اکسیژن تراپی چیست؟

اشتراک گذاری :

اکسیژن تراپی چیست؟

بدن انسان برای تغذیه اش و سالم ماندن به اکسیژن نیاز دارد و در روش اکسیژن تراپی کلاژن سازی پوست افزایش می ابد و به دنبالش جوانسازی اتفاق می افتد به این صورت که با افزایش اکسیژن سلولها فعالیتشان بیشتر میشود خون رسانی به بافت ها بیشتر و در نتیجه پوست جدیدتر ساخته و پوستهای کهنه از بین می روند.

این روش کاملاً غیرتهاجمی و بدون درد است زیرا هیچگونه موادی به داخل پوست تزریق نشده و دوران نقاهتی هم  ندارد ... با استفاده از دستگاه خاص مولکول های اکسیژن غلیظ شده به همراه ویتامین ها و مواد معدنی و مغذی ضروری و عصاره های گیاهی به لایه خارجی پوست پاشیده  و از طریق پروسه هایی به لایه های زیرین ورود می کنند.

جوزف پریستلی جزو اولین کاشفان اکسیژن در قرن 18 به شمار می رود. در همان زمان پیش بینی کرده بود که این هوای خالص یعنی اکسیژن می تواند کالای مد روز شود که هم اکنون در حال تحقق می باشد. برای مثال با توسعه و پیشرفت علوم ، هوای تازه به صورت نوار اکسیژن در شهرهای بزرگ نظیر توکیو و لس آنجلس خصوصاً در اماکن تفریحی و با رایحه های مختلف به فروش می رسد. به دلیل آلودگی هوا  و نیاز به هوای خالص این نوارها مشتری های خود را دارد و البته مزایایی نیز برای آن اعلام کره اند ، مانند کم شدن استرس و سردرد و نیز مشکلات سینوسی ، افزایش انرژی ، تقویت سیستم ایمنی بدن به همراه افزایش یافتن انرژی بدن.  

در مورد علاقه به زیبایی و جوانسازی پوست نیز باید گفت که امروزه افراد بیشتر به سمت روشهای جوانسازی پوست به صورت غیرتهاجمی یا کم تهاجمی می روند نظیر ماسک های شیمیایی و ... ، همچنین ، اکسیژن تراپی پوست نیز یکی از روشهای جدید در زمینه مراقبت از پوست بوده که کاهش چین و چروک و افزایش قابلیت ارتجاعی پوست را به همراه دارد.

مراحل انجام اکسیژن تراپی پوست:

1. پاکسازی پوست به صورت سطحی و عمقی پوست برای تخلیه پوست از آلودگی های موجود در منافذ و همچنین انجام لایه برداری برای از بین بردن سلول های مرده پوست

2. استفاده از نور و لایت تراپی برای وارد شدن اکسیژن با فشار به پوست : این دستگاه به آرامی روی پوست حرکت کرده و اکسیژن را وارد پوست می کند.

3. استفاده از کوکتل ها و مزو های حاوی هیالورونیک اسید که کمک می کند به رطوبت پوست و آنتی اکسیدان های مورد نیاز پوست مراجع گرامی برای از بین رفتن چین و چروک و سفت شدن پوست

4. انجام ماساژ صورت برای افزایش گردش خون پوست که اکسیژن و مواد مغذی به سلول های مختلف پوست برسند.

مزایای اکسیژن تراپی:

- افزایش تولید کلاژن و کاهش چین خوردگی و افتادگی پوست : کلاژن پروتئین استحکام بخش سلولهای پوست می باشد. با انجام اکسیژن تراپی شاهد تقویت و افزایش تولید کلاژن و در نتیجه کاهش خطوط و چروک پوست خواهیم بود.

- سم زدایی پوست: با استفاده از اکسیژن و مواد مغذی و ویتامین های در روش اکسیژن تراپی ، سم زدایی پوست انجام شده و تاثیرات آلودگی و اشعه مضر آفتاب و نوسانات رژیم غذایی از بین رفته و ترمیم و بازسازی سلولهای پوست شکل می گیرد.

- افزایش تولید سلولهای جدید پوست : سلولهای پوست با داشتن عمر کوتاه و مرگ زود هنگام ، سلولهای جدید جایگزین آنها می شوند. اکسیژن تراپی در افزایش سرعت این بازسازی و بهبود زخم و آکنه نقش به سزایی دارد.

- بدون درد و عوارض جانبی : روند انجام آرام و همراه با ملایمت و بدون درد بوده و عوارضی نظیر قرمزی و ...حتی در افراد با پوست حساس نخواهد داشت.

- مرطوب و هیدراته کردن پوست : اکسیژن تراپی در افراد با پوست خشک و نیز افرادی که مداوم در معرض آفتاب ، گرد و غبار و آلودگی ها می باشند مناسب بوده ، پوست را مرطوب و هیدراته می کند.

- درخشان شدن پوست و کاهش تیرگی آن : با از بین رفتن تمامی ناخالصی های لایه بالایی پوست با نام اپیدرم در روش اکسیژن تراپی ، میزان اکسیژن پوست افزایش یافته و سلول های مرده از لایه بالایی پوست خارج شده و منافذ پوست باز می شود. نتیجه آن شادابی و طراوت و زیبایی پوست و نیز از بین رفتن تیرگی پوست می باشد.

- افزایش متابولیسم و بازیابی سلولی در پوست

- بهبود و درمان مشکلات پوستی ناشی از عارضه و بیماریهای پوستی

- بدون هرگونه حساسیت

- بهبود و درمان پوست های خشک و ناهموار : در اکسیژن تراپی به علت استفاده از اسید هیالورونیک ، پپتیدها ، عصاره مفید گیاهان و ویتامین ها ، پوست های ناهموار بهبود یافته و روشن شدن پوست رخ می دهد.

- درمان آکنه و کاهش باکتری های منجر به آکنه : آکنه در اثر بزرگ شدن منافذ پوست بوسیله گرفتگی پوست و به دام افتادم آلودگی ها و چربی ها در آن شکل می گیرد.  اکسیژن تراپی با کوچک کردن منافذ پوست و اجازه ندادن به جمع شدن گرد و غبار و آلودگی ها در آن ها ، از ایجاد جوش و آکنه و زخم جلوگیری به عمل آورده و پوست مدت زمان زیادی درخشان باقی می ماند.

- بدون دوره نقاهت بوده و نتایج بلافاصله مشهود است.

در اکسیژن تراپی از چه مواد و ترکیباتی استفاده می شود؟

ترکیباتی که در اکسیژن تراپی مورد استفاده قرار می گیرد ، نظیر اسید هیالورونیک ، آنتی اکسیدان ها ، انواع ویتامین ، مواد گیاهی ، هورمون پپتاید و مواد شفاف کننده پوست می باشد که همگی در از بین بردن آلودگی ها از روی پوست و جوانسازی و شادابی پوست نقش بسزایی دارند.

معایب اکسیژن تراپی:

همانطور که در بالا اشاره شد این روش درمانی غیرتهاجمی است و عاری از هرگونه عوارض جانبی و حساسیت و قرمزی و تورم و لکه دار شدن و بسیار مناسب افرادی است که پوست حساسی دارند   و می توان گفت بجز افرادی که بیماریهای خاص پوستی داشته باشند برای تمامی افراد یک روش  بسیار مفید و کارا بدون عوارض حتی قرمزی پوست است.

اکسیژن تراپی در کلینیک زیبایی آلما همراه با پکیج پاکسازی انجام می گیرد و نواحی مناسب اکسیژن تراپی صورت و گردن می باشد که دو الی سه ماه یکبار این روش مناسب می باشد .

چرا پوست به مراقبت نیاز دارد ؟

بطور کل سلامت بدن می تواند در گرو سلامت پوست باشد. به دلیل اینکه یک سد فیزیکی در مقابل ویروسها و عفونت هاست و علاوه بر آن کنترل کننده سیستم ایمنی بدن نیز می باشد. پوست بدن انسان در اثر مشکلاتی نظیر نور آفتاب ، جوش و آکنه ، سیگار کشیدن ، جنسیت ، تغذیه و بسیاری از عوامل دیگر چون افزایش سن ، می تواند دچار مشکلاتی نظیر چین و چروک ، لکه های پوستی ، افتادگی و شلی پوست و ... شود. با گذشت سالها و افزایش سن در انسان که بصورت ژنتیکی برنامه ریزی شده ، کاهش تولید پروتئین های کلاژن و الاستین و فیبروبلاست را شاهد خواهیم بود ، با کاهش این پروتئینها در بدن ، پوست شادابی ، حالت کشسانی و جوانی خود را از دست داده و در نهایت با چین و چروک و پیری پوست مواجه می شویم. جنسیت نیز در پیری پوست عامل مهمی است . چنانچه بانوان بیشتر از آقایان دچار افتادگی پوست هستند. در توضیح آن می توان گفت که که هورمون استروژن در بدن زنان باعث افزایش تولید کلاژن در پوست شده و پوست خاصیت ارتجاعی بالایی دارد. اما با افزایش سن و کاهش تولید هورمون استروژن در بدن بانوان ، به همان میزان چین و چروک بیشتر می شود که نسبت به آقایان بسیار قابل توجه است. همانطور که می دانید ، تغذیه درست و مناسب به همراه مصرف مقادیر فراوان ویتامین C و اسید لینولئیک ( اسید چرب ضروری ) و کاهش مصرف چربی های ناسالم و کربوهیدرات در کند کردن روند پیری بسیار موثر می باشد.

پس با توجه به مشکلاتی که ممکنست و یا حتماً برای پوست  اتفاق می افتد ، رسیدگی به پوست و مراقبت از آن بسیار مهم و اساسی می باشد. نظیر استفاده از کرم های ضد آفتاب ، مرطوب کننده ها و آبرسان و محصولات دیگر مراقبتی پوست . البته ، چنانچه به پوست خود اهمیت می دهید و دوست دارید همیشه محافظ پوست خود بوده و کمتر از سن واقعی خود نشان داده شوید ، می توانید از روشهای کلینیکی مراقبتی پوست نیز استفاده کنید. انجام یک پاکسازی پوست خوب به همراه اکسیژن تراپی و ماساژ تخصصی صورت در آرامش بخشی و ریلکسیشن افراد موثر می باشد. اگر به دنبال آرامش و زیبایی تواماً می باشید و به دنبال کلینیک زیبایی معتبر و مجهز در رشت با محیطی دلپذیر و آرامبخش با کادری مجرب و با تجربه می باشید، می توانید خدمات زیبایی خود را به کلینیک زیبایی آلما بسپارید. از خدمات ارائه شده علاوه بر موارد فوق در کلینیک زیبایی آلما در رشت می توان به هایفوتراپی ، آنزیم تراپی ، آر اف تراپی ، لیزر موهای زائد و ...  اشاره داشت.

مشاوره رایگان با شماره تماس 01333662196 و واتس اپ 09125396478

خدمات زیبایی مرکز لیزر آلما : هایفوتراپی ، آراف تراپی ، پاکسازی پوست ، آنزیم تراپی پوست ، میکرونیدلینگ ، مزوتراپی ، مزوتراپی مو ، هیدرودرمی مو ، ماساژ صورت ، پارافین تراپی ، کربوکسی تراپی ، تزریق ژل ، تزریق بوتاکس و ...

اینستاگرام : alma.skin.care

کلینیک زیبایی آلما در رشت

 

مقالات مشابه


logo