مراحل روتین کامل مراقبت از پوست بدن

اشتراک گذاری :

پوست زیبا ، نشان از درون زیبا دارد. پوست با عنوان بزرگترین اندام بدن در معرض هر گونه آلودگی و بیماری می باشد ، پس با نگهداری و مراقبت از پوست می توانیم بزرگترین کمک را به پوست و بدن خود داشته باشیم. لذا انجام روتین مراقبتی پوست راهی بسیار خوب در مراقبتهای پوستی است و با محصولات مراقبتی بسیاری که به بازار آمده به راحتی می توان با صرف وقت کمی و مصرف این محصولات به پوستی زیبا دست یافت و بهتر است مراقبتهای پوستی همیشه رعایت شود تا پس از رسیدن به دهه 40 زندگی ، پوست شاداب تری داشته باشیم که سنمان را کمتر از  واقعیت نشان دهد.

خوشبختانه امروزه اجرای روتین مراقبت از پوست صورت برای عموم افراد جا افتاده است اما وقتی صحبت از روال مراقبت از پوست بدن می‌شود می‌بینیم کمتر کسی به این مهم اهمیت می‌دهد و غالبا بانوان در این مورد غفلت می کنند. بدون شک وظیفه بزرگتر مراقبت از پوست صورت شما است ، اما قطعا ارزش آن را دارد که یک روتین مراقبت از پوست بدن را نیز تعیین کنید و همچنین مشخص کنید که کدام محصولات مراقبت از بدن برای سلامتی و تغذیه پوست شما بهترین عملکرد را دارند و درخشش و سلامت پوست بدن را برای شما به ارمغان می‌آورند.


روتین مراقبت از پوست بدن شما باید شامل چه مواردی باشد؟

داشتن روال ساختاری مراقبت از پوست بدن که پوست شما را سالم نگه می دارد و احساس طراوت و تغذیه کامل پوست، فراتر از دوش گرفتن منظم و تمیز کردن بدن است. مراقبت از پوست بدن به عنوان اولین خط دفاعی بدن در برابر عفونت و بیماری ضروری است و همچنین حصول اطمینان از درخشش و سلامت پوست بدن از زیبایی ظاهر شما مراقبت می‌کند و از بروز آسیب های احتمالی (خشکی و کدر شدن پوست بدن) جلوگیری می‌کند.از انتخاب محصولات مراقبت از بدن و کرم بدن مناسب گرفته تا اصلاح صحیح ، همه در مراقبت از پوست شما نقش دارند.

مراقبت از بدن در حمام شروع می شود.

روتین کامل مراقبت از پوست بدن از دوش گرفتن شروع می‌شود. اطمینان حاصل کنید که آب خیلی گرم نیست ، دوش آب داغ هرچند که ممکن است در فصول سرد سال دلچسب باشد، می تواند به راحتی آب خوردن به پوست شما آسیب برساند. دوش گرفتن در آب سردتر اگرچه کمتر مورد علاقه است ، اما مزایای بیشتری برای پوست شما دارد.از مزایای دوش گرفتن در آب سردتر برای پوست شما می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

•سفت شدن منافذ ؛ باعث می شود پوست احساس سفتی کند و کمتر به داخل آن آلودگی وارد شود.

•آسیب پذیری کم‌تر و مقاومت بالاتر پوست.

•حفظ چربی طبیعی پوست بدن، بدون خشک شدن پوست و از دست دادن آب بدن.

نکته مهم این است که نوع پوست خود را هنگام دوش گرفتن در نظر بگیرید تا بدانید که کدام محصولات مراقبت از بدن بهترین گزینه برای شما است. به عنوان مثال ، اگر پوستی حساس یا شدیداً خشک دارید ، ممکن است بخواهید یک اسکراب بدن با ضخامت کم و کرم های مرطوب کننده با غلظت بیشتری را در نظر بگیرید. این برای شما مفید خواهد بود که روال مناسب دوش گرفتن را انجام دهید و معین کنید چند بار در هفته نیاز دارید دوش بگیرید.


پوست خود را منحصر به فرد کنید

لایه برداری فرآیند از بین بردن سلولهای مرده پوست است و پایه و اساسی برای شروع روتین مراقبت از پوست بدن شما است. علاوه بر از بین بردن سلولهای مرده پوست ، لایه برداری همچنین به تحریک گردش خون کمک می کند و پوست شما را برای جذب بهتر مزایای محصولات مراقبت از بدن آماده می‌کند. بنابراین ارزشمند است که وقت خود را صرف کنید و یاد بگیرید چگونه به درستی لایه برداری انجام دهید تا پوست شما به طور کامل پاک شود و منافذ پوست شما پاک شود.
برای پاکسازی پوست بدن یک اسکراب لایه بردار را با حرکت دورانی روی پوست مرطوب خود ماساژ دهید و در تمام بدن این کار را تکرار کنید. به نواحی دارای پوست خشن مانند زانوها و آرنج ها بسیار توجه کنید. لطفا توجه داشته باشید که از اسکراب های بدن نباید روی صورت شما استفاده شود زیرا برای پوست حساس صورت شما بسیار قوی است - همچنین مراقب باشید که اطراف قفسه سینه یا گردن خود را خیلی لایه برداری نکنید زیرا این مناطق حساس تر هستند. برای لایه برداری پوست بدن می‌توانید از دستکش یا لیف های لایه بردار استفاده کنید.


اصلاح موهای زائد بدن به شیوه غیرتهاجمی، بخشی از برنامه های روتین پوست بدن شما ممکن است شامل از بین بردن موهای زائد مانند اصلاح و شیو بدن باشد ، حتی اگر این مساله جزو برنامه های روزانه شما نباشد لازم است بهترین روش اصلاح موهای زائد پوست بدن را بشناسید.در صورت لزوم پس از لایه برداری ، نواحی از بدن را که می‌خواهید اصلاح کنید ، کرم ، کف یا ژل اصلاح بزنید - آب ولرم باعث نرم شدن موهای بدن شما می شود تا فرایند اصلاح راحت تر شود. پس از استفاده از ژل اصلاح ، حتماً در جهت درست اصلاح  کنید. هنگام اصلاح مناطق حساس تر می‌توانند منجر به تحریک ، موهای فرو رفته زیرپوستی و یا  التهاب و قرمزی شوند. 

در صورت انجام لیزر موهای زائد ، باید مراقبتهای پوستی قبل و بعد از آن را انجام دهید. برای مثال قبل از انجام لیزر پوست خود را برنزه و در معرض آفتاب قرار ندهید. قبل از لیزر به پوست خود کرم ، لوسیون ، روغن و .... نمالید تا اثربخشی لیزر را پایین نیاورد و یا خدای ناکرده پوست دچار سوختگی و آسیب نشود. در صورت عدم تحمل درد و استفاده از کرم های بی حسی برای انجام لیزردرمانی ، حتماً حتماً از روی پوست خود کرم را کاملاً بشوئید تا اثری نمانده که باعث ایجاد آسیب کند. شب قبل از مراجعه به بهترین مرکز لیزر موهای زائد در رشت ، شیو با تیغ انجام دهید . به این علت که در صورت شیو درست قبل از لیزر و به دلیل عدم استفاده از کرم ها و لوسیون های نرم کننده ، آسیب پوستی افزایش می یابد. از مراقبتهای بعد از لیزر هم می توان به پماد زینک اکساید اشاره داشت که برای رفع التهاب بسیار مناسب بوده و همچنین کرم ضد آفتاب برای ناحیه صورت خیلی مهم می باشد و بطور کل نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار گرفت و پوست باید با لباس و عینک و کلاه پوشانده شود.


پوست بدن خود را مرطوب کنید

پوست بدن ما اولین و مهمترین مانع محافظتی است که از ما در برابر بیماری ها و عفونت ها دفاع می کند. روز به روز پوست ما در معرض عناصری قرار دارد که می تواند باعث خشک شدن ، ترک خوردن و آسیب دیدن شود ؛ به همین دلیل مرطوب سازی برای کنترل روند پیری پوست از اهمیت فوق‌العاده ای برخوردار است. اصلاح و لایه برداری باعث خشک شدن پوست می‌شود ، بنابراین مرطوب شدن مخصوصاً بعد از هر یک از این فعالیت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
بعد از اینکه پوست خود را با استفاده از یک اسکراب بدن عمیق لایه برداری کردید (و احتمالاً تراشیده اید) ، پوست بدن شما باید به راحتی از هرگونه آلودگی و یا سلولهای مرده پوست پاک شود. مرحله بعدی در برنامه مراقبت از پوست بدن ، مرطوب سازی است. این کار را می توان در دوش گرفتن با ژل  مرطوب کننده یا با کرم مخصوص بدن بعد از دوش گرفتن (یا هر دو!) انجام داد ، حالت اول معمولاً ترجیح داده می شود ، اما به هیچ وجه بهتر نیست - راحت تر است!

متخصصین مشاور در بهترین کلینیک زیبایی در رشت ، با شماره تماس 01333662196 و واتس اپ 09125396478 آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند.

از پوست خود محافظت کنید

اکثر برنامه های مراقبت از پوست بدن شما به احتمال زیاد در زمان استحمام و پس از آن انجام می‌شود ؛ البته در صورتی که پوست بدن تمیز باشد و لایه برداری ، اصلاح درست و مرطوب کردن پوست بدن را در اولویت قرار داده باشید. با این حال مهم است که از آنچه می‌تواند به پوست بدن شما آسیب برساند آگاه باشید.مواردی که می تواند باعث آسیب رساندن روز به روز پوست شما شود:

مواد شیمیایی خشن ، از جمله محصولات تمیز کننده قوی و صابونی.

قرار گرفتن درمعرض آب داغ به مدت طولانی.

قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خوشید.

طبقه بندی روتین مراقبتی پوست :

روتین پوستی را می توان به دو نوع روتین روز و شب تقسیم بندی کرد که در مواردی با هم تفاوت دارند. در روتین پوستی روز ابتدا باید با استفاده از پاک کننده مناسب پوست خود (میسلارواتر) ، پوست صورت را از آلودگی ها پاک کرده و سپس به پوست خود تونر بزنید. در مرحله بعد استفاده از سرم صورت ، سپس کرم دور چشم توصیه می شود. در ادامه درمان لک های پوستی پیشنهاد می شود بدین منوال که پوست شما دارای جوش ، لکه ، تیرگی و یا هر مشکلی دارد ، محصول مراقبتی مختص آن را خریداری کرده و استفاده کنید. ترتیب بعدی می تواند شامل مرطوب کننده متناسب با نوع پوست، روغن صورت و در پایان کرم ضدآفتاب باشد. اما روتین شب تا مرطوب کننده با روتین روز یکسان بوده ، فقط در دو مورد آخر رتینول و سپس روغن صورت توصیه می شود. و در شب مصرف ضد آفتاب حذف می گردد.

باید توجه کافی به این مضمون داشته باشید نوع پوست شما چرب ، مختلط ، خشک ، حساس و یا معمولی باشد ، حتماً محصولات اعم از پاک کننده ها ، شوینده ، ژل های شستشو ، تونر و ... باید متناسب با پوست خود انتخاب کنید تا بهترین نتیجه را از مراقبت پوستی خود بگیرید.

روتین مراقبتی پوست به صورت هفتگی شامل لایه برداری در منزل می باشد که می توان از اسکراب و لایه بردارهای شیمیایی نظیر AHA و انواع ماسک صورت استفاده کرد که فوایدی نظیر از بین بردن سلولهای مرده پوست ، کاهش لک و تیرگی ، بازکردن منافذ بسته پوست و در نتیجه شفاف و روشن تر شدن پوست دارد. البته مشورت با پزشک و متخصصین زیبایی بسیار مهم است بخصوص در صورت داشتن پوست حساس که لایه برداری توصیه نمی شود.

خدمات کلینیک زیبایی آلما در رشت شامل لیزر موهای زائد، هایفوتراپی و آراف تراپی برای جوانسازی پوست ، مزوتراپی ، میکرونیدلینگ ، مزوتراپی ، پاکسازی پوست ، آنزیم تراپی پوست ، پارافین تراپی دست و پا ، مزوتراپی مو ، هیدرودرمی مو و ....

alma.skin.care اینستاگرام

کلنیک زیبایی آلما رشت

مقالات مشابه


logo