11 روش برای کاهش پیری زودرس پوست

اشتراک گذاری :

همانطور که می‌دانید یکی از مسائلی که هیچ‌کدام از ما نمی‌توانیم آن را تغییر دهیم روند طبیعی پیری است. با گذشت زمان ، همه ما خطوط قابل مشاهده ای در صورت خود پیدا می‌کنیم. طبیعی است که صورت فرد کمی از سیر جوانی خود را از دست بدهد. به مرور زمان ما متوجه نازک و خشک شدن پوست می‌شویم البته ژنتیک هر شخص تا حد زیادی زمان وقوع این تغییرات را کنترل می‌کند.
تابش مستقیم نور خورشید در تمام فصول سال نقش اصلی را در پیری زودرس پوست ما ایفا می‌کند. البته کارهای دیگری که در طول روز انجام می‌دهیم نیز می‌توانند موجب شوند پوست ما سریعتر از آنچه که انتظار می‌رود پیر شود؛ برای مثال آرایش های سنگین روزانه یا شستن صورت با آب داغ. متخصصان پوست برای کمک به بیماران خود در جلوگیری از پیری زودرس پوست ، نکات زیر را به بیماران خود ارائه می دهند:

•هر روز از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید. صرف گذراندن یک روز در ساحل یا در حال انجام کارهای روزمره، محافظت از پوست صورت و بدن در برابر آفتاب ضروری است. شما می‌توانید با جستجوی سایه ، پوشاندن لباس های محافظ در برابر آفتاب - مانند پیراهن سبک و آستین بلند ، شلوار ، کلاه لبه باز و عینک آفتابی با محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش (UV)- و استفاده از ضد آفتاب طیف وسیع ، از پوست خود محافظت کنید.(SPF 30 یا بالاتر و ضد آب) 
شما باید هر روز برای تمام قسمت هایی از پوست که لباس آنها را نمی پوشاند از ضدآفتاب استفاده کنید. برای محافظت موثرتر ، به دنبال لباس هایی با برچسب فاکتور محافظت فرابنفش (UPF) باشید.


• به جای اینکه آفتاب بگیرید از اسپری ها یا کرم های برنزه کننده استفاده کنید. هر بار که زیر تابش مستقیم نور آفتاب دراز می‌کشید و یا در محیط سولاریوم برنزه می‌شوید ، آگاه باشید که پوست خود را چندسال پیر کرده اید! اشعه ماورا بنفش مضر روند پیری پوست شما را تسریع می‌بخشد.

•اگر سیگار می‌کشید، لطفا دست نگه دارید. سیگار کشیدن سرعت پیری پوست را بسیار بالا می برد، همچنین باعث ایجاد چین و چروک سطحی و ظاهری کسل و پوستی کدر می شود.

•از عادات تکراری مانند اخم کردن و یا چشمک زدن خودداری کنید. وقتی حالت چهره ایجاد می کنید ، عضلات زیرین صورت را منقبض می کنید. اگر سالها به طور مکرر یک عضله منقبض شود ، این خطوط دائمی می‌شوند. استفاده از عینک آفتابی می‌تواند به کاهش خطوط ناشی از چشمک زدن کمک کند.


•رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید. یافته های چند مطالعه نشان می‌دهد که خوردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه ممکن است از آسیب هایی که منجر به پیری زودرس پوست می‌شود جلوگیری کند. یافته های مطالعات تحقیقاتی همچنین حاکی از آن است که رژیم غذایی حاوی مقدار زیادی قند یا سایر کربوهیدرات های تصفیه شده می‌تواند روند پیری را تسریع ببخشد.

•مصرف مشروبات الکلی را به حداقل برسانید و در صورت امکان قطع کنید. الکل برای پوست خشن است؛ پوست را کم‌آب می کند و دیر یا زود به پوست آسیب می رساند. در چنین شرایطی ظاهر پوست می‌تواند پیرتر به نظر برسد.

•بیشتر روزهای هفته ورزش کنید. یافته های چند مطالعه نشان می‌دهد که ورزش متوسط ​​می تواند گردش خون را بهبود بخشد و سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. این ، به نوبه خود ، ممکن است ظاهر جوان تری به پوست بدهد.

•پوست خود را به آرامی تمیز کنید. تمیز کردن پوست می‌تواند پوست شما را تحریک کند. تحریک پوست ، روند پیری پوست را تسریع می‌بخشد. شستشوی آرام به از بین بردن آلودگی ، آرایش و سایر مواد اضافی بدون تحریک پوست کمک می‌کند.

•صورت خود را دو بار در روز و همچنین پس از تعریق شدید بشویید. تعریق پوست به خصوص هنگام پوشیدن کلاه یا کلاه ایمنی و همچنین ماسک های بهداشتی باعث تحریک پوست می‌شود ، بنابراین پس از تعریق پوست را در اسرع وقت بشویید.

•هر روز از مرطوب کننده صورت استفاده کنید. مرطوب کننده آب را در پوست ما به دام می اندازد ، و ظاهر جوان تری به آن می‌بخشد.


•استفاده از محصولات مراقبت از پوستی را که پوست صورت شما را دچار احساس گزیدگی میکنند یا می‌سوزانند سریعا متوقف کنید. وقتی پوست شما می سوزد یا دچار احساس گزیدگی می‌شوید ، به این معنی است که پوست تحریک شده است.

هرگز برای روش صحیح مراقبت از پوست دیر نیست!

حتی افرادی که از قبل علائم پیری زودرس پوست را دارند می‌توانند از ایجاد تغییر در سبک زندگی بهره مند شوند. با محافظت از پوست در برابر آفتاب ، شما این فرصت را به پوستتان می‌دهید تا بخشی از آسیب ها را برطرف کند. همچنین افراد سیگاری که مصرف دخانیات را قطع می‌کنند اغلب متوجه سالم‌تر به نظر رسیدن پوستشان می‌شوند.

اگر علائم پیری پوست شما را آزار می‌دهد ، بهتر است به یک کلینیک زیبایی پوست مراجعه کنید. روش های درمانی جدید و متدهای کم تهاجم برای صاف کردن چین و چروک ، سفت شدن پوست و بهبود رنگ پوست باعث می‌‌شود بسیاری از افراد پوستی با ظاهر جوان تر داشته باشند.

کلینیک زیبایی آلما رشت

اینستاگرام alma.skin.care 

مقالات مشابه


logo