چرا ریزش مو؟؟؟

اشتراک گذاری :

بر کسی پوشیده نیست که زیبایی و سلامت مو تاثیر فوق العاده ای در میزان جذابیت چهره بانوان و همچنین آقایان دارد، برای داشتن موهایی سالم و درخشان تنها نباید به شست و شوی روزانه آن‌ها بسنده کنید.
در این مقاله باهم به بررسی نکاتی می‌پردازیم که به شما کمک می‌کند موهایی شاداب و سلامت داشته باشید چرا که سلامتی از هر آرایش و استایلی زیباتر می‌باشد!


بررسی میزان ریزش مو

در قدم اول میزان ریزش موی خود را پس از هر حمام بررسی کنید.به طور کلی میزان طبیعی ریزش مو برای هر شخص ۵۰ الی ۲۰۰ شاخه مو در شبانه روز است؛ چنانچه میزان ریزش مو در شما از میزان طبیعی آن فراتر می‌باشد حتما به پزشک مراجعه کنید.

تغذیه مناسب رشد و تقویت مو

تغذیه مناسب به عنوان مهم ترین عامل تاثیرگذار‌، کلید رشد موهای سالم شماست!
مصرف یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی مورد نیاز برای بهبود وضعیت موهایتان لازم و ضروری است؛ به‌خصوص اگر موهای شما به دلیل رژیم های غذایی نامتعادل کم پشت شده باشد.

•غذاهای غنی از پروتئین باید در رژیم غذایی روزانه ی شما گنجانده شوند.(گوشت کم‌چرب، گوشت ماکیان، ماهی ، تخم مرغ ، فرآورده های لبنی ، سویا ، آجیل ها و دانه ها)

•به مقدار کافی از کربوهیدرات های مفید و چربی های سالم مصرف نمایید.
(سبزیجات ، مرکبات برنج قهوه ای و سیب زمینی ها)

•غذاهای غنی از بیوتین را مصرف نمایید.
(تخم مرغ، گل کلم، جگر گاو، قارچ ها، ماهی سالمون، اسفناج ، سینه ی مرغ ، پنیر ، مخمر آبجو و آجیل ها)


انواع مکمل های تقویتی پوست و مو

همان‌طور که می‌دانید مکمل های مختلفی از جمله برای تقویت موها وجود دارد؛ برای انتخاب مکملی که مناسب شماست اولین نکته این است که بدانید چه ویتامین هایی در رژیم غذایی شما کمتر هستند و دوز همان ویتامین ها در کدام مکمل بالاتر می‌باشد؟
قدم بعدی این است که مکملی را انتخاب کنید که بازخورد بهتری داشته و دارای مقادیر کافی از ویتامین های لازم برای رشد مو می‌باشد.
برای مثال مکمل Hair Vit یکی از مکمل های خوب برای تقویت موهاست اما دوز زینک در آن 2mg می‌باشد و بدن  ما روزانه به 30mg زینک نیاز دارد؛ بنابراین بهتر است که در کنار هیرویت از مصرف زینک غافل نشوید.
با این حال اگر مکملی که استفاده می‌کنید دارای مقادیر مناسبی از ویتامین ‌ها و ریز مغذی های لازم می‌باشد احتیاج به مصرف کپسول دیگری ندارید.
به خاطر داشته باشید برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید هر مکملی را حداقل در ۳ دوره مصرف کنید. درضمن مکمل هایی که حاوی دوز بالای انواع ویتامین B  هستند ممکن است باعث ایجاد آکنه و جوش شوند؛ البته می‌توانید با شوینده ها و کرم های ضدجوش و همچنین پاکسازی مستمر پوست تا حد زیادی این مساله را کنترل کنید و به تدریج نیز با سازگاری بدن و مکمل مورد نظر دیگر دچار جوش و آکنه نمی‌شوید.

معایب استفاده از مکمل های تقویتی مو

به طور کلی نباید از مکملهای تقویتی مو انتظار زیادی برای قطع دائمی ریزش مو داشته باشید و در اکثر موارد مکمل ها نمی‌توانند به تنهایی تاثیر زیادی در درمان و قطع ریزش مو به خصوص ریزش های هورمونی و ارثی داشته باشند. نکته دوم اینکه قبل از انتخاب قرص نخست باید علت ریزش موی شما مشخص شود و بعد از آن می‌توانید قرص ویتامین مناسب برای تقویت موهایتان را انتخاب کنید. توصیه می‌کنیم حتما قبل از تهیه قرص ها با یک پزشک متخصص پوست و مو یا یک دکتر داروساز برای انتخاب مکمل تقویتی مناسب مشورت کنید.

مزوتراپی و مزایای استفاده از آن

اختلالات هورمونی،رژیم های غذایی نامتعادل،روند پیری،مصرف داروهای شیمیایی،بارداری،عدم رعایت بهداشت فردی، مسائل روانی و اختلالات ارثی از عوامل ریزش موی سر هستند.
خوشبختانه با استفاده از مزوتراپی می‌توان بر تمامی این عوامل غلبه نمود و در کنار کاهش ریزش مو، به رشد مو های جدید امیدوار بود.
مزوتراپی روشی غیر تهاجمی است که در آن دارو زیر لایه اپیدرمال پوست تزریق شده و به بافت های آسیب دیده می‌رسد.
برای انجام مزوتراپی زمان زیادی لازم نیست اما نتایج بسیار سریع و خوبی از آن در درمان ریزش مو برای شما حاصل می‌شود زیرا در این روش مواد و عناصر مورد نیاز به میزان دقیق مستقیما در محل ریشه مو تزریق می‌شود و این مهم را به وسیله هیچ روش درمانی دیگری نمی‌توان تامین کرد.

مقالات مشابه


logo