوتاکس در رشت:

 • تا 5 ساعت از آب زدن، آرایش کردن، خارش ، ماساژ و یا دست زدن همچنین استفاده از عینک آفتابی، الکل ، کافئین و سیگار پرهیز کنید.
 • به مدت سه روز از خم شدن و انجام فعالیت های سنگین مانند ورزش خودداری نمائید.
 • تا سه شب بالشت بلند زیر سر خود قرار دهید.
 • در صورت سردرد از استامینوفن ساده استفاده کنید.
 • از کمپرس یخ به منظور رفع تورم و کبودی استفاده کنید.
 • در چند ساعت اولیه دراز نکشید تا ماده تزریقی به نواحی دیگر حرکت نکند.
 • در روزهای اول، حمام ، سونا و جکوزی نروید. از قرار گردن مقابل گرما دوری کنید چون حرارت خود کاهنده تاثیرات بوتاکس است.

مزایای تزریق بوتاکس در رشت :

 • تزریق بوتاکس یک روش غیرتهاجمی جوانسازی بوده و بدون  بی حسی و جراحی می باشد.
 • انجام آن بسیار راحت است و دوره نقاهت ندارد.
 • بعد از تزریق می توان به فعالیت های شخصی روزانه برگشت.
 • از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.
 • باعث از بین بردن خطوط و چین و چروک های صورت شده و شادابی و جوانی به آن می بخشد.
 • اثربخشی آن در زن ، مرد، پیر و جوان یکسان بوده و نتایج قابل قبولی دارد.

ماندگاری تزریق بوتاکس در رشت:

ماندگاری تاثیر تزریق بوتاکس برای افراد مختلف، متفاوت  بوده، با توجه به اینکه برند مورد استفاده نیز تاثیرگذار است. به طور کلی نتایج در یک تا ده روز قابل مشاهده بوده و 3 تا 6 ماه بدون احساس درد و ناراحتی باقی می ماند ، اما در صورتیکه کیفیت محلول بالاتر باشد، نتایج خود را دیر نشان داده اما کیفیت برند بالاتر است. از طرفی مصرف سیگار از عوامل تاثیرگذار روی ماندگاری بوتاکس می باشد ، بطوریکه سیگار باعث کاهش تولید کلاژن شده و در از بین بردن مواد تزریق شده بوتاکس اثرگذار می باشد ، بنابراین از مصرف سیگار و دخانیات پرهیز کنید.

عوارض تزریق بوتاکس در رشت:

تزریق بوتاکس، سازگار با بدن می باشد و عوارض کمی دارد. اگر شخصی دارای پیش زمینه ژنیتکی باشد، بعد از تزریق سم بوتولیوم دچار واکنش گذرا و خوش خیم نسبت به آن می شود. حدود یک درصد از افراد با سابقه تزریق بوتاکس ، نوعی پادتن برای از بین بردن تاثیر این سم تولید می کند. به دلیل اینکه تزریق بوتاکس بسیار حساس بوده و فقط برای نقاط مشخصی باید تزریق گردد، باید پزشک اینکار متخصص و مجرب باشد و گرنه عوارضی مانند افتادگی پلک را به دنبال دارد.

اگرچه سم بوتولیوم دارای اثرات مطلوب بوده اما گاهی دارای عوارض نیز می باشد. عوارضی شامل:

سر درد ، میگرن ، بی حسی ، ضعف ، حالت تهوع خفیف ، ضعف گردن ، افتادگی پلک و ابرو ( پتوز ) ، احساس ضعف و فلج و بیحالی موقت در عضلات ناحیه مجاور ، علائم شبیه آنفلوآنزا ، فلج شبکه بازویی به انضمام گردن و سینه ، اختلال در عمکرد کیسه صفرا و دوبینی.  

عوارض تزریق در قسمت یک سوم بالایی صورت ( شامل خط اخم ، خطوط پیشانی ، ابروها و خطوط پنجه کلاغی ) به دلیل بهینه سازی تکنیک های انجام بسیار کم می باشد. همچنین تزریق بوتاکس در یک سوم میانی و پایینی صورت و همچنین گردن کمتر به کار می رود و به دلیل ضعیف بودن تکنیک های تزریق در این نواحی ، باید دقت و احتیاط بیشتری به کار رود ، چرا که احتمال بروز عوارض در این مناطق بالاتر می باشد.

تزریق بوتاکس در رشت

عوارض کوتاه مدت تزریق بوتاکس در رشت

از عوارض کوتاه مدت تزریق بوتاکس می توان به کبودی در برخی بیماران در اطراف محل تزریق ، درد موضعی در زمان تزریق ، تورم در محل تزریق ، افتادگی پلک ، افتادگی ابرو ، افتادگی لب ، بی حس شدن صورت ، اشکال در بینایی ، شل شدن پلک و ... اشاره کرد. درباره افتادگی پلک و ابرو باید گفت که در برای درمان چنین مشکلی یا باید منتظر ماند تا اثر بوتاکس از بین برود و این مشکل رفع گردد ، در غیر اینصورت می توان با انجام آراف تراپی اثر سم بوتاکس را از بین برد تا عضلات به محل خود باز گردد و افتادگی بهبود یابد.

عوارض طولانی مدت تزریق بوتاکس در رشت

اگرچه تزریق بوتاکس منجر به صاف شدن و جوانسازی پوست شما حتی پس از توقف استفاده از آن می شود ، اما تزریق بوتاکس در طولانی مدت عوارضی همچون ضعف عضلانی و ناتوانی عضلات صورت در عملکرد طبیعی ، تاثیر بر فعالیت اعصاب و عضلات ، تغییر در رنگ پوست ، مشکل در تنفس و بلعیدن ، ضعف عمومی بدن در افراد مبتلا به بیماری های عصبی نظیر فلج بل و عقب ماندگی ذهنی با ترشح آب بیش از حد در دهان و فلج مغزی می باشد.

اما نکته اینجاست که استفاده عاقلانه و دقیق بوتاکس که باید توسط یک پزشک حاذق ، آموزش دیده و مجرب بصورت دوز دقیق و تکنیک های اصولی بوتاکس انجام گیرد تا احتمال بروز عوارض طولانی مدت تزریق بوتاکس را کاهش دهد. خصوصا مهم است که سعی بر از بین بردن خطوط ریز و چین و چروک های سطحی پوست نداشته باشید که در اثر تزریق بوتاکس بی مورد نه تنها نتایج غیر طبیعی بنظر می رسد ، بلکه احتمال ضعف عضلانی طولانی مدت بهمراه دارد.

عوارض ناشی از تزریق نادرست بوتاکس در رشت

اگرچه عوارض بوتاکس نادر است ، اما تزریق نادرست بوتاکس می تواند عوارض جانبی جدی برای برخی از افراد ایجاد کند که می تواند در اثر آشنا نبودن به تکنیک های تزریق بوتاکس و یا خطای فنی پزشک یا فردی که تزریق را انجام می دهد ، باشد. بعنوان نمونه افتادگی پلک و یا ابرو و یا اشکال در دید ، حتی دوبینی می تواند در اثر تزریق نادرست رخ دهد. ازین رو مهم است که پزشکی را انتخاب کنید که تجربه کافی و توانایی کامل برای تزریق بوتاکس داشته باشد تا با تزریق صحیح و اصولی بوتاکس از بروز عوارض جانبی جلوگیری کند. لازم به ذکر است که برای تزریق بوتاکس به بهترین کلینیک زیبایی در رشت مراجعه کنید و از تزریق بوتاکس در سالن ها وآرایشگاه ها توسط فردی ناوارد و غیر از پزشک برای پیشگیری از عوارض تزریق بوتاکس خودداری کنید.

بیماریهای ناشی از تزریق بوتاکس در رشت

از بیماریهایی که ممکنست در اثر تزریق بوتاکس اتفاق بیفتد ، مشکلات تنفسی و یا ضعف عضلانی را می توان نام برد که این اثرات از نظر شدت متفاوت بوده و ممکنست چند ساعت و یا چند هفته پس از تزریق ظاهر شوند. همچنین ابتلا به بیماری بوتولیسم که یک بیماری فلج است و عامل ایجاد آن سمی است که توسط باکتری کلوستریدیوم بوتولینوم ساخته می شود و یک وضعیت سلامتی غیر معمول اما جدی بوده که شروع علائم آن با ضعف ، مشکل بینایی ، مشکل در تکلم و احساس خستگی می باشد. همچنین از علائم بعدی آن ضعف دست و پا و عضلات قفسه سینه را می توان نام برد.

آیا تزریق بوتاکس خطرناک است ؟

با توجه به اینکه در حدود 20 سال است که از بوتاکس در رفع چین و چروک پیشانی و خطوط دور چشم استفاده می شود ، حتی در مقایسه با تزریق ژل یک درمان ایمن بشمار می رود. چرا که بوتاکس مستقیما به عضلات تحت درمان تزریق می شود و کمترین خطا را ایجاد می کند ، اما در تزریق ژل به لایه های پوست تزریق انجام می گیرد که در آن امکان تزریق اشتباه در لایه نامناسب پوست وجود دارد که می تواند در اثر خطای پزشک رخ دهد و عوارض جانبی داشته باشد که در تزریق بوتاکس چنین نیست.

با توجه به اینکه تزریق بوتاکس دائمی نیست و نیاز به تمدید دارد و اگرچه عوارض جانبی مربوط به آن بسیار کم است اما بهترین راه برای به حداقل رساندن خطرات و عوارض ناشی از تزریق بوتاکس ، تزریق توسط یک پزشک با تجربه و ماهر و آشنا به فنون تزریق بوتاکس می باشد.

بهترین مرکز تزریق بوتاکس در رشت

ممنوعیت تزریق بوتاکس در رشت:

 • برای بانوان باردار همچنین شیرده ممنوع می باشد.
 • همچنین افراد با سابقه حساسیت به داروها و یا هر ماده ای که این سم در آن به کار رفته است.
 • افراد با سابقه عفونت در ناحیه تزریق
 • افراد با چین و چروک های بسیار عمیق می تواند از سایر روشهای جوانسازی استفاده کنند.چون بوتاکس گزینه مناسبی نخواهد بود.
 • افراد با بیماری عصبی و عضلانی، بیماریهای حاد قلبی، همچنین MS و یا نارسایی کلیه

نحوه انجام تزریق بوتاکس در رشت:

ابتدا در اتاق مخصوص و با لوازم استریل شده، کرم مخصوص بی حسی (مانند لیدوکائین) در ناحیه تزریق مالیده می شود که البته نیاز ضروری هم بدین کار وجود ندارد چرا که تزریق بوتاکس درد آنچنانی نداشته و تنها محل فرو رفتن سوزن ها در لحظه تزریق دردناک می باشد. برای تزریق از یک یا چندین سوزن نازک و کوچک استفاده می شود. در ادامه پزشک نقاط تزریق بوتاکس را با خودکار علامت گذاری کرده و سپس سوزن نازک را برای تزریق بوتاکس به لایه زیرین پوست بکار می گیرد و سم بوتاکس را به زیر پوست در ناحیه عضلات تزریق می کند. تعداد نقاط تزریق بوتاکس بستگی به ناحیه تحت درمان و ... بستگی دارد.

زمان انجام تزریق، بنا بر محل تزریق حدود 5 الی 10 دقیقه طول می کشد. تزریق بوتاکس کمترین میزان درد و ناراحتی را شامل می شود و نشانه های قرمز رنگ 30 تا 45 دقیقه بعد از تزریق از بین می روند. گاهاً افراد به تزریق دیگر نیاز پیدا می کند که طی جلسه تکمیلی یک تا دو هفته بعد صورت می پذیرد.

نکات تزریق بوتاکس در رشت

 • پزشک تزریق بوتاکس خود را با دقت انتخاب کنید : از آنجا که بوتاکس یک دارو تجویزی است ، تنها باید زیر نظر یک پزشک مجاز و ماهر تزریق شود. بدین منظور با پزشک خود درباره اینکه آیا این روش با نیازهای شما مطابقت دارد یا خیر مشورت کرده و درباره اقدامات و مراقبتهای قبل از تزریق بوتاکس و بعد از تزریق سوال کنید.
 • در صورتی که در 4 ماه گذشته تزریق بوتاکس داشته اید ، پزشک خود را مطلع سازید ، چرا که عموما بوتاکس کمتر از ۴ ماه مجددا تزریق نمی شود و حتی در صورتی که اثرات تزریق بوتاکس قبلی ماندگاری زیادی داشته باشد حتی ۶ ماه تا یکسال ، پزشک از تزریق دوباره بوتاکس خودداری خواهد کرد.
 • در صورت مصرف داروهای رقیق کننده خون نظیر آسپرین ، پزشک خود را مطلع کنید چرا که لازمست برای پیشگیری از خونریزی و کبودی در اثر تزریق ، از چند رو قبل از تزریق بوتاکس این داروها را قطع کنید.

بوتاکس بزنیم یا نزنیم ؟

درمان منظم بوتاکس می تواند از چین و چروک های آینده و یا بدتر شدن چروک های فعلی ( در صورت شروع زودهنگام تزریق بوتاکس ) جلوگیری کند و نتایج بهتری بهمراه داشته باشد و حتی اثرات درمان بعدی را ماندگارتر سازد. بوتاکس سمی به نام بوتولینوم است که باعث از کار انداختن موقتی ماهیچه های عامل چین و چروک صورت می شود و بسیاری از شنیدن نام سم هراس دارند و تزریق بوتاکس را تهاجمی و بیهوده تصور می کنند.

اگرچه تزریق بوتاکس برای کاربردهای زیبایی از سال 2002 توسط سازمان غذا و داروی امریکا تایید شد ، اما در نظر خیلی ها افراطی بنظر می رسد اما زمانی که از نیمه دوم 30 سالگی کم کم چین و چروک های پیشانی افزایش پیدا کردند ، تزریق بوتاکس می تواند راه حلی کارگشا برای رفع چین و چروکها و جلوگیری از پیری زودرس پوست شود. چرا که برخی افراد از خطوط چهره نظیر 11 بین ابروها که فرو رفته اند و باعث عصبانی نشان داده شدن می شوند ، رنج می برند ، در حالی که در واقعیت چنین نیست ، بدین منظور تزریق بوتاکس پیشانی به رفع این مشکل کمک بسزایی می کند و ارزش امتحان کردن را دارد.

تزریق بوتاکس در رشت

احتمال فاسد بودن یا خراب بودن بوتاکس

شرایط نگهداری بوتاکس نقش مهمی در فاسد شدن یا سالم ماندن آن دارد. چنانچه بوتاکس دیسپورت باید در دمای زیر صفر نگهداری شود و بوتاکس مصپورت باید در دمای ۲ تا ۸ درجه در یخچال نگهداری شود. ازین رو در صورت نگهداری بوتاکس در غیر دماهای ذکر شده حتی به مدت یک ساعت محصول فاسد خواهد شد ، بعنوان مثال نگهداری بوتاکس مصپورت در فریزر منجر به یخ زدگی و خراب شدن آن می گردد. از سوی دیگر در صورتی که درب محصول بوتاکس باز شد باید ظرف مدت ۲ هفته تزریق شود در غیر اینصورت حتی در صورت نگهداری در دمای مناسب نیز فاسد خواهد شد.

همچنین در صورت خرید بوتاکس باید با یخ حمل شود تا از خراب شدن آن جلوگیری شود. افزون بر این بوتاکس رقیق شده باید سریعا استفاده شود و نباید مجددا تزریق شود. لازم به توضیح است که هر گونه تغییر در شکل ظاهری بوتاکس در زمان خرید ممکنست ناشی از خراب بودن بوتاکس باشد چرا که ویال بوتاکس مصپورت به شکل پودر است و هیچ نوع کدری و تیرگی و یا املاح و تغییر شکل در آن وجود ندارد.

از کجا بفهمیم بوتاکس درست تزریق شده ؟

در صورتی که تزریق بوتاکس توسط فرد غیر متخصص انجام گیرد می تواند عوارض ناخوشایندی در پی داشته باشد چرا که پزشکان برای انجام بوتاکس دوره های لازم را دیده اند و به آناتومی صورت و نقاط تزریق آشنایی کامل دارند ، ازین رو در صورت تزریق بوتاکس توسط افراد متخصص کمتر شاهد مشکلات و عوارض بوده ایم. اما در صورتی که با عوارضی همچون افتادگی پلک و ابرو مواجه شدید ، قطعا از اثرات تزریق نادرست بوتاکس می باشد.

از عوامل تزریق اشتباه بوتاکس توسط فرد غیر متخصص می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • عدم تزریق دوز مناسب بوتاکس
 • عدم تزریق بوتاکس در نقاط درست
 • رقیق سازی زیاد بوتاکس
 • تزریق بیش از اندازه بوتاکس در ناحیه
 • پخش شدن بوتاکس
 • ایجاد فشار یا ماساژ بر روی ناحیه تزریق بوتاکس
 • تزریق بوتاکس تقلبی یا غیر استاندارد
 • تزریق بوتاکس توسط شخص غیر متخصص
 • کیفیت پایین بوتاکس
 • تزریق بوتاکس در مکان نامناسب نظیر سالن های زیبایی
 • افتادگی پلک در اثر تزریق نادرست

اگر به فکر تزریق بوتاکس پیشانی هستید ، لازمست که قبل از تزریق بوتاکس این نکات را در نظر بگیرید :

1- تزریق بوتاکس چین و چروک ها را از روی پوست محو نمی کند :

اگرچه تزریق بوتاکس راهکاری برای از بین بردن موقتی چین و چروک های پوست و خطوط ریز است اما باعث پاک شدن و محو شدن کلی این خطوط نمی شود و تنها باعث فلج کردن عضلات مرتبط با چین و چروک پوست می شود تا از انقباض این عضلات جلوگیری شود و خطوط و چین و چروک بر روی چهره تشکیل نشود. قابل ذکر است که خطوطی که بصورت ایستا یا در حالت استراحت بر روی چهره وجود دارد و یا حتی چین و چروکهای عمیق با تزریق بوتاکس از بین نرفته و نیاز به درمانهای قوی تر نظیر تزریق فیلر برای پر کردن چین های عمیق می باشد.

۲- تزریق بوتاکس راه حلی موقتی است :

تزریق بوتاکس روشی درمانی موقتی که ماندگاری ۳ تا ۶ ماهه دارد یعنی موقتی تر از آنچه فکرش را بکنید. دکتر ویلیامز متخصص پوست درباره ماندگاری بوتاکس خطوط اخم بین دو ابرو ، خطوط افقی پیشانی یا خطوط استرس و خطوط پنجه کلاغی دور چشم می گوید که تقریبا سه تا ۴ ماه اثرات بوتاکس باقی می ماند و کم کم این اثرات از بین می رود و دوباره چین و چروک به چهره بر می گردد. البته عوامل خاصی نظیر ورزش کردن ، حرف زدن زیاد و ... می تواند خیلی زودتر اثر بوتاکس را از بین ببرد.

تزریق بوتاکس در رشت

۳- بوتاکس در زمان تزریق درد دارد :  

تزریق بوتاکس به زیر پوست در نقاط مشخص شده توسط پزشک انجام می گیرد و در نقاط تزریق دردی شبیه به نیش پشه شاید کمی بیشتر احساس می شود اما موقتی بوده و تنها در زمان تزریق اتفاق می افتد و پس از آن سریعا برطرف می شود. البته در برخی می تواند این درد تا نیم ساعت طول بکشد و پس از آن رفع می شود.

4- بعد از تزریق بوتاکس کارهای خاصی را نمی توانید انجام دهید :

از جمله کارهایی که نباید بعد از تزریق بوتاکس انجام دهید ، می توان به فعالیت های شدید نظیر ورزش کردن تا 6 ساعت پس از تزریق ، دراز نکشیدن ، سر را خم نکردن ، عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون اشاره کرد. دکتر ویلیامز در رابطه با مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس می گوید : " بعد از تزریق بوتاکس سر خود را در سطح قائم نگه دارید و تا 4 ساعت به جلو خم نکنید. "
 

5- تزریق بوتاکس فقط برای افراد مشهور نیست :

با تماشای فیلم های هالیوودی و دیدن پیشانی صاف و بدون چروک سلبریتی ها شاید به این موضوع فکر کنید که تزریق بوتاکس تنها برای افراد معروف است در صورتی که اینگونه نبوده و تزریق بوتاکس برای همه افراد انجام می گیرد. حتی اگر از دوستان و آشنایان هم پرس و جو کنید متوجه خواهید شد که قبلا آنها هم تزریق بوتاکس انجام داده اند و اگرچه تزریق بوتاکس هزینه بردار است و نیاز به ترمیم 6 ماهه و صرف هزینه دوباره دارد اما هزینه آن مانند جراحی پلاستیک یا تزریق ژل بالا نیست.

6- تجربه حس یخ زدگی با تزریق بوتاکس :

یکی از مواردی که خیلی ها از تزریق بوتاکس می ترسند چرا که احساس یخ زدگی و یک ربات بی حرکت به آنها دست می دهد. لازم به توضیح است که با تزریق بوتاکس و فلج کردن عضلات پیشانی ، نمی توان پیشانی را حرکت داد و یا ناتوانی در اخم کردن و گره زدن ابروها در زمان ناراحتی جالب توجه است و حتی می تواند حس آرامش بدهد. چرا که با بوتاکس چهره اخموی افراد تبدیل به چهره شادتری می شود و احساس شادی بیشتری می کنند.

مطالعه ای در سال 2009 انجام شد که نشان داد افرادی که تزریق بوتاکس انجام می دهند و به تبع نمی توانند اخم کنند ، بدین ترتیب خلق و خوی منفی آنها نیز کمتر می شود. چنانچه یکی از افرادی که بوتاکس تزریق کرده می گوید : من زمانی که خود را در آینه نگاه می کنم می بینم که بعد از تزریق بوتاکس گویی خوشحال تر از قبل بنظر می رسم و اگر خودم چنین احساسی دارم ، بنابراین دوستان و خانواده من هم همین حس را نسبت به چهره من پیدا کرده اند. ازین رو من کاملا از تزریق بوتاکس راضی هستم.

7- تزریق بوتاکس کار غیر اخلاقی نیست :

در این رابطه یکی از مراجعین می گوید : از آنجایی که من فردی عمیقا مذهبی هستم ، احساس می کردم با تزریق بوتاکس عملی غیر اخلاقی و مخالف اصولم انجام می دهم چرا که میل به جذاب بنظر رسیدن و احساس غرور را گناه می دانستم. در صورتی که هم اکنون به این باور رسیده ام که عصبانی و اخمو بنظر نرسیدن و اخم نکردن که در اثر تزریق بوتاکس رخ می دهد یکی از جنبه های مثبت تزریق بوتاکس است که با اخلاق منافاتی ندارد و خیلی هم خوب است.

تزریق بوتاکس در رشت

از کجا بفهمیم بوتاکس تزریق شده یا آب مقطر؟

در این باره باید نحوه آماده سازی تزریق بوتاکس را توضیح دهیم. با توجه به اینکه بوتاکس جامد است پزشک باید آن را با آب مقطر مخلوط کند تا محلول تزریق بدست آید اما زمانی که این رقیق سازی با آب مقطر توسط فردی غیر از پزشک انجام گیرد و اینکار اصولی انجام نگیرد و یا میزان آب مقطر زیاد و یا کم باشد ، در این صورت اثربخشی بوتاکس کاهش می یابد و یا حتی می تواند عوارضی هم با خود بدنبال داشته باشد. ازین رو لازم به توضیح است که پس از دو هفته از تزریق بوتاکس باید نشانه های تزریق کاملا آشکار باشد که از آن جمله می توان ناتوانی در حرکت دادن پیشانی ، محو شدن خطوط پیشانی و خط اخم بین دو ابرو ، ناتوانی در اخم کردن ، از بین رفتن خطوط پنجه کلاغی دور چشم را نام برد.

اما در صورتی که بوتاکس تزریق شود و پس از دو هفته چنین علائمی را مشاهده نکردید و یا اینکه زودتر از آنچه فکرش را بکنید اثرات بوتاکس از بین رفت باید درباره رقیق سازی بوتاکس و میزان دوز تزریق شده شک کنید.

انواع بوتاکس های استفاده شده در ایران 

سالهاست که برندهای مختلف بوتاکس در کشورهای جهان از جمله ایران توسط شرکتهای مختلف تولید می شوند که از آن جمله می توان به معروف ترین آنها برند بوتاکس تولید شرکت آلرگان امریکا ، بوتاکس دیسپورت ساخت شرکت گالدرما انگلیس ، بوتاکس زئومین ساخت کشور آلمان و بوتاکس مصپورت ساخت کشور ایران اشاره کرد. لازم به توضیح است که برندهای بوتاکس فوق از نظر کارایی تفاوت چندانی با هم ندارند اما در این میان بوتاکس دیسپورت در بین ایرانیان بسیار پرطرفدار است.

از سوی دیگر با گسترش تحریم ها و افزایش نرخ دلار بیشتر پزشکان روی به تزریق بهترین برند بوتاکس ایرانی یعنی بوتاکس مصپورت نموده اند و از تزریق بوتاکس مصپورت رضایت دارند. چنانچه بطور متوسط ماندگاری تزریق بوتاکس مصپورت در حدود ۳ تا ۴ ماه بوده که البته در برخی افراد بیشتر می باشد.

چه برند بوتاکسی معتبر است ؟

در این باره باید گفت که برند بوتاکسی معتبر است که توسط سازمان غذا و داروی امریکا تایید شده باشد و کارایی خود را نشان داده باشد. بدین ترتیب برند بوتاکس اولین و معروف ترین مارک بوتاکس تایید شده توسط سازمان FDA است که توسط شرکت آلرگان امریکا تولید شده ولی این برند تنها برند بوتاکس در جهان نبوده و بسیاری از شرکتها پس از آن به تولید بوتاکس پرداختند که از آن جمله می توان به دیسپورت انگلستان اشاره کرد که طرفداران بسیاری در جهان و ایران دارد. اما پس از افزایش نرخ دلار بسیاری به تزریق بوتاکس مصپورت روی آوردند که محصول ایران بوده و با توجه به نتایج خوبی که داشته توانسته نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند. از دیگر برندهای بوتاکس معتبر می توان نونوکس و زئومین را نام برد که همه انواع این برندها دارای تاییدیه از سازمان غذا و داروی امریکا می باشند.

بهترین بوتاکس ایرانی چیست؟

در طی سالهای اخیر می توان بوتاکس مصپورت را بهترین بوتاکس ایرانی معرفی کرد که دارای تاییدیه از سازمان  FDAامریکا می باشد و حتی به کشورهای همسایه صادر می شود و به دلیل کیفیت بالای آن با بوتاکس های خارجی رقابت می کند. همچنین قیمت بوتاکس مصپورت ارزان بوده و کمترین عوارض جانبی را دربردارد. نتایج تزریق بوتاکس مصپورت پس از یک تا سه روز مشاهده می شود و بین ۳ تا ۶ ماه ماندگاری خواهد داشت.

بهترین مرکز تزریق بوتاکس در رشت

از آنجا که این روزها حتی در سالن های زیبایی هم تزریق بوتاکس توسط افرادی غیر از پزشک انجام می گیرد ، لذا با توجه به وارد نبودن این افراد به اصول تزریق بوتاکس و عدم رعایت بهداشت و عدم استفاده از بهترین برند بوتاکس ، مراجعین با عوارض ناخواسته از جمله افتادگی پلک و ابرو مواجه می شوند. ازین رو برای پیشگیری از عوارض جانبی تزریق بوتاکس باید به بهترین مرکز تزریق بوتاکس در رشت مراجعه کنید که داری پزشک مجرب و متبحر در امر تزریق بوتاکس با سابقه کاری درخشان که آشنا به تکنیکهای تزریق بوتاکس باشد. همچنین از بهترین برند بوتاکس در محیطی کاملا استریل استفاده کنند تا از هر گونه عوارضی جلوگیری شود.

لازم به توضیح است که بوتاکس باید در دمای مناسب یخچال نگه داشته شود ، لذا در صورت حتی یک ساعت بیرون ماندن بدون سرمای یخ ، فاسد می شود و یا بوتاکس باز شده پس از دو هفته فاسد شده و کارایی خود را از دست می دهد. از سوی دیگر رقیق کردن بیش از حد بوتاکس در زمان تزریق از کارایی آن می کاهد. در نتیجه در بهترین مرکز تزریق بوتاکس در رشت موارد همه فوق رعایت می شود تا شاهد عوارض ناخواسته از تزریق بوتاکس نباشیم.

قیمت تزریق بوتاکس در رشت:

همانطور که می دانید داستان هایی درباره عوارض تزریق شنیده اید، اما کلید اصلی انتخاب یک متخصص خوب و کلینلیک معتبر می باشد. اگرچه بعضی متخصصان با وسوسه قیمت پایین تر این کار را انجام می دهند، اما برای انجام بوتاکس باید حتماً به متخصص مجرب و کارآزموده مراجعه کنید تا به نتایج دلخواه برسید. هزینه و قیمت بوتاکس در کلینیک زیبایی آلما در رشت برای هر سی سی حدود 1/000/000 تومان می باشد. البته هزینه آن بنا بر مقدار سی سی تزریق شده متفاوت می باشد و در آن روز توسط پزشک تعیین می شود. 

تزریق بوتاکس در رشت

بهترین دکتر تزریق بوتاکس در رشت

با توجه به تزریقی بودن بوتاکس ، باید توسط پزشکی تزریق شود که بسیار حاذق و ماهر باشد تا نتایجی مطلوب و بدون ایجاد عوارض جانبی حاصل شود. ازین رو بهترین دکتر تزریق بوتاکس در رشت در درجه اول باید دارای مدرک تخصصی پوست و زیبایی و یا پزشک عمومی دارای گواهینامه رسمی از سازمان ذیربط برای تزریق بوتاکس باشد و تجربه و تبحر کافی در زمینه تزریق بوتاکس را کسب کرده باشد ، چنانچه در بین بسیاری از افراد شناخته شده باشد.

از سوی دیگر بهترین دکتر تزریق بوتاکس از بهترین برند بوتاکس برای تزریق استفاده کرده و به سلامت مراجعین خود اهمیت می دهد ، لذا از تزریق بوتاکس فاسد که بیرون از یخچال مانده و یا بیش از دو هفته از باز شدن درب بوتاکس گذشته ، خودداری می کند. از طرفی بهترین دکتر تزریق بوتاکس در رشت مراقبتهای قبل و بعد از تزریق بوتاکس را با روی گشاده به مراجعین توضیح می دهد و در جلسه مشاوره انتظارات شما بررسی کرده و سعی بر برآورده کردن انتظارات و جلب رضایت شما به بهترین نحو دارد.

چرا کلینیک زیبایی آلما برای تزریق بوتاکس مناسب است ؟

از دلایلی که کلینیک زیبایی آلما برای تزریق بوتاکس در رشت مناسب است می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. داشتن مجوزهای رسمی از معاونت درمان وزارت بهداشت
 2. داشتن بهترین دکتر تزریق بوتاکس در رشت با تجربه و تبحر کافی در زمینه تزریق بوتاکس
 3. استفاده از بهترین برند بوتاکس
 4. رعایت کامل بهداشت و استریل بودن وسایل برای تزریق بوتاکس
 5. عدم رقیق سازی بیش از حد بوتاکس
 6. عدم استفاده از بوتاکس باز شده به مدت طولانی

مکانیسم اثرگذاری بوتاکس :

عضلات عامل اصلی ایجاد چین و چروک در پوست می باشند و برای حرکت و انقباض از سیستم اعصاب فرمان می گیرند و این دستور عصبی توسط ماده شیمیایی با نام استیل کولین به عضله می رسد. از بوتاکس برای از کار انداختن عضلات استفاده می شود و مکانیسم تزریق بوتاکس بدینگونه است که از ترشح ماده شیمیایی استیل کولین جلوگیری می کند و این عمل نشان دهنده قطع شدن عصب یک ماهیچه می باشد ، بدین معنا که حرکت ماهیچه ضعیف شده و منقبض نمی شود و بدین ترتیب چین و چروک از بین می رود. لازم به ذکر است که در حدود 24 تا 72 ساعت پس از تزریق بوتاکس ، اثرات آن قابل مشاهده است که البته به ندرت گاهی 5 روز طول می کشد. 

انواع محلول بوتاکس بسته به نوع برند آن ، یک الی ۱۰ روز پس از تزریق اثر خود را نشان می‌دهد و هر چه کیفیت محلول پایین ‌تر باشد اثر آن زودتر نمایان می‌شود. اما آیا فلج شدن ماهیچه همیشگی است ؟ خیر . ماندگاری بوتاکس بین 2 تا 6 ماه بوده و دوباره ترشح ماده شیمیایی استیل کولین در ماهیچه شروع شده و عضله شروع به حرکت کردن و منقبض شدن می کند.

کاربرد بوتاکس در پزشکی:

- درمان تعریق با بوتاکس کف دست و زیربغل :

عرق کردن جزء طبیعی ترین و ضروری ترین واکنش بدن برای تنظیم حرارت می باشد و هایپرهیدروز یا تعریق بیش از حد ، می تواند کیفیت زندگی شخص را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین هایپرهیدروز کانونی به عرق کردن بیش از حد فقط یک ناحیه مانند زیربغل یا پا اطلاق می شود که شایع ترین هایپرهیدروز شامل پوست سر، زیربغل ، کف دست، کف پا و کشاله ران می باشد. تزریق بوتاکس، یک درمان برای هایپرهیدروز کانونی ( عرق کردن بیش از حد ) که با مسدود کردن سیگنال های عصبی تعریق ، باعث جلوگیری از تعریق بیش از حد می شود و ماندگاری این درمان 4 تا 6 ماه است. به دلیل اینکه سیگنال های عصبی دوباره احیاء شده اما با گذشت زمان و تکرار تزریق ، این فاصله زمانی طولانی تر می شود.

این درمان برای عرق زیر بغل و دست و پا خوب پاسخ می دهد ، اما به دلیل وجود سیگنال های عصبی بیشتر تزریق  برای کف دست و پا کمی دردناکتر است. البته در ابتدا به دنبال دلیل تعریق بیش از حد خود  بگردید چون بیماری های نادری وجود دارند که خود باعث تعریق شدید می شوند. تزریق بوتاکس یک درمان انقلابی برای تعریق بیش از حد یا هایپزهیدروز بوده و به بهبود کیفیت زندگی شخص کمک کرده و بیماران از نتایج آن واقعاً خرسند می باشند.

- تزریق بوتاکس برای میگرن :

با تزریق بوتاکس می توان به کم کردن تعداد دفعات سردرد برای افرادی که در ماه به دفعات و بیش از دو هفته میگرن دارند، کمک کرد. بدین ترتیب علائم میگرن همچون حالت تهوع ، استفراغ ، حساسیت به نور و صدا و بو هم کاهش پیدا می کند و رفع سردر و این علائم پس از حدود 10 تا 14 روز مشخص می شود. با توجه به اینکه بوتاکس به مناطقی از سر که درگیر سردرد میگرنی می شود ، تزریق می گردد ، لذا با تاثیر بر روی پایانه های عصبی ، ماده شیمیایی که درد را انتقال می دهد ، مسدود می سازد. تزریق بوتاکس میگرن ، ایمن ، موثر و بی خطر است.

تزریق بوتاکس در رشت

تاریخچه بوتاکس:

تاریخچه بوتاکس از سم بوتولینیوم به اوایل قرن نوزده میلادی بر می گردد که از این سم ابتدا در مسمومیت های ناشی از عدم نگه داری درست مواد غذایی استفاده شد و سپس تاثیر آن بر سیستم عصبی درسال 1822 شناخته شد. چنانچه در گذشته این سم مانند داروی آتروپین با ترکیب طبیعی ابتدا  به دلیل خواص سمی آن مورد توجه قرار گرفت و بعد از گذشت چند دهه ، در دهه 1960 ، اثرات این سم روی عضلات حیوانات مورد آزمایش قرار گرفت. در دهه 1970 میلادی ، چشم پزشکی به نام دکتر آلن بی اسکات، به عنوان درمان روی افراد با مشکل لوچی چشم این سم را تحقیق کرد و نام این دارو را اکولینوم نامید و شرکتی با همین نام درسال 1978 تشکیل داد. در سال 1989 این دارو از سازمان غذا  و دارو آمریکا  FDA برای درمان لوچی یا همان اختلال انحراف چشم و اسپاسم پلک تاییدیه دریافت کرد.  

بعد از دو سال در اواخر سال 1980 ، شرکت داروسازی آلرگان اکولینوم را با قیمت حدود 9 میلیون دلار خریداری کرد و نام دارو را به بوتاکس تغییر داد و از آن در درمان اسپاسم های موضعی عضلات و فلج مغزی بزرگسالان استفاده نمود. بدین ترتیب شرکت داروسازی آلرگان تولیدکننده بوتاکس شد و از لحاظ تجاری تاریخچه بوتاکس مدیون این شرکت است و بیش از نیمی از این دارو صرف موارد درمانی شد و نه زیبایی.  در طی سالهای 2002-2004 مصرف بوتاکس زیر نظر سازمان غذا و دارو امریکا FDA  در درمان موقتی خط اخم و تعریق بیش از حد زیر بغل مورد تایید قرار گرفت و پس از آلرگان ، شرکتهای دیگری نظیر مرز ، نورونکس ، مدی تاکس ، ایپسن ، دیسپورت و مصپورت به تولید سم بوتاکس پرداختند.

تاریخچه تزریق بوتاکس برای زیبایی

در سال 2002 سازمان غذا و داروی امریکا تزریق بوتاکس را برای کاربردهای زیبایی و جوانسازی پوست به منظور رفع چین و چروک و خطوط اخمبین دو ابرو یا گلابلا تایید کرد. پس از آن برای رفع تعریق بیش از حد زیربغل تزریق بوتاکس در سال 2004 توسط سازمان FDA تاییدیه گرفت. همچنین برای از بین بردن خطوط پنچه کلاغی کناره های چشم در سال 2013 توسط سازمان FDA تایید شد.

تزریق بوتاکس در رشت

سوالات شما عزیزان درباره تزریق بوتاکس و پاسخ های مربوط به آن :

آیا بوتاکس سرطان زا است؟

خیر. از نظر علمی بوتاکس سرطان زا  نیست. نکته اینکه بوتاکس باید  با مواد استاندارد و توسط متخصص پوست مجرب انجام شود. پزشکان عمومی درصورت گذراندن دوره لازم و آشنایی با آناتومی صورت ، قادر به انجام این تزریق می باشند. انتخاب یک کلینیک خوب برای تزریق بوتاکس در رشت به شما در این امر یاری می رساند. همراه همیشگی شما کلینیک زیبایی آلما در رشت با افتخار در خدمت شما عزیزان برای ارائه خدمات تزریق بوتاکس ، ژل ، لیزر موهای زائد ، پاکسازی پوست ، پارافین تراپی، هایفوتراپی و ... می باشد.

تزریق بوتاکس زیربغل به چه منظوری است ؟

با تزریق بوتاکس زیربغل از تعریق بیش از حد زیربغل خصوصا در فصل تابستان پیشگیری می شود. لازم به توضیح است که با تزریق بوتاکس به زیربغل ، سیگنال های عصبی غدد تعریق بسته می شود و از تعریق زیربغل جلوگیری می گردد. اما متاسفانه این روش تنها ۴ تا ۶ ماه دوام دارد و مجددا با احیای سیگنال های عصبی غدد تعریق زیربغل نیاز به تکرار تزریق بوتاکس زیربغل می باشد. اگرچه پس از گذشت مدت زمانی فاصله بین تزریق ها بیشتر می شود.

تزریق بوتاکس شکم برای لاغری چیست ؟

تزریق بوتاکس شکم روشی کم تهاجمی به منظور کاهش وزن است که در افراد با شاخص توده بدنی بین 25  تا 35 که می خواهند کاهش وزن متوسطی ( کاهش ۵ تا ۱۰ درصد وزن بدن ) داشته باشند ولی به سادگی نمی توانند وزن  خود را کم کنند ، مناسب است. بوتاکس شکم که به طریق آندوسکوپی به داخل ماهیچه های داخل معده تزریق می شود ، باعث می شود که ماهیچه های دیواره معده تا سه ماه بی حرکت بماند و منقبض نشود و بدین ترتیب غذا در داخل معده به مدت بیشتر باقی مانده و دیرتر هضم می شود و فرد مدت بیشتری احساس سیری می کند. تزریق بوتاکس شکم دارای ماندگاری سه ماهه بوده و هر ۶ ماه مجددا قابل تکرار است. لازم به توضیح است که تزریق بوتاکس شکم باید با ورزش منظم و رعایت رژیم غذایی مناسب همراه باشد تا اثرات مطلوبی داشته باشد.

آیا بوتاکس مفید است؟

بوتاکس اگر درست تزریق شود ، بسیار خوب بوده و برای چین و چروک سطحی تا متوسط بسیار مقید است اما برای رفع افتادگی و چروک های شدید و خطوط عمقی کارایی و فایده ندارد. ازین رو پزشکان برای رفع چین و چروک خطوط عمقی صورت اعم از خطوط اخم ایستا ، خطوط خنده عمیق و ...  از تزریق ژل استفاده می کنند که در دسته پر کننده ها ( یا فیلر که احتمالا نام آن را شنیده اید ) قرار دارد.

آیا تزریق بوتاکس توسط آرایشگرها مجاز است؟

خیر. این به دلیل نظارت ضعیف بر کار آنها است ولی در هیچ جای دنیا اینطور نیست. ازین رو برای تزریق بوتاکس از مراجعه به آرایشگر و سالن زیبایی و تزریق توسط افرادی غیری از پزشک خودداری کنید. چرا که پزشک برای تزریق بوتاکس آموزشهای لازم را دیده و با نقاط تزریق و تکنیک تزریق بوتاکس آشنایی کامل دارد و می تواند به درستی مراقبتهای قبل و بعد از تزریق بوتاکس را برای شما توضیح دهد. بنابراین حتما به مطب پزشک یا کلینیک زیبایی که خود پزشک اقدام به تزریق بوتاکس می کند مراجعه نمایید.

تعداد دفعات تزریق بوتاکس در سال چقدر است؟

حداکثر دو بار و به فاصله ۶ ماهه. اگرچه تاثیر بوتاکس پس از ۳ تا ۴ ماه در بیشتر افراد از بین می رود اما پزشکان توصیه می کنند که بهتر است دو تا سه ماه تحمل نمایید و مجددا تزریق بوتاکس انجام دهید.

آیا تزریق بوتاکس باعث شل شدن و افتادگی پوست می شود؟

خیر. به دلیل اینکه بوتاکس داخل عضله تزریق می شود، مانع از انقباض عضله شده و به هیچ عنوان باعث شل شدگی و افتادگی پوست نخواهد شد. تنها نکته اینکه تزریق بوتاکس باید توسط پزشک آشنا به تکنیکهای تزریق بوتاکس انجام شود تا از عوارض جانبی نظیر افتادگی عضلات پلک و ابرو پیشگیری شود ، بنابراین تزریق بوتاکس خود را به هر فرد غیر از پزشک و در هر مکان غیر از کلینیک زیبایی ( نظیر آرایشگاه ها ) نسپارید.

آیا تزریق بوتاکس برای رفع خط لبخند مناسب می باشد؟

خیر. تزریق بوتاکس برای رفع خط خنده تاثیری ندارد و برای رفع آن از فیلر ( تزریق ژل ) استفاده می شود و تزریق ژل به عنوان یک پر کننده خط خنده عمقی را پر می کند و باعث جوانسازی پوست می شود.

آیا بوتاکس باعث فلج شدن همیشگی عضله می شود؟

خیر. اما استفاده همیشگی از بوتاکس موجب مقاومت آن می شود. بدین معنا که پس از چندین بار استفاده از بوتاکس ممکنست عضلات به بوتاکس مقاومت نشان دهد و دیرتر یا کمتر خود را نشان دهد.

تزریق بوتاکس در رشت

آیا تزریق بوتاکس در روشن شدن پوست تاثیری دارد؟

خیر. تزریق بوتاکس بر رنگدانه های پوست اثری نمی  گذارد و بوتاکس تنها بر عضلات ناحیه هدف تاثیر داشته و باعث از کار انداختن و فلج ماهیچه ها می شود تا دیگر حرکت نکرده و موجب بروز چین و چروک پوست نگردند. بنابراین اساس عملکرد بوتاکس ربطی به روشن کردن پوست ندارد.

بوتاکس چشم گربه ای چگونه انجام می شود؟

برای دستیابی به ظاهر چشم گربه ای یا چشمای کشیده بادامی شکل ، بوتاکس به عضله بالای چشم در قسمت داخلی ابرو تزریق می شود تا چشم شکل بیضوی یا گربه ای شکل به خود بگیرد.

بوتاکس ابرو چیست ؟

بوتاکس ابرو شامل تزریق سم بوتولینوم به ناحیه پیشانی در قسمت بالای ابرو به منظور لیفت ابروها می باشد که این سم باعث شل شدن عضلات بالای ابرو شده و در نتیجه ابروها بالا می رود.

بوتاکس افتادگی پلک چیست ؟

بوتاکس افتادکی پلک به منظور بالا بردن پلک و ابرو انجام می گیرد که در اثر عوامل مختلفی از جمله افزایش سن و افتادگی ابرو رخ می دهد.

افتادگی پلک و ابرو در اثر تزریق بوتاکس ؟

در صورتی که بوتاکس توسط فردی ناوارد و غیر پزشک انجام گیرد ، می تواند همراه با عوارض متعددی باشد که مهم ترین آن افتادگی پلک و ابرو در اثر تزریق نادرست بوتاکس و یا رقیق سازی نامناسب بوتاکس می باشد. اگرچه افتادگی پلک و ابرو در اثر تزریق بوتاکس پس از اتمام اثر بوتاکس بعد از سه تا ۴ ماه بخودی خود رفع می شود اما به دلیل ایجاد ظاهر ناخوشایند در فرد خصوصا در هنگام برخورد با دیگران نیاز است تا با روشهایی همچون آراف تراپی ( استفاده از امواج رادیویی و گرمادهی به پوست ناحیه مورد نظر به منظور رفع اثر بوتاکس ) اثر سم بوتاکس را از بین برد تا ظاهر چهره مجددا خوشایند گردد.

آیا بوتاکس خط غم موثر است ؟

بوتاکس درمانی تزریقی زیبایی به منظور جوانسازی پوست است که با انقباض عضلات ناحیه مورد نظر سبب شل شدن عضلات ناحیه و کاهش چین و چروک می گردد و خط غم نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با تزریق بوتاکس به این ناحیه عضلات هدف فلج شده و سبب کاهش کشش رو به پایین در گوشه های دهان می گردد که باعث ایجاد ظاهری جوان تر و زیباتر می گردد و کمتر حالت غمگین و یا عصبانی را نشان می دهد. تزریق بوتاکس خط غم ماندگاری ۳ تا ۴ ماهه دارد و برای حفظ نتایج باید تزریق دوباره تکرار شود.

بوتاکس ضد زردی چیست ؟

بوتاکس ضد زردی روشی به منظور افزایش نرمی ، لطافت و درخشان شدن مو ، درمان موهای نازک و شکننده ، بهبود موهای سوخته و آسیب دیده در اثر رنگ یا دکلره و همچنین پر پشت شدن موها می باشد که حاوی اسید آمینه ، کلاژن ، روغن گیاهی و پروتئین است. در نتیجه بوتاکس ضد زردی ربطی به بوتاکس جوانسازی پوست که چین و چروک های صورت را از بین می برد ، نداشته و متفاوت است.

آیا بوتاکس خطوط گردن عوارض دارد ؟

از جمله عوارضی که ممکنست پس از تزریق بوتاکس خطوط گردن رخ دهد ، تورم و کبودی در اطراف محل تزریق می باشد اگرچه همه افراد این عوارض را تجربه نمی کنند. افزون بر این بوتاکس خطوط گردن نظیر هر ناحیه دیگر در صورت تزریق نادرست توسط فردی غیر از پزشک و ناوارد می تواند عوارض جانبی نامطلوبی داشته باشد.

بوتاکس چه ضرر هایی دارد ؟

بوتاکس سمی تزریقی به نام بوتولینوم است که در صورتی که توسط پزشک مجرب و درست و اصولی تزریق شود ، دارای ضررهای بسیار کمی است. بدین معنا که باید فردی که تزریق بوتاکس انجام می دهد با نقاط تزریق ، نحوه تزریق ، میزان درست رقیق سازی بوتاکس و ... آشنایی کامل داشته باشد تا این سم بدرستی عمل کند و باعث مسدود شدن سیگنال های اعصاب به عضلات گردد. از طرفی اگرچه سم بوتولینوم بعنوان یک عامل تهدیده کننده زندگی و سمی کشنده و مرگبار محسوب می شود اما به دلیل استفاده در دوز کم در تزریق بوتاکس بی خطر می باشد.

از عوارض بوتاکس در طی سالهای 1989 تا 2003 ، تعداد 1031 مورد گزارش شده که ۹۹۵ مورد جدی نبوده و تنها 36 مورد جدی بوده است که ۶ مورد از آن نیز مربوط به بیماری زمینه نسبت به داروی بوتاکس می باشد. بررسی های سال 2021 نشان داد که تزریق بوتاکس ممکنست دارای عوارضی همچون قرمزی سطحی ، کبودی ، درد ناحیه تزریق ، تغییر رنگ پوست ، افتادگی پلک و ابرو و تورم باشد که بیشتر این موارد گذرا و خفیف می باشد ، در نتیجه تزریق بوتاکس را می توان بطور کل ایمن در نظر گرفت.

آیا تزریق بوتاکس توسط پرستار مجاز است ؟

خیر. تزریق بوتاکس تنها توسط متخصصان پوست ، مو و زیبایی و پزشکانی دوره های آموزشی تزریق بوتاکس را طی کرده اند و مجوزهای لازم برای تزریق بوتاکس را کسب کرده اند ، مجاز است چرا که آنها به آناتومی صورت ، نقاط تزریق ، مراحل تزریق بوتاکس ، میزان و نحوه رقیق سازی بوتاکس و ... آشنایی کامل دارند. در نتیجه افراد دیگر حتی پرستاران نیز نمی توانند افدام به تزریق بوتاکس کنند. همچنین باید از تزریق بوتاکس در هر مکانی نظیر سالن زیبایی و آرایشگاه ها نیز به منظور پیشگیری از عوارض جانبی و آسیب های احتمالی خودداری کنید.

تزریق بوتاکس در دوران شیردهی و بارداری

اگرچه تزریق بوتاکس بی خطر و ایمن شناخته شده و گزارشی از انتقال از مادر به کودک نشده است ، اما زنان باید در دوران بارداری و شیردهی از سم بوتولینوم و تزریق بوتاکس خودداری کنند چرا که بوتاکس حاوی نوروتوکسین هایی است که در دوزهای زیاد برای افرادی که به این مواد شیمیایی حساسیت دارند می تواند خطرناک باشد ، خصوصا در افرادی مانند زنان باردار و شیرده که سیستم ایمنی ضعیف تری نسبت به دیگران دارند. به دلیل اینکه بیماری ناشی از سم بوتولینوم در اثر تزریق بوتاکس را بوتولیسم گویند که می تواند تهدید کننده زندگی باشد.

از سوی دیگر گرچه سم بوتولینوم برای عبور از جفت در دوران بارداری بیش از حد بزرگ است اما به زنان باردار و شیرده توصیه می شود که از تزریق بوتاکس و مصرف غذاهای خاص دوری کنند. همچنین نوزادان باید از مصرف عسل ، میوه و سبزی کنسروی ،  غذای مانده گرم یا در یخچال مانده به مدت طولانی ، پنیر و سس پنیر ، سیب زمینی پخته بسته بندی شده ، ماهی و گوشت تخمیری و ... .

بوتاکس گونه

بوتاکس گونه یکی از روشهای جوانسازی پوست گونه و رفع چین و چروک و خطوط گونه می باشد که در آن سم بوتاکس برای از کار افتادن عضلات این ناحیه تزریق شده تا از انقباض عضلات و ایجاد چین و چروک گونه پیشگیری کند و ماندگاری ۳ تا ۴ ماهه دارد. افزون بر این تزریق بوتاکس گونه به منظور قرینه سازی گونه ها ( زاویه دار کردن گونه ) و یا رفع شلی و افتادگی پوست نیز انجام می گیرد.

بوتاکس جای جوش چیست ؟

جای جوش یا اسکار آکنه پس از بهبود یافتن برخی جوش ها بر روی پوست شکل می گیرد که به صورت لکه ملتهب ، فرورفتگی یا برآمدگی و یا چین و چروک می باشد که پزشکان به منظور رفع چین و چروک و شلی پوست در ناحیه جای جوش از تزریق بوتاکس استفاده می کنند. تزریق بوتاکس بطور موقت ماهیچه های اطراف جای جوش را فلج می کند تا نتوانند منقبض شوند و در نتیجه ظاهر جای جوش بهتر می شود. از طرفی تزریق بوتاکس جای جوش هم موقتی بوده و ماندگاری آن بین ۳ تا ۶ ماه می باشد و نیاز به تزریق دوباره پس از ۶ ماه دارد. برای رفع کامل جای جوش پزشکان تزریق ژل را توصیه می کنند تا با تزریق ژل اسید هیالورونیک جای جوش بخوبی پر شود.

بوتاکس چانه سنگفرشی چیست ؟

برخی افراد در قسمت چانه دچار چین و چروک و یا بافت پوست پرتقالی هستند که به آن چانه سنگفرشی گویند و هیچ دلیل پزشکی برای آن وجود ندارد. از آنجا که این نوع چانه ممکنست شما را پیرتر از سنتان نشان دهد ، لذا با تزریق بوتاکس چانه سنگفرشی می توان عضلات ناحیه چانه را بطور موقت از کار انداخت و حرکات آن را محدود کرد تا ظاهری صاف و جوان پیدا کند. اگرچه در حال حاضر تزریق بوتاکس چانه و قسمت پایین صورت غیر قانونی بوده و توسط سازمان غذا و داروی امریکا تایید نشده است.

بوتاکس شقاق چیست ؟

شقاق یا فیشر fissure یکی از مشکلات ناحیه مقعد است که در اثر مواردی همچون یبوست باعث ایجاد ترک و خونریزی در دیواره مقعد شده و در ابتدا سطحی بوده اما در صورت عدم توجه ممکنست به عضلات مقعد هم برسد. شقاق بسیار دردناک بوده و اولین راه درمان آن کرم موضعی به مدت ۶ هفته می باشد که تا 70 درصد شقاق را بهبود می دهد. از دیگر درمان های شقاق تزریق بوتاکس است که در بیماران محبوب شده است که بدین منظور پزشک سم بوتاکس را به داخل عضله اسفنکتر داخلی مقعد تزریق می کند تا با از کار افتادن عضله و کاهش اسپاسم یا انقباض عضله ، با افزایش خون رسانی به مقعد ، شقاق بهبود یابد.

لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس شقاق نیاز به بیهوشی عمومی دارد. تزریق بوتاکس شقاق بین 8 تا 12 هفته ماندگاری دارد که در این مدت شقاق می تواند رفع شود ، اما در صورت عدم بهبود شقاق تزریق های مکرر توسط پزشک انجام می شود.

تزریق بوتاکس هالیوودی

شاید این اصطلاح را شنیده باشید تزریق  بوتاکس هالیوودی در واقع روش خاصی از تزریق بوتاکس نبوده و تنها نکته ای که مهم است باعث جوانسازی پوست بصورت طبیعی می شود چرا که ممکنست تزریق بوتاکس در برخی افراد مصنوعی جلوه کند اما بوتاکس هالیوودی اصطلاحی برای تزریق طبیعی می باشد. تزریق بوتاکس هالیوودی در رفع خط اخم بین دو ابرو ، خطوط پنجه کلاغی دور چشم و خطوط پیشانی موثر است و ماندگاری 3 تا 6 ماهه دارد.

آیا تزریق بوتاکس پیشانی آموزش دارید ؟

خیر. ما در کلینیک زیبایی آلما در رشت آموزش تزریق بوتاکس پیشانی نداریم. در توضیح باید گفت که از آنجا که تزریق بوتاکس پیشانی توسط پزشک انجام می شود ، لذا آموزش تزریق بوتاکس پیشانی لزوما باید توسط پزشک به پزشک دیگر آموزش داده شود و همه افراد عادی نمی توانند بوتاکس پیشانی آموزش دیده و انجام دهند. 

بوتاکس لب

بوتاکس لب روشی غیر جراحی به منظور پرتر بنظر رسیدن لبها می باشد که پزشک سم بوتولینوم را به گوشه های دهان و لبه های لب تزریق می کند تا عضلات اطراف لب بالا شل شده و لب کمی به سمت بالا بچرخد و بزرگتر از حد معمول نشان داده شود. افرادی می توانند بوتاکس لب انجام دهند که دارای سلامت جسمانی کامل بوده و انتظارات دور از انتظار نداشته باشند و مبتلا به عفونت دهان ، آفت یا تبخال نباشند. تفاوت تزریق بوتاکس لب با تزریق ژل لب در این است که بوتاکس لب باعث فلج کردن عضلات دور لب شده تا لبها بزرگتر نشان داده شوند اما تزریق ژل باعث پر کردن خود لب می گردد.

افزون بر این بوتاکس لب کاربردهای دیگری هم دارد و در رفع چین و چروک و خطوط دور لب و رفع لبخند لثه ای (لبخندی که لثه های لب بالایی بیش از حد دیده می شوند) هم موثر است.

 

تزریق بوتاکس در کلینیک زیبایی آلما رشت

در صورتی که در شهر رشت یا استان گیلان زندگی می کنید می توانید برای تزریق بوتاکس در رشت به کلینیک زیبایی آلما رشت مراجعه نمایید. در کلینیک زیبایی آلما مجرب ترین پزشکان ، از بهترین برندهای بوتاکس برای تزریق در محیطی کاملا استریل استفاده می کنند. شماره تماس برای مشاوره و گرفتن نوبت 01332662196 – 01333662196 – 01332006295 – 09125396478

اینستاگرام : https://instagram.com/clinic.zibai.alma

کلینیک پوست ، لیزر و زیبایی آلما - رشت

گالری تصاویر تزریق بوتاکس در کلینیک زیبایی آلما

 

 • Michael Ethan

  هلیا

  سلام برند بوتاکسی که استفاده می کنین چیه ؟ ایا شما از بوتاکس دیسپورت هم استفاده می کنین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام و درود برند بوتاکس ما مصپورت ایرانی هستش ولی از هر لحاظ کیفیتش بالاست و همه رضایت دارند.بوتاکس دیسپورت هم اگه بخواین براتون تهیه میکنیم ولی هزینه بعد از تهیه بوتاکس بهتون اعلام میشه

 • Michael Ethan

  سیمین

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم بوتاکس برای خط خنده هم انجام می گیرد؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام عزیزم بله انجام میشه

 • Michael Ethan

  سمیرا

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم همزمان میتونم ژل خط خنده و بوتاکس پیشانی و خطوط پنجه کلاغی انجام بدم ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام ممنونم بله عزیزم می تونید انجام بدید . مشکلی نداره

 • Michael Ethan

  سوگند

  سلام وقت بخیر. ایا انجام تزریق بوتاکس دردناک هستش چون من آستانه دردم پایینه

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام و درود تزریق بوتاکس دردی ندارد تنها درد کمی آن هم موقت و گذرا بوده که البته پزشک قبل از انجام تزریق حتماً از کرم های بی حسی نظیر لیدوکایین استفاده می کند.

 • Michael Ethan

  فاطمه

  سلام ایا تزریق بوتاکس زیربغل هم دارین برای رفع عرق کردن

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام و درود خیر نداریم

 • Michael Ethan

  سیمین

  سلام ایا تزریق بوتاکس عوارض دارد؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام و درود بوتاکس معمولا عوارض کمی نظیر سردرد ، میگرن ، ضعف ، افتادگی پلک داره که البته در افراد بسیار کمی اتفاق میفته و در افرادی که سابقه حساسیت به بوتاکس دارند ، انجام نمیشه.

 • Michael Ethan

  فاطمه

  سلام ایا تزریق بوتاکس زیربغل هم دارین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام و درود بله انجام میدیم

 • Michael Ethan

  امیر

  سلام ایا از برند دیسپورت هم برای تزریق بوتاکس استفاده می کنین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام به دلیل بالا بودن هزینه بوتاکس دیسپورت ، معمولا بوتاکس مصپورت استفاده میشه که خوب هم جواب میده

 • Michael Ethan

  علی

  سلام روز بخیر ایا امروز تزریق بوتاکس انجام میدین

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام شماره تماس برای نوبت گرفتن 01332662196و 09125396478

 • Michael Ethan

  سیده انسیه

  سلام برای تزریق بوتاکس همه روزه تشریف دارین

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام باید از قبل با شماره های 01332662196 و 09125396478 نوبت بگیرید.

 • Michael Ethan

  محمد

  بوتاکس رو پزشک انجام میده ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  بله

 • Michael Ethan

  زهره

  ایا تزریق بوتاکس درد دارد

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  درد تزریق بوتاکس تنها با وارد کردن سوزن به زیر پوست بوده که آن هم بسیار کم است و درد دیگری احساس نمی شود

 • Michael Ethan

  الهام

  سلام واسه تزریق بوتاکس تخفیف نمیزارین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام بله می تونین از پیج اینستاگرام مارو همراهی کنین چون در اونجا تخفیف میزاریم alma.skin.care

 • Michael Ethan

  فرشته

  چه برند بوتاکسی تزریق می کنین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  بوتاکس مصپورت ایرانی

 • Michael Ethan

  صدیقه

  برای امروز وقت تزریق بوتاکس میدین ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  میتونین با شماره 01332662196 و 09125396478 هماهنگ کنین

 • Michael Ethan

  سمیرا

  قیمت بوتاکس مصپورت رو میگین

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  850 تومن

 • Michael Ethan

  سیده انسیه

  ایا تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک پیشانی مناسبه یا تزریق ژل

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  اگه خطوطتون سطحی باشه و تبدیل به خطوط ایستایی نشده باشه بوتاکس مناسبه اما خطوطی که عمقی شده باشن نیاز به تزریق ژل برای پر کردن دارن

 • Michael Ethan

  حسین

  آیا سم بوتاکس خطرناکه

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سم بوتاکس خطر ناک هستش ولی نه در دوز خفیف شده که برای تزریق بوتاکس صورت استفاده می شود و این میزان از سم بوتاکس در صورتیکه توسط پزشک متبحر تزریق شود ایمن و بدون خطر می باشد.

 • Michael Ethan

  الهام

  ایا بوتاکس دیسپورت هم تزریق می کنید؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  در صورت درخواست مشتری بله

 • Michael Ethan

  فاطمه

  ایا برند بوتاکس خیلی تاثیرگذاره ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  عموما بوتاکس ماندگاری 3 تا 4 ماهه دارد و برند بوتاکس در ماندگاری تاثیر زیادی ندارد

 • Michael Ethan

  معصومه

  فاصله بین تزریق بوتاکس چقدره ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  ۶ ماه

 • Michael Ethan

  شیوا

  ایا میشه بعد از 2 ماه دوباره بوتاکس تزریق کرد؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  خیر حتما باید 6 ماه از تاریخ آخرین تزریق بوتاکس گذشته باشد

 • Michael Ethan

  علی

  هزینه بوتاکس زیربغل چقدره

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  در حدود دو میلیون

 • Michael Ethan

  سمیرا

  ایا واقعا بوتاکس تعریق رو از بین میبره

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  بله بوتاکس عضلات که عامل تعریق هستن رو از کار میندازه

 • Michael Ethan

  سمیه

  قیمت بوتاکس زیربغل چقدره ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  قیمت بوتاکس زیربغل 2000000

 • Michael Ethan

  سحر

  هزینه تزریق بوتاکس کف دست برای جلوگیری از تعریق چقدره؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  قیمت بوتاکس کف دست 2000000

 • Michael Ethan

  سهیل

  ایا بوتاکس چین و چروک ایستا رو درمان میکنه

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  خیر برای چین وچروک ایستا بهتره از فیلر یا همون تزریق ژل که پرکننده هستش کمک بگیرین

 • Michael Ethan

  سها

  تزریق بوتاکس دیسپورت دارین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  بله

 • Michael Ethan

  سارا

  من پیشونیم چروک داره اما میترسم بوتاکس تزریق کنم . بنظر شما چیکار کنم ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  اگرچه بوتاکس سم هستش اما در دز کنترل شده برای تزریق آماده شده و اگه توسط پزشک متبحر و با تجربه در بهترین کلینیک زیبایی در رشت انجام بشه خطرناک نخواهد بود چرا که پزشکان آشنا به اصول تزریق بوتاکس هستند

 • Michael Ethan

  الهام

  چند سی سی برای بوتاکس زیربغل استفاده می شه؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  معمولا پزشک بعد از تزریق اعلام میکنه چقد استفاده شده

 • Michael Ethan

  شقایق

  ایا تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو انجام میدین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  بله

 • Michael Ethan

  شهناز

  زمان تزریق بوتاکس پیشانی چقدره؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  در حدود ۵ دقیقه

 • Michael Ethan

  طراوت

  ماندگاری بوتاکس بیشتره یا ژل؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  بوتاکس معمولا ماندگاری 3 تا 4 ماه داره اما تزریق ژل از 6 ماه شروع میشه تا یکسال و نیم البته کاربرد بوتاکس و ژل با هم متفاوته و هر کدوم برای کارهای مختلفی انجام میشن

 • Michael Ethan

  دنیا

  من 25 سال دارم ایا میتونم بوتاکس تزریق کنم؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  اگه خطوط و چروک پیشانی واضحی دارین بله

 • Michael Ethan

  کهربا

  قیمت تزریق بوتاکس دیسپورت چنده

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  باید قیمت جدید بوتاکس دیسپورت رو استعلام کنیم بهتون بگیم. لطفا با شماره 09125396478 هماهنگ کنید

 • Michael Ethan

  کیانا

  نتایج تزریق بوتاکس کی مشخص میشه؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  معمولا دو هفته طول میکشه تا اثر بوتاکس به بهترین حالت خودش برسه

 • Michael Ethan

  بهناز

  آیا تزریق بوتاکس میگرن دارین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  خیر . تزریق بوتاکس پیشانی و خط خنده و دور چشم برای رفع چین و چروک پوست و همچنین تزریق بوتاکس زیربغل و کف دست برای رفع تعریق داریم

 • Michael Ethan

  مژده

  تزریق بوتاکس کف دست دارین

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  بله

 • Michael Ethan

  زینب

  قیمت تزریق بوتاکس چنده ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  قیمت تزریق بوتاکس پیشانی و دور چشم 1 میلیون

 • Michael Ethan

  سیمین

  ایا تزریق بوتاکس باعث فلج شدن همیشگی عضله می شود؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  خیر ماندگاری موقت بین 3 تا 4 ماه داره البته در برخی افراد بین 6 تا 12 ماه هم دیده شده اما بعدش از بین میره و دوباره چروک بر میگردن

 • Michael Ethan

  خدیجه

  تزریق بوتاکس خط خنده دارین ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  بله

 • Michael Ethan

  فاطمه

  تزریق بوتاکس مصپورت دارین

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  بله

 • Michael Ethan

  داود

  تزریق بوتاکس خطوط پنجه کلاغی چقدر میشه

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  بستگی به میزان تزریق بوتاکس داره که پزشک پس از تزریق میگه

 • Michael Ethan

  صدیقه

  تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک عمیق مناسبه؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  عموما تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک ها مناسبه اما اگه خطوطی تبدیل به خطوط ایستا شده باشند بهتر از تزریق ژل استفاده بشه

 • Michael Ethan

  فاطمه

  قیمت تزریق بوتاکس خط اخم چنده؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  پزشک بسته به میزان تزریق بوتاکس قیمت رو اعلام میکنه

 • Michael Ethan

  کوثر

  واسه تزریق بوتاکس جشنواره نزاشتین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  برای اطلاع از تخفیفات و جشنواره های ما به اینستاگرام clinic.zibai.alma مراجعه کنین

 • Michael Ethan

  بیتا

  تزریق بوتاکس پنجه کلاغی چقد ماندگاری داره ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  3 تا 4 ماه البته در برخی افراد بیشتره

 • Michael Ethan

  سیدمحمدصادق

  قسمت تزریق بوتاکس خط اخم چقدره

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  قیمت تزریق بوتاکس خط اخم بسته به میزان عمق خط مقدار تزریقی که انجام میشه تعیین میشه

 • Michael Ethan

  حمیده

  تزریق بوتاکس چشم گربه ای انجام میدین ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  بله

 • Michael Ethan

  ندا

  قیمت بوتاکس چشم گربه ای ؟

 • Michael Ethan

  ندا

  قیمت بوتاکس چشم گربه ای ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  قیمت تزریق بوتاکس چشم گربه ای بستگی به میزان دوز تزریق داره

 • Michael Ethan

  رعنا

  تزریق بوتاکس خطرناکه ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  خیر در صورتی که توسط پزشک مجرب در کلینیک زیبایی معتبر تزریق شود

 • Michael Ethan

  بهنام

  تزریق بوتاکس زیربغل برای چی انجام میشه

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  برای از کار انداختن ماهیچه های زیر بغل تا این عضلات فعالیت نکرده و در اثر ان فرد عرق نکند

 • Michael Ethan

  شادی

  تزریق بوتاکس زیربغل چقدر ماندگاری داره

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  معمولا تا ۶ ماه یا بیشتر بستگی به سیستم بدنی هر فرد و میزان فعالیت وی دارد