تفاوت میان مزو تراپی و میکرونیدلینگ

اشتراک گذاری :

 
   
 
   

 درمان های نیدلینگ  )سوزن سازی)

 *پوست دوباره در کانون توجه هست*

 امروزه مشتریان به دنبال نتایج سریع و بدونِ دورهی طولانیِ التیام هستند ، اما یک روش متناسب  برایِ یک شخص لزوماً راه درمانِ مناسب برایِ همه نیستدر اینجا نکات مهمی وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری در مورد روش درمانی به آنها توجه شود. تلاش ابدی برای داشتن پوست بی عیب باعث شده است که بسیاری از مشتریان زیر سوزن قرار بگیرند - یعنی نیدلینگ پوست. اکنون درمان های نیدلینگ را می توان در فهرست های درمانی در سالن های بالا و پایین کشور مشاهده کرد ، زیرا متخصصان زیبایی می توانند از طریق یک اصل اساسی , بهبود و بازسازی زخم به مشتریان در دستیابی به اهداف پوستی خود کمک کنند.

در حالی که غلتک پوستی   (دِرما رولر که در سال 1990 اختراع شد)رایج ترین روش میکرونیدلینگ است ، گزینه های دیگری وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری در مورد روش درمانی بررسی شود و با ایجاد  سوال هایی در مورد اینکه چه کسی می تواند این روش های درمانی را انجام دهد ، ارزش انجام تحقیقات را دارد مزوتراپی یکی از گزینه های میکرونیدلینگ است. یک روش درمانی فرانسوی .در اصل برای تزریق دارو به چربی زیر جلدی ایجاد شده است . در حال حاضر به طور گسترده ای برای جوان سازی پوست استفاده می شود ، اما یک روش متفاوت از میکرونیدلینگ است.

هر دوروش مزوتراپی و میکرونیدلینگ شامل تکنیک های سوزن زدن هستندبا این حال ، آنها از نظر طول سوزن ، کاربرد ، عمق نفوذ ، سرعت  و شرایط پوستی که تحت درمان قرار می گیرند متفاوت است.

مزوتراپی ترکیبی از یک کوکتل سفارشی از ویتامین های قدرتمند است که با استفاده از دستگاه مزو با یک سوزن به لایه های زیرین پوست تزریق می شود ، در حالی که میکرونیدلینگ به آرامی چندین سوزن میکروسکوپی را بر روی صورت حرکت می دهد تا علائم سوراخ سوراخ کوچک ایجاد کند و تولید کلاژن و الاستین را فعال می کند.

میکرو نیدلینگ چیست و چگونه کار میکند؟

 

 
   

اگرچه روش های درمانی سوزن زدن برای برخی ترسناک به نظر می رسد ، اما به دلیل نتایج چشمگیری که می توانند در صورتِ عدم جراحی داشته باشند ، به خدمات درمانی بسیاری از متخصصان پوست و زیبایی تبدیل شده اند.  میکرونیدلینگ به دلیل کارآیی ، مشخصات ایمنی محدود و نتایج بالینی قابل توجه ، طی چند سال گذشته به بخشی جدایی ناپذیر از الگوریتم درمان تبدیل شده استبیماران مشتاقِ دورانِ نقاهت طولانی نیستند و به نظر می رسد از انجام عمل هایِ تهاجمی بیشتر طفره می روند ، بنابراین میکرونیدلینگ تعادل کامل حداقل زمان بهبودی و نتایج قابل مشاهده را فراهم می کند.

 

 میکرونیدلینگ شامل سوراخ شدن پوست با بسیاری از سوزن های ریز استاگر شما این کار را در مطب متخصص پوست انجام دهید ، احتمالاً پوست برای مدت 30 دقیقه قبل از درمان با یک کرم بی حس کننده موضعی بی حس می شود تا درد از بین برود یا حداقل کاهش یابد و از ناراحتی جلوگیری شودو سپس از ابزاری مانند قلم که به عنوان درمارولر یا درماپن نیز شناخته می شود ، استفاده می شود تا سوزن های کوچک از جنس استیل را به پوست وارد کرده و باعث آسیب دیدگی یا سوراخ شدن آن شوداین می تواند به اندازه 36 سوزن باشد که همزمان پوست را سوراخ می کند.

 غلتک های استفاده شده در خانه, از سوزن های کندتر و کوتاهتر نسبت به دستگاه های میکرونیدلینگ حرفه ای استفاده می کنندآنها به طور موقت رگ های خونی را تحریک می کنند تا پوست را روشن کنداما غلطک های خانگی معمولاً همان نتایج میکرونیدلینگ را که در مطب متخصصان پوست انجام می شود به شما نمی دهند.

بر اساس مطالعه ای که در مارس 2017 در جراحی پوست منتشر شد:

در نتیجه این سایش های کوچک ، پوست تولید کلاژن را تقویت می کند تا بهبود یابدهدف این است که آسیب ناشی از سوزن ها بدن شما را تحریک کند تا مواد درمانی را به شکل الاستین و کلاژن به منطقه درمان برای ترمیم و تجدید پوست ارسال کند.

 اکنون توجه بیشتری به آنچه که بعد از عمل روی پوست قرار می دهید ، داده می شود. میکرونیدلینگ عملکرد سدِ پوست را مختل می کند  .استفاده از یک ضد اکسیدان موضعی می تواند نتایج را بعد از میکرونیدلینگ افزایش دهد ، اما همچنین جلوگیری از اصطکاک و برخورد خشن و محیط های کثیف یا آلوده نیز مهم است. میکرونیدلینگ ممکن است به رفع چین و چروک ، آکنه ، اسکار و استریا خطوط کشسانی پوست کمک کند. میکرونیدلینگ با ایجاد ضربه به پوست ، تولید کلاژن و سایر عوامل بهبودی را افزایش می دهد.

 

-دیدن نتایج حاصل از میکرونیدلینگ چقدر طول می کشد؟

 پاسخ به درمان ممکن است متفاوت باشد ، اما ممکن است بعضی از آنها طی چندین ماه به چهار تا شش جلسه زمان نیاز داشته باشند تا نتایج مطلوب را بدست آورند ، در حالی که دیگران بعد از یک تا دو جلسه خوشحال می شوند.اما ممکن است برای ادامه پیشرفت و جلوگیری از آسیب بیشتر ، درمان های نگهدارنده لازم باشددر این بین ، متخصص پوست یا مشاور می تواند به شما در مورد اینکه آیا باید رژیم منظم مراقبت از پوست خود را ادامه دهید ، از جمله انواع دیگر محصولات لایه بردار و سطح پوست هنگام دریافت درمان های میکرونیدلینگ ، به شما مشاوره دهند.

برای جوان سازی صورت / تحریک کلاژن: 3-5 جلسه را با فاصله 2 تا 4 هفته برنامه ریزی کنید

 برای چین و چروک های پریورال اطراف دهان 5 جلسه را با فاصله 2 تا 4 هفته برنامه ریزی کنید.

 برای اسکارهای آکنه: 3-6 جلسه را با فاصله 3 تا 6 هفته برنامه ریزی کنید

 برای علائم کشش: 3-6 جلسه را با فاصله 4 تا 6 هفته برنامه ریزی کنید

در درمان های، نتایج نهایی ممکن است قابل توجه نباشد تا زمانی که سه تا دوازده ماه از آن بگذرد، زیرا افزایش کلاژن و الاستین در درم به طول می انجامدبا این حال ، مانند اکثر روشهای درمانی ، این امر به فرد بستگی دارد.

 

 

-چگونه می توانید برای میکرونیدلینگ آماده شوید؟

اگر از درمان های موضعی شدید مانند مواردی که حاوی رتینول یا رتینیل پالمیتات هستند استفاده می کنید ، توصیه می شود مصرف آن را چند روز قبل از درمان میکرو نیدلینگ خود قطع کنیدمحصولات خشن می توانند پوست را تشدید کنند ، بنابراین ملایم بودن نکته اصلی استعلاوه بر داشتن صورت پاک و تمیز ، باید حداقل از 48 ساعت قبل از استفاده از رتینول خودداری کنید و از قرار گرفتن در معرض آفتاب برای مدت سه روز قبل و سه روز بعد خودداری کنیدهمچنین سعی کنید چند روز قبل یا بعد از درمان با میکرونیدلینگ از لایه برداری شیمیایی ، میکرودرم ابریژن( Diamond Peel)یا هرگونه لایه برداری خودداری کنید. مانند همه روش های درمانی زیبایی ، میکرونیدلینگ نیز بدون خطر نیست. رایج ترین عارضه جانبی تحریک جزئی پوست است که بلافاصله پس از عمل ایجاد می شود.همچنین ممکن است قرمزی برای مدت چند روز شبیه به آفتاب سوختگی باشد. برای برخی از مشتریان ، قرمزی پوست بسیار ملایم خواهد بود. اگرچه افرادی که پوست حساس دارند باید هنگام استفاده از مرطوب کننده ها و سرم ها مراقب باشندپس از درمان ، پوست شما ملتهب و حساس تر از حد معمول خواهد شد.

 

10 مزیت شگفت انگیز میکرونیدلینگ :

.1ظاهرِ خطوط و چین و چروک ها را کاهش می دهد

 هیچ کس نمی خواهد پیرتر از سن خودش به نظر برسداما پیری زودرس که به صورت خطوط ریز و چین و چروک ظاهر می شود باعث بروز پیری زود رس میشود. میکرونیدلینگ بدین گونه عمل می کند که  آسیب های ناچیز ناشی از یک جلسه میکرونیدلینگ ، تولید کلاژن و الاستین را برای مبارزه با خطوط و چین و چروک تقویت می کند. با افزایش تولید آنها قابلیت ارتجاعی پوست را بازگردانده و از طریق نگهداری آب در پوست ، خشکی و چروک پوست را درمان می بخشد. کلاژن و الاستین ترکیباتی در پوست شما هستند که به ساختار و استحکامِ پوست شما افزوده و کیفیت و جوانی می بخشند. مکانیسم های ترمیم زخم نیز ,بدن شما را تحریک می کند تا سلول های پوستی جدید تولید کند ، باعث می شود خطوط ظریف ، پنجه  کلاغ و چین و چروک های پیشانی کمتر دیده شود.

 .2 درمان اسکار

 از آنجا که میکرونیدلینگ تولید کلاژن و الاستین را تحریک می کند ، در رفع آکنه و سایر زخم های پوست نیز بسیار موثر است. تنها نوع جای زخم که امکان درمان آن وجود ندارد ، جای زخم های کلوئیدی یا برجسته است.

3.آسیب هایِ ناشی از خورشید

 میکرونیدلینگ در کاهش ظهور آسیب های ناشی از آفتاب ، به ویژه هایپرپیگمانتاسیون و لکه های پیری موثر استاگر چهره ای لکه دار و مایل به قهوه ای دارید ، که احتمالاً نتیجه روزهای زیادی آفتاب زدگی است ، میکرونیدلینگ و توانایی آن, در تحریک سلول های کلاژن و پوستی جدید است و می تواند به ظاهر شما نیرو بخشد وپوست  شما را یکدست کند.

 .4ضد پیری

 پیری فقط به صورت چین و چروک و تغییر رنگ ظاهر نمی شودهر چه پیرتر می شوید ، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد ، بنابراین شل به نظر می رسدپوست پیری نیز ممکن است کسل کننده به نظر برسد و فاقد درخشش  باشدمیکرونیدلینگ می تواند این را تغییر دهد.  تجمع کلاژن که در پاسخ به زخم های کوچک ایجاد می شود می تواند ساختار پوست را برای مبارزه با افتادگی بهبود بخشدبه علاوه ، فقط 24 ساعت پس از یک جلسه ، درخششی درخشان و تازه را تجربه می کنید.

5.منافذ کوچک را کوچک می کند

 علی رغم این واقعیت که میکرونیدلینگ شامل سوراخ زدن به پوست شما است ، اما اندازه منافذ پوست را افزایش نمی دهددر حقیقت ، به شما کمک می کند تا منافذ پوست بسیار کوچکتر به نظر برسندوقتی کلاژن اطراف منافذ شما تحریک می شود ، اطراف هر یک از منافذ جمع می شود و باعث می شود که منافذ تقریباً از بین بروند.

 .6تأثیر محصولات محلی را بهبود می بخشد

 پس از میکرونیدلینگ زمان اصلی استفاده از درمان های ضد پیری ، مرطوب کننده ها و سایر درمان های موضعی است که سلامت و ظاهر پوست را تقویت می کندسوراخ های ریز با سرعت بیشتری کرم ها ، سرم ها و ژل ها را دریافت می کنند و آنها را در عمیق ترین درم پوست قرار می دهند تا اینکه به طور منظم استفاده شوند.

 .7با نشانه های کشیدگی پوست می جنگد

 میکرونیدلینگ تقریباً در هر نقطه از بدن شما کار می کنداین می تواند در کاهش ظاهر علائم کششی که پس از دوره های رشد سریع مانند دوران بارداری نشان داده می شود ، موثر باشد.

 .8کاهش)روزاسه)

 با استفاده از میکرونیدلینگ می توان به زبری و ضخیم شدن پوست روزاسه پرداختاگر از این بیماری پوستی رنج می برید ، از میکرونیدلینگ استفاده کنید. میکرونیدلینگ رشد کلاژن را برای جبران و جایگزینی این تجزیه تحریک می کند ، بنابراین پوست شما کمتر ملتهب و تحریک می شود.

 .9بهبودهای آکنه

 به دلیل ارائه بهترِ برنامه های موضعی ، می توانید از میکرونیدلینگ برای بهبود اثربخشی درمان های موضعی آکنه استفاده کنید

 .10اثرات جانبی کمتر از لایه بردارها و لیزر

 

 
 


اثرات میکرونیدلینگ با لیزر و درمان های شیمیایی لایه برداری قابل مقایسه است اما بدون توقف طولانی مدت.  24-72 ساعت پس از میکرونیدلینگ می توانید از یک چهره درخشان لذت ببرید ، اما با استفاده مجدد از سطح لیزر ، بهبودی شما ممکن است سه تا 10 روز طول بکشدصورت شما پس از یک لایه برداری متوسط ​​یا شدید به 14-21 روز زمان نیاز دارد.

گذشته از درمانهای میکرونیدلینگ و مزوتراپی روشهای دیگر جوانسازی پوست هم ابداع شده اند. روشهایی چون هایفوتراپی و آراف تراپی برای لیفت و جوانسازی پوست صورت یا پارافین تراپی پوست برای روشن و نرم شدن دست و پا مناسب می باشند. هیچ حسی چون مراجعه به کلینیک زیبایی و انجام امور زیبایی و جوانسازی در بهبود وضعیت بافت پوست احساس شادی و نشاط به همراه حس جوانی به انسان القا نمی کند.

مزوتراپی چیست و چگونه کار می کند؟

 مزوتراپی روشی است که از تزریق ویتامین ها ، آنزیم ها ، هورمون ها و عصاره های گیاهی برای جوان سازی و سفت شدن پوست و همچنین از بین بردن چربی های اضافی استفاده می کند. میشل پیستور ، پزشکی در فرانسه ، این تکنیک را در سال 1952 توسعه داد و در اصل برای تسکین درد استفاده شدو درسال 1970 برای جوانسازی پوست بوسیله تحریک تولید و افزایش کلاژن و الاستین در پوست مورد توجه قرار گرفت. در طی سالهای گذشته ، در ایالات متحده و سایر نقاط جهان محبوبیت پیدا کرده است.

 امروزه ، مزوتراپی برای موارد زیر استفاده می شود: در مناطقی مانند معده ، ران ، باسن ، باسن ، پاها ، بازوها و

* کاهش سلولیت : پس از تزریق سلولهای چربی از بین رفته و وارد جریان خون شده و دفع می شوند.

 چین و چروک و خطوط را محو می کند

* سفت شدن پوست : تزریق مواد مزو به پوست باعث صاف و سفت تر شدن و تقویت قابلیت کشسانی پوست می گردد و آن را نرم و لطیف می سازد.

* پوست  را روشن و شفاف می کند

* درمان آلوپسی ، شرایطی که باعث ریزش مو می شود. 

آلوپسی آندروژنی به ریزش مو با الگوی مردانه یا زنانه گفته می شود و یکی از راه های درمان آن مزوتراپی مو می باشد که می تواند به عنوان درمان تکمیلی همزمان با دیگر روشهای درمان ریزش مو تجویز گردد. در مزوتراپی مو از داروهای ریزش مو برای تزریق استفاده می شود. حدود 40 تا 60 درصد مصرف کنندگان داروهای ماینوکسیدیل و فیناستراید به بهبود وضعیت مو دست می یابند که به شکل قطع ریزش مو ، افزایش رویش مو و بهبود کیفیت تارهای مو دیده می شود.

چگونگی انجام روش مزوتراپی :

 در این روش از سوزن های بسیار ظریف, برای تزریق به لایه میانی یا درم پوست استفاده می شودمواد تزریق ، کوکتلی شامل ویتامین های مختلف ، اسیدهیالورونیک ، فاکتورهای رشد ، عصاره های گیاهی ، هورمون ها و .... می باشد .آنچه که مهم است با توجه به مشکل فرد و نیاز پوست نوع ماده یا همان کوکتل تزریق توسط پزشک استفاده می شود. ایده پشت مزوتراپی این است که مسائل اساسی مانند گردش خون ضعیف و التهاب را که باعث آسیب پوست می شود ، اصلاح می کند.

فرمول استانداردی برای مواد تزریق شده در مزوتراپی وجود ندارد. پزشکان از راه حل های مختلفی استفاده می کنند ، از جمله:

 داروهای تجویزی مانند گشاد کنندگی عروق و آنتی بیوتیک ها

 هورمونهایی مانند کلسی تونین و تیروکسین

 آنزیم هایی مانند کلاژناز و هیالورونیداز

 عصاره های گیاهی

 ویتامین ها و مواد معدنی

 

-در هنگام مزوتراپی شما چه اتفاقی می افتد؟

 در طول هر جلسه ممکن است داروی بی حسی را که روی پوست شما زده شده استفاده کنیدبا استفاده از یک سوزن کوتاه مخصوص ، یک سری تزریق خواهید کردسوزن ممکن است به یک اسلحه مکانیکی متصل شود تا تزریق های زیادی را پشت سر هم انجام دهد. تزریقات را می توان در عمق های مختلف انجام داد - از 1 تا 4 میلی متر به داخل پوست شما - بسته به شرایطی که تحت درمان قرار داده ایدپزشک شما ممکن است سوزن را به صورت زاویه دار درون پوست شما قرار دهدهر تزریق ممکن است فقط یک قطره کوچک از محلول را در پوست شما قرار دهد. برای داشتن اثر مطلوب ، احتمالاً به چندین جلسه مزوتراپی نیاز خواهید داشتشما باید انتظار داشته باشید که بین 3 تا 15 بار به پزشک مراجعه کنیددر ابتدا ، هر 7 تا 10 روز تزریق می کنیداگر پوست شما شروع به بهبود می کند ، درمان ها تا دو هفته یک بار یا یک بار در ماه کشیده می شوند.

عوارض جانبی و خطرات مزوتراپی چیست؟

 افرادی که مزوتراپی می کنند ، می گویند اگر به یک پزشک آموزش دیده مراجعه کنید ، خطرات آن کم است. عوارض جانبی گزارش شده عبارتند از: حالت تهوع ،  درد ، حساسیت ، ورم ، خارش ، سرخی ، کبودی ، برجستگی در محل تزریق ، لکه های تیره پوست ، راش ، عفونت و  جای زخم

چگونه بین مزوتراپی  و میکرونیدلینگ انتخاب کنیم ؟

برای تصمیم گیری بین میکرونیدلینگ و مزوتراپی باید درمانگر به مشکلات پوستی فرد و نتایج حاصل از آن برای مراجعین بپردازد. در حالی که مزوتراپی می تواند به سلامت سلولهای پوست کمک کند ، میکرونیدلینگ نیز در کاهش خطوط ریز و چروک موثرتر است. علت آن است که سوزن ها باعث افزایش تولید کلاژن و الاستین شده و در صاف کردن چین وچروک کمک به سزایی می کنند. البته هر دو روش برای پوست های خشک ، پوسته پوسته شده و زبر و ناهموار پاسخگو می باشد. همچنین برای مشکلات رنگدانه پوست ، مزوتراپی گزینه مطلوب بوده و مواد تزریق حاوی مواد لازم برای پوست سالم به مدت طولانی می باشد که در حذف سموم از پوست نیز کمک کننده است. اثرات درمانی آن در بهبود حلقه های زیرچشم و لکه های تیره یا تغییر رنگ پوست مشهود است.

میکرونیدلینگ یا مزوتراپی کدام یک آسان تر است ؟

از نظر مراجعین درمان ، مزوتراپی از میکرونیدلینگ به دلیل سرعت بالا راحت تر و قابل تحمل تر است. علت این است که در مزوتراپی یک سوزن وارد پوست می شود اما در میکرونیدلینگ با استفاده از غلتک یا همان درمارولر همزمان چند سوزن وارد پوست می شود. و باید قبل از میکرونیدلینگ از بی حسی موضعی استفاده گردد که در مزوتراپی نیازی نیست. همچنین مراجعین به احساس سوزن سوزن شدن خفیف روی پوست در اثر مزوتراپی به مدت 48 ساعت خبر می دهند . اما قرمزی خفیف تا متوسط ، تورم یا حساسیت به لمس تا سه روز بعد از انجام میکرونیدلینگ گزارش شده است.

برای انجام کلیه خدمات زیبایی ابتدا با پزشک متخصص در بهترین کلینیک زیبایی در رشت مشورت کنید و بعد از تشخیص نوع مشکلات پوستی توسط افراد مجرب و کادر حرفه ای در کلینیک های زیبایی معتبر در سطح شهر از این خدمات زیبایی استفاده کنید. البته این امکان وجود دارد که قبل از انجام میکرو یا مزونیدلینگ نیاز به انجام پاکسازی پوست باشد و یا حتی پوست شما کاندید مناسبی برای انجام میکرونیدلینگ یا مزوتراپی نباشد. 

خدمات مرکز لیزر آلما شامل : هایفوتراپی ، لیزر موهای زائد ، آراف تراپی ، پاکسازی پوست ،آنزیم تراپی پوست  ، میکرونیدلینگ ، مزوتراپی ، مزوتراپی مو ، هیدرودرمی مو ، پارافین تراپی و ... می باشد.

شماره تماس : 01333662196 و واتس اپ 09125396478

اینستاگرام : alma.skin.care

کلینیک زیبایی آلما در رشت

 

مقالات مشابه


logo