خدمات

تزریق ژل

اشتراک گذاری :

هرآنچه درباره تزریق ژل باید بدانیم:

امروزه اهمیت به زیبایی جزء جدا نشدنی زندگی افراد است. تزریق ژل یکی از راه های مراقبت از پوست و زیباتر شدن صورت می باشد. ژل بعد از بوتاکس، پرکاربردترین عمل زیبایی در جهان است.

تزریق ژل چیست:

تزریق ژل روش غیر تهاجمی برای اصلاحاتی نظیر افزایش حجم صورت و همچنین لبها، کاهش چین و چروک و خطوط اخم و خنده و... می باشد. امروزه، فیلرها یا پرکننده پوستی قابل تزریق ، پرکاربردترین روش برجسته سازی لب و صورت می‌باشد. برخی دربردارنده لیدوکایین می‌باشند که یک بیحسی موضعی می‌باشد. تمامی پوست‌های صاف و جوان در اسید هیالورونیک مشترک هستند. وظیفه اسید هیالورونیک پرکردن فضای بین کلاژن و الاستین ، نگه داشتن آب در پوست و حفظ حجم پوست می باشد. با افزایش سن، میزان اسید هیالورونیک موجود در پوست کم شده و در نتیجه شیارها، چین و چروک پوست و اغلب نازک‌تر شدن لب بروز می یابد. بعد از تزریق ژل، سریعاً پوست صورت یا لب حجم پیدا می کند و چین و چروک های کنار بینی و دهان و همچنین خطوط لبخند  از بین می روند. حتی گود افتادگی چشم نیز ترمیم یا کاهش می یابد.

                   

پزشک با تزریق ژل به بخش های مختلف صورت حجم می دهد و چین و چروک و خطوط خنده و اخم را از بین می برد. افزایش حجم صورت ، برجسته سازی لب (پروتز)، بزرگ کردن چانه (پروتز)، برجسته سازی گونه (پروتز)، رفع چین و چروک پوست صورت، رفع خط اخم، رفع خط خنده (خط از گوشه بینی به سمت گوشه دهان)، رفع چروک اطراف لب به سمت پایین و چانه، رفع گودی ، پف و سیاهی زیر چشم، درمان افتادگی پوست صورت و گردن ، لیفت ابرو و ... ازآن جمله می باشد.

تاریخچه ژل:

در اواخر سال 1800 جراح اتریشی به نام رابرت گرسونی ، برای اولین بار ژل را برای برطرف کردن عیوب صورت بیماران که از روغن معدنی همان وازلین و پارفین به عنوان فیلر استفاده کرد. پس از آن به دلیل استقبال زیاد مردم تا سال 1920 از این فیلرها  استفاده می شد تا اینکه به دلیل مشکلات زیاد بعد از تزریق ، استفاده از آن ممنوع شد. به عنوان مثال ، معروف ترین و یکی از زیباترین زن دنیا در آن زمان ، دوشس مارلبرو بعد از تزریق ژل در بینی که از پارافین گرم ساخته می شد ، زیبایی صورت خود را از دست می دهد.

انواع ژل: 

ژل های استفاده شده برای تزریق، همگی دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) میباشند. از انواع ژل می توان به موارد زیر اشاره کرد.

- اسید هیالورونیک: که محبوب ترین ژل محسوب میشود.  این ماده به طور طبیعی در بدن یافت شده و پوست را آب رسانی می کند و در بسیاری از کرم های ضد چروک به کار می رود. به دلیل اینکه علاوه بر فرم دهی و افزایش حجم لب دارای خواصی نظیر روان کننده بافت های همبند ، مفاصل بدن، چشم و پوست  می باشد و نتیجه آن با جذب آب ، بهبود رطوبت و کیفیت پوست است. این ژل هیچگونه عوارضی نداشته ، از نظر ظاهری و باطنی بر کیفیت و زیبایی پوست اثربخش است. ماندگاری این ژل حدود 6 ماه می باشد. این اسید بی خطر بوده و منجر به هیچگونه آلرژی نمی شود.

                                                

از برندهای این ژل میتوان به ژل رستیلان و پرلان و همچنین ریپلنژن اشاره داشت.

برند رستیلان-پرلان سه نوع ژل با قابلیت ترکیب ارائه می دهد:

رستیلان که برای مشخص کردن کانتور لب ها می باشد.

رستیلان لیپ که برای پرترکردن لب بوده و پرلان لیپ نیز برای پرتر کردن لبها به کار می رود.

برند ریپلنژن Replengen  : این ژل ساخت کره جنوبی می باشد و یک فیلر یا پرکننده بدون درد می باشد. از ویژگی های آن حجم دادن قابل کنترل، کیفیت عالی، مدت زمان ماندگاری مناسب و نتایج ایمن می  باشد. در کلینیک زیبایی آلما در رشت از این برند برای تزریق ژل استفاده می شود.

انواع ریپلنژن :

- ریپلنژن فاین و ریپلنژن لیدو برای زیر چشم و چین و چروک های اطراف چشم با حجم 1/1 میلی لیتر و ماندگاری این مدل از ژل 6 ماه می باشد.

-دیپ لیدو برای لب و حاشیه لب و برای رفع چین و چروک های عمیق تر با حجم 1/1 میلی لیتر و ماندگاری این مدل ها 12-18 ماه می باشد.

- مدل جدید Implant s برای چین و چروک های بینی و چانه ، گونه ، لب و کانتوریگ اصلاح فرم سینه و باسن و آلت تناسلی می باشد با گیج 25 و با ماندگاری 12 تا 18 ماه است.

- ریپلنژن ولوم برای حجم دهی به گونه ها  با حجم 1/1 میلی لیتر  و با گیج 30 با ماندگاری 12 تا 18 ماه

ژل ریپلنژن در ایران:

ژل ریپلنژن 20 و 40 با حجم های 10 و 20 میلی لیتر که ریپلنژن 20 شامل پلاس می باشد که تفاوتشان در لیدوکائین موجود در آن است. لیدوکائین خواص بی حسی موضعی کوتاه مدت دارد. از این ژل برای تمام نقاط صورت بجز زیر چشم (نقطه تخصصی خط خنده و لب) استفاده می شود. ریپلنژن 40 نیز بجز در زیر چشم (نقطه تخصصی گونه و فک و زاویه سازی) استفاده می شود . در کلینیک زیبایی آلما در رشت افتخار داریم از این ژل برای تزریق استفاده کنیم.  تمامی ژل های ریپلنژن حاوی 24 میلی گرم اسید هیالورونیک در میلی لیتر می باشند.

- ژل DeneB  : حاوی اسید هیالورونیک 20 میلی گرم در میلی لیتر و حاوی لیدوکائین 0.3 درصد با بسته بندی 10 سی سی. از این برند نیز در کلینیک زیبایی آلما در رشت مورد استفاده قرار میگیرد.

- کالوژن: زمانی رایج ترین پرکننده پوستی بوده ولی امروزه کمتر به کار می رود. انتخاب های جدیدتر،  ایمن تر بوده و اثرات ماندگارتری دارند.

- تزریق ایمپلنت و تزریق چربی نیز امروزه خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرند چون ریسک و عوارض بیشتری دارند.

فواید اسید هیالورونیک

- کنترل میزان ماده تزریق شده روی لب، بدین ترتیب که پزشک میتواند روی میزان حجم اضافی لب کنترل داشته باشد.

- در مقایسه با دیگر پرکننده ها خون مردگی و تورم کمتری ایجاد میکند.

- در چند جلسه و به صورت تدریجی نتایج دلخواه به دست می آید.

- عدم وجود واکنش آلرژیک

مزایای روش تزریق ژل در رشت:

- به دست آمدن نتایج مثبت و کاملاً طبیعی بعد از پایان تزریق، بدون دوره نقاهت و استراحت ، غیر تهاجمی بودن روش ، درصد بالای رضایت افراد، عدم نیاز به آرام بخش و بیهوشی، بر توانایی فرد در حالات صورت مانند لبخند و اخم تاثیری ندارد، در صورت عدم رضایت قابل اصلاح است.

- برای مدیریت درد در زمان تزریق ، از بیحسی موضعی اینفرا اوربیتال و قالب های عصبی کمک گرفته می شود.

- دارای تاییدیه ایمنی و سلامت از سازمان غذا و داروی امریکا (FDA)

موارد منع مصرف:

- افراد دارای نقص سیستم ایمنی بدن و همچنین کسانی که داروهای مرتبط با سیستم ایمنی مصرف می کنند.

- افراد دارای عفونت فعال در بدن

- زنان باردار یا شیرده

- افراد یا سابقه آسم و آلرژی و همچنین حساسیت به ژل

- افراد دیابت نوع یک با مصرف انسولین

- فراد با سابقه بیماریهای خود ایمنی شدید مانند لوپوس و روماتیسم و سندرم نفروتیک

- افراد با سابقه سکته قلبی و مصرف داروهای قلبی

- افراد با سابقه مصرف داروهای رقیق کننده خون نظیر آسپرین و وارفارین

- افراد با سابقه سکته مغزی و یا با سابقه لخته شدن خون 

- افراد با سابقه آکنه یا تبخال

- افراد مستعد به تشکیل گوشت اضافه

- افراد دارای بیماری های پوستی نظیر ویتیلیگو، پسوزیاریس و اگزما

- افراد با سابقه مصرف آکوتان طی 6 ماه گذشته

- افراد با سابقه سرطان

- افراد با سابقه تزریق ژل دائمی

خطرات و عوارض تزریق ژل در رشت:

- عوارض جزئی نظیر تورم و التهاب یا کبودی و خون مردگی که بعد از چند روز خوب می شود.

- عوارض ناشی از نوع ژل، بدن به بعضی از ژل ها واکنش نشان می دهد. ژل هایی وجود دارند که تا چند ماه مشکلی ایجاد نمی کنند ولی بعد از چند سال گلوله گلوله می شوند و تخلیه آنها بسیار مشکل است. حتماً قبل از تزریق ژل از نوع و مارک ژل خود از پزشک اطلاع پیدا کنید.

-عوارض عفونت ناشی از عدم استریل موضع تزریق، حتماً باید موضع خوب ضدعفونی شود تا عفونت ایجاد نشود در صورت ایجاد عفونت با درمان مناسب ضد میکروبی مشکل حل می شود.

- اسید هیلورونیک از مواد یافت شده در بدن بوده و آلرژی ایجاد نمی کند. اما در صورت حساسیت به لیدوکائین حتما به پزشک اطلاع دهید.

اقدامات قبل از تزریق ژل در رشت:

- حداقل از  24 ساعت قبل از تزریق از مصرف نوشیدنی های الکلی بپرهیزید. به دلیل اینکه الکل باعث افزایش احتمال خونریزی  و کبودی میشود.

- داروهای مصرفی خود را با پزشک در میان بگذارید. تا ده روز قبل از تزریق ژل، از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب (ایبوپروفن، ژلوفن و...) ، ویتامین E  ، روغن ماهی یا هر ویتامین یا داروی با احتمال افزایش خونریزی خودداری کنید.

- در روز تزریق ژل، از لوازم آرایشی و کرم استفاده نشود.

- قبل از تزریق غذای سبک میل شود.

-- تا دو هفته قبل از تزریق ژل، درمان دندان نظیر جرم گیری انجام ندهید.

- اگرچه تزریق ژل بدون درد است اما برای پیشگیری از هرگونه ددر یک ساعت قبل از مراجعه استامینوفن مصرف کنید.

- در صورت سابقه ابتلا به تبخال (ویروس هرپس سیمپلکس) حتما با پزشک مشورت شود.

توصیه‌های پس از تزریق ژل:

- استفاده از کمپرس یخ در 24 ساعت اول

- طی ده روز پس از تزریق به طور مرتب ده لیوان آب در روز بنوشید.

- تا 24 ساعت از مصرف نوشیدنی های الکلی و همچنین نوشیدنی های گرم خودداری کنید. نگذارید آب گرم به دهانتان بخورد.

-پس از تزریق تا سه رو به محل تزریق شده آب نزنید.

- یک تا دو شبانه روز از تمرینات ایروبیک خودداری کنید.

- برنامه های کاری مهمتان را به چند روز بعد برنامه ریزی کنید.

- تا سه هفته هیچگونه ماساژ روی صورت انجام ندهید.

- تا یک هفته به استخر ، سونا و جکوزی نروید.

- به شکم و پهلو نخوابید تا صورتتان در فشار بالش قرار نگیرد.

- در روزهای اول بعد از تزریق نمک کمتری مصرف کنید تا تورم کاهش یابد.

-پس از 3 هفته در صورت نتیجه نگرفتن، تزریق مجدد لازم است.

- از هرگونه دستکاری و در مقابل حرارت مستقیم آفتاب یا سولاریوم و استفاده از سونا خودداری گردد.

تداخلات دارویی تزریق ژل در رشت

- سابقه سردرد

- حساسیت به لیدوکائین

- آلرژی یا حساسیت

- مصرف داروی خاص مانند آسپرین ، ایبوپروفن یا دروهای خونساز و حتی داروهای گیاهی

در این موارد حتماً پزشک خود را مطلع نمایید تا با کاهش دوز تزریقی یا انجام کاری خاص مطابق تجربه از عوارض ناخواسته جلوگیری نماید.

ماندگاری و دوام تزریق ژل در رشت:

گاهی اوقات بعد از سه هفته از تزریق ژل باید بار دیگر تکرار گردد. پس از گذشت 6 الی 24 ماه ، ماده تزریق شده توسط بدن جذب می شود. تزریق فیلرها بدون مشکل تکرار خواهد شد. البته بنا به پوست و سبک زندگی ماندگاری اثر متفاوت می باشد. ژل های دیگری که بیش از دو سال دوام دارند دارای عوارض بیشتری دارند و متخصصان این گونه از ژل ها را توصیه نمی کنند.

تکنیک های تزریق ژل در رشت:

تکنیک تزریق ژل به انتخاب و مهارت و تجربه پزشک تزریق کننده و نیازهای بیمار بستگی دارد. تکنیک سوراخ سازی سریالی و تکنیک بند زنی خطی از جمله این تکنیک ها می باشد.

مراحل انجام تزریق ژل در رشت:

ابتدا ناحیه مورد نظر با کرم بی حس کننده (لیدوکائین) بی حس شده و با سوزنی بسیار نازک (نازک تر از سرنگ های معمولی) تزریق ژل در محیطی استریل انجام می شود. پزشک پس از پایان تزریق برای فرم دهی بهتر محل تزریق را ماساژ می دهد. مدت زمان تزریق ژل حدود 15 الی45 دقیقه میباشد. به دلیل گستردگی و تعدد ناحیه های تزریق ممکن است نیاز به تکرار مجدد تزریق ژل باشد. برای جلسات بعدی فقط اصلاحات جزئی برای حفظ نتایج در درازمدت انجام میگیرد.

انتخاب بهترین کلینیک زیبایی در رشت:

تفاوت نتایج حاصله از تزریق ژل در کلینیک های مختلف می تواند ناشی از تبحر، دانش و تجربه پزشک و مهمتر از آن سلیقه و دیدگاه و شناخت زیبایی او در انتخاب محل تزریق ، مقدار تزریق و و فرآیند فرم دهی در ناحیه تزریق می باشد. تزریق ژل در کلینیک زیبایی آلما در رشت با تکیه بر تجربه و مهارت پزشکان متخصص برای شما عزیزان ارائه می گردد. در کلینیک زیبایی آلما در رشت خدمات دیگری نظیر هایفوتراپی، لیزر موهای زائد، میکرونیدلینگ و ... نیز انجام می پذیرد.

اثرگذاری علمی تزریق ژل در رشت:

تزریق ژل اسید هیالورونیک (ماده طبیعی در بدن که وجه مشترک تمام پوست های صاف و جوان بوده و با افزایش سن کاهش می یابد) فضای بین الیاف کلاژن و الاستین پوست را پر ازآب میکند و با نگه داشتن آب در پوست ، حجم آنرا افزایش می دهد.

قیمت تزریق ژل در رشت:

در کلینیک زیبایی آلما در رشت قیمت هر سی سی ژل برای تزریق نواحی لب ، خط خنده، زاویه فک و گوشه حدود 950/000 تومان  می باشد. همچنین هزینه ژل زیر چشم حدود 1/900/000 تومان است. البته ممکن است قیمت متغیر باشد و توسط پرشک همان روز با توجه به حجم استفاده شده (اکثراً کمتر از یک سی سی) تعیین میشود.

در اینجا به سوالهایی که برای شما عزیزان ممکن است پیش بیاید و پاسخ به آنها می پردازیم.

آیا سنین پایین برای تزریق ژل زود است؟

پاسخ: الزاماً باید بیمار به بلوغ جسمی (18 سال)رسیده باشد.

درصورت پشیمانی از تزریق ژل چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

پاسخ: باید گفت که ژل اثر دائمی ندارد و معمولاً بین 6 ماه تا یکسال پوست به حال اولیه برمی گردد. اگر ژل تزریق شده ، اسید هیالورونیک باشد ، با تزریق آمپول هیالورونیداز (آنزیمی است که اسیدهیالورونیک را از بین می برد) در موضع از بین می رود.

تزریق ژل با بوتاکس چه تفاوتی دارد؟

پاسخ: ژل برای پرکردن چین و چروک های ایجاد شده در اثر کاهش کلاژن سازی و چاقی می باشد درحالیکه بوتاکس برای درمان چین و چروک های فعال در اثر حرکات مکرر صورت تجویر می شود.

کدام نوع ژل خطرناک است؟

پاسخ: تزریق ژل های دائمی خطرناک بوده و چند سال است که در کشورهای پیشرفته ممنوع شده است. از عوارض آن می توان به ایجاد مونومرهای سرطان زا و ایجاد حساسیت در سیستم ایمنی بدن نام برد. همچنین از عوارض دیگر آن، اگر موضع تزریق دچار عفونت نمی شد، بعد از چند سال به شکل گلوله گلوله در می آمد و خارج کردن ژل دائمی تنها از طریق جراحی میسر بود.

آیا تزریق ژل درد دارد؟

پاسخ: سوزن مورد استفاده برای تزریق بسیار نیز و نازک است، در نتیجه درد بسیار کم بوده و نیازی به بیهوشی  ندارد. بسیاری از محصولات ژل جدید حاوی لیدوکائین (ماده بی حسی موضعی) می باشند تا درد را به حداقل برسانند. پزشکان از کرم های بی حس کننده در موضع تزریق نیز برای رفع و کاهش درد استفاده می کنند.

چرا بعضی ژل ها ارزان تر هستن؟

پاسخ: علت تفاوت در کیفیت برندهای مختلف است. ماندگاری بالا و حالت طبیعی از ویژگی برندهای با قیمت بالاتر می باشد. این ژل ها ساخت کشورهای فرانسه ، سوئیس، کانادا و آمریکا هستند. میتوان از ژل ژوویدرم ساخت آلرگان امریکا، ریستیلن و  Teosyalساخت سوئیس و stylage ساخت فرانسه نام برد. در حال حاضر چند  برند چینی نیز با کیفیت و قابل رقابت عرضه شده است. این کمپانی ها با تکنولوژی ریز ذرات به ساخت ژل می پردازند که باعث شده فرم ژل پس از تزریق بسیار طبیعی به نظر بیاید.

آیا پس از تزریق ژل، صورت ظاهر طبیعی خود را حفظ می کند؟

پاسخ: در صورتیکه فقط برای رفع چین و چروک باشد، ظاهر طبیعی حفظ خواهد شد. اما برای افزایش حجم پزشک متخصص باید با تجربه و ماهر باشد و به صورتی هنرمندانه عمل کند.

تزریق ژل بینی چگونه است؟

پاسخ: برای برطرف کردن قوز یا همان برآمدگی سطح بینی می توان از تزریق ژل استفاده کرد که شخص در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون احساس درد به نتیجه مطلوب می رسد. اما این روش به کاهش سایز بینی کمک نمیکند.

آیا ژل های ترزیقی به بخش های مختلف صورت متفاوت اند؟

پاسخ:  نوع ژل به عمق چین موضع تزریقی بستگی دارد. مثلاً برای خط خنده خیلی عمیق باید از ژل های غلیظ و با دوام استفاده کرد. به طورکلی ژل های مشتق شده از اسید هیالورونیک عوارض کمی دارند و ماندگاری 6 ماه تا یکسال برخوردار می باشند. ژل دیگر با نیمه عمر طولانی تر که از هیدروکسی آپاتیت مشتق شده و از ژل هیالورونیک موثرتر است و به صورت عمقی تزریق می شود.

آیا تزریق ژل ایمن است؟

پاسخ: بله. از ایمن ترین روشهای جوانسازی و زیبایی چهره به حساب می آید.

کلینیک زیبایی آلما در رشت - منظریه

گالری تصاویر :

 

 

 

 

 

 

 • Michael Ethan

  هدیه

  سلام سوالم اینه که چه برند ژل لب در کلینیکتون استفاده میکنین؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام عزیزم ریپلنژن کره ای

 • Michael Ethan

  سارا

  سلام خسته نباشید. ماندگاری ژل لب حدوداً چقدر هست؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام عزیزم. ژل ها مدت زمان ماندگاری طولانی دارند. ژل اسید هیالورونیک حدودا 6 ماه ماندگاری دارد. اما در افراد مختلف بنا به دلایلی ممکنست متفاوت باشد.

 • Michael Ethan

  حلما

  سلام خسته نباشید شما تزریق ژل برای زاویه سازی فک هم انجام میدین ؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام عزیزم . ممنونم بله انجام میدیم . اما اول توسط پزشک ویزیت می شوید تا همه جوانب بررسی گردد.

 • Michael Ethan

  فاطمه

  سلام. وقت بخیر هزینه ژل لب چقدر میشه

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام و درود هر سی سی 950000 تومن هستش و بستگی داره چقدر استفاده بشه


logo