قبل از انجام لیزر برای داشتن پوستی بهتر چه باید بدانیم؟

اشتراک گذاری :

قبل از انجام لیزر موهای زائد برای داشتن پوستی بهتر چه باید بدانیم؟

در مرحله ی اول توجه داشته باشید انتخاب بهترین کلینیک زیبایی و پوست بسیار مهم است .مطمئن شوید کلینیک زیبایی را انتخاب کنید که بسیار حرفهای و بهداشتی باشد. در این زمینه می توانید از اینترنت و فضای مجازی کمک بگیرید و یا از افرادی که به کلینیک های زیبایی رفته اند و تجربه ی لیزر موهای زائد داشته اند سوال کنید و مشورت بگیرید .تا از از وقت و هزینه ای که صرف حل شدن مشکل خود میکنید مطمئن شوید.بعد از پیدا کردن کلینیک زیبایی مورد نظر وقت مشاوره گرفته و توسط پزشک ویزیت شوید.

 

سوالاتی را قبل از انجام لیزر موهای زائد مطرح کنید:

مثل تعداد جلساتی که باید بروید تا نتیجه دلخواه حاصل شود .اسم دستگاه و نحوهی عملکرد آن را بپرسید .میزانِ درد احتمالی هزینههاو عوارض جانبی و.....

داشتن پوستی زیبا و شفاف آرزوی همهی ماست. صورت نچرال و یا طبیعی یکی از ترند های امسال است . ما اصولا ارایش میکنیم تا نواقص پوستی را به وسیله ی لاوازم ارایشی پوشش دهیم

اما بعد از رسیدگی های مکرر و مراقبت های پوستی میتوانیم بدون ارایش هم پوستی زیبایی داشته باشیم و بدون ارایش هم احساس زیبایی و اعتماد به نفس داشته باشیم

در این زمینه پوست خودتان را با شخص دیگری مقایسه نکنید از متخصص پوست برای شناخت نوع پوست و بهتر شدن ان کمک بگیرید تا پوست شما طی یک دورهی درمانی از قبل خود بهتر و بهتر شود .پس از شناسایی پوست و درمان آن میتوانید در کلینیک های زیبایی فیشال های تخصصی تر در جهت بهبود پوست خود انجام دهید .زیرا این فیشال ها به وسیله ی دستگاه های مخصوص پوست انجام میگیرد.مانند دستگاه هایفو که یک روش غیر تهاجمی است برای صاف شدن چین و چروک ها و کشیدگی پوست.

روش های دیگری مانند میکرو درم ابرژین یا میکرونیدلینگ نیز میتواند شما را سریع تر به نتیجه ی دلخواهتان برساند. میکرو درم ابریژین و میکرو نیدلینگ مشکلاتی از قبیل اسکار اکنهخطوط ریزچین و چروک- لکه های افتابی-تتو- و حتی شلی پوست کمک کند .

 

اما دستگاه های لیزر پوستی چگونه کار میکنند؟

 این دستگاه ها طوری طراحی شده اند که از قدرت نور و گرما در جهت بهبود رنگ و بافت پوست استفاده میکنندیعنی با ایجاد یک اسیب کنترل شده در بافت باعث تحریک بدن برای پاسخ درمانی میشود. از این طریق به زیبایی پوست کمک میکند.

دستگاه های لیزر چه برای رفع مو های زائد چه برای رفع تیرگی ها و جای لک و چه رای لاغری مانند ارف اف وچه برای  رفع چین و چروک پاک کردن تتو با استفاده از نور گرما اسیب کنترل کننده میرسانند که منجر به درمان دلخواه میشود و واکنش مثبت را سبب میشود هر کدام از این دستگاه ها با انتقال طول موج های مختلف به حل مشکل شما کمک میکند

توجه داشته باشید استفاده از این خدمات نیاز به تخصص و حرفه دارد و در انتخاب دستگاه و کلینیک زیبایی دقت داشته باشید . بعدا از بالا رفتن سن کلاژن سازی کمتر میشود در نتیجه با یک روش غیر تهاجمی به وسیله دستگاه های لیزر میتوان پوست را وادار به تحریک و تولید کلازپژن کررد .اکثر سلبریتی ها بار ها گفته اند که جوانی پوستشان را مدیون دستگاه های لیزر هستند .

مثلا در جایی کیم کارداشیان گفته است استفاده از دستگاه لیزر به اندازه داشتن مسواک ضروری است.

اما همانطور که گفتیم باید در کلینیک های زیبایی تخصصی از خدمات لیزر استفاده کنید .

با این حال لیزر ها هم میتوانند عوارضی داشته باشند مانند سوختگی و سوزش که سلامت پوست شمارا به خطر می اندازد.و شما باید مواردی را قبل از انجام لیزر بدانید تا پوست شما از خطرات احتمالی در برابر عوارض ناشی از ان مانند  سوختگی در امان بماند.

 

1-فرض نکنید کسی که پوست شمارا لیزر میکند یک شخص حرفه ای و دوره دیده ای است.

خدمات پوستی مانند لیزر بهتر است توسط پزشک متخصص انجام شود اما قانون آن را الزام نمیکند.یعنی اگر کلینیک زیبایی مد نظر شما خدمات پوستی اش مانند لیزر توسط پزشک انجام نمیشود مطمین شوید که اپراتور تحت نظر پزشک خدمات را ارایه میدهد و دوره های لازم را گذرانده و کار با دستگاه را به طور حرفه ای میتواند انجام دهد.و از سابقهی کاری و تجربه و اگاهی او اطمینان حاصل کنید .در این صورت خطری سلامتی پوست و زیبایی شمارا تهدید نخواهد کرد.

لیزر ها به همان اندازه ی معجزه اسایی که نتیجه ی مطلوب میدهند به همان اندازه نیاز به دقت و توجه دارد و اسباب بازینیستند و همان اندازه که قدرتمند هستند همان اندازه میتوانند خطرناک باشند.یعنی طول موج و حرات و گرمای جزئی انتخابی توسط پزشک و یا اپراتور میتواند مرز بین پوست سالم و یا پوست سوخته باشدمتاسفانه مشکلات و عوارض ناشی از لیزر بیشتر در کلینیک های غیر معتبر اتفاق می افتد.شما باید از مجوز رسمی و حرفه ای کلینیک زیبایی مورد نظر اگاه شوید.

 2-انواع لیزر را بشناسیم.

لیزر های تهاجمی :که باعث ایجاد زخم بر روی پوست میشوند.

و لیزر غیر تهاجمی: که که برای حل مشکل مورد نظر از روش غیر تهاجمی استفاده میکند.

و همچنین روش های سبک تری با کمک دستگاه های دیگه برای لایه برداری پوست استفاده میشود .

دستگاه های پاکسازی پوست با استفاده از نور و حرارت به لایه های پوست نفوذ میکنند لایه اپیدرم(لای بالایی ) وبخشی از درم (لایه دومپوست .که درواقع پوست مرده  را از بین میبرند و باعث میشود بدن در جهت ساختن پوستی جدید و جوان تر واکنش نشان دهد.پوست سفت میشود و حتی چین و چروک های سطحی کمرنگ تر میشود . باعث از بین رفتن لکه های قدیمی افتاب سوختگی ها میشود .بعد از لایه برداری استفاده از ضد افتاب ضروری است.

 ولی اگر پوست شما مشکل جدی تری داشته باشد امکان دارد به جلسات بیشتری نیاز داشته باشید . تا نتیجه بهتری بگیریداین درمان های سطحی قبل و بعد چشم گیری حاصل نمیشود

اما در دراز مدت اثر کم رنگ شدن چین و چروک ها قابل مشاهده است.و همچنین بهترین روش برای به تعویق انداختن و جلوگیری از پیری است.در انتخاب دستگاه و و کلینیک زیبایی دقت کنید و مطمین شوید در مکانی حرفه ای از لیزر استفاده میکنید

د رباره ی عوارض جانبی و درد احتمالی استفاده از دستگاه های غیر متهاجم:

دستگاه های غیر تهاجمی برای جلو گیری از پیری و لیفت صورت مانند هایفوتراپی با اینکه خطرات کمی به همراه دارد اما باز هم احتمال ایجاد سوختگی به مقدار کم وجود دارد.که در این روش های سبک استفاده از بی حس کننده های موضعی کافی است.

 

3- تحت تاثیر نام های تجاری دستگاه های لیزر قرار نگیرید.

پیش امادگی افرادی با سرچ کردن ساده و خواندن مطلبی از یک برند و یا دیدن پستی در اینستاگرام تحت تاثیر نام تجاری و تبلیغات ان دستگاه لیزر میشوند.بعضی برند ها تبلیغات گسترده ای دارند ولی پیش اماده طول موج های ان برای پوست های ایرانی مناسب نبوده و شخص پس از دوره های متاوالی لیزر نتیجه ی دلخواه را نمیگیرد .و یا اپراتور برای نتیجه دهی بهتر از طول موج اشتباهی استفاده کرده و فرد دچار سوختگی شده است.

پس انتخاب یک دستگاه فقط از روی تبلیغات آن باید بگوییم غیر عقلانی است.

 

4- برای پیدا کردن دستگاه لیزر مناسب خود با متخصص پوست مشورت کنید.

قطعا بهترین روش برای پیدا کردن دستگاه لیزر متناسب مشورت با یک پزشک است که نوع پوست شمارا شناسایی کند و درصورت نیاز اگر مشکلات هورمونی داشته باشید با تجویز دارو هورمون هارا کنترل کند و سپس بعد از درمان متناسب با وضعیت شما دستگاه مناسب با طول موج مخصوص را پیشنهاد کند.

 

5-بدانید از لیزر چه میخواهید:

قبل از انجام لیزر یک لیست از توقعات خود لیست کنید بعد مشکلات پوستی خود را هم ذکر کنید سپس این فاکتور هارا با هم مقایسه کنید تا به نتیجه ی نسبی برسید در جهت انتخاب دستگاه های لیزر برای رفع مشکل .احتمال آن میرود خودتان به تنهایی نتوانید دستگاه مناسب را پیدا کنید پس میتوانید گزینه هارا لیست کنید و با پزشک متخصص و یا متخصصین بهداشت در کلینیک های زیبایی مشورت کنید.

 

6- اگر پوست تیره ای دارید با احتیاط بیشتری دستگاه لیزر را پیدا کنید

طول موج مناسب برای انواع مختلف پوست متفاوت است.اگر پوست تیره ای دارید و به جای اشتباهی بروید امکان دارد لکه های تیره ی پوستی روی پوست شما ایجاد شود.و دقیقا نتیجه ی برعکسی بگیرید نسبت به چیزی که توقع داشتید . این به این معنی نیست که اگر پوست تیره ای دارید نباید لیزر کنید فقط باید با احتیاط بیشتری دستگاه لیزر را انتخاب کنید .

 

7- لیزر برای درمان اکنه مناسب است ولی گزینه ی خوبی برای درمان جوش های فعال نیستند.

درمان های اکنه و یا برای برطرف کردن جای اکنه بسیار مناسب تر از از بین بردن جوش های فعال سر سیاه و سر سفید و حتی انواع دیگر ان هستند.برای جوش ها امکان دارد در مرحله ی اول از لیزر و دستگاه های پاکسازی استفاده نشود و از محلو ل و دارو برای از بین بردن جوش استفاده کرد و سپس از دستگاه ها غیر تهاجمی برای از بین بردن لکه های جوش و لایه برداری استفاده کرد.

و احتمال اگر پوست حساسی دارید باید از چندیدن مرحله استفاده کنید.

 

8-صبوری کنید.

لیزر ها معجزه آسا هستند و میتواند نتایج شگفت انگیزی هم داشته باشند.ولی همهی نتایج به پوست و ژنیک و نوع مشکل شما هم مربوط میشود .در بعضی از موارد نیاز به صبوری خواهید داشت تا نتیجه را ببینید. و همچنین نیاز به روتین ها و مراقبت های خانگی هم خواهید داشت پس لطفا برای گرفتن نتیجه صبور باشید .

 

9-حفظ نتایج در دست شماست

این به این معنی است که شما باید متناسب با خدماتی که در کلینیک های زیبایی دریافت میکنید بایدروتین هایی را در خانه و در لایف استایلتان رعایت کنید .به عنوان مثال اگر لیزر مو های زاید انجام میدهید دیگر نباید از وکس مو استفاده کنید.اگر شما از هایفو استفاده کرده اید برای کلاژن سازی بیشتر باید از روتین های مراقبتی خانگی و ماساژ صورت استفاده کنید .اگر از ار اف شکم و پهلو استفاده کرده اید باید رژیم غذایی را رعایت کنید و پیاده روی را فراموش نکنید.

مطمئن باشید با رعایت همین نکات قطعا زودتر و بهتر به نتیجه خواهید رسید.

لیزر موهای زائد چیست ؟

لیزر پرتو نور پر انرژی با ویژگی های خاص فیزیکی بوده که در پزشکی برای جراحی نظیر چشم و صنایع برای برش و حکاکی استفاده می گردد. لیزر موهای زائد به گونه ای است که بدون تاثیر روی پوست و سایر قسمت ها و بافتهای بدن ، موهای زائد را از بین می برد.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است ؟

دستگاه لیزر موهای زائد بر اساس فرکانس و طول موج متفاوت ، انواع مختلفی برای انواع رنگ پوست دارد. نظیر الکساندرایت ، دایود و اندیاگ Nd:YAG می باشد. لیزر الکساندرایت برای پوست های روشن با موهای تیره بوده ، لیزر دایود برای انواع رنگ پوست و لیزر اندیاگ برای پوست های تیره می باشد. در کلینیک زیبایی آلما در رشت از هر سه نوع طول موج برای پوست های مختلف استفاده می شود تا بهترین نتیجه برای مراجعین عزیز بدست آید.

نحوه کار لیزر موهای زائد چیست ؟

لیزر موهای زائد با گرم کردن پیاز مو به فولیکول مو آسیب زده و آنرا از بین می برد. در نتیجه رشد مو برای همیشه متوقف می شود. این آسیب فقط به فولیکول مو بوده و به پوست و بافت اطراف صدمه ای وارد نمی کند. مگر در موارد خاص در صورت مراجعه به سالن زیبایی یا آرایشگاه ها و یا مراجعه به کلینیک زیبایی غیر معتبر و بدون مجوز و خطای اپراتور باعث آسیب رساندن به پوست شود. پس انتخاب بهترین مرکز لیزر موهای زائد را در برنامه خود قرار دهیم.

آیا لیزر باعث حذف دائمی موهای زائد می شود؟

می توان گفت لیزر موهای زائد حدود 70 تا 90 درصد از موهای زائد را حذف دائمی کرده و بقیه آن کاهش دائمی می گردد که در جلسات شارژ شش ماهه و سالیانه تحت کنترل قرار می گیرند و از بین می روند.

کاربردهای لیزر موهای زائد چیست ؟

اصولاً لیزر موهای زائد برای تمام نقاط صورت و بدن استفاده می شود ، مگر در اطراف چشم . معمولاً در خانمها لیزر موهای زائد بیکینی ، زیربغل و صورت بیشتر انجام می گردد. در صورت تصمیم به انجام لیزر موهای زائد باید بدانید که لیزر موهای زائد در یک دوره درمانی 6 تا 8 جلسه ماهیانه و پیاپی صورت می پذیرد.

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

در این مورد آستانه تحمل درد انسانها با هم متفاوت است . بدین گونه که بسیاری از مراجعین دردی احساس نمی کنند یا فقط درد لیزر را به صورت سوزن سوزن شدن توصیف می کنند. لیزر موهای زائد در بیکینی معمولاً می تواند درد بیشتری داشته باشد که آنهم کمتر از 1 درصد به کرم بی حس کننده قبل از انجام لیزر نیاز پیدا می کنند. 

عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد آنچنان که گفته اند ، دارای عوارض وخیم و وحشتناک نبوده ، تنها عوارضی ناشی از خطای اپراتور نظیر لکه های پوستی یا هایپرپیگمنتیشن ، سوختگی خفیف یا تاول  می تواند داشته باشد. شما عزیزان می توانید با انتخاب بهترین کلینیک زیبایی دارای مجوزهای لازم و با تکنولوژی های به روز و دارای پزشکان و اپراتورهای باتجربه از ایجاد این عوارض جلوگیری کنید.

از تنها عوارض محدود و طبیعی لیزر می توان به قرمزی ، تورم و احساس گرما اشاره داشت که به سرعت رفع می شوند. ممکنست  کرم هایی نظیر زینک نیز برای رفع التهاب تجویز شود و استفاده از کرم ضد آفتاب توصیه می گردد. موهای نازک با از بین رفتن موهای اصلی نیز امکان رشد و ضخیم شدن پیدا می کنند که در جلسات سالیانه شارژ و ترمیم از بین می روند.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زا است ؟

لیزر موهای زائد با هدف گرفتن ملانین یا رنگدانه های مو توسط پرتو نور اشعه لیزر و گرم کردن فولیکول مو باعث از بین رفتن مو می گردند. همانطور که می دانید پرتوهای فرابنفش UV و اشعه X با درصد بالای انرژی یونیزان می باشند. یونیزان به معنی تولید مولکولهای سرطان زا نظیر رادیکال های آزاد می باشد. لیزر پرتو نور بوده و خاصیت یونیزان را نداشته ، لذا سرطان زا نخواهد بود.

آیا لیزر موهای زائد بیکینی ضرر دارد ؟

لیزر موهای زائد در مقایسه با اپیلاسیون یا اصلاح با تیغ بسیار راحت تر و بی دردسرتر است. مکانیزم عملکرد لیزر موهای زائد به گونه ای است که تنها فولیکول های مو که در زیر پوست قرار گرفته را هدف گرفته و از بین می برد. در نتیجه به خود پوست و بافت های اطراف یا رحم و تخمدان ها آسیبی وارد نخواهد کرد. پس نگران عوارض لیزر موهای زائد بیکینی اعم از نازایی و... نباشید. عوارض لیزر موهای زائد بیکینی بسیار محدود بوده و گاهاً باعث زخم و سوختگی یا تغییرات رنگ پوست می گردد.  کما اینکه مسئله مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی با اپراتور باتجربه باید در برنامه لیزر شما باشد تا خدای ناکرده از این لحاظ آسیبی وارد نشود. مسئله دیگر  اینکه بعد از انجام لیزر در معرض نور خورشید قرار نگیرید و به سولاریوم نروید تا از آسیب در امان بمانید.  

در کلینیک زیبایی آلما در رشت پزشک متخصص نظارت لازم را بر روند لیزر داشته و اپراتور کارآزموده زیر نظر پزشک لیزر موهای زائد را انجام می دهد.

آیا لیزر موهای صورت باعث لک می شود ؟

صورت به عنوان ناحیه حساس در بدن نیازمند بهترین شیوه نگهداری و پاکسازی پوست و حذف موهای زائد می باشد. گزینه های تیغ زدن و بند انداختن و وکس در این مورد بسیار کارساز نبوده و لیزر موهای زائد صورت بهترین روش برای کاهش دائمی موهای زائد صورت می باشد. در ناحیه صورت اطراف چشم بسیار حساس بوده و در این ناحیه لیزر انجام نمی پذیرد تا آسیبی به چشم وارد نیاید. عینک مخصوص جهت انجام لیزر موهای زائد صورت در کلینیک زیبایی آلما برای در امان ماندن چشم ها به مراجعین محترم داده می شود. همچنین استفاده از کرم ضدآفتاب ، قرار نگرفتن در زیر نور مستقیم آفتاب و عدم سولاریم و آفتاب گرفتن تا بعد از پایان گرفتن لیزر درمانی توصیه می گردد. در مورد بروز لک هم باید گفت ، اتفاقاً لیزر چون فولیکول مو رو از بین میبرد ، موجب روشن شدن پوست شده و پوست را لک نمیکند. البته باید برای مراجعه به کلینیک زیبایی و لیزر موهای زائد به نکات زیر توجه شود.

بهترین کلینیک زیبایی :

در ابتدا بهترین کلینیک زیبایی دارای مجور و معتبر که زیر نظر پزشک متخصص باشد ، انتخاب گردد. سپس از لحاظ استاندارد بودن دستگاه ها بررسی گردد. در درجه بعد اپراتور باید کارآزموده و باتجربه باشد و حتماً پیش از انجام لیزر تست روی ناحیه تحت درمان انجام گیرد . همچنین باید طول موج مناسب درنظر گرفته شود. در صورت داشتن مشکلات هورمونی باید مورد آزمایش قرار بگیرید. به دلیل اینکه لیزر موهای زائد روی افراد با مشکل هورمونی پاسخ مناسب را نخواهد داشت. بانوانی که مشکل سندروم تنبلی تخمدان یا همان تخمدان پلی کیستیک  (PCO) دارند نیز از آن دسته اند. تعداد جلسات لیزر با انجام غیراصولی با طول موج نامناسب و دستگاه تقلبی احتمال بروز آسیب پوستی را در پی دارد.

آیا لیزر موهای زائد زیربغل خطرناک است ؟

لیزر موهای زائد زیربغل بسیار پرطرفدار و البته نتیجه بخش می باشد. عوارض لیزر زیربغل می تواند تا حد کمی قرمزی ، زخم و جوش و سوختگی باشد که بسیار کم دیده شده و درصورت بهره مندی از اپراتور باتجربه این خطر به صفر می رسد. در مورد تحریک غدد لنفاوی و سرطان ناحیه پستان در اثر لیزر موهای زائد زیر بغل نیز باید طبق معمول گفت اشعه نور لیزر تنها به 5 میلی متری از عمق پوست می رسد ، تنها روی فولیکول مو اثر گذاشته و اثری روی غدد لنفاوی و پستان و بافتهای اطراف نخواهد داشت.

آیا لیزر موهای زائد بازگشت دارد ؟

لیزر موهای زائد به عنوان یک روش درمانی با استفاده از پرتو نور لیزر در 6 تا 8 جلسه موهای زائد تا 70-90 درصد باعث حذف دائمی می شود. 10 تا 30 درصد موها باقی می ماند. البته باید بدانید از بین رفتن موهای زائد بستگی به رنگ مو ، نوع پوست ، اختلالات هورمونی ، تنبلی تخمدان و ... در این بازگشت تاثیر بسزایی دارد. اما سوال اینجاست رشد مجدد موها پس از لیزر چه می شود. رشد موهای زائد به طور دائم از بین نخواهد رفت و نیازمند به شارژ سالانه است.

کلینیک زیبایی آلما در رشت ارائه دهنده خدمات زیبایی هایفوتراپی ، آراف تراپی ، میکرونیدلینگ ، تزریق ژل ، تزریق بوتاکس ، پاکسازی پوست ، آنزیم تراپی پوست ، ماساژ صورت ، پارافین تراپی و لیزر موهای زائد و ... می باشد. 

شماره تماس برای مشاوره رایگان : 01333662196 و واتس اپ 09125396478

اینستاگرام : alma.skin.care

کلینیک زیبایی آلما در رشت 

 

 

مقالات مشابه

  • Michael Ethan

    هدیه

    سلام وقت بخیر من ۱۴ جلسه لیزر انجام دادم ولی نتیجه قابل قبولی نگرفتم حجم موهای بدنم خیلی کم شده ولی کامل از بین نرفته بعضی قسمت ها هنوز موی ضخیم داره و بغضی قسمت ها موهاش میره ولی جلسه بعد دوباره برگشت میخوره و بعضی از قسمت های بدنم از جلسه اول کلا ریزش نداشته لطفا راهنمایی کنید خیلی ممنون

  • Michael Ethan

    کلینیک زیبایی آلما

    سلام عزیزدلم شما ابتدا باید قبل از شروع درمان لیزرتون آزمایش هورمونی می‌دادین که از صحت و سلامتیتون مطلع می‌شدین در کمتر مواقعی پیش می یاد که متابولیسم بدن مقاومت کنه در برابر لیزر


logo