10 توصیه مهم برای داشتن پوستی شاداب

اشتراک گذاری :

داشتن پوستی شاداب و سالم نیاز مند رعایت اصول نگهداری و مراقبت از پوست می باشد که شامل رعایت رژم سالم غذایی ، استفاده از مواد آرایشی مناسب و همچنین پرهیز از فعالیت هایی که موجب صدمه دیدن پوست صورت و از بین رفتن شادابی آن می گردد بوده که در این مطلب تلاش شده 10 توصیه مهم متخصصان پوست و زیبایی برای داشتن پوستی شاداب را با ارائه روش های کاربردی بسیار ساده توضیح دهیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

10 توصیه برای داشتن پوستی شاداب و زیبا

توصیه های متخصصین برای سلامت پوست

استراحت و خواب کافی
شاید تعجب کنید که چرا این گزینه جز اولین توصیه متخصصان برای داشتن پوستی شاداب است اما به گفته متخصصان پوست کم خوابی یا بد خوابی دشمن سلامت پوست و سیستم ایمنی بدن است. خواب ناکافی ضمن خسته نشاندادن چهره افراد، باعث پوف دور چشم و به مرور شلی پوست و در نتیجه آن ایجاد چین چروک روی سطح آن خواهد بود. اطمینان حاصل کنید در طول شبانه روز 8 ساعت خواب کافی و آرام دارید و بهتر است حدالمقدور شب ها زود خوابیده و صبح زود بیدار شوید تا اینکه دم سحر به خواب رفته و در نیمه روز بعد بیدار شوید. همچنین سعی کنید زمان خواب و بیداریتان در ساعات معینی که بدنتان عادت کرده باشد و مدام آن را تغییر ندهید چرا که این امر خو منجر به بدخوابی میگردد.دقت در انتخاب لوازم آرایشی
همیشه با شناخت نوع پوست خود بهترین مواد آرایشی با درجه کیفی بالا را انتخاب کرده و در هنگام اتمام تاریخ مصرف آنها حتما آنها را دور ریخته و دیگر استفاده نکنید چرا که ممکن است پس از تاریخ مشخص شده در نتیجه تغییرات شیمیایی آثار مخربی بر روی پوست شما بجای گذارد. نکته خیلی مهم تر در مورد لوازم آرایشی این است که برای حفظ شادابی و سلامت پوست خود حتما قبل خواب بطور کامل آرایش خود را پاک کرده و صورت خود را بشوئید. این موضوع واقعا از اهمیت ویژه ای برخوردار است و روزنه های پوستی فرصت تنفس می یابند.

پاکسازی و لایه برداری پوست
سعی کنید حداقل جهار بار در سال پاکسازی پوست را انجام داده تا ضمن شفاف شدن پوست ، سلول های مرده و لایه های خشک را از پوست خود جدا کرده و از شر دانه های سرسیاه پوست خود راحت شوید.این کار علاوه بر مزایای که به آن اشاره شد باعث ترمیم پوست و ایجاد حالت سفتی پوست می شود. البته پاکسازی پوست خود دارای روش ها و متد های سنتی ، شیمیایی و دستگاه های پزشکی بوده که تشخیص روش مناسب برای شما به عهده .پزشک متخصص پوست می باشد.

با مشاوره و انتخاب بهترین کلینیک زیبایی با تکنولوژی های به روز دنیا کمک بسزایی در زیبایی و جوانسازی هر چه بیشتر صورت دارد. کلینیک زیبایی آلما در رشت ، ارائه دهنده خدمات زیبایی پاکسازی پوست، آراف تراپی ، لیزر موهای زائد ، هایفوتراپی ، پارافین تراپی ، میکرونیدلیگ ، مزوتراپی ، تزریق ژل ، تزریق بوتاکس و ... می باشدکه با ویزیت و تشخیص پزشک کلینیک، بهترین راهکار ها و توصیه ها به شما ارائه می گردد.

دوری از اشعه خورشید
از آنجایی که پوست بخش خارجی بدن بوده که تاثیر زیادی از شرایط فضای بیرونی بدن می پذیرد می بایست در هنگام مواجه با آسیب ها از آن مراقبت نمود و یکی از مضر ترین آسیب های خارجی برای پوست اشعه های خورشید بوده که باعث خشکی ، ایجاد لک ، تیرگی و افتادگی پوست می شود. از این رو توصیه می شود بدون ضد افتاب به هیچ وجه بطور مستقیم با این اشعه روبرو نشوید.

تغذیه مناسب
تغذیه مناسب و داشتن یک رژیم غذایی خوب و کامل کمک شایانی در شاداب نگه داشتن پوست کرده چرا که سلول های پوستی برای ادامه حیات خود نیازمند انواع ویتامین ها بوده و هیچ قرص یا دارویی به اندازه غذا ها ، میوه جات و سبزی جات نمی توانند آنها را تامین کنند. پس اگر رژیم غذایی نا مناسب دارید ، اگر مشتری دائم فست فود ها هستید ، اگر از قند و روغن زیاد در وعده های غذایی خود بجای سالاد و میوه جات استفاده می کنید ، در واقع شما در حال تخریب جوانی و سلامت پوست خود هستید و بهتر است تغییر اساسی در رژیمتان ایجاد کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه میوه هایی که چین و چروک پوست را از بین می برند ، مراجعه نمایید. 

پرهیز از خود درمانی
بارها در مطالب مختلف به این موضوع اشاره شده که اگر با مشکل پوستی روبرو شدید و یا قصد انجام درمانی برای جوانسازی و زیبایی پوست خود را دارید حتما قبل از اقدام به مصرف هر دارویی یا انتخاب روش درمانی ، با پزشک متخصص پوست و زیبایی مشورت کنید چرا که آنها با توجه به مشکل شما ، سن شما ، نوع پوست و انتظاری که از درمان دارید روش صحیح را انتخاب می کنند و بطور قطع روشی که بر روی صورت دختر خاله شما یا دوستتان نتیجه بخش بوده ، برای شما نتیجه بخش نخواهد بود چرا که شرایط هر بدن و نوع پوست با یکدیگر متفاوت است. بارها بر اثر خود درمانی افراد آسیب های جدی به پوست خود وارد نموده که مستلزم هزینه های بسیاری برای ایشان شده است.

کلینیک زیبایی آلما

توصیه های ساده برای داشتن پوستی شاداب

ورزش و تحرک
برای سلامتی پوست و بدن خود از ورزش کردن غافل نشوید چرا که تحرک بدنی ضمن دفع سموم بدن باعث کاهش استرس و فشار های فکری روزانه گردیده و کاهش استرس به همراه آرامش درونی تاثیر بسیار چشمگیری بر روی سلامت پوست شما داشته که متخصصان همواره توصیه می کنند. حتما پس از حرکات ورزشی دوش بگیرید تا سموم دفع شده از بدن توسط روزنه های پوستی پاک شود، در غیر این صورت این سموم خود بصورت لایه ای مخرب بر روی پوست شما باقی می مانند.

اصلاح صحیح موهای زائد
برای اصلاح موهای زائد صورت و بدن خود ترجیحا از لیزر موهای زائد استفاده کنید چرا که این روش در مقابل روش های سنتی مانند استفاده از تیغ ژیلت ، موم و اپیلاسیون بی خطر ترین بوده و حالت تهاجمی برای پوست شما ندارد. البته در انتخاب مرکز لیزر موهای زائد و نوع دستگاه اطمینان کافی حاصل بفرمائید تا مرکزی مجهز با تکنسین های متبحر پیدا کنید. به این ترتیب دفعات اصلاح شما بسیار کمتر و پوست شما استراحت بیشتر و آرامش بیشتری خواهد داشت.

رعایت بهداشت برای سلامت پوست
رعایت بهداشت و پاکیزی از جمله توصیه های همیشگی پزشکان سنتی در گذشته و متخصصین امروزی برای داشتن پوستی سلامت و شاداب بوده که به سادگی با رعایت اصول پاکیزگی قابل انجام است. برای این منظور دو تا سه بار صورت خود را در طول روز شستشو دهید ، بخصوص صبح و شب برای پاک کردن آرایش. همچنین با دست های آلوده صورت خود را لمس نکنید و فراموش نکنید که کیبورد کامپیوتر ، دستگاه عابربانک ، دستگیره درب های عمومی و میله های مترو منبع عظیمی از آلودگی و میکروب هستند که حتما پس از تماس با آنها به هیچ عنوان پوست صورت خود را لمس نکنید.

دوری از عوامل حساسیت های پوستی
بسیاری از خانم ها به بوی مواد شیمیایی نظیر انواع تینر ، بنزین ، مواد نفتی ، بوی اکسیدان ها و رنگ مو ها ، رنگ ها و گاها برخی گیاهان حساسیت داشته و زمانی که ئر مجاورت آنها قرار میگیرند دچار خشکی پوست و به دنبال آن پوسته شدن برخی نقاط مانند پیشانی و گونه ها می شوند. حدالمقدور عوامل حساسیت پوستی خود را شناخته و از آنها دوری کنید یا از کرم های ضد حساسیت در این موارد استفاده نمائید.

پوست شاداب

اگر چه در برخی موارد مشکلات پوستی منشا ژنیتکی و وراثتی داشته و در برخی موارد هم با رعایت تمامی اصول بنا به دلایل دیگری امکان بوجود آمدن آنها وجود دارد اما مطمئنا با رعایت توصیه های بالا سلامت و شادابی پوست خود را تضمین نموده ضمن اینکه از هزینه درمان های سنگین جلوگیری نموده اید. امیدواریم برای شما خواننده محترم مفید واقع شود.

کلام آخر :

آنچه در این مطلب تلاش شد تا بدان اشاره شود ساده ترین و عمومی ترین روش ها و توصیه ها برای داشتن پوستی شاداب و سلامت است و این بدان منظور نیست که ما استفاده از آبرسان ها و کرم های ویتامینه را رد میکنیم، بلکه توصیه می کنیم در کنار رعایت موارد بالا از نوشیدن آب کافی و استفاده از مرطوب کننده هایی که متخصص پوست به شما توصیه کرده است غافل نشوید تا همواره سلامت و شادابی پوست خود را حفظ نمائید.

اگر نیاز به مشاوره پوستی ، جوانسازی و زیبایی یا لیزر موهای زائد دارید ، کلینیک زیبایی آلما در رشت افتخار دارد با مشاوره رایگان توسط متخصصین باتجربه در خدمت شما عزیزان باشد.

شماره تماس : 01332662196

واتس اپ : 09125396478

اینستاگرام :  alma.skin.care

کلینیک پوست و زیبایی آلما در رشت

مقالات مشابه

 • Michael Ethan

  شیوار برزگر

  خیلی مطلب مفیدی بود و ممنون که این توصیه های مفید رو اینقدر کامل اینجا به اشتراک گذاشتین

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  خوشحالیم که براتون مفید بوده و امیدواریم با عمل کردن به این توصیه ها همواره پوستی شاداب و سلامت داشته باشید.

 • Michael Ethan

  گلرخ

  مطالبتون کارائه لطفا چندتا کرم لایه بردار و آبرسان خوب معرفی بفرمایید

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام ، ممنون از لطفتون براتون ایمیل میکنیم عزیزم


logo