روش های بهبود قابلیت ارتجاعی پوست

اشتراک گذاری :

قابلیت ارتجاعی پوست یا همان حالت کششی پوست نوعی قابلیت طبیعی در پوست بدن افراد است که از دست دادن آن باعث شل شدگی ، افتادگی ، چین و چروک و آویزان شدن پوست در برخی نواحی و یا ترک خوردگی پوست می گردد. بطور طبیعی قابلیت ارتجاعی پوست در اثر افزایش سن افراد به مرور کم و کم تر شده و این مورد از جمله اصلی ترین راه های تشخیص ست افراد است. اما در این میان راهکارهایی وجود دارد که می توان قابلیت ارتجاعی پوست را بهبود بخشیده و روند پیری آنها را بسیار کند تر کرد و برعکس با رعایت نکردن نکاتی که در ادامه آمده باعث تصرح آنها شده که در نتیجه آن سن فرد خیلی بیشتر از حد واقعی آن بنظر رسیده و دارای چهره شکسته ای می گردد.

عوامل موثر در قابلیت ارتجاعی پوست

مهمترین ماده در جوانسازی و حفظ قابلیت کششی پوست را می توان ماده ای بنام کالیژن دانست که توسط لایه های عمقی پوست ترشع شده و وظیفه آن بازسازی سلول های پوستی و رساندن مواد مورد نیاز جهت بازپروری سلول های پوست بدن می باشد. کالیژن بطور طبیعی در بدن همه افراد تولید می شود اما در نتیجه افزایش سن و رعایت نکردن اصول سلامتی پوست بدن تولید آن کم و درنتیجه آن با چین و چروک و افتادگی پوست روبرو می شویم . نکته قابل توجه این است که این ماده ضروری از طریق کرم ها و دارو هایی که برای درمان قابلیت ارتجاعی پوست مصرف می شوند و از طریق روزنه های سطحی پوست قابل دریافت نیست و فقط لایه های میانی و عمقی پوست قابلیت تولید آن را داشته و به سطح پوست می رسانند.

دلایل از بین رفتن قابلیت ارتجاعی پوست

با کم شدن یا توقف کالیژن سازی پوست عمل ترمیم در سلول های پوستی کند شده و نمی توانند به سرعت نسبت به حرکات بدن واکنش نشان داده و به مرور آب مورد نیاز و مواد مغزی آنها کم شده و دچار شلی می شوند. مهمترین عوامل از دست دادن قابلیت ارتجاعی بدن عبارتند از :
1. افزایش سن
2. تغذیه و رژیم غذایی نامناسب
3. استفاده از لوازم آرایشی و دارو های نا مرغوب
4. قرار گیری زیاد در مقابل اشعه های خورشید
5. بارداری
6. کاهش و افزایش ناگهانی وزن بدن که باعث کشیدگی پوست می گردد
7.مصرف دخانیات و سیگار
8. استرس و اضطراب

9. عوارض جراحی هایی نظیر لیپوساکشن

10. عدم مصرف ویتامین ها و مواد معدنی

11. عدم مصرف آب فراوان

روش های بهبود قابلیت ارتجاعی پوست

با یک نگاه ساده به لیست بالا می توانید در یابید که برای کمک کردن به قابلیت ارتجاعی پوست خود چه باید بکنید. بطور قطع پرهیز از سیگار ، داشتن رژیم سرشار از میوه جات و مواد طبیعی ، کاهش استرس ، استفاده از مواد آرایشی مرغوب و تا حد ممکن آرایش کمتر ، ورزش ، استفاده از ضد آفتاب و آبرسان پوست و استفاده از ماساژ تخصصی صورت جهت شادابی پوست می تواند بسیار در حفظ سلامت و قابلیت ارتجاعی پوست شما مفید باشد.
 

روش های درمانی قابلیت ارتجاعی پوست

همانطور که تا اینجا حتما متوجه دو نکته اصلی در این مورد شده اید که :
1. قابلیت ارتجاعی و جوانسازی پوست تا حد زیادی تحت تاثیر کالیژن سازی پوست است.
2. از برخی دلایل و آسیب ها که باعث چین و چروک و افتادگی پوست می شوند مانند افزایش سن ، خط خنده و اخم نمی توان جلوگیری کرد.
پس درواقع از دست دادن حداقل بخشی از قابلیت ارتجاعی پوست با رعایت تمامی اصول هم امکان پذیر است و اگر اصول سلامت را رعایت نکرده باشیم شدت و سرعت آن بیشتر خواهد بود. اما خبر خوب این است که تا کنون درمان های پزشکی مختلفی با درجه تاثیر متفاوتی در این زمینه بوجود آمده است که ضمن تحریک پوست به تولید کالیژن قابلیت ارتجایی آن را بهبود بخشیده و بسیاری از چین و چروک ها را ازبین می برتد. چند مورد از این درمان ها در ادامه آمده است.


 

میکرونیدلینگ برای حفظ قابلیت ارتجاعی پوست

همانگونه که در بالا نیز به آن اشاره شد ما نمی توانیم از طریق کرم ها و دارو ها کالیژن را به پوست و لایه های عمقی آن رسانیده تا باعث جوانسازی و کشیدگی پوست شود اما با روش میکرونیدلینگ به سادگی می توان لایه های عمقی پوست که تولید کننده کالیژن جهت حفظ قابلیت ارتجاعی پوست هستند را تحریک به فعالیت بیشتر نموده تا مانند یک شخص بسیار جوان کالیژن سازی کنند که در نتیجه آن کشیدگی و صاف شدن پوست را خواهیم داشت. میکرو نیدلینگ برای چین و چروک های کم عمق و شل شدگی های کم تاثیر داشته ضمن اینکه باعث لایه برداری سطحی پوست گردیده و جای جوش ، تیرگی و زخم ها را نیز تا حد زیادی محو می کند.


هایفو تراپی درمان شلی و افتادگی پوست

 

در پی نیاز امروز جهان به زیبایی و دستیابی به اکسیر جوانی، تکنولوژی های نوین به بازار زیبایی و پوست عرضه شده که یکی از آنها دستگاه هایفوتراپی می باشد که جزو بهترین روشهای لیفت و جوانسازی پوست صورت می باشد . این روش غیر جراحی ، بدون دوره نقاهت ، بدون درد یا خونریزی و کاملاً غیرتهاجمی می باشد. هایفوتراپی با استفاده از امواج متمرکز فراصوت که شدت بالایی دارد روی لایه های زیرین پوست کار کرده و کلاژن سازی را تحریک می کند. با انجام هایفوتراپی صورت ، افتادگی پوست درمان شده و نیز قابلیت ارتجاعی آن که در اثر افزایش سن شکل گرفته ، بهبود پیدا می کند. هایفوتراپی به صورت جلسه یک ساعته بوده و به صورت سالیانه انجام می گیرد. نتیجه اولیه آن به میزان 20% بوده که قابل مشاهده است . اما 80 درصد بقیه بعد از حدود دو تا سه ماه بعد از کلاژن سازی پوست مشهود می گردد و تا یک سال ماندگاری خواهد داشت.

* توجه داشته باشید مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی در رشت برای انجام موارد فوق در کسب عالی ترین و ایده آل ترین نتیجه بسیار موثر می باشد.

آراف تراپی :

آراف تراپی روشی برای لیفت و جوانسازی پوست می باشد . دستگاه آراف با ارسال امواج رادیوفرکوئنسی به لایه های میانی پوست ، باعث گرم شدن لایه های پوست شده و پاسخ پوست به این گرما ، افزایش کلاژن سازی برای بازسازی و ترمیم پوست می باشد. آراف با انواع پوست سازگار بوده و در درمان افتادگی های پوست ، بهبود چروک ، لیفت صورت ، سفت شدن عضلات صورت به همراه بهبود خاصیت ارتجاعی پوست به کار می رود. در نتایج شگفت آور آراف بهبود کیفیت پوست و شفافیت و درخشش صورت به وضوح آشکار می باشد. آراف به صورت 6 تا 8 جلسه دوره ای انجام می پذیرد و حدوداً چندین ماه ماندگاری دارد و جزو محبوبترین روشها شناخته شده است.

تزریق ژل اسید هیالورونیک :

اسید هیالورونیک ، یک هیدروکربن طبیعی ، زمینه ساز بافت همبند پوست ، آبرسان ، جذب کننده رطوبت و حفظ آن و مغذی برای پوست بوده که به صورت طبیعی در بافت پوست بدن و نیز استخوان ها ، چشم و غضروف وجود دارد. این اسید در برابر میکروارگانسیم ها مانع ایجاد می کند و در تولید و ترمیم پروتئین های کلاژن و الاستین کمک می رساند. اما با گذشت زمان و افزایش سن مقدار آن در پوست کاهش می یابد. با تزریق ژل اسیدهیالورونیک می توان قابلیت ارتجاعی پوست را بهبود داد و در افزایش حجم نقاطی از پوست صورت که دچار کاهش حجم یا فرورفتگی و چروک شده اثر بخش است. در نهایت شاهد پوستی جوان با شفافیت و لطافت شگفت انگیز خواهیم بود.

روشهای پیشگیری از دست دادن قابلیت ارتجاعی پوست :

* تغییر سبک زندگی

* عدم قرار گرفتن در مقابل نور مستقیم خورشید

* مصرف مواد غذایی سالم حاوی آنتی اکسیدان نظیر اسفناج ، شکلات تلخ ، گردو ، ماهی ، هویج و ...

* مصرف آب فراوان و هیدراته نگه داشتن بدن

* استفاده از کرم ضد آفتاب

* استفاده از مرطوب کننده و آبرسان

* عدم مصرف سیگار و الکل به دلیل عدم اکسیژن رسانی و خون رسانی مناسب به پوست

کلینیک زیبایی آلما در رشت ارائه دهنده خدمات زیبایی ، جوانسازی پوست و لیزر موهای زائد می باشد. خدماتی نظیر هایفوتراپی ، آراف تراپی ، میکرونیدلینگ ، پارافین تراپی ، پاکسازی پوست ، آنزیم تراپی پوست ، مزوتراپی ، هیدرودرمی موی سر ، مزوتراپی مو ، ماساژ صورت کربوکسی تراپی ، تزریق ژل اسیدهیالورونیک ، تزریق بوتاکس و ...

ابتدا مشاوره ، سپس انتخاب با شماره های 01333662196 و واتس اپ 09125396478

اینستاگرام : alma.skin.care

کلینیک پوست و زیبایی آلما در رشت

مقالات مشابه


logo