فواید ماساژ صورت

اشتراک گذاری :

اساسی ترین بخش در زیبایی چهره ، پوست صورت بوده و از دوران باستان به آن اهمیت خاصی می دادند. امروزه که مهم ترین فکر و دغدغه افراد به خصوص بانوان ، زیبایی صورت و چهره است، ماساژ صورت یکی از روش های زیبایی و شادابی پوست صورت می باشد که می تواند از ساده ترین مواردی در روتین روزانه مراقبت از پوست باشد که بسیار مهم و تاثیر گذار بوده و بسیاری از افراد با پوست درخشان و جوان و حتی افراد مشهور هالیوود از فواید ماساژ صورت بهره می برند.

با اضافه کردن روشهای درست و اصولی ماساژ صورت به روتین مراقبتی روزانه پوست ، علاوه بر فواید درخشندگی ، پوست را سفت تر و صاف تر کرده و چروک را از بین می برد. به گفته سونیا داکار متخصص زیبایی ، ماساژ پوست صورت با بهبود گردش خون ، باعث اکسیژن رسانی بهتر به سلولهای پوست شده و جذب محصولات پوستی را افزایش می دهد و در از بین بردن خطوط اخم و استرس و نیز سردرد کمک بسزایی دارد.

آرامش ماندگار و واقعی با ماساژ صورت:

ماساژ صورت برای آرامش مزایای بسیار زیادی دارد. بسیاری از افراد از ماساژ برای افزایش زیبایی و آرامش بخشی آن استفاده می کنند. شاید عجیب به نظر برسد اما این آرامش به درون شما نیز راه می یابد. هنگام ماساژ صورت ، مورفین (عامل اصلی احساس آرامش در بدن)  به میزان زیاد تولید و آزاد می شود.

ماساژ صورت

ماساژ صورت چیست:

ماساژ صورت با کمک به سلامت پوست و آرام کردن عضلات صورت نقش مهمی در کاهش سرعت پیری و دسترسی به پوست زیبا و جوان داشته و به عنوان یک درمان زیبایی غربی بوده که توسط متخصص حرفه ای ماساژ در بهترین کلینیک زیبایی در رشت یا حتی در خانه توسط خود شخص نیز می تواند انجام پذیرد. ماساژ به شما احساس و ظاهر بهتری می دهد و شامل تحریک کردن نقاط فشار روی صورت گردن و شانه می باشد که می توان از روغن و لوسیون در هنگام ماساژ بهره برد. همچنین می توان از یک غلتک در هنگام ماساژ استفاده کرد.

* از ماساژ به صورت درمانی برای رفع استرس، سندرم پیش از قاعدگی، سردرد میگرنی و احتقان سینوس نیز استفاده می شود.

تاثیرات ماساژ صورت :

1- ماساژ لرزشی: در بازسازی بافت های نرم و شل کردن و راحتی ماهیچه ها کمک به سزایی می کند. این تکنیک به صورت حرکات ظریف و ملایم با دست و یا انگشت می باشد که از ارتعاشات برای تحریک بافت های نرم ، تحریک اعصاب ، کم کردن تنش های عصبی ، عصلانی ، رفع سفتی عضلات ، بهبود گردش خون و کاهش استرس استفاده می گردد. ارتعاشات با سرعت کم نیز در ارامش بخشی موثر می باشد.

2- بادکش: روش قدیمی است که در آن با استفاده از فنجان های خاص که از قبل گرم شده است ، عمل ساکشن انجام می شود که باعث افزایش جریان خون ، احساس آرامش ، کاهش درد و شل کردن ماهیچه ‌ها می شود.

3- سنگ سرد و گرم: سنگ درمانی یک نوع ماساژ درمانی پیشرفته است که از سنگهای بازالت آتشفشانی گرم و سنگ های مرمر سرد استفاده می شود و با قرار دادن سنگ اعم از سرد یا گرم روی بدن جهت شل کردن عضلات و ماهیچه های سفت و کاهش درد مناسب می باشد. از فواید دیگر سنگ درمانی می توان به آرامش بخشی ، جوان سازی پوست ، افزایش نیرو ، متعادل کردن ، درمان بیماری های خاص ، تحریک کنندگی ، التیام بخش ، سم زدایی ، بهبود رنگ و بافت پوست ، بازسازی سلولی و بهبود عملکرد عضلات و مفاصل اشاره داشت. سنگهای داغ مزایایی چون آرامش عمیق ، مثبت اندیشی ، ایجاد تعادل دارد.

4- ماساژ ضربه ای: روش ضربه زنی آرام جهت آرام سازی ماهیچه های تحت فشار و تقویت سیستم عصبی استفاده می شود. ماساژ ضربه ای بهترین راه برای حفظ سلامت افرادی است که سبک زندگی فعالی دارند و برای نیاز به تعادل در کار و زندگی به این درمان روی می آورند.

5- مشت و مال: روشی معمولی برای بازکردن ماهیچه های سفت و افزایش انعطاف و کاهش درد که بسیار هم موثر و مفید می باشد.

ماساژ صورت
 

فواید ماساژ صورت:

1- کاهش علائم پیری زودرس با بهبود جریان خون و افزایش تولید کلاژن سبب بازسازی ساختار پوست شده در نتیجه پوست را جوانسازی می کند.

2- نرم شدن پوست صورت : با حفظ رطوبت و آب رسانی به پوست و همچنین حذف سموم پوست باعث نرم  شدم پوست می گردد.

3- سم زدایی پوست و کاهش آکنه : بوسیله حذف مواد سمی و تمیز کردن منافذ پوست باعث کاهش زخمهای آکنه می شود.

4- کاهش استرس:  انجام ماساژ صورت راه حل مناسبی برای رفع تنش ها و استرس ها که در صورت باعث ایجاد چین و چروک می شوند، بوده تا پوست را پرانرژی کند.

5- کاهش درد: ماساژ صورت با آرام کردن و شل کردن ماهیچه های دردناک و سفت به طوریکه می توانید هر شب به منظور رهایی از تنش ماهیچه های صورت ماساژ را انجام دهید.

6- درخشان شدن و شفاف کردن پوست صورت: ماساژ صورت به مانند پاکسازی پوست با افزایش جریان خون و اکسیژن رسانی خوب باعث درخشان شدن و شفافیت پوست در نتیجه سلامت پوست می شود.

کلینیک زیبایی در رشت

اثرات شیر بر روی پوست:

بر اساس تحقیقات انجام شده ، شیر حاوی پروتئین، کلسیم ، ویتامینB12   (در نقش پیشگیری از عوارض پوست همانند خشکی و اگزما) و اسید لاکتیک (برای نرم کنندگی پوست و مورد استفاده در بیشتر کرم ها و لوسیون‌ها) می باشد. با ماسک خانگی شیر در طول هفته یک تا دوبار از پیری زودرس جلوگیری بعمل آورید. همچنین می توانید با شستشوی صورت با شیر بوسیله آنزیم های موجود در شیر ، ناخالصیها را از بین ببرید. همچنین جهت آب رسانی و رطوبت دهی به پوست موثر  می باشد. از فواید دیگر شیر از بین بردن تیرگی پوست، جلوگیری از پیر شدن پوست و همچنین دارای خاصیت تمیزکنندگی پوست می باشد.

ماساژ صورت با روغن:

برای تسهیل حرکت دست در روی پوست صورت در ماساژ با دست می توانید از روغن یا لوسیون استفاده کنید. روغن های ماساژ گیاهی بوده دارای ویتامین های مختلف می باشند. روغن ماساژ تجربه یک ماساژ آرامبخش را بسیار خاص تر هدیه می دهد. روغن ماساژ باید بدون عطر و بدون حساسیت و کم چرب باشد. روغن باید مناسب پوست صورت باشد.  برای پوست های معمولی روغن گل یاس و بابونه و برای پوست های پرچرب روغن رزماری، نارگیل و بادام استفاده می شود.

کلینیک زیبایی رشت

روش انجام ماساژ صورت:


ماساژ صورت عموماً با حرکات دایره ای به سمت بالا انجام می پذیرد و از قسمت های میانی صورت شروع شده تا اطراف صورت و گردن ادامه می یابد. حرکات ماساژ باید آهسته و نقطه به نقطه و بدون فشار و کشش باشد. به گفته دیانا موریسون ، متخصص زیبایی ، ماساژ با تحریک سریع بافتهای پوست به صورت نیروی زیادی داده و سلامت پوست را ارتقا می دهد که در نهایت امر با یک چهره درخشان روبه رو می شویم. کارشناسان زیبایی توصیه می کنند ، هر بار که از محصولات مراقبتی پوست استفاده می کنید ، ماساژ را فراموش نکنید. برای ماساژ دادن ، روش زیر را می توانید در زمان تمیز کردن پوست ، استفاده از سرم و مرطوب کننده بکار ببرید که هم ساده است و هم رایگان.

ابتدا محصول مراقبتی را روی پوست خود استفاده کنید. سپس با انگشتان خود از روی پل بینی شروع کنید و انگشتان را به سمت زیر چشم و در ادامه به سمت بیرون بکشید. و دوباره انگشتان را روی استخوان گونه به سمت بیرون بکشید و این حرکت را در زیر استخوان گونه تکرار کنید. به پیشانی بروید ، از مرکز پیشانی به بیرون و به صورت حرکات رو به بالا از ابروها تا خط مو ماساژ دهید. در این حالت انگشت شست را برای ضربات عمودی و بقیه انگشتان را برای ضربه زدن افقی نزدیک به هم استفاده کنید. حال انگشتان را به سمت چانه برده ، از کناره های هر انگشت اشاره از لب پایین به سمت خط فک حرکت کنید و از مرکز چانه به سمت بیرون گوش. پس از انجام این حرکت ، با دو انگشت از مرکز چانه به سمت بیرون و گوش حرکت کنید در حالیکه یک انگشت بالای خط فک باشد و دیگری پایین تر از آن.

قسمتهای گردن و دکلته را فراموش نکنید. ضربات سبک و سریع از گردن تا خط فک و به صورت حرکات کوچک دایره ای با نوک انگشتان از مرکز دکلته به سمت بیرون ،  برای لیفت پوست و از بین بردن چروک ناشی از خوابیدن به پهلوها مناسب می باشد. این مطلب را به ذهن بسپارید که برای انجام ماساژ با استفاده انگشتان خود از مرکز صورت به سمت بیرون حرکت کرده و فشار وارد شده به پوست را به حداقل برسانید که هم برای تشویق تخلیه لنفاوی و هم جوانسازی پوست کافی و بسنده است.

ماساژ صورت در رشت:

کلینیک زیبایی بسیاری در سطح شهر رشت برای انجام ماساژ تخصصی صورت وجود دارد. کلینیک زیبایی آلما در رشت نیز جزء یکی از بهترین کلینیک های تخصصی پوست ، لیزر و زیبایی برای ارائه خدمت ماساژ صورت می باشد تا آرامشی ماندگار را برایتان به ارمغان بیاورد.

ماساژ صورت در رشت

ماساژ سر:

ماساژ سر نیز همچون ماساژ صورت آرامبخش بوده ، سبب دور شدن انرژی های منفی عامل بیماری شده ، باعث سم زدایی می شود. همچنین از خواص دیگر آن بهبود حافظه، کاهش بی خوابی و بیقراری، کاهش ضربان قلب و کاهش فشار خون و همچنین کمکردن استرس و نوسانات هورمونی و نیز با بهتر کردن جریان خون در رشد مو نیز موثر و مفید می باشد.

کلام آخر،

هنگامیکه با فردی که پوستی درخشان دارد ، مواجه می شویم ، ناخودآگاه از وی درباره محصولات مراقبت از پوست وی سوال می پرسیم. اما یک جواب ساده در پاسخ به سوال ما ، ماساژ صورت است که می تواند به سادگی پوستی شاداب را به ارمغان بیاورد. اگر دوست دارید از دست چین و چروک رها شوید، ماساژ صورت کمک موثری در پیشبرد این هدف به شما دارد و در نهایت پوستی جوان و شفاف را به شما هدیه می دهد. به علاوه سبب برطرف شدن خستگی چشم، تقویت ماهیچه های صورت و رفع سردرد و میگرن می شود.

کلینیک زیبایی آلما در رشت ، با ارائه ماساژ تخصصی صورت و همچنین انواع خدمات مربوط به امور زیبایی شما بانوان عزیز زیباپسند نظیر لیزر موهای زائد، میکرونیدلینگ ، مزوتراپی ، پاکسازی پوست ، آنزیم تراپی، هایفوتراپی ، تزریق ژل ، تزریق بوتاکس ، آراف تراپی و ... می باشد. زیبایی شما آرزوی ماست.

متخصصین ما جهت مشاوره رایگان با شماره های 01333662196 و واتساپ 09125396478 همواره درخدمت شما می باشند.

اینستاگرام : alma.skin.crare

کلینیک زیبایی آلما در رشت

مقالات مشابه


logo