روشهای نوین جوانسازی پوست

اشتراک گذاری :

یکی از مهم ترین عناصر جوانی ، پوست صورت می باشد. انسان از بدو خلقت به دنبال داشتن ظاهری زیبا و جوان بوده، کما اینکه در مصر باستان علائم استفاده از روش های آرایشی در سنگ نوشته ها مشهود است.  با اینکه هنوز راهی برای جلوگیری از پیری کشف نشده، اما راه های نوین جوان سازی پوست باعث زیبایی و جوان تر شدن شما می شود. از این راه ها به جراحی، لیزر، ژل ، بوتاکس، هایفوتراپی، میکرونیدلینگ ، آر اف تراپی و... می توان اشاره داشت.

کلینیک زیبایی در رشت

از ابتدای تولد،  پوست نوزاد بسیار شاداب می باشد. پروتئین کلاژن (collagen) در پوست کودکان حدود 75 درصد می باشد که با افزایش سن کاهش می یابد. کلاژن داربست پوست بوده و از افتادگی آن جلوگیری می کند. همچنین خاصیت ارتجاعی و برجستگی گونه  نیز از  خواص کلاژن می باشد. پروتئین های کلاژن و الاستین از عناصر تشکیل دهنده پوست هستند که بر زیبایی و جوانی پوست اثر می گذارند. اما بالا رفتن سن به همراه سیگار کشیدن، ورزش نکردن، رژیم های سنگین ، آلودگی هوا، تغذیه نامناسب، اشعه های مضر نور خورشید و... باعث تخریب این عناصر شده و پوست نازک شده و بافت آن ضعیف می شود.

پوست از سه لایه اپیدرم (روی پوست) ، درم و هیپودرم(زیر پوست) تشکیل می شود. اپیدرم سطح روی پوست ، درم لایه میانی سلول های تولید کننده روپوست و بعضی از گیرنده های حسی و هیپودرم شامل بافت همبند و پیوندی و چربی می باشد که پوست از هیپودرم به لایه های عضلانی متصل می شود و بعد از عضلات استخوان ها قرار دارند.

کلینیک زیبایی

جوانسازی پوست چیست ؟

ژنتیک ، افزایش سن ، قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و ابتلا به آکنه همه و همه می تواند در تغییرات بافت ، رنگ و ظاهر پوست نقش منفی داشته باشند. جوانسازی پوست عنوانی وسیع شامل روش های بازسازی و احیای پوست و حفظ سلامت آن به همراه جوانسازی می باشد. این روشهای جوانسازی می تواند مشکلات پوستی متوسط تا خفیف را کاهش داده و به تحریک ساخت و تولید کلاژن کمک بسزایی می کنند. تکنیک های جوانسازی پوست غیر تهاجمی شامل لایه بردارهای شیمیایی ، میکرودرم ابریژن ، لایه برداری با لیزر و نیز روش کمتر تهاجمی نظیر میکرونیدلینگ یا تزریق بوتاکس ، تزریق ژل یا فیلر می باشند. بعضی از محصولات جوان کننده پوست به صورت داروهای OTC در داروخانه ها موجود بوده و در منزل قابل استفاده می باشد. تکنیک های جوانسازی محدود به صورت نبوده و در سایر نواحی مانند سینه ، شکم و پاها استفاده می شود.

علائم پیری پوست:

- چین و چروک: از ابتدای 25 سالگی شروع می گردد که ناشی از حرکت عضلات صورت می باشند. خنده، اخم و حتی صحبت کردن در تشکیل خطوط چین و چروک نقش اصلی را ایفا می کنند. خط خنده از کناره های بینی تا بالای لب، خطوط شعاعی دور لب ، خطوط افقی پیشانی، خط اخم عمودی بین ابروها و خطوط پنجه کلاغی از شایعترین آن می باشند.

- کم شدن یا از دست رفتن حالت کشسانی پوست: اسید هیالورونیک فضای بین رشته های کلاژن را پرکرده و رشته های الاستین باعث خاصیت کشانی یا الاستیسته پوست می شوند. افتادگی پوست در ابتدا با کم شدن چربی زیر پوست، تخریب رشته های کلاژن و الاستین، کاهش اسید هیالورونیک و همچنین تخریب استخوانها همراه می باشد. در نتیجه پوست خشک و شکننده می شود. از آن جمله می توان به دور لب ، زیر چشم ، پیشانی ، کناره های فک و... نام برد.

- کاهش حجم: با کاهش پروتئین های کلاژن و الاستین ، پوست شل شده ، چربی زیر پوست در نواحی گونه، زیرچشم ، اطراف لب و بینی و ... تحلیل رفته و صورت ظاهر استخوانی بویژه در اطراف دهان پیدا می کند که در سنین بالای 50-60 سال خود را نشان می دهند. اگر روش های جوانسازی پوست در سنین پایین تر انجام پذیرد ، ظهور این علائم به تاخیر می افتد.

- تغییرات لایه های پوست:  شامل اپیدرم (روپوست) ، درم (لایه های میانی) و هیپودرم (زیرپوست) بوده  که در اپیدرم به مرور زمان لکه ، خال، خشکی و ... را مشاهده می کنید. در درم (با نقش شکل دادن به پوست و حفظ ساختار آن و حفظ آب پوست)، کاهش رطوبت و کم شدن طراوت و شادابی در نتیجه خشک شدن ، همچنین در لایه هیپودرم، حاوی بافت ها و پد چربی که با افزایش سن کاهش یافته و منجر به ظهور چین و چروک در سرتاسر صورت می گردند.

کلینیک زیبایی

زمان مناسب برای جوانسازی:

این زمان با توجه به شرایط تعیین می گردد. توجه به پوست و مراقبت از آن  با ضد آفتاب ، مرطوب کننده ، شستن پوست و تمیزکردن آن و ... میسر می باشد. همه این مراقبتها در کاهش روند پیری مفید فایده است.

اوایل دهه 30 برخی با چین و چروک اولیه و ظریف حتی افتادگی و لکه پوستی مواجه می شوند.  با روش های کم تهاجم درمان لیزری و لایه برداری و هایفوتراپی می توان به بهبود ساختار پوست و جلوگیری از پیری زودرس کمک کرد.

در دهه چهارم نیاز است که از پوست مراقبت بیشتری به عمل آید.  به دلیل نزدیک شدن به زمان یائسگی، تغییرات هورمونی و نمایان شدن چین و چروک در صورت که به روش های کم تهاجم جوانسازی مانند  هایفوتراپی، لیزردرمانی ، تزریق ژل و تزریق بوتاکس می توان اشاره داشت.

روشهای جوان سازی پوست:

شامل تهاجمی (چراحی پلاستیک و زیبایی ، کشیدن پوست) بوده که با ماندگاری بالا نیاز به هزینه زیاد و بستری شدن و خطرات بسیاری دارد.  روش کم تهاجمی (هایفوتراپی، اندولیفت، تزریق ژل و بوتاکس) با عوارض و خطرات بسیار کم ، ارزانتر و  با اثر چمشگیر روی پوست  و روش غیر تهاجمی (کرم ضد چروک و درمانهای خانگی) کم خطرترین با ماندگاری و تاثیر کم روی پوست می باشد.

هایفوتراپی در رشت

- هایفوتراپی:

در این روش با استفاده از دستگاه اولتراسونیک یا فراصورت (با مورد استفاده در دستگاه سونوگرافی) به صورت متمرکز به لایه خاصی از پوست (درونی ترین و عمقی ترین لایه پوست) انرژی وارد کرده ، این انرژی در لایه های عمیق پوست تبدیل به گرما می شود. این گرما باعث آسیب سلولی پوست شده که تحریک تولید رشته های کلاژن برای ترمیم سلولهای پوست شکل می گیرد و در نهایت باعث سفت شدن پوست و کاهش چین و چروک ، لیفت صورت ، گونه ، پلک ، گردن ، غبغب و اصلاح خط لبخند می شود. سن مناسب 30 تا 75  سال می باشد.  

- کربوکسی تراپی:

در این روش با تزریق گاز CO2  دی اکسید کربن به زیر پوست و افزایش آن، بدن به دنبال اکسیژن رسانی و جبران تجمع این گاز ، خون رسانی را افزایش داده تا ترمیم سلولی رخ دهد و وضعیت پوست بهبود پیدا کند. رفع چین و چروک صورت، خطوط و تیرگی دورچشم ، رفع افتادگی پوست و همچنین شل شدن و برای جوانسازی پوست بدن مانند پشت دست ازجمله کاربردهای کربوکسی تراپی است.

کلینیک زیبایی رشت

-تزریق ژل:

تزریق ژل یکی از روشهای حجم دادن به پوست می باشد. شامل دائمی(با خطرات بالا استفاده نمی شود)، نیمه دائمی (با خطرات بالا کمتر مورد استفاده است) و موقت (بهترین فیلر از جنس اسید هیالورونیک با اصطلاح سیمان بین بافتی) می باشد. بیشتر در ناحیه لب وخطوط صورت مانند اخم  و خنده و دور چشم و دور لب مورد استفاده قرار می گیرد.

- تزریق چربی:

در این روش با استفاده از روش لیپوساکشن و برداشتن  بخشی از بدن و تزریق آن به بالشتک های چربی زیر پوست و ماندگاری بالا با عوارض کم می باشد. در پرکردن چین و چروک صورت و افتادگی و شل شدن صورت همچنین برجسته کردن لب و سینه و پشت لب کاربرد دارد.

-  تزریق بوتاکس:

به جرات می توان گفت تزریق بوتاکس یکی از بهترین و پرطرفدارترین روش جوانسازی در سراسر دنیا می باشد که نوعی سم بوده و باعث فلج عضلات عامل ایجاد کننده چین و چروک پوست می شود. البته توسط پزشک انجام می پذیرد و بسیار ایمن است. در رفع خطوط صورت به مانند پیشانی ، اخم،  دورچشم  و دور لب به کار می رود.

کلینیک زیبایی رشت

-لیزر اندولیفت:

روش جدید جوانسازی ، که با وارد کردن فیبر بسیار نازک داخل لایه های عمقی پوست و با استفاده از اشعه مادون قرمز کلاژن سازی پوست را تحریک کرده و تجمعات اضافی چربی را ذوب می کند ، سپس باعث کاهش افتادگی پوست شده، پوست را سفت می کند. در کاهش چین و چروک و خطوط خنده، کاهش چربی غبغب، افزایش سفتی گردن و زاویه سازی فک و صورت به کار می رود.

کلینیک زیبایی

-میکرونیدلینگ:

 با استفاده از دستگاه دارای سوزن های ریز و تیز و نفوذ آن به پوست البته بدون درد، موجب افزایش کلاژن و الاستین شده ، همچنین قبل یا بعد از آن میتوان از موادی مانند اسید هیالورونیک یا اسید اسکوربیک  برای نفوذ عمیق تر استفاده کرد. البته بی خطر و کم هزینه است. اگر به دنبال یک کلینیک زیبایی در رشت با ارائه خدمت میکرونیدلینگ می باشید ، با افتخار کلینیک زیبایی آلما در رشت آماده خدمت رسانی به شما زیبارویان می باشد. با استفاده از میکرونیدلینگ ، اسکارهای ناشی از آکنه ، آسیب های خورشید به صورت لکه ، چین و چروک خفیف و یا از نوع پویا و ... درمان می شود.

- لایه بردار شیمیایی:

با استفاده از محلول اسیدی (مانند گلیکولیک اسید) و مالیدن آن روی پوست ، سلول های پوست شل شده و لایه بالایی اپیدرمیس برداشته می شود.  بر اساس عمق نفوذ ماده لایه بردار ، لکه ها و رنگ بد و اسکارهای سطحی از بین می روند. به عنوان مثال می توان به پاکسازی پوست اشاره داشت که در کلینیک زیبایی آلما در رشت در حال ارائه این خدمت به شما عزیزان می باشیم. با استفاده از روشهای لایه برداری پوست ، رنگ پوست کدر یا مات ، چین و چروک ریز ، هایپرپیگمانتاسیون و... درمان می یابد و در نهایت جوانسازی پوست شکل می گیرد.

پاکسازی پوست در رشت

- لایه بردار مکانیکی (میکرودرمابراسیون):

پزشک کریستال هیدروکسید آلومینیوم را روی پوست می کشد تا شفاف تر و یکدست تر شده و  با هزینه مناسب و بدون ریکاوری می باشد.

 

لایه برداری پوست با بهبود ظاهر پوست و شاداب کردن آن به عنوان یک روش جوانسازی پوست قلمداد می شود و شامل مراحل برداشتن لایه سطحی پوست و تشویق تولید کلاژن و ساخت سلولهای جدیدی پوستی می باشد.

- آراف تراپی : روشی نوین در جوانسازی پوست که در آن از امواج رادیویی استفاده می شود . با ارسال این امواج به لایه میانی پوست ، و تبدیل شدن به گرما ، نظیر آنچه در هایفوتراپی رخ داد ، سلولهای پوست آسیب دیده و برای ترمیم این سلولهاست که کلاژن بیشتری توسط بدن تولید می شود تا آسیب های رسیده جبران گردد و علاوه بر آن پوست جوان ، شاداب و زیباتر گردد.

- محصولات جوانسازی پوست : این محصولات به صورت OTC در داروخانه ها موجود بوده و در مشکلات خفیف پوستی و بهبود و ترمیم ظاهر پوست موثر می باشد. انواع کرم ، سرم و ماسک های جوانساز در این دسته بندی می باشند و دارای فرمولهای مرطوب کننده با مواد فعال ضد پیری زودرس می باشند. البته انتخاب این محصولات بسیار مهم است که در درجه اول مناسب با نوع پوست شما بوده و در درجه بعد از کیفیت لازم از نظر مواد فعال و غلظت برخوردار باشد تا بتواند بهترین اثربخشی را بسته به نوع پوست شما داشته باشد. این مواد می تواند از رتینوئید ها یا ترکیبات ویتامین A (رتینوئیک اسید و رتینول) تشکیل شده باشد که با کاهش چروک و خطوط ریز ، علائم زودرس پیری را به حداقل ممکن برساند. مواد دیگر اسیدهای هیدروکسی مانند آلفا یا بتا هیدروکسی اسیدها (AHA , BHA) و پلی هیدروکسی اسیدها می باشند که این مواد با لایه برداری سطح بیرونی پوست و تحریک رشد سلولهای جدید وظیفه خود را بخوبی انجام می دهد. دسته دیگر اسیدهیالورونیک بوده که در حفظ و نگهداری رطوبت موجود در پوست کمک کرده و نیاسینامید نیز آنتی اکسیدانی نزدیک به نیاسین یا ویتامین B3 می باشد که فوایدی چون بهبود چین و چروک ریز و خفیف ، تقویت خاصیت کشسانی پوست و حفظ رطوبت موجود در پوست دارند.

کلام آخر،

روشهای نوین جوانسازی پوست یکی از راه های زیبایی و در دسترس همگان می باشد. انتخاب بهترین کلینیک زیبایی در رشت ، بهره بردن از کارشناسان متبحر زیبایی و استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های جوانسازی پوست همه با هم به بالا بردن کیفیت و نتایج حاصل از جوانسازی و زیبایی پوست کمک می کند. کلینیک زیبایی آلما در رشت با ارائه خدمات هایفوتراپی، میکرونیدلینگ ، کربوکسی تراپی، تزریق ژل و تزریق بوتاکس ، پاکسازی پوست ، لیزر موهای زائد و ...  شما عزیزان را در زیباسازی و جوانسازی یاری می کند.

شماره تماس برای مشاوره : 01333662196 و واتس اپ 09125396478

اینستاگرام : alma.skin.care

 

کلینیک زیبایی آلما در رشت

مقالات مشابه


logo