قبل از انجام لیزر برای داشتن پوستی بهتر چه باید بدانیم؟

اشتراک گذاری :

قبل از انجام لیزر برای داشتن پوستی بهتر چه باید بدانیم؟

در مرحله ی اول توجه داشته باشید انتخاب کلینیک پوست و زیبایی بسیار مهم است .مطمئن شوید کلینیک زیبایی را انتخاب کنید که بسیار حرفهای و بهداشتی باشد. در این زمینه میتوانید از اینترنت و فضای مجازی کمک بگیرید و یا از افرادی که به کلینیک های زیبایی رفته اند و تجربه ی لیزر داشته اند سوال کنید و مشورت بگیرید .تا از از وقت و هزینه ای که صرف حل شدن مشکل خود میکنید مطمئن شوید.بعد از پیدا کردن کلینیک زیبایی مورد نظر وقت مشاوره گرفته و توسط پزشک ویزیت شوید.

 

سوالاتی را قبل از انجام لیزر مطرح کنید:

مثل تعداد جلساتی که باید بروید تا نتیجه دلخواه حاصل شود .اسم دستگاه و نحوهی عملکرد آن را بپرسید .میزانِ درد احتمالی هزینههاو عوارض جانبی و.....

داشتن پوستی زیبا و شفاف آرزوی همهی ماست. صورت نچرال و یا طبیعی یکی از ترند های امسال است . ما اصولا ارایش میکنیم تا نواقص پوستی را به وسیله ی لاوازم ارایشی پوشش دهیم

اما بعد از رسیدگی های مکرر و مراقبت های پوستی میتوانیم بدون ارایش هم پوستی زیبایی داشته باشیم و بدون ارایش هم احساس زیبایی و اعتماد به نفس داشته باشیم

در این زمینه پوست خودتان را با شخص دیگری مقایسه نکنید از متخصص پوست برای شناخت نوع پوست و بهتر شدن ان کمک بگیرید تا پوست شما طی یک دورهی درمانی از قبل خود بهتر و بهتر شود .پس از شناسایی پوست و درمان آن میتوانید در کلینیک های زیبایی فیشال های تخصصی تر در جهت بهبود پوست خود انجام دهید .زیرا این فیشال ها به وسیله ی دستگاه های مخصوص پوست انجام میگیرد.مانند دستگاه هایفو که یک روش غیر تهاجمی است برای صاف شدن چین و چروک ها و کشیدگی پوست.

روش های دیگری مانند میکرو درم ابرژین یا میکرونیدلینگ نیز میتواند شما را سریع تر به نتیجه ی دلخواهتان برساند. میکرو درم ابریژین و میکرو نیدلینگ مشکلاتی از قبیل اسکار اکنهخطوط ریزچین و چروک- لکه های افتابی-تتو- و حتی شلی پوست کمک کند .

 

اما دستگاه های لیزر پوستی چگونه کار میکنند؟

 این دستگاه ها طوری طراحی شده اند که از قدرت نور و گرما در جهت بهبود رنگ و بافت پوست استفاده میکنندیعنی با ایجاد یک اسیب کنترل شده در بافت باعث تحریک بدن برای پاسخ درمانی میشود. از این طریق به زیبایی پوست کمک میکند.

دستگاه های لیزر چه برای رفع مو های زائد چه برای رفع تیرگی ها و جای لک و چه رای لاغری مانند ارف اف وچه برای  رفع چین و چروک پاک کردن تتو با استفاده از نور گرما اسیب کنترل کننده میرسانند که منجر به درمان دلخواه میشود و واکنش مثبت را سبب میشود هر کدام از این دستگاه ها با انتقال طول موج های مختلف به حل مشکل شما کمک میکند

توجه داشته باشید استفاده از این خدمات نیاز به تخصص و حرفه دارد و در انتخاب دستگاه و کلینیک زیبایی دقت داشته باشید . بعدا از بالا رفتن سن کلاژن سازی کمتر میشود در نتیجه با یک روش غیر تهاجمی به وسیله دستگاه های لیزر میتوان پوست را وادار به تحریک و تولید کلازپژن کررد .اکثر سلبریتی ها بار ها گفته اند که جوانی پوستشان را مدیون دستگاه های لیزر هستند .

مثلا در جایی کیم کارداشیان گفته است استفاده از دستگاه لیزر به اندازه داشتن مسواک ضروری است.

اما همانطور که گفتیم باید در کلینیک های زیبایی تخصصی از خدمات لیزر استفاده کنید .

با این حال لیزر ها هم میتوانند عوارضی داشته باشند مانند سوختگی و سوزش که سلامت پوست شمارا به خطر می اندازد.و شما باید مواردی را قبل از انجام لیزر بدانید تا پوست شما از خطرات احتمالی در برابر عوارض ناشی از ان مانند  سوختگی در امان بماند.

 

1-فرض نکنید کسی که پوست شمارا لیزر میکند یک شخص حرفه ای و دوره دیده ای است.

خدمات پوستی مانند لیزر بهتر است توسط پزشک متخصص انجام شود اما قانون آن را الزام نمیکند.یعنی اگر کلینیک زیبایی مد نظر شما خدمات پوستی اش مانند لیزر توسط پزشک انجام نمیشود مطمین شوید که اپراتور تحت نظر پزشک خدمات را ارایه میدهد و دوره های لازم را گذرانده و کار با دستگاه را به طور حرفه ای میتواند انجام دهد.و از سابقهی کاری و تجربه و اگاهی او اطمینان حاصل کنید .در این صورت خطری سلامتی پوست و زیبایی شمارا تهدید نخواهد کرد.

لیزر ها به همان اندازه ی معجزه اسایی که نتیجه ی مطلوب میدهند به همان اندازه نیاز به دقت و توجه دارد و اسباب بازینیستند و همان اندازه که قدرتمند هستند همان اندازه میتوانند خطرناک باشند.یعنی طول موج و حرات و گرمای جزئی انتخابی توسط پزشک و یا اپراتور میتواند مرز بین پوست سالم و یا پوست سوخته باشدمتاسفانه مشکلات و عوارض ناشی از لیزر بیشتر در کلینیک های غیر معتبر اتفاق می افتد.شما باید از مجوز رسمی و حرفه ای کلینیک زیبایی مورد نظر اگاه شوید.

 2-انواع لیزر را بشناسیم.

لیزر های تهاجمی :که باعث ایجاد زخم بر روی پوست میشوند.

و لیزر غیر تهاجمی: که که برای حل مشکل مورد نظر از روش غیر تهاجمی استفاده میکند.

و همچنین روش های سبک تری با کمک دستگاه های دیگه برای لایه برداری پوست استفاده میشود .

دستگاه های پاکسازی پوست با استفاده از نور و حرارت به لایه های پوست نفوذ میکنند لایه اپیدرم(لای بالایی ) وبخشی از درم (لایه دومپوست .که درواقع پوست مرده  را از بین میبرند و باعث میشود بدن در جهت ساختن پوستی جدید و جوان تر واکنش نشان دهد.پوست سفت میشود و حتی چین و چروک های سطحی کمرنگ تر میشود . باعث از بین رفتن لکه های قدیمی افتاب سوختگی ها میشود .بعد از لایه برداری استفاده از ضد افتاب ضروری است.

 ولی اگر پوست شما مشکل جدی تری داشته باشد امکان دارد به جلسات بیشتری نیاز داشته باشید . تا نتیجه بهتری بگیریداین درمان های سطحی قبل و بعد چشم گیری حاصل نمیشود

اما در دراز مدت اثر کم رنگ شدن چین و چروک ها قابل مشاهده است.و همچنین بهترین روش برای به تعویق انداختن و جلوگیری از پیری است.در انتخاب دستگاه و و کلینیک زیبایی دقت کنید و مطمین شوید در مکانی حرفه ای از لیزر استفاده میکنید

د رباره ی عوارض جانبی و درد احتمالی استفاده از لیزر های غیر متهاجم:

دستگاه های لیزر غیر تهاجمی برای جلو گیری از پیری و لیفت صورت مانند هایفو با اینکه خطرات کمی به همراه دارد اما باز هم احتمال ایجاد سوختگی به مقدار کم وجود دارد.که در این روش های سبک استفاده از بی حس کننده های موضعی کافی است.

 

3- تحت تاثیر نام های تجاری دستگاه های لیزر قرار نگیرید.

پیش امادگی افرادی با سرچ کردن ساده و خواندن مطلبی از یک برند و یا دیدن پستی در اینستاگرام تحت تاثیر نام تجاری و تبلیغات ان دستگاه لیزر میشوند.بعضی برند ها تبلیغات گسترده ای دارند ولی پیش اماده طول موج های ان برای پوست های ایرانی مناسب نبوده و شخص پس از دوره های متاوالی لیزر نتیجه ی دلخواه را نمیگیرد .و یا اپراتور برای نتیجه دهی بهتر از طول موج اشتباهی استفاده کرده و فرد دچار سوختگی شده است.

پس انتخاب یک دستگاه فقط از روی تبلیغات آن باید بگوییم غیر عقلانی است.

 

4- برای پیدا کردن دستگاه لیزر مناسب خود با متخصص پوست مشورت کنید.

قطعا بهترین روش برای پیدا کردن دستگاه لیزر متناسب مشورت با یک پزشک است که نوع پوست شمارا شناسایی کند و درصورت نیاز اگر مشکلات هورمونی داشته باشید با تجویز دارو هورمون هارا کنترل کند و سپس بعد از درمان متناسب با وضعیت شما دستگاه مناسب با طول موج مخصوص را پیشنهاد کند.

 

5-بدانید از لیزر چه میخواهید:

قبل از انجام لیزر یک لیست از توقعات خود لیست کنید بعد مشکلات پوستی خود را هم ذکر کنید سپس این فاکتور هارا با هم مقایسه کنید تا به نتیجه ی نسبی برسید در جهت انتخاب دستگاه های لیزر برای رفع مشکل .احتمال آن میرود خودتان به تنهایی نتوانید دستگاه مناسب را پیدا کنید پس میتوانید گزینه هارا لیست کنید و با پزشک متخصص و یا متخصصین بهداشت در کلینیک های زیبایی مشورت کنید.

 

6- اگر پوست تیره ای دارید با احتیاط بیشتری دستگاه لیزر را پیدا کنید

طول موج مناسب برای انواع مختلف پوست متفاوت است.اگر پوست تیره ای دارید و به جای اشتباهی بروید امکان دارد لکه های تیره ی پوستی روی پوست شما ایجاد شود.و دقیقا نتیجه ی برعکسی بگیرید نسبت به چیزی که توقع داشتید . این به این معنی نیست که اگر پوست تیره ای دارید نباید لیزر کنید فقط باید با احتیاط بیشتری دستگاه لیزر را انتخاب کنید .

 

7- لیزر برای درمان اکنه مناسب است ولی گزینه ی خوبی برای درمان جوش های فعال نیستند.

درمان های اکنه و یا برای برطرف کردن جای اکنه بسیار مناسب تر از از بین بردن جوش های فعال سر سیاه و سر سفید و حتی انواع دیگر ان هستند.برای جوش ها امکان دارد در مرحله ی اول از لیزر و دستگاه های پاکسازی استفاده نشود و از محلو ل و دارو برای از بین بردن جوش استفاده کرد و سپس از دستگاه ها غیر تهاجمی برای از بین بردن لکه های جوش و لایه برداری استفاده کرد.

و احتمال اگر پوست حساسی دارید باید از چندیدن مرحله استفاده کنید.

 

8-صبوری کنید.

لیزر ها معجزه آسا هستند و میتواند نتایج شگفت انگیزی هم داشته باشند.ولی همهی نتایج به پوست و ژنیک و نوع مشکل شما هم مربوط میشود .در بعضی از موارد نیاز به صبوری خواهید داشت تا نتیجه را ببینید. و همچنین نیاز به روتین ها و مراقبت های خانگی هم خواهید داشت پس لطفا برای گرفتن نتیجه صبور باشید .

 

9-حفظ نتایج در دست شماست

این به این معنی است که شما باید متناسب با خدماتی که در کلینیک های زیبایی دریافت میکنید بایدروتین هایی را در خانه و در لایف استایلتان رعایت کنید .به عنوان مثال اگر لیزر مو های زاید انجام میدهید دیگر نباید از وکس مو استفاده کنید.اگر شما از هایفو استفاده کرده اید برای کلاژن سازی بیشتر باید از روتین های مراقبتی خانگی و ماساژ صورت استفاده کنید .اگر از ار اف شکم و پهلو استفاده کرده اید باید رژیم غذایی را رعایت کنید و پیاده روی را فراموش نکنید.

مطمئن باشید با رعایت همین نکات قطعا زودتر و بهتر به نتیجه خواهید رسید.

 

 

مقالات مشابه


logo