تفاوت میکرودرم با هیدرودرم

اشتراک گذاری :

تفاوت میکرودرم با هیدرودرم

پوست زیبا نشانه ای از سلامت انسان می باشد. هیدرودرم و میکرودرم دو روش برای لایه برداری و پاکسازی پوست بوده و در بین بانوان بسیار پرطرفدار می باشد. هر دو روش برای جوانسازی پوست ، مزایای چون شادابی و شفافیت دارد. برای جوانسازی روش های دیگری نظیر مزوتراپی ، آراف تراپی ، میکرونیدلنیگ و هایفوتراپی نیز در کلینیک زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد.

میکرودرم ابریژن :

میکرودرم ابریژن روشی برای لایه برداری پوست جهت شادابی و جوانی پوست بوده که در رفع جای جوش و آکنه ، منافذ پوست ، چروک و درمان جای زخم بکار می رود. در این روش از دستگاه مخصوص کوچک با دانه های ریز و اسپری میکروکریستال در کلینیک زیبایی در رشت استفاده می شود که با خراش سطحی روی لایه بیرونی پوست ، با مکش سلول های مرده پوست را به صورت عمیق از بین می برد. کاهش آلرژی و حساسیت پوست ، رفع جوش های سرسیاه و سرسفید ، از بین بردن چربی ، نرمی ، لطافت پوست ، شادابی و جوانسازی پوست از جمله مزایای دیگر روش میکرودرم ابریژن می باشد. در جوانسازی با این روش 4 تا 6 جلسه و نیز برای از بین بردن لک و روشن شدن پوست 10 تا 12 جلسه مورد نیاز می باشد.

هیدرودرم :

روش هیدرودرم از انواع روش های لایه برداری پوست بدون درد و راحت بوده و در کلینیک زیبایی برای پاکسازی پوست از سلولهای مرده از آب و اکسیژن استفاده می کند. بوسیله دستگاه هیدرودرمی با پاشیدن قطرات آب با سرعت به روی پوست و نفوذ هیدرودرم و مایعات آبرسان به عمق پوست ، خارج شدن سموم ، بهبود کیفیت اکسیژن رسانی ، بهبود و افزایش خون رسانی و گردش خون ، بازسازی سلولی ، افزایش کلاژن سازی و درخشان شدن پوست صورت می پذیرد. از جمله تاثیرات مثبت هیدرودرم ، آبرسانی به پوست ، ضد پیری ، از بین رفتن خشکی ، رفع منافذ بزرگ پوستی ، رفع گرفتگی منافذ پوستی ، بهبود جای زخم جزئی ، بهبود وضعیت جوش و آکنه و اصلاح جزئی رنگ لایه سطحی پوست می باشد. در این روش می توان مواد مورد نیاز تقویتی پوست همانند ویتامین ها ، سرم ها ، آب و ... بدون هیچ گونه فشار و تحریک با دستگاه هیدرودرم به عمق پوست روانه کرد. گاهاً در حین انجام هیدرودرم ، از نورهای LED مخصوص جهت لایت تراپی استفاده می شود که در تولید پروتئین های کلاژن و الاستین کمک کرده و این دو ماده یعنی نور و آب ( جهت رطوبت رسانی ) با هم باعث سفت شدن پوست و کاهش چین و چروک باریک می گردد. هیدرودرم جهت رفع چروک ریز به 3 تا 6 جلسه یک ماهه نیازمند است.

شباهت میکرودرم و هیدرودرم :

هر دو روش برای جوانسازی و شفافیت پوست بوده و بدون عارضه جانبی و بی ضرر می باشند و نیاز به جراحی و زمان بهبودی ندارند. نتایج این دو روش مشابه می باشد.

تفاوت میکرودرم و هیدرودرم :

برای پاکسازی پوست و لایه برداری در روش هیدرودرم آب و ترکیبات مغذی استفاده شده ، در صورتیکه در روش میکرودرم از کریستال های ریز درون دستگاه میکرودرم بهره برده می شود. میکرودرم برای افراد دارای پوست با چین و چروک بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. روش هیدرودرم از میکرودرم ملایم تر بوده و برای افراد با پوست حساس مورد استفاده قرار می گیرد. روش میکرودرم ابریژن لایه برداری و کمی قرمزی بعد از آن روی پوست ایجاد می کند. روش هیدرودرم هم وظیفه لایه برداری و هم تغذیه و رساندن آب به پوست را برعهده دارد. هر دو روش موقتی بوده اما روش میکرودرم ابریژن به دلیل افزایش تولید کلاژن و الاستین ماندگاری بیشتری نسبت به روش هیدروم دارد. اثرات روش هیدرودرم 5 تا 7 روز باقی می ماند ولی تکرار آن تا چندین جلسه اثرات مثبتی ایجاد می کند.

عوارض هیدرودرم و میکرودرم :

هر دو روش هیدرودرم و میکرودرم ابریژن بی خطر بوده و تنها عوارضی برای افراد کمی نظیر قرمزی

و التهاب مختصر ممکنست بوجود آید که با مراقبتهای زیر پیشگیری می شود.

مراقبت بعد از انجام هیدرودرم و میکرودرم :

- حداقل تا 12 ساعت بعد از انجام این دو روش ، صورتتان را با آب و صابون نشوئید.

- در همان شب از روتین پوستی خود استفاده کنید.

- آرایش بعد از 24 ساعت مجاز است.

- استفاده مداوم از کرم ضد آفتاب و پرهیز از نور مستقیم آفتاب

- استفاده از پاک کننده ها و مرطوب کننده های ملایم

- نوشیدن آب فراوان

- تا 1 هفته بعد از انجام این دو روش ، از اسکراب و لایه بردارهای شیمیایی و استفاده از محصولات دارای رتینول و رتینوئید خودداری کنید.

و در صورت قرمزی و تحریک مراقبت های لازم بعمل آورید.

* توجه : ممنوعیت روش هیدرودرم و میکرودرم در افراد مبتلا به عفونت های فعال پوست نظیر تبخال و زخم سرد و افرادی که در طی یکسال گذشته تحت درمان شدید آکنه قرار گرفته اند ، می باشد.

* از انجام پاکسازی پوست بعد از تزریق بوتاکس پیشانی و لیزر موهای زائد یا هر نوع دیگر رفع موهای زائد خودداری شود.

سخن آخر ،

برای انجام هرگونه خدمات جوانسازی و زیبایی ابتدا مشاوره با پزشک متخصص پوست و یا متخصصین کلینیک زیبایی انجام پذیرد. بطور مثال اگر پوست خشکی دارید ، می توانید از پکیج آبرسانی پوست یا اگر پوست چرب و پر جوش و آکنه دارید ، از پکیج کنترل آکنه و درمان جوش در کلنییک زیبایی آلما در رشت به همراه ماساژ تخصصی صورت بهره ببرید.

کلینیک زیبایی آلما در رشت ، ارائه دهنده خدمات زیبایی و جوانسازی پوست بانوان نظیر هایفوتراپی ، لیزر موهای زائد ، پاکسازی پوست ، آنزیم تراپی پوست ، آراف تراپی ، میکرونیدلینگ ، تزریق ژل ، تزریق بوتاکس ، میکرودرم ابریژن و ... می باشد. مشاوره رایگان با شماره های 01333662196 و واتس آپ 09125396478 امکانپذیر می باشد.

اینستاگرام  : alma.skin.care   

کلینیک زیبایی آلما در رشت - منظریه

مقالات مشابه


logo