استرچ مارک چیست و چه‌طور درمان می‌شود؟

اشتراک گذاری :

استرچ مارک چیست و چه‌طور درمان می‌شود؟

استریا یا ترک های پوستی که در اصطلاح به آن استرچ مارک گفته می‌شود از مشکلات شایع پوستی بین بانوان است؛ اغلب انسان ها حتی مدل های معروف اروپایی در بخش هایی از اندامشان کم و بیش درگیر این میهمان های ناخوانده هستند. استریاها به طور معمول در اثر کشیدگی ناگهانی پوست در بارداری،اضافه وزن و یا حتی از دست دادن وزن زیاد،بلوغ جسمی، رشد سریع اندام ها و عواملی از این دست به وجود می‌آیند. 

نکاتی برای پیشگیری و درمان استرچ مارک

اولین قدم پذیرش این نکته می‌باشد که این ترک های پوستی اتفاقی کاملا طبیعی و اجتناب ناپذیر هستند و بهترین روش درمان هم پیشگیری از ایجاد آن‌هاست.
همانطور که می‌دانید پروسه درمان استریا عموما پروسه زمان‌بری است و تولیدکنندگان محصولات درمانی به بهبود ۵۰ درصد از استریاها بعد از دوره درمان اشاره می‌کنند؛ البته گفته میشود اگر در دوره درمان روش های کلینیکی مثل آر اف‌ تراپی به کار گرفته شود این تاثیر ها تا ۸۰ درصد خواهد بود.

راهکارهایی برای پیشگیری و کاهش ترک های پوستی

ورزش روزانه
تغذیه سالم
ماساژ پوست با روغن های طبیعی
لایه برداری پوست
استفاده از کرم های حاوی هیالورونیک اسید
استفاده از ویتامین های A  و C
نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب در شبانه روز
مصرف ویتامین D

روش های کلینیکی رفع اسرچ مارک

فراموش نکنید علاوه بر آر اف تراپی، کربوکسی تراپی نیز می‌تواند از طریق تزریق CO2 زیر پوست باعث جوانسازی سلول های پوستی و از بین رفتن ترک های پوستی شود.این روش بهبود دهنده عملکرد سلول های کلاژن ساز می باشد و با بهبود ماتریکس به حفظ الاستیسیته پوست کمک می‌کند. استفاده از روغن چندمنظوره بایو اویل هم می‌تواند در کنار این روش به عنوان مکملی کاربردی ظاهر پوست را یکدست و طبیعی جلوه دهد.

برای درمان ترک های پوستی از طریق میکرونیدلینگ نیز می‌توانید اقدام کنید! همانطور که میدانید پوست دارای فیبرهای الاستین و کلاژن است.این رشته ها مانند فنر باعث انعطاف ، کشسانی، شادابی و جوانی پوست می‌شوند. وقتی این فیبرها کشیده شوند خاصیت خود را از دست می‌دهند، میکرونیدلینگ به روش بهبود تراکم اپیدرم،تحریک و افزایش کلاژن سازی، افزایش تراکم ملانوسیت ها و ایجاد ظاهر طبیعی ترک های پوستی را درمان می‌کند.

در آخر نیز به لیزر فرکشنال دی اکسید کربن اشاره می‌کنیم.
تحقیقات نشان می‌‌دهد زنانی که تحت این روش درمانی جدید بودند نسبت به بانوانی که از کرم های حاوی گلیکولیک اسید و  ترتینوئین استفاده می‌کردند در مدت زمان کوتاه تر شاهد از بین رفتن ترک های قدیمی و سفید رنگ پوست خود بوده‌اند.

1333662196     alma skin care 

almask.ir      سایت 

alma.skin.care    اینستاگرام

مقالات مشابه

 • Michael Ethan

  سارل

  سلام،. من بعد از زایمانم تمام پوست شکمم همین استرچ مارک داره، قابل درمان هست و هزینش چقدر میشه؟؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام ، بله عزیزم قابل درمانه و تا حد زیادی از بین میره ، در مورد هزینه باید ویزیت بشید و نوع دستگاهی که بکار باید و تعداد جلساتش مشخص بشه ، که بتونیم خدمتتون اعلام کنیم با تشکر کلنیک زیبایی رشت-آلما

 • Michael Ethan

  سوزان

  سلام ، شما دستگاهی برای از بین بردن استرچ مارک دارید؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام ، بله از ار اف و ایکس ویو استفاده میشه و درحدود 80 درصد جوابدهی داره کلینیک زیبایی رشت -آلما


logo