تفاوت میکرودرم با هیدرودرم

اشتراک گذاری :

پوست زیبا نشانه ای از سلامت انسان می باشد ، لذا برای زیباتر شدن پوست باید از آن مراقبت های لازم را بعمل آورد. با توجه به اینکه این روزها روش های زیادی برای رسیدگی به پوست ابداع شده و یکی از مهمترین این تکنیک ها لایه برداری از پوست می باشد ، لذا در این مقاله قصد داریم به توضیح درباره دو روش برای لایه برداری و پاکسازی پوست به نام هیدرودرم و میکرودرم ابریژن بپردازیم که در بین بانوان بسیار پرطرفدار می باشد و هر دو روش برای جوانسازی پوست ، مزایایی چون شادابی و شفافیت دارد. البته تکنیک های محبوب دیگر جوانسازی و زیباسازی پوست همچون مزوتراپی ، آراف تراپی ، میکرونیدلنیگ ، هایفوتراپی ، تزریق ژل و تزریق بوتاکس نیز در کلینیک های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد.

می دانیم که لایه برداری از پوست برای حفظ سلامت و زیبایی پوست مهم و حیاتی است ، در عین حال رگبار مداوم آلودگی های مختلف روی پوست نیاز به لایه برداری از پوست را چند برابر می سازد. درباره تفاوت دو روش لایه برداری میکرودرم و هیدرودرم اینگونه می توان گفت که روش میکرودرم ابریژن، لایه برداری با کریستال های ریز دستگاه میکرودرم می باشد ، اما هیدرودرم ، از پاشیدن آب و اکسیژن با دستگاه هیدرودرم به منظور برداشتن سلولهای مرده کمک می گیرد ، لذا روشی ملایم تر است. با توجه به اینکه هدف نهایی روشهای میکرودرم و هیدرودرم ، لایه برداری و جوانسازی پوست می باشد ، در نتیجه تفاوت اصلی این دو ، در روش انجام کار می باشد.

میکرودرم ابریژن :

 

میکرودرم ابریژن ، محبوب ترین روش غیرتهاجمی برای لایه برداری پوست از سلولهای مرده ، جهت شادابی و جوانسازی پوست بوده که در رفع جای جوش و آکنه ، منافذ بزرگ پوست ، چروک و درمان جای زخم و بهبود رنگ و ظاهر پوست بکار می رود. به بیان دیگر روش میکرودرم با افزایش جریان خون در زیر پوست به تولید سلولهای جدید جایگزین و ساخت کلاژن جدید کمک بسزایی می کند.  در این روش از دستگاه مخصوص کوچک با دانه های ریز و اسپری میکروکریستال در کلینیک زیبایی در رشت استفاده می شود که با خراش سطحی روی لایه بیرونی پوست و مکش ، سلول های مرده پوست را به صورت عمیق از بین می برد.

از جمله مزایای روش میکرودرم ابریژن می توان به کاهش آلرژی و حساسیت پوست ، رفع جوش های سرسیاه و سرسفید ، از بین بردن چربی ، ایجاد نرمی و لطافت پوست ، شادابی و جوانسازی پوست اشاره داشت. همچنین در جوانسازی با این روش 4 تا 6 جلسه و نیز برای از بین بردن لک و روشن شدن پوست 10 تا 12 جلسه درمان مورد نیاز می باشد.

نوردرمانی

هیدرودرم :

روش هیدرودرم از انواع روش های لایه برداری پوست بدون درد و آسان بوده که با استفاده از دستگاه هیدرودرم ، در آن از آب و اکسیژن برای پاکسازی پوست از سلولهای مرده استفاده می شود. در حقیقت زمانی که از لایه برداری صحبت به میان می آید ، آب می تواند نتایجی نظیر ساینده ها و حتی بهتر از آن و در عین حال با عوارض کمتر داشته باشد. بدین منظور بوسیله دستگاه هیدرودرم قطرات آب با سرعت بالا روی پوست پاشیده شده ، نفوذ هیدرودرم و مایعات آبرسان به عمق پوست باعث خارج شدن سموم از پوست می گردد. همچنین بهبود کیفیت اکسیژن رسانی ، بهبود و افزایش خون رسانی و گردش خون ، بازسازی سلولی ، افزایش کلاژن سازی و درخشان شدن پوست را به همراه دارد. از جمله تاثیرات مثبت هیدرودرم ، آبرسانی به پوست ، ضد پیری ، از بین رفتن خشکی ، رفع منافذ بزرگ پوستی ، رفع گرفتگی منافذ پوستی ، بهبود جای زخم جزئی ، بهبود وضعیت جوش و آکنه و اصلاح جزئی رنگ لایه سطحی پوست می باشد.

در این روش می توان مواد مورد نیاز تقویتی پوست همانند ویتامین ها ، سرم ها ، آب و ... بدون هیچ گونه فشار و تحریک با دستگاه هیدرودرم به عمق پوست روانه کرد. گاهاً در حین انجام هیدرودرم ، از نورهای LED مخصوص جهت لایت تراپی استفاده می شود که در تولید پروتئین های کلاژن و الاستین کمک کرده و این دو ماده یعنی نور و آب ( جهت رطوبت رسانی ) با هم باعث سفت شدن پوست و کاهش چین و چروک باریک و کم عمق می گردد. شایان ذکر است روش هیدرودرم جهت رفع چروک ریز نیاز به 3 تا 6 جلسه یک ماهه می باشد.

شباهت میکرودرم و هیدرودرم :

میکرودرم ابریژن و هیدرودرم روشهایی ایمن و موثر برای لایه برداری پوست و پاکسازی پوست بوده که نتیجه ای جز جوانسازی و شفافیت پوست نخواهد داشت. لازم به توضیح است که هر دوی این تکنیک ها بدون عارضه جانبی و بی ضرر بوده و نیاز به جراحی و زمان بهبودی ندارند چرا که روشهایی غیرتهاجمی می باشند. درباره ماحصل این دو روش باید گفت که به دلیل هدف مشترک جوانسازی پوست نتایجی کاملاً مشابه هم دارند.

لازم به ذکر است دستگاه آکوا فیشیال که در کلینیک های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد ، دستگاهی چندکاره بوده که میکرودرم و هیدرودرم را نیز در بر دارد و برای لایه برداری و پاکسازی پوست کاربرد فراوانی دارد.

میکرودرم ابریژن در رشت

تفاوت میکرودرم و هیدرودرم :

در روش هیدرودرم برای لایه برداری پوست از آب و ترکیبات مغذی استفاده شده و علاوه بر وظیفه لایه برداری ، تغذیه و کار رطوبت رسانی به پوست را انجام می دهد، در صورتیکه در روش میکرودرم از کریستال های ریز درون دستگاه میکرودرم بهره برده می شود که عموماً برای جوانسازی پوست افراد دارای پوست با چین و چروک بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین روش هیدرودرم از میکرودرم ابریژن ملایم تر بوده و برای افراد با پوست حساس مناسب می باشد، در مقابل روش میکرودرم ابریژن بعد از لایه برداری با کمی قرمزی پوست همراه است. در حقیقت هر دو تکنیک موقتی بوده اما روش میکرودرم ابریژن به دلیل افزایش تولید کلاژن و الاستین ماندگاری بیشتری نسبت به روش هیدرودرم داشته و اثرات روش هیدرودرم 5 تا 7 روز باقی می ماند ولی تکرار آن تا چندین جلسه اثرات مثبتی ایجاد خواهد کرد.

میکرودرم

هیدرودرم

استفاده از دستگاه میکرودرم دارای کریستال های ریز برای لایه برداری و جدا کردن سلولهای مرده از پوست

استفاده از دستگاه هیدرودرم و پاشیدن آب و اکسیژن روی پوست جهت انجام لایه برداری و جدا سازی سلولهای مرده

تشویق تولید سلولهای جدید و جایگزین به همراه تحریک کلاژن سازی

تشویق تولید سلولهای جدید و جایگزین به همراه تحریک کلاژن سازی

 

رطوبت رسانی و تغذیه پوست

امکان ایجاد قرمزی

ملایم و مناسب پوست های حساس

موقتی با ماندگاری بالاتر

موقتی با ماندگاری کمتر. تکرار جلسات باعث نتایج مثبت می شود

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست

 

عوارض هیدرودرم و میکرودرم :

هر دو روش هیدرودرم و میکرودرم ابریژن بی خطر بوده و تنها عوارضی برای افراد کمی نظیر قرمزی و التهاب مختصر ممکنست بوجود آید که با مراقبتهای زیر پیشگیری می شود.

مراقبت بعد از انجام هیدرودرم و میکرودرم :

- حداقل تا 12 ساعت بعد از انجام این دو روش ، صورتتان را با آب و صابون نشوئید.

- در همان شب از روتین پوستی خود استفاده کنید.

- آرایش بعد از 24 ساعت مجاز است.

- استفاده مداوم از کرم ضد آفتاب و پرهیز از نور مستقیم آفتاب

- استفاده از پاک کننده ها و مرطوب کننده های ملایم

- نوشیدن آب فراوان

- تا 1 هفته بعد از انجام این دو روش ، از اسکراب و لایه بردارهای شیمیایی و استفاده از محصولات دارای رتینول و رتینوئید خودداری کنید.

میکرودرم در رشت

نکات:

* توجه : روش های هیدرودرم و میکرودرم در افراد مبتلا به عفونت های فعال پوست نظیر تبخال و زخم سرد و افرادی که در طی یکسال گذشته تحت درمان شدید آکنه قرار گرفته اند ، ممنوع می باشد.

* از انجام پاکسازی پوست بعد از تزریق بوتاکس پیشانی و لیزر موهای زائد یا هر نوع دیگر رفع موهای زائد خودداری شود.

سخن آخر ،

میکرودرم ابریژن و هیدرودرم ، روشهای جوانسازی و زیباسازی پوست بوده که این روزها مورد توجه بانوان و حتی آقایان قرار گرفته است. در عین حال که شیوه انجام این دو روش با هم متفاوت بوده اما هر دو تکنیک به منظور لایه برداری پوست بکار برده می شوند و نتایجی اثربخش و مفید دارند. البته این روش ها موقتی بوده و ماندگاری پایینی دارند ، لذا تکرار این روشها در زیباسازی پوست نقش مهمی ایفا می کند. همچنین در پاسخ به این سوال که کدام یک از این دو روش میکرودرم و هیدرودرم بهتر است ؟ باید گفت که با وجود آنکه میکرودرم ابریژن درمانی ایمن و بدون درد برای شاداب کردن پوست می باشد ، اما هیدرودرم ، گزینه مناسب تری برای لایه برداری افراد با پوست حساس و دارای آکنه یا لکه می باشد ، چرا که امکان بدتر شدن مشکلات پوستی این افراد با روش میکرودرم ابریژن وجود دارد.

بنابراین برای انجام هرگونه خدمات جوانسازی و زیبایی ابتدا مشاوره با پزشک متخصص پوست و یا متخصصین کلینیک زیبایی انجام پذیرد. بطور مثال اگر پوست خشکی دارید ، می توانید از پکیج آبرسانی پوست یا اگر پوست چرب و پر جوش و آکنه دارید ، از پکیج کنترل آکنه و درمان جوش در کلنییک زیبایی آلما در رشت به همراه ماساژ تخصصی صورت بهره ببرید. از جمله خدمات زیبایی و جوانسازی پوست کلینیک زیبایی آلما: هایفوتراپی ، لیزر موهای زائد ، پاکسازی پوست ، آنزیم تراپی پوست ، آراف تراپی ، میکرونیدلینگ ، تزریق ژل ، تزریق بوتاکس ، میکرودرم ابریژن ، لیزر موهای زائد و ...

مشاوره رایگان با شماره های 01333662196 و واتس آپ 09125396478 و دایرکت اینستاگرامalma.skin.care    امکانپذیر می باشد.

کلینیک زیبایی آلما در رشت - منظریه

مقالات مشابه


logo