سلامتی و جوانی پوست دور چشم

اشتراک گذاری :

از آنجایی که چشم هر فرد سریع ترین راه ارتباطی غیر کلامی بوده و در برخورد اول همیشه افراد مستقیم به چشم شما نگاه می کنند ، سلامت و شادابی پوست دور چشم تاثیر بسزایی در زیبایی و جذابیت هر فرد داشته که در این مطلب که به تلاش متخصصان پوست کلینیک زیبایی آلما گرد آوری شده به برسی آسیب های متداول و راهکار های پیشگیری از چین و چروک و افتادگی پوست دور چشم خواهیم پرداخت و انواع درمان این مشکل را نیز مورد برسی قرار خواهیم داد.

دلایل اهمیت مراقبت پوست دورچشم

همانگونه که می دانید پوست صورت در همه جای سطح صورت بصورت یکسان نبوده و در نواحی مختلف مانند پیشانی ، گونه ها و روی بینی دارای ویژگی های متفاوت و در برخی افراد حتی جنس پوست آنها در نواحی مختلف متفاوت است . بطور مثال در گونه ها پوست حالت نرمال و در روی بینی پوست آنها چرب و حتی ممکن است پوست پیشانی آنها خشک باشد. در این میان پوست دور چشم نیز از ویژگی ها و حساسیت های خاصی در همه افراد برخوردار است چرا که در این نواحی پوست نازک و آسیب پذیر تر بوده علاوه بر آن افتادگی و چروک در دور چشم باعث تغییر زیادی در چهره افراد داشته و قدر است اطلاعاتی در باره سن شما ، حالت شادابی و سلامت شما و حتی زمان بیداری شما از خواب به دیگران مخابره کند.

آسیب های متداول در پوست دورچشم

مشکلاتی که ممکن است برای پوست دور چشم افراد ایجاد شود معمولا ایجاد چین و چروک ، سیاهی ، افتادگی پوست ، خطی کمان شکل بالای گونه و پف کردگی باشد که هرکدام از اینها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد . اما خواب ناکافی در کنار تغزیه نامناسب ، استمال دخانیات و عوامل ژنیتیکی از جمله دلایل متداول هستند که ما در ادامه تلاش کرده ایم از عاداتی صحبت کنیم که اگر همه آنها و یا حداقل چند مورد آنها را در روند زندگی روزانه خود بگنجانید قطعا به آسیب هایی که در بالا اشاره شد دچار نخواهید شد و یا شدت آن بسیار کمتر خواهد بود.

در عکس زیر نمونه ای از تاثیر سلامت پوست دور چشم در نشان دادن سن افراد را مشاهده می کنید.
پوست دور چشم
 

راهکار های درمانی و مراقبت از پوست دور چشم

راهکار های پیش گیری و درمان زیادی برای سلامت پوست دور چشم وجود دارد که برخی از آنها در اصلاح عادت های رفتاری و برخی از آنها گنجاندن عادات جدید می باشد اما اکثر آنها بدون هزینه و بدون انجام فعالیت های تخصصی و پیچیده ای توسط خود افراد قابل اجرا می باشد که مهمترین موارد آنها در ادامه آمده است.
خواب کافی
خواب به مقدار کافی و در کنار آن و شاید مهم تر از آن در زمان مناسب ( بین 11/30 شب تا 6/30 صبح ) می باشد که علاوه بر سلامت پوست دور چشم و صورت تاثیر بسزایی در سلامت فیزیکی ، فکری ، روحی و روانی افراد داشته و تحقیقات نشان داده افراد با خواب کافی در میان ساعت هایی که در بالا به آن اشاره شد دارای طول عمر بیشتر همراه با آرامش درونی بیشتر هستند.
ماساژ پوست دور چشم
از آنجایی که پوست دور چشم در اکثر حالات روحی و صورت ما مشارکت فیزیکی داشته ماساژ آن می تواند باعث جلوگیری از پیری این نواحی گردیده ضمن اینکه در رفع خستگی و از بین رفتن پوف دور چشم تاثیر بسزایی دارد. برای این منظور حتما نیاز به ماساژ تخصصی صورت نبوده و به راحتی با دستانی عاری از میکروب می توانید چشمهای خود را بسته و به مدت 3 تا 5 دقیقه پوست این نواحی را ماساژ دهید.
رژیم غذایی با سبزی جات و میوه های تازه
مصرف سبزی جات تازه و میوه های فصل ، سالاد و غذا های ارگانیک علاوه بر سلامتی بدن ، بسیار در سلامت پوست بخصوص نواحی دور چشم که آسیب پذیر ترین بخش پوست صورت است را خواهد داشت و بر عکس آن مصرف کم مواد مغذی و ویتامین ها و در کنار آن مصرف زیاد غذا های آماده تاثیر معکوسی خواهد داشت.
پرهیز از سیگار و دخانیات
آسیب ها و مضرات سیگار و هم خانواده های آن امروزه به لطف تبلیغات سراسری بر کسی پوشیده نیست اما جالب است بدانید در کنار شش ها و دندان ها ، پوست صورت در ناحیه دور چشم جز اولین بخش هایی است که از استعمال انواع تنباکو آسیب می بینند.
کرم های مرطوب کننده مناسب
بطور جدی استفاده از کرم های مرطوب کننده و آبرسان را برای سلامت پوست دور چشم به شما پیشنهاد می کنیم اما بهتر است انتخاب بهترین نوع آن متناسب با جنس پوستتان را به پزشک متخصص پوست واگذار کرده و پس از معرفی ، تهیه و مصرف کنید تا پوست این نواحی صورت دچار خشکی و چروک نگردد.
محافظت در برابر نور خورشید
حدالمقدور هنگام تابش نور مستقیم خورشید بدون ضد آفتاب یا عینک دودی زیر نور خورشید نروید چرا که نور خورشید علارغم فواید زیاد دارای اشعه های مضر برای پوست صورت بوده ، بخصوص اگر در شهر های گرم و خشک زندگی می کنید چراکه این موضوع شاید در شهری مانند رشت با آب و هوای مرطوب زیاد مطرح نباشد که البته موارد دیگر در آب و هوای مرطوب مطرح است که در مطلب تاثیر آب و هوای رشت بر پوست صورت بطور کامل مطرح گردیده.
استفاده از لوازم آرایشی
انتخاب درست لوازم آرایش این روزها خود تبدیل به یک تخصص شده اما در ساده ترین حالت استفاده از مواد استاندارد ، استفاده از آنها در ساعات کمتر ، پاک کردن آرایش با دستمال مرطوب از روی پوست صورت بخصوص دور چشم و پاک کردن کامل آرایش این نواحی قبل از خواب مهمترین نکات مربوط به استفاده از لوازم آرایش به روشی صحیح برای جوان باقی ماندن پوست دور چشم می باشد.

رعایت بهداشت 
رعایت بهداشت و شستشو با آب ولرم آنهم سه مرتبه در روز و استفاده از مواد شوینده ساده علاوه بر سلامت نگاه داشتن پوست دور چشم و گونه ها باعث شادابی و سلامت چشم شما نیز می گردد چرا که بسیاری از افراد به دلیل اینکه آرایششان پاک نشود و با وجود اینکه آلودگی های زیادی از هوا جذب پوستشان شده تا ساعت ها از شستشوی صورت خود غافل می شوند.

کلینیک زیبایی آلما - رشت

مقالات مشابه


logo