تفاوت بوتاکس با ژل

اشتراک گذاری :

با گذر عمر، کلاژن سازی در پوست به شدت کم شده و باعث ایجاد خطوط عمیق و چین و چروک روی پوست می شود. این موضوع علاوه بر اینکه تاثیر منفی روی زیبایی چهره فرد دارد، به نوعی اعتماد به نفس افراد را نشانه می گیرد. . از این رو متخصصان زیبایی هر روزه به فکر شیوه هایی برای بازگشت زیبایی به چهره و رفع چین و چروک ها و مشکلات پوستی می باشند. امروزه تزریق بوتاکس و همچنین فیلرها یا ژل جزو یکی از رایج ترین روش های زیباسازی و جوانسازی پوست به حساب می آید و افراد زیادی مشتاق انجام این دو روش درمانی هستند.  تزریق بوتاکس که خود یک نوع سم است ، در رفع چین و چروک خصوصاً ناحیه پیشانی موثر بوده واین کار را با فلج کردن عضله عامل ایجاد چروک میسر می سازد. و اما ژل ها به عنوانیک پرکننده کاربرد داشته و در حجیم کردن نواحی کم عمق شده و چین ها و خطوط بکار می روند. البته روشهای غیر تزریقی و غیرتهاجمی جدید نظیر هایفوتراپی و اراف تراپی در جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد که طرفداران خاص خود را داشته و محبوبیت زیادی دارند.

کلینیک زیبایی در رشت

تزریق ژل:

با نازک شدن بافت های صورت در اثر افزایش سن و ایجاد خطوط اطراف بینی و دهان موسوم به خطوط خنده و غم  ، گونه ها خالی تر به نظر می رسند. فیلرها یا ژل موادی هستند که با تزریق به پوست ، می توانند حجم از دست رفته را جایگزین کرده و چین وچروک ها را از بین برده و با حجیم شدن لب ها و صورت ، ظاهری جوانتر به چهره بازگردانده می شود. تزریق ژل که یکی از روش های زیبایی و جذاب شدن صورت و جوانسازی پوست می باشد کاربردهای درمانی فراوانی از قبیل رفع چین و چروک صورت، زیبا و حجیم کردن لب، پر کردن چین و چاله های عمیق در پوست، رفع خطوط عمیق در ناحیه اخم ، زاویه سازی فک و همچنین گونه گذاری دارد. زیبایی و جوانی پوست به کلاژن و اسید هیالورونیک بستگی دارد. با افزایش سن، سطح این دو ماده در پوست کاهش می یابد. از این رو با تزریق کلاژن و اسید هیالورنیک به پوست می توان مجدد جوانی آن را بازگرداند. فیلر به آبرسانی و رطوبت رسانی پوست کمک بسیار زیادی می کند. جالب است تا بدانید زمانی که رطوبت پوست شما تامین شده باشد، چین و چروک ها شانس کمتری برای ظاهر شدن دارند.

ژل از مواد طبیعی و یا مصنوعی که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است، ساخته شده است. نوع ژل انتخاب شده و ترکیبات آن وابسته به ناحیه ی کاربرد آن است. به عنوان مثال، مواد استفاده شده در بافت صورت و ناحیه بینی با مواد تزریق ژل در لب متفاوت است. تشخیص مواد مناسب تزریق برای هر فرد بر عهده ی پزشک متخصص است.

تزریق فیلر ، به صورت سرپایی انجام شده و با داروی بی حس کننده صورت می پذیرد. حدود یک هفته پس از انجام تزریق ، امکان کبودی ، ناراحتی خفیف و یا تورم وجود دارد . ماندگاری فیلرها به موارد مختلفی چون نوع چین و چروک ، نوع فیلر و پر کننده ها ، مراقبت بعد از تزریق و  ... بستگی دارد. فیلرها برای افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف و یا افراد با مصرف داروهای رقیق کننده خون که خواص ضدانعقادی دارند ، ممنوعیت دارد.

از انواع فیلرهای صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد :

* اسید هیالورونیک Juvederm , Restylane و .... : اسید هیالورونیک که ماده طبیعی بافت همبند پوست بوده جزو رایج ترین پر کننده ها در رفع چروک محسوب می شود که نتایجی 6 ماه تا یکساله دارند.

* کلسیم هیدروکسیل آپاتیت Rediesse : این نوع فیلر در کانتور کردن خط فک ، پر کردن گونه و درمان چروک عمیق و خطوط پوستی بکار می رود و نتایج و ماندگاری آن یکساله برای کانتورینگ و در پر کردن چروک ، سه ساله می باشند.

* چربی : تزریق چربی از بدن خود فرد می باشد .ابتدا از طریق لیپوساکشن ، چربی از ناحیه پایین شکم و یا مناطق دیگر برداشته شده ، و سپس با ایجاد برش های کوچک در منطقه مورد نظر چون گونه ، لب ، پیشانی یا زیر چشم تزریق می گردد. اثرات آن می تواند دائمی باشد و ممکنست رسیدن به نتیجه ایده آل به بیش از یک جلسه تزریق نیاز داشته باشد. این امکان نیز وجود دارد که پر کردن بیش از حد محل تزریق نیاز باشد ، چرا که مقداری از چربی توسط پوست در بدن بازجذب می گردد.

* فیلر دائمی بافت نرم Bekkafill : این پر کننده در صاف و پر کردن چین و چروک عمیق اطراف دهان استفاده می گردد. و چون بدن نمی تواند این پر کننده را جذب کند ، در این صورت نیازی به تزریق دوباره ندارد و دائمی می باشد. اما در بین فیلرها به عنوان اولین درمان توصیه نمی شود.

پلی ال لاکتیک اسید Sculptra : فیلر مخصوص برگرداندن حجم از دست رفته صورت در اثر بیماری یا زیاد شدن سن بوده و طی دو تا سه جلسه تزریق صورت می گیرد. و اثراتی بلند مدت تا حدود دو سال دارد.

عوارض تزریق ژل :

ژل ها نیز همانند هر روش جوانسازی دیگر ، عوارض و خطراتی به همراه دارد. درد خفیف ، امکان خونریزی یا کبودی در ناحیه تزریق ، عفونت ، تورم ، التهاب ، واکنش های آلرژیک در محل تزریق یا در کل بدن ، هایپرپیگمانتاسیون یا تغییر رنگ پوست پس از التهاب به صورت رنگ قهوه ای یا سیاه ، جای زخم و ...

کلینیک زیبایی در رشت

تزریق بوتاکس :

بوتاکس در واقع یک نوع باکتری است. این باکتری بی‌هوازی معمولاً در محیط ‌های سربسته رشد می‌کند. باکتری بوتاکس دارای سم بسیار خطرناکی است. نام این سم بوتولینیوم است که از آن تحت عنوان بوتاکس یاد می شود. وقتی حرف از سم زده می شود ممکن است یک مقداری ترسناک به نظر برسد . اما اصلا جای نگرانی نیست ! .. اگر در ا ندازه های کنترل شده استفاده شود کاملاً بی خطر است و همچنین می تواند مفید باشد . این که شما هنگام اخم و یا خنده، خطوط عمیقی را در صورت خود می بینید، به علت وجود عضلات و عصب های فعال در نواحی مختلف صورتتان است. تزریق بوتاکس این عضلات را از کار می اندازد تا دیگر ایجاد چین و چروک و خطوط پوستی نکند و ظاهری جوان تر را ایجاد خواهد کرد.

چرا تزریق بوتاکس :

زمانی که پوست شما جوان است و هنوز خاصیت کشسانی آن از دست نرفته ، چین ها یا خطوط موقتی چون خط خنده در زمان ابراز احساساتی چون خندیدن نمایان شده و با شل کردن ماهیچه های صورت نرم شده و پوست به حالت اولیه خود بر می گردد. زمانی که پوست پیر می شود ، این خاصیت مهم از بین رفته و چین و چروک های و خطوط موقتی تبدیل به خطوط دائمی می شوند. در درمان رفع چروک با بوتاکس ، این سم با تاثیر مستقیم روی ماهیچه های خاص که ایجاد چروک و خطوط می کنند ، آنها را شل کرده (در اصطلاح فلج کرده و از کار می اندازد) و به پوست بالای آن اجازه صاف شدن می دهد. در نتیجه چهره فرد ، از حالت خستگی و استرس بیرون آمده و جوانتر به نظر می رسد.

آیا بوتاکس می تواند انتخاب خوبی باشد ؟

درمان با تزریق بوتاکس می تواند انتخاب خوبی باشد : برای افرادی که آلرژی یا علائم خاصی نسبت به بوتاکس نداشته باشند ، بتوانند تزریقات را تحمل کنند . ماندگاری این روش حدود 6 ماه می باشد. و می توان گفت تزریق بوتاکس جزو ایمن ترین روشها بوده و در صاف کردن پوست در رفع خطوط اخم ، خطوط استرس پیشانی ، خطوط پنجه کلاغی ، و از بین بردن چروک و نیز جلوگیری از تعریق بیش از اندازه و ... کاربرد دارد. در نتیجه بوتاکس گزینه مناسب جوانسازی پوست بوده که علاوه بر اینکه افزایش سن را در چهره از بین برده ، بر زیبایی صورت می افزاید.

فواید بوتاکس:

- درمان و جلوگیری از پیشرفت چین و چروک های پوستی

- از بین بردن خط اخم در نتیجه بهبود حالت چهره و ابرو

- از بین بردن چین چروک در ناحیه پیشانی، گردن، چانه و دور لب ها

- رفع چین و چروک های اطراف چشم و رفع خطوط پنجه کلاغی

- درمان لبخند لثه ای

- بالا بردن نوک بینی

- درمان عرق، کمردرد و اسپاسم های گردن و

بهترین کلینیک زیبایی در رشت دارای انواع تکنولوژهای به روز دنیا و خدمات پوستی و زیبایی مناسب می باشد 

کلینیک زیبایی آلما در رشت با بهره گیری از تکنولوژی های نوین خدماتی نظیر آنزیم تراپی پوست ، میکرونیدلینگ ، آراف تراپی ، تزریق بوتاکس ، تزریق ژل ، لیزر موهای زائد، هایفوتراپی، پاکسازی پوست و ... را به شما بانوان عزیز ارائه می دهد.

کلینیک زیبایی رشت

تفاوت بوتاکس و ژل:

با تزریق بوتاکس فرد دارای ظاهری زیبا و طبیعی می شود و با ازکار انداختن عضلات ناحیه تحت درمان، چین و چروک های از بین می روند. اما تزریق فیلر با مواد طبیعی و یا مصنوعی انجام شده و علاوه بر از بین بردن چین و چروک، برجسته سازی نیز انجام می شود و برای کسانی که چربی و حجم عضلانی قسمت هایی از بدن خود را از دست داده اند مناسب است.

تزریق بوتاکس برای اکثر افراد موفقیت‌آمیز است و می‌تواند تا حد زیادی انتظارات آن‌ها را برآورده کند. در هفته اول پس از تزریق، شما می‌توانید نتایج ابتدایی تزریق را ببینید و به وضوح تغییراتی که در چهره‌ شما ایجاد شده است را رویت کنید. عوارض نامطلوب این روش، بسیار خفیف و گذرا هستند و حتی ممکن است اصلا آن‌ها را حس نکنید. البته در بعضی افراد با مشکلات و بیماری‌های خاص ، ممکن است بوتاکس نتواند کار خود را به طور کامل انجام دهد و نتیجه‌ ‌ایده‌آل به دست نیاید. به همین دلیل بررسی شرایط پزشکی شما قبل از تزریق بسیار مهم است تا از بروز مشکلات این چنینی پیش‌گیری شود. تزریق بوتاکس نیاز به دوران نقاهت و ریکاوری ندارد و شما می‌توانید بلافاصله به روال عادی و روزمره‌ زندگی خود برگردید. ماندگاری نتایج بوتاکس می‌تواند تا حدود ۳ الی ۴ ماه باشد. بعد از این مدت، برای حفظ نتایج به دست آمده، نیاز به تکرار تزریق خواهید داشت.

ژل‌های پر‌کننده یا همان فیلر‌ها می‌توانند به اندازه‌ بوتاکس موثر و کارآمد باشند اما ماندگاری آن‌ها طولانی‌تر بوده و بین ۶ ماه تا ۲ سال می‌تواند باشد. سپس بعد از این مدت برای حفظ تغییرات به دست آمده نیاز به تزریق مجدد ژل خواهید بود. بنابراین ماندگاری دقیق فیلر‌های پوستی بستگی به نوع فیلر، ناحیه‌ تزریق و تکنیک انتخابی پزشک دارد. علاوه بر این‌ها، میزان متابولیسم بدن هر فرد بر سرعت جذب ژل‌ها توسط بدن تاثیر می‌گذارد. هر چه متابولیسم شما بیشتر باشد، ژل زود‌تر جذب می‌شود و اثر آن کمرنگ می‌شود.

شماره تماس برای مشاوره رایگان : 01333662196 و واتس اپ 09125396478

اینستاگرام : alma.skin.care

کلینیک لیزر، پوست و زیبایی آلما- رشت

 

مقالات مشابه


logo