خدمات

تزریق بوتاکس

اشتراک گذاری :

هر آنچه نیاز است درباره تزریق بوتاکس بدانیم

امروزه حتما شما نیز اسم تزریق بوتاکس را در زمینه جوانسازی و از بین بردن چین و چروک پوست شنیده اید، اما شاید تا بحال وقتی را صرف مطالعه مطلبی در مورد نحوه کارکرد بوتاکس، هزینه انجام و نتایج حاصله از آن نکرده باشید. ما در این مطلب تلاش کرده ایم تا هر چه که نیاز است درباره تزریق بوتاکس بدانید را گردآوری کرده و تمامی جنبه های این کار را بررسی کنیم چرا که تزریق بوتاکس در رشت یکی از خدمات پرطرفدار کلینیک زیبایی آلما بوده و مهم است که متقاضیان این فرآیند زیبایی و جوانسازی اطلاعات جامعی در باره آن داشته باشند.

تزریق بوتاکس در رشت

بوتاکس چیست

تزریق بوتاکس یک روش درمانی برای جوانسازی پوست است که با تزریق سم بوتولنیوم نوع A در عضله های صورت که دارای چین و چروک است باعث شل کردن ماهیچه هایی که سبب چین وچروک شده اند می شود. همچنین با فلج کردن عضلات زیر پوست، از منقبض شدن سلولهای عصبی ممانعت به عمل می آورد و در کاهش خطوط ریز و چین و چروک عملکرد به سزایی دارد. یکی از اصلی ترین دلایل ایچاد چین و چروک حرکت عضلات زیر پوست بوده و بعد از تزریق  بوتاکس ، حرکت عضلات و ماهیچه ها ضعیف شده و چین و چروک ایجاد نمی کنند. متقاضیان تزریق بوتاکس، خواهان جوان شدن پوست و از بین رفتن نشانه های بالا رفتن سن و پیری می باشند. عموماً بعد از 20 سالگی تولید کلاژن زیر پوست کند شده و باعث ایجاد چین و چروک در پوست می شود و تزریق بوتاکس با تضعیف قدرت عصب عظلات زیر پوستی فرورفتگی ها و چروک هایی که در صورت بزرگسالان در نتیجه افزایش سن ایجاد شده را از بین برده و تا حد زیادی جایگزین عمل جراحی زیبایی برای کشیدن پوست می شود.

بوتولنیوم
زمانی که می گویم سم بوتولنیوم نوع A در بوتاکس بکار می رود این ترس بوجود می آید که آیا این کار خطر ناک نیست؟ باید بدانید که بطور ذاتی بوتولنیوم سمی خطرناک است اما در تزریق بوتاکس از دز های پائین و بصورت کنترل شده استفاده می شود. جالب است بدانید که بوتولنیوم همان سمی است که برای نگهداری کنسرو ماهی استفاده می شود و شما برای از بین بردن همین سم معمولا کنسرو را 20 دقیقه در آب می جوشانید. شرکت های تولید کننده بوتاکس که در ادامه برند های معتبر آن را معرفی خواهیم کرد، سم بوتولنیوم را با دزهای کنترل شده و بی خطر برای تزریق بوتاکس در جهت جوانسازی تولید می کنند. البته دزهای قوی تر برای مصارف دیگر پزشکی وجود دارد که کاربرد زیبایی ندارد.

تزریق بوتاکس پیشانی:

بوتاکس پیشانی یک روش درمانی ایمن ، ساده و مفید برای کم کردن چین و چروک های پیشانی است که بین چشمان و برای رفع چین و چروک های افقی و یا عمودی بین چشم تزریق می شود. اگرچه بوتاکس پیشانی توسط FDA آمریکا تاییده شده ، اما پزشکان متخصص در تزریق آن احتیاط می کنند. به این دلیل که بوتاکس پیشانی علاوه بر صاف کردن چین و چروک می تواند باعث شل شدن بیش از اندازه ماهیچه ها و یا افتادگی ابرو حتی ناهمواری ابروها شود. اگر در حال انجام پاکسازی پوست می باشید ، حتماً پزشک خود را مطلع نمائید تا فاصله زمانی مناسب رعایت شود.

تعیین واحد تزریق بوتاکس بستگی به جنسیت دارد بطوریکه برای آقایان دو الی سه واحد بیشتر از بانوان  به ویژه در خطوط ابرو نیاز دارند که دلیل آن قویتر بودن ماهیچه های آقایان می باشد. برای خانم ها به طور معمول بنا به سن و شدت چروک ها حدود 10 تا30 واحد تزریق می شود. هرچقدر تعداد چین ها بیشتر باشد، نیاز به تزریق واحدهای بیشتر است. برای خطوط افقی پیشانی 20 واحد، خطوط 11 بین دو چشم، حداکثر تا 20 واحد بدین معنا که تزریق بوتاکس پیشانی تا حدود 40 واحد می باشد. دریافت بیش از حد مجاز باعث ایجاد سنگینی و افتادگی در مناطق آسیب دیده شده و سم مورد استفاده باعث فلج عضلات می گردد و تا قبل از بین رفتن دارو ، نمی توانید عضلات را حرکت دهید. در صوتیکه پزشک با تزریق دوز کم شروع کرد بعد از گذشت دو تا چهار هفته بنا به نیاز احتمال دریافت واحد اضافی را می دهد.

تزریق بوتاکس در رشت

تزریق بوتاکس برای جوانسازی پوست :

 • استفاده از سم بوتولینوم برای مشکلات زیر مجاز می باشد:
 • انحراف چشم یا دوبینی
 • میگرن مزمن
 • تعریق شدید زیربغل و دست
 • اسپاسم عضلانی بعد از سکته مغزی
 • پلک زدن غیرارادی (بلفارواسپاسم)
 • گرفتگی شدید عضلات گردن و شانه (دیستونی چرخشی گردن ایدئوپاتیک)
 • بیش فعالی مثانه
 • پرش های غیرعادی صورت (اسپاسم همی فاسیال)
 • رفع خطوط چین و چروک پیشانی و خط اخم میان ابرو (خطوط یازده)
 • رفع خطوط گوشه چشم (پای کلاغی)
 • رفع خط خنده (از بینی شروع شده تا گوشه دهان امتداد می یابد)
 • بالا بردن ابروها و ...

سن تزریق بوتاکس در رشت:

سن مناسب برای تزریق برای افراد متفاوت به دلیل تفاوت ماهیچه های هر شخص است. به طور مثال اگر شخصی در سن 21 سالگی دارای خطوط چین و چروک قابل مشاهده شد، می تواند تزریق بوتاکس را انجام دهد. اما اگر خطوط مرئی نباشد، متخصصین پوست از انجام اینکار امتناع می کنند.

بوتاکس پیشانی

بوتاکس بانوان:

سبک و روش زندگی یکی از عوامل تاثیر گذار روی پوست افراد می باشد و خانم هایی که در هنگام حرف زدن حرکات میمیک صورت بیشتر دارند یا در هنگام تمرکز اخم کرده و گوشه چشم خود را جمع می کنند، مستعد چین و چروک زودرس هستند. به این دسته از افراد توصیه می شود با از کار انداختن عضله های صورت به طور موقت از عمیق شدن آنها که جبران سخت تری دارد جلوگیری بعمل آورند. به طور مثال خانمی که در اواخر دهه 20 زندگی خود طی 10 سال گذشته از الکل ، سیگار و حمام آفتاب لذت برده ، نسبت به خانمی که در سالهای آخر دهه سی زندگی بوده و بطور مداوم از پوست خود مراقبت نموده ، متفاوت خواهد بود.  به این دلیل هیچ سنی به عنوان بهترین سن انجام تزریق بوتاکس تعیین نمی شود. کلینیک زیبایی آلما در رشت ، مختص شما بانوان عزیز ، جهت انجام تزریق بوتاکس در رشت خدمت شما زیباپسندان می باشد.

تزریق بوتاکس

بوتاکس آقایان:

تزریق بوتاکس در آقایان نیز در بهبود و یا جلوگیری از چین و چروک پوست کمک می کند. امروز آمار آقایانی که برای انجام عمل زیبایی مراجعه می کنند به سرعت در حال افزایش است که می توان از نواحی پیشانی، خطوط بین چشم و صورت آقایان جهت تزریق بوتاکس نام برد. همچنین سن مناسب برای آقایان نیز متفاوت است و به طور معمول 5 تا ده روز طول می کشد تا اثر تزریق کامل شده و نتایج تزریق بوتاکس تا 4 ماه ادامه دارد و هر سه تا چهار ماه تکرار می شود.

انواع برند بوتاکس:

تاکنون برندهای مختلفی از بوتاکس تولید شده که همگی به زیبایی صورت کمک می کنند و هر کدام ویژگی خود را دارند. مشهورترین انواع  بوتاکس:

- دیسپورت  Dysport:

از مشهورترین نوع می باشد و محصول انگلستان می باشد و ساخت شرکت آلرگان است. برای از بین بردن چین و چروک صورت و محو کردن خطوط نازک به کار می رود. مهمترین تفاوت این نوع برند دارابودن پروتئینی است که با ارسال پیام به مغز ، چین و چروک ها را در محل تزریق از بین می برد. این پوشش پروتئینی روی محلول دیسپورت باعث واکنش ایمنی در بدن شده و در نهایت تزریق بوتاکس را بی اثر می کند. تاثیر آن بعد از تزریق حدود 7 تا 10 روز قابل مشاهده می باشد.  نگهداری این نوع بوتاکس در فریزر یا در یخچال با دمای حدود 2 تا 8 درجه است.

- بوتاکس زئومین  Xeomin:  

این نوع بوتاکس محصول کشور آلمان بوده و به جرات می توان گفت بهترین برند بوتاکس می باشد و توسط شرکت Merz Pharma تولید می شود. عملکرد و ماندگاری این نوع باعث شده بیشتر پزشکان متصص پوست از این برند برای بیماران استفاده کنند. زئومین به نگهداری در دمای پایین نیازی ندارد و جابجایی ، حمل و نگهداری را آسان می نماید. اثرات آن یک هفته تا 10 روز قابل مشاهده است. این نوع بوتاکس ماده افزودنی ندارد و بدن مقاومت کمتری نسبت به آن نشان می دهد به طوریکه آنتی بادی در بدن شخص تولید نمی کند. همچنین بوتاکس زئومین بهترین برند بوده و بدون مواد افزودنی دارای عملکرد بالایی می باشد و ماندگاری آن بین 6 تا 9 ماه می باشد.

- بوتاکس نورونوکس Neuronox  :

ساخت کشور کره بوده و یکی از بهترین های بوتاکس است ، بطوریکه محلول نورنوکس از رساندن پیام های پیری زودرس به مغز جلوگیری کرده و به مرور چهره را جوانتر و زیباتر می کند. ماندگاری آن حدود 4 الی6 ماه بوده و اثرات آن بعد از 7 الی 10 روز پس از تزریق آن نمایان می شود و از جمله عوارض آن کبودی با ماندگاری کم می باشد.

- بوتاکس مصپورت Masport : 

بوتاکس مصپورت ساخت ایران بوده و با  نام ژنریک توکسین کستریدیوم بوتولینوم تیپ A و به صورت پودر لیوفیلیز تزریقی در واحد 500 و 150 در دسترس است و مقدار 500 واحد نرمال 3 سی سی آن برای 3 نفر قابل استفاده و تاریخ انقضا آن تا 6 ماه بعد می باشد. همچنین مدت زمان ماندگاری آن بین حدود 4 تا 6 ماه می باشد و تاثیر آن از 3 تا 10 روز آغاز می شود که البته مدت ماندگاری به مکان تزریق و طریقه تزریق آن بستگی دارد. امروزه محصولات ایرانی با پیشرفت علم توانایی مقابله با محصولات خارجی را دارند. در کلینیک زیبایی آلما در رشت برای تزریق بوتاکس از این برند استفاده می شود.

بوتاکس

تمامی 4 نوع بوتاکس فوق در ایران مورد تایید وزارت بهداشت می باشد.

- نوع دیگر بوتاکس کنیتوکس Conitox   :

ساخت کشور چین بوده ، باعث مسدود سازی پیام های عصبی مغز شده و چین و چروک های صورت را برطرف می کند.

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس در رشت:

 • از مصرف داروهای مسکن ، ضد التهاب، ایبوپروفن و حساسیت خودداری نموده و به مدت دو هفته از مصرف داروهای رقیق کننده خون نظیر آسپرین پرهیز کنید.
 • باید تزریق بوتاکس را به بعد از دوران بارداری و شیردهی موکول فرمائید.
 • قبل از تزریق بوتاکس ، چای سبز ، روغن ماهی و ویتامین E  میل نکنید.
 • قبل از تزریق از مواد آرایشی استفاده نکنید.
 • در صورت داشتن بیماری خاص یا حساسیت پوستی حتما پزشک را مطلع نمائید. 

اقدامات بعد از تزریق بوتاکس در رشت:

 • تا 5 ساعت از آب زدن، آرایش کردن، خارش ، ماساژ و یا دست زدن همچنین استفاده از عینک آفتابی، الکل ، کافئین و سیگار پرهیز کنید.
 • به مدت سه روز از خم شدن و انجام فعالیت های سنگین مانند ورزش خودداری نمائید.
 • تا سه شب بالشت بلند زیر سر خود قرار دهید.
 • در صورت سردرد از استامینوفن ساده استفاده کنید.
 • از کمپرس یخ به منظور رفع تورم و کبودی استفاده کنید.
 • در چند ساعت اولیه دراز نکشید تا ماده تزریقی به نواحی دیگر حرکت نکند.
 • در روزهای اول، حمام ، سونا و جکوزی نروید. از قرار گردن مقابل گرما دوری کنید چون حرارت خود کاهنده تاثیرات بوتاکس است.

کلینیک زیبایی

عوارض تزریق بوتاکس در رشت:

تزریق بوتاکس، سازگار با بدن می باشد و عوارض کمی دارد. اگر شخصی دارای پیش زمینه ژنیتکی باشد، بعد از تزریق سم بوتولیوم دچار واکنش گذرا و خوش خیم نسبت به آن می شود. حدود یک درصد از افراد با سابقه تزریق بوتاکس ، نوعی پادتن برای از بین بردن تاثیر این سم تولید می کند. به دلیل اینکه تزریق بوتاکس بسیار حساس بوده و فقط برای نقاط مشخصی باید تزریق گردد، باید پزشک اینکار متخصص و مجرب باشد و گرنه عوارضی مانند افتادگی پلک را به دنبال دارد.

اگرچه سم بوتولیوم دارای اثرات مطلوب بوده اما گاهی دارای عوارض نیز می باشد. عوارضی شامل:

سر درد ، میگرن ، بی حسی ، ضعف ، حالت تهوع خفیف ، ضعف گردن ، افتادگی پلک و ابرو ( پتوز ) ، احساس ضعف و فلج و بیحالی موقت در عضلات ناحیه مجاور ، علائم شبیه آنفلوآنزا ، فلج شبکه بازویی به انضمام گردن و سینه ، اختلال در عمکرد کیسه صفرا و دوبینی.  

عوارض تزریق در قسمت یک سوم بالایی صورت ( شامل خط اخم ، خطوط پیشانی ، ابروها و خطوط پنجه کلاغی ) به دلیل بهینه سازی تکنیک های انجام بسیار کم می باشد. همچنین تزریق بوتاکس در یک سوم میانی و پایینی صورت و همچنین گردن کمتر به کار می رود و به دلیل ضعیف بودن تکنیک های تزریق در این نواحی ، باید دقت و احتیاط بیشتری به کار رود ، چرا که احتمال بروز عوارض در این مناطق بالاتر می باشد.

ماندگاری تزریق بوتاکس در رشت:

ماندگاری تاثیر تزریق بوتاکس برای افراد مختلف، متفاوت  بوده، با توجه به اینکه برند مورد استفاده نیز تاثیرگذار است. به طور کلی نتایج در یک تا ده روز قابل مشاهده بوده و 3 تا 6 ماه بدون احساس درد و ناراحتی باقی می ماند ، اما در صورتیکه کیفیت محلول بالاتر باشد، نتایج خود را دیر نشان داده اما کیفیت برند بالاتر است. از طرفی مصرف سیگار از عوامل تاثیرگذار روی ماندگاری بوتاکس می باشد ، بطوریکه سیگار باعث کاهش تولید کلاژن شده و در از بین بردن مواد تزریق شده بوتاکس اثرگذار می باشد ، بنابراین از مصرف سیگار و دخانیات پرهیز کنید.

ممنوعیت تزریق بوتاکس در رشت:

 • برای بانوان باردار همچنین شیرده ممنوع می باشد.
 • همچنین افراد با سابقه حساسیت به داروها و یا هر ماده ای که این سم در آن به کار رفته است.
 • افراد با سابقه عفونت در ناحیه تزریق
 • افراد با چین و چروک های بسیار عمیق می تواند از سایر روشهای جوانسازی استفاده کنند.چون بوتاکس گزینه مناسبی نخواهد بود.
 • افراد با بیماری عصبی و عضلانی، بیماریهای حاد قلبی، همچنین MS و یا نارسایی کلیه

مزایای تزریق بوتاکس در رشت :

 • تزریق بوتاکس یک روش غیرتهاجمی جوانسازی بوده و بدون  بی حسی و جراحی می باشد.
 • انجام آن بسیار راحت است و دوره نقاهت ندارد.
 • بعد از تزریق می توان به فعالیت های شخصی روزانه برگشت.
 • از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.
 • باعث از بین بردن خطوط و چین و چروک های صورت شده و شادابی و جوانی به آن می بخشد.
 • اثربخشی آن در زن ، مرد، پیر و جوان یکسان بوده و نتایج قابل قبولی دارد.

نحوه انجام تزریق بوتاکس در رشت:

ابتدا در اتاق مخصوص و با لوازم استریل شده، کرم مخصوص بی حسی (مانند لیدوکائین) در ناحیه تزریق مالیده می شود. برای تزریق از سوزن نازک و کوچک استفاده می شود. زمان انجام تزریق، بنا بر محل تزریق حدود 5 الی 10 دقیقه طول می کشد. تزریق بوتاکس کمترین میزان درد و ناراحتی را شامل می شود. نشانه های قرمز رنگ 30 تا 45 دقیقه بعد از تزریق از بین می روند. گاهاً افراد به تزریق دیگر نیاز پیدا می کند که طی جلسه تکمیلی یک تا دو هفته بعد صورت می پذیرد.

قیمت تزریق بوتاکس در رشت:

همانطور که می دانید داستان هایی درباره عوارض تزریق شنیده اید، اما کلید اصلی انتخاب یک متخصص خوب و کلینلیک معتبر می باشد. اگرچه بعضی متخصصان با وسوسه قیمت پایین تر این کار را انجام می دهند، اما برای انجام بوتاکس باید حتماً به متخصص مجرب و کارآزموده مراجعه کنید تا به نتایج دلخواه برسید. هزینه و قیمت بوتاکس در کلینیک زیبایی آلما در رشت برای هر سی سی حدود 850/000 تومان می باشد. البته هزینه آن بنا بر مقدار سی سی تزریق شده متفاوت می باشد و در آن روز توسط پزشک تعیین می شود. 

مکانیسم اثرگذاری بوتاکس :

عضلات عامل اصلی ایجاد چین و چروک در پوست می باشند و برای حرکت و انقباض از سیستم اعصاب فرمان می گیرند و این دستور عصبی توسط ماده شیمیایی با نام استیل کولین به عضله می رسد. از بوتاکس برای از کار انداختن عضلات استفاده می شود و مکانیسم تزریق بوتاکس بدینگونه است که از ترشح ماده شیمیایی استیل کولین جلوگیری می کند و این عمل نشان دهنده قطع شدن عصب یک ماهیچه می باشد ، بدین معنا که حرکت ماهیچه ضعیف شده و منقبض نمی شود و بدین ترتیب چین و چروک از بین می رود. لازم به ذکر است که در حدود 24 تا 72 ساعت پس از تزریق بوتاکس ، اثرات آن قابل مشاهده است که البته به ندرت گاهی 5 روز طول می کشد. 

انواع محلول بوتاکس بسته به نوع برند آن ، یک الی ۱۰ روز پس از تزریق اثر خود را نشان می‌دهد و هر چه کیفیت محلول پایین ‌تر باشد اثر آن زودتر نمایان می‌شود. اما آیا فلج شدن ماهیچه همیشگی است ؟ خیر . ماندگاری بوتاکس بین 2 تا 6 ماه بوده و دوباره ترشح ماده شیمیایی استیل کولین در ماهیچه شروع شده و عضله شروع به حرکت کردن و منقبض شدن می کند.

کاربرد بوتاکس در پزشکی:

- درمان تعریق با بوتاکس:

عرق کردن جزء طبیعی ترین و ضروری ترین واکنش بدن برای تنظیم حرارت می باشد و هایپرهیدروز یا تعریق بیش از حد ، می تواند کیفیت زندگی شخص را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین هایپرهیدروز کانونی به عرق کردن بیش از حد فقط یک ناحیه مانند زیربغل یا پا اطلاق می شود که شایع ترین هایپرهیدروز شامل پوست سر، زیربغل ، کف دست، کف پا و کشاله ران می باشد. تزریق بوتاکس، یک درمان برای هایپرهیدروز کانونی ( عرق کردن بیش از حد ) که با مسدود کردن سیگنال های عصبی تعریق ، باعث جلوگیری از تعریق بیش از حد می شود و ماندگاری این درمان 4 تا 6 ماه است. به دلیل اینکه سیگنال های عصبی دوباره احیاء شده اما با گذشت زمان و تکرار تزریق ، این فاصله زمانی طولانی تر می شود.

این درمان برای عرق زیر بغل و دست و پا خوب پاسخ می دهد ، اما به دلیل وجود سیگنال های عصبی بیشتر تزریق  برای کف دست و پا کمی دردناکتر است. البته در ابتدا به دنبال دلیل تعریق بیش از حد خود  بگردید چون بیماری های نادری وجود دارند که خود باعث تعریق شدید می شوند. تزریق بوتاکس یک درمان انقلابی برای تعریق بیش از حد یا هایپزهیدروز بوده و به بهبود کیفیت زندگی شخص کمک کرده و بیماران از نتایج آن واقعاً خرسند می باشند.

- درمان میگرن با بوتاکس :

با تزریق بوتاکس می توان به کم کردن تعداد دفعات سردرد برای افرادی که در ماه به دفعات و بیش از دو هفته میگرن دارند، کمک کرد. بدین ترتیب علائم میگرن همچون حالت تهوع ، استفراغ ، حساسیت به نور و صدا و بو هم کاهش پیدا می کند و رفع سردر و این علائم پس از حدود 10 تا 14 روز مشخص می شود. با توجه به اینکه بوتاکس به مناطقی از سر که درگیر سردرد میگرنی می شود ، تزریق می گردد ، لذا با تاثیر بر روی پایانه های عصبی ، ماده شیمیایی که درد را انتقال می دهد ، مسدود می سازد. تزریق بوتاکس میگرن ، ایمن ، موثر و بی خطر است.

تزریق بوتاکس پیشانی

تاریخچه بوتاکس:

تاریخچه بوتاکس از سم بوتولینیوم به اوایل قرن نوزده میلادی بر می گردد که از این سم ابتدا در مسمومیت های ناشی از عدم نگه داری درست مواد غذایی استفاده شد و سپس تاثیر آن بر سیستم عصبی درسال 1822 شناخته شد. چنانچه در گذشته این سم مانند داروی آتروپین با ترکیب طبیعی ابتدا  به دلیل خواص سمی آن مورد توجه قرار گرفت و بعد از گذشت چند دهه ، در دهه 1960 ، اثرات این سم روی عضلات حیوانات مورد آزمایش قرار گرفت. در دهه 1970 میلادی ، چشم پزشکی به نام دکتر آلن بی اسکات، به عنوان درمان روی افراد با مشکل لوچی چشم این سم را تحقیق کرد و نام این دارو را اکولینوم نامید و شرکتی با همین نام درسال 1978 تشکیل داد. در سال 1989 این دارو از سازمان غذا  و دارو آمریکا  FDA برای درمان لوچی یا همان اختلال انحراف چشم و اسپاسم پلک تاییدیه دریافت کرد.  

بعد از دو سال در اواخر سال 1980 ، شرکت داروسازی آلرگان اکولینوم را با قیمت حدود 9 میلیون دلار خریداری کرد و نام دارو را به بوتاکس تغییر داد و از آن در درمان اسپاسم های موضعی عضلات و فلج مغزی بزرگسالان استفاده نمود. بدین ترتیب شرکت داروسازی آلرگان تولیدکننده بوتاکس شد و از لحاظ تجاری تاریخچه بوتاکس مدیون این شرکت است و بیش از نیمی از این دارو صرف موارد درمانی شد و نه زیبایی.  در طی سالهای 2002-2004 مصرف بوتاکس زیر نظر سازمان غذا و دارو امریکا FDA  در درمان موقتی خط اخم و تعریق بیش از حد زیر بغل مورد تایید قرار گرفت و پس از آلرگان ، شرکتهای دیگری نظیر مرز ، نورونکس ، مدی تاکس ، ایپسن ، دیسپورت و مصپورت به تولید سم بوتاکس پرداختند.

سوالات شما عزیزان درباره تزریق بوتاکس و پاسخ های مربوط به آن :

آیا بوتاکس سرطان زا است؟

پاسخ : خیر. از نظر علمی بوتاکس سرطان زا  نیست. نکته اینکه بوتاکس باید  با مواد استاندارد و توسط متخصص پوست مجرب انجام شود. پزشکان عمومی درصورت گذراندن دوره لازم و آشنایی با آناتومی صورت ، قادر به انجام این تزریق می باشند. انتخاب یک کلینیک خوب برای تزریق بوتاکس در رشت به شما در این امر یاری می رساند. همراه همیشگی شما کلینیک زیبایی آلما در رشت با افتخار در خدمت شما عزیزان برای ارائه خدمات تزریق بوتاکس ، ژل ، لیزر موهای زائد ، پاکسازی پوست ، پارافین تراپی، هایفوتراپی و ... می باشد.

آیا بوتاکس مفید است؟

پاسخ: بوتاکس اگر درست استفاده شود، بسیار خوب بوده اما برای رفع افتادگی و چروک های شدید کارایی و فایده  ندارد.

آیا تزریق بوتاکس توسط آرایشگرها مجاز است؟

پاسخ: خیر. این به دلیل نظارت ضعیف بر کار آنها است ولی در هیچ جای دنیا اینطور نیست.

تعداد دفعات تزریق بوتاکس در سال چقدر است؟

پاسخ: حداکثر دو بار.

آیا تزریق بوتاکس باعث شل شدن و افتادگی پوست می شود؟

پاسخ: به دلیل اینکه داخل عضله تزریق می شود، مانع از انقباض عضله شده و به هیچ عنوان باعث شل شدگی و افتادگی پوست نخواهد شد.

آیا تزریق بوتاکس برای رفع خط لبخند مناسب می باشد؟

پاسخ: خیر. تاثیری ندارد و برای رفع آن از فیلر ( تزریق ژل ) استفاده می شود.

آیا بوتاکس باعث فلج شدن همیشگی عضله می شود؟

پاسخ: خیر. اما استفاده همیشگی موجب مقاومت آن می شود.

آیا تزریق بوتاکس در روشن شدن پوست تاثیری دارد؟

پاسخ: خیر بر رنگدانه های پوست اثری نمی  گذارد.

اینستاگرام : https://instagram.com/clinic.zibai.alma

کلینیک پوست ، لیزر و زیبایی آلما- رشت

 

 • Michael Ethan

  هلیا

  سلام برند بوتاکسی که استفاده می کنین چیه ؟ ایا شما از بوتاکس دیسپورت هم استفاده می کنین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام و درود برند بوتاکس ما مصپورت ایرانی هستش ولی از هر لحاظ کیفیتش بالاست و همه رضایت دارند.بوتاکس دیسپورت هم اگه بخواین براتون تهیه میکنیم ولی هزینه بعد از تهیه بوتاکس بهتون اعلام میشه

 • Michael Ethan

  سیمین

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم بوتاکس برای خط خنده هم انجام می گیرد؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام عزیزم بله انجام میشه

 • Michael Ethan

  سمیرا

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم همزمان میتونم ژل خط خنده و بوتاکس پیشانی و خطوط پنجه کلاغی انجام بدم ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام ممنونم بله عزیزم می تونید انجام بدید . مشکلی نداره

 • Michael Ethan

  سوگند

  سلام وقت بخیر. ایا انجام تزریق بوتاکس دردناک هستش چون من آستانه دردم پایینه

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام و درود تزریق بوتاکس دردی ندارد تنها درد کمی آن هم موقت و گذرا بوده که البته پزشک قبل از انجام تزریق حتماً از کرم های بی حسی نظیر لیدوکایین استفاده می کند.

 • Michael Ethan

  فاطمه

  سلام ایا تزریق بوتاکس زیربغل هم دارین برای رفع عرق کردن

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام و درود خیر نداریم

 • Michael Ethan

  سیمین

  سلام ایا تزریق بوتاکس عوارض دارد؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام و درود بوتاکس معمولا عوارض کمی نظیر سردرد ، میگرن ، ضعف ، افتادگی پلک داره که البته در افراد بسیار کمی اتفاق میفته و در افرادی که سابقه حساسیت به بوتاکس دارند ، انجام نمیشه.

 • Michael Ethan

  فاطمه

  سلام ایا تزریق بوتاکس زیربغل هم دارین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام و درود بله انجام میدیم

 • Michael Ethan

  امیر

  سلام ایا از برند دیسپورت هم برای تزریق بوتاکس استفاده می کنین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام به دلیل بالا بودن هزینه بوتاکس دیسپورت ، معمولا بوتاکس مصپورت استفاده میشه که خوب هم جواب میده

 • Michael Ethan

  علی

  سلام روز بخیر ایا امروز تزریق بوتاکس انجام میدین

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام شماره تماس برای نوبت گرفتن 01332662196و 09125396478

 • Michael Ethan

  سیده انسیه

  سلام برای تزریق بوتاکس همه روزه تشریف دارین

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام باید از قبل با شماره های 01332662196 و 09125396478 نوبت بگیرید.

 • Michael Ethan

  محمد

  بوتاکس رو پزشک انجام میده ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  بله

 • Michael Ethan

  زهره

  ایا تزریق بوتاکس درد دارد

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  درد تزریق بوتاکس تنها با وارد کردن سوزن به زیر پوست بوده که آن هم بسیار کم است و درد دیگری احساس نمی شود

 • Michael Ethan

  الهام

  سلام واسه تزریق بوتاکس تخفیف نمیزارین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام بله می تونین از پیج اینستاگرام مارو همراهی کنین چون در اونجا تخفیف میزاریم alma.skin.care

 • Michael Ethan

  فرشته

  چه برند بوتاکسی تزریق می کنین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  بوتاکس مصپورت ایرانی

 • Michael Ethan

  صدیقه

  برای امروز وقت تزریق بوتاکس میدین ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  میتونین با شماره 01332662196 و 09125396478 هماهنگ کنین

 • Michael Ethan

  سمیرا

  قیمت بوتاکس مصپورت رو میگین

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  850 تومن

 • Michael Ethan

  سیده انسیه

  ایا تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک پیشانی مناسبه یا تزریق ژل

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  اگه خطوطتون سطحی باشه و تبدیل به خطوط ایستایی نشده باشه بوتاکس مناسبه اما خطوطی که عمقی شده باشن نیاز به تزریق ژل برای پر کردن دارن

 • Michael Ethan

  حسین

  آیا سم بوتاکس خطرناکه

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سم بوتاکس خطر ناک هستش ولی نه در دوز خفیف شده که برای تزریق بوتاکس صورت استفاده می شود و این میزان از سم بوتاکس در صورتیکه توسط پزشک متبحر تزریق شود ایمن و بدون خطر می باشد.

 • Michael Ethan

  الهام

  ایا بوتاکس دیسپورت هم تزریق می کنید؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  در صورت درخواست مشتری بله

 • Michael Ethan

  فاطمه

  ایا برند بوتاکس خیلی تاثیرگذاره ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  عموما بوتاکس ماندگاری 3 تا 4 ماهه دارد و برند بوتاکس در ماندگاری تاثیر زیادی ندارد

 • Michael Ethan

  معصومه

  فاصله بین تزریق بوتاکس چقدره ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  ۶ ماه

 • Michael Ethan

  شیوا

  ایا میشه بعد از 2 ماه دوباره بوتاکس تزریق کرد؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  خیر حتما باید 6 ماه از تاریخ آخرین تزریق بوتاکس گذشته باشد

 • Michael Ethan

  علی

  هزینه بوتاکس زیربغل چقدره

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  در حدود دو میلیون

 • Michael Ethan

  سمیرا

  ایا واقعا بوتاکس تعریق رو از بین میبره

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  بله بوتاکس عضلات که عامل تعریق هستن رو از کار میندازه

 • Michael Ethan

  سمیه

  قیمت بوتاکس زیربغل چقدره ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  قیمت بوتاکس زیربغل 2000000

 • Michael Ethan

  سحر

  هزینه تزریق بوتاکس کف دست برای جلوگیری از تعریق چقدره؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  قیمت بوتاکس کف دست 2000000

 • Michael Ethan

  سهیل

  ایا بوتاکس چین و چروک ایستا رو درمان میکنه

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  خیر برای چین وچروک ایستا بهتره از فیلر یا همون تزریق ژل که پرکننده هستش کمک بگیرین

 • Michael Ethan

  سها

  تزریق بوتاکس دیسپورت دارین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  بله

 • Michael Ethan

  سارا

  من پیشونیم چروک داره اما میترسم بوتاکس تزریق کنم . بنظر شما چیکار کنم ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  اگرچه بوتاکس سم هستش اما در دز کنترل شده برای تزریق آماده شده و اگه توسط پزشک متبحر و با تجربه در بهترین کلینیک زیبایی در رشت انجام بشه خطرناک نخواهد بود چرا که پزشکان آشنا به اصول تزریق بوتاکس هستند

 • Michael Ethan

  الهام

  چند سی سی برای بوتاکس زیربغل استفاده می شه؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  معمولا پزشک بعد از تزریق اعلام میکنه چقد استفاده شده

 • Michael Ethan

  شقایق

  ایا تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو انجام میدین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  بله

 • Michael Ethan

  شهناز

  زمان تزریق بوتاکس پیشانی چقدره؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  در حدود ۵ دقیقه

 • Michael Ethan

  طراوت

  ماندگاری بوتاکس بیشتره یا ژل؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  بوتاکس معمولا ماندگاری 3 تا 4 ماه داره اما تزریق ژل از 6 ماه شروع میشه تا یکسال و نیم البته کاربرد بوتاکس و ژل با هم متفاوته و هر کدوم برای کارهای مختلفی انجام میشن

 • Michael Ethan

  دنیا

  من 25 سال دارم ایا میتونم بوتاکس تزریق کنم؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  اگه خطوط و چروک پیشانی واضحی دارین بله

 • Michael Ethan

  کهربا

  قیمت تزریق بوتاکس دیسپورت چنده

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  باید قیمت جدید بوتاکس دیسپورت رو استعلام کنیم بهتون بگیم. لطفا با شماره 09125396478 هماهنگ کنید


logo