پاکسازی پوست برای آکنه

اشتراک گذاری :

آکنه یک بیماری پوستی است که در سراسر جهان بین عموم مردم خصوصا بانوان شایع است. آکنه در اثر انسداد فولیکول های مو و روزنه های پوستی با چربی های اضافی پوست و آلودگی ها و سلولهای مرده پوست تشکیل می شود که به صورت جوش های سرسفید و سرسیاه ظاهر می شود. از آنجا که آکنه صورت می تواند مستقیما اعتماد به نفس فرد را نشانه بگیرد لذا پیدا کردن راهکاری برای درمان آکنه ضروری است.

بدین جهت پاکسازی پوست یا فیشیال تخصصی برای درمان آکنه می تواند بعنوان یک روش قدرتمند با لایه برداری پوست و باز کردن منافذ پوست در رفع جوش ها و پیشگیری از ایجاد آکنه جدید موثر باشد. در این مقاله به توضیح 4 روش پاکسازی پوست برای آکنه می پردازیم

انواع پاکسازی پوست برای آکنه

 پاکسازی پوست کلاسیک

پاکسازی پوست کلاسیک یک درمان برای انواع پوست بویژه پوستهای چرب و پر از آکنه می باشد که با پاکسازی و لایه برداری پوست شروع می شود و در ادامه به تغذیه رسانی و آب رسانی پوست می پردازد. همچنین پاکسازی پوست کلاسیک در درمان آکنه موثر است و باعث بهبود رنگ و بافت پوست می شود. در این روش از تکنیک های ماساژ به منظور بهبود گردش خون و ترویج تخلیه لنفاوی انجام می شود تا پف صورت کاهش یابد و پوست درخشان ، شاداب و با طراوت شود.

از دیگر مزایای پاکسازی پوست کلاسیک ، رفع خطوط ریز و از بین بردن لکه های پوستی یا هایپرپیگمانتاسیون می باشد که آن را تبدیل به روشی همه کاره برای رسیدن به پوست سالم و جوان می نماید. برای انجام فیشیال کلاسیک در ابتدا کارشناس پوست به پاکسازی و تمیز کردن پوست می پردازد و سپس با لایه برداری از پوست ، علاوه بر حذف سلولهای مرده و آلودگی ها از روی پوست ، منافذ پوست نیز باز می شود.در ادامه برای کمک به افزایش گردش خون و شل و ریلکس شدن عضلات صورت از ماساژ تخصصی صورت استفاده می گردد.

سپس برای تغذیه رسانی و آبرسانی پوست انواع ماسکهای مناسب پوست صورت به تشخیص کارشناس پوست و بسته به نوع پوست هر فرد بکار گرفته می شود که در این میان برای رفع آکنه نیز ماسک مخصوص به درمان آکنه کاربرد دارد. در نهایت پاکسازی پوست کلاسیک با مرطوب کننده به منظور محافظت از پوست و حفظ رطوبت در پوست پایان می یابد.

مقالات دیگر: پاکسازی پوست در مقابل میکرونیدلینگ

 پاکسازی پوست با لامپ  LED

در این روش از لامپ LED به منظور نوردرمانی یا لایت تراپی برای بهبود سلامت پوست و درمان آکنه استفاده می شود که این لامپ با ساطع کردن طول موج های خاصی از نور ، با نفوذ به عمق پوست باعث تحریک بازسازی سلولی و کمک به تولید کلاژن بیشتر می شود. ازین رو نور درمانی می تواند در کاهش چین و چروک سطحی و جای زخم و اسکار آکنه کمک کننده باشد و به بهبود رنگ و بافت پوست کمک کند.

برای انجام نوردرمانی در ابتدا پوست بطور کامل پاکسازی شده و سپس یک پنل نور LED را بر روی صورت فرد قرار می دهد که با توجه به نوع نور و طول موج آن برای مدت زمان معین بر روی پوست قرار می گیرد و در نهایت پس از برداشتن پنل LED برای آبرسانی به پوست از کرم مرطوب کننده مناسب پوست استفاده می شود.

 پاکسازی پوست برای رفع احتقان 

این روش برای افرادی که با انسداد منافذ پوست مواجه اند و پوست چرب و مستعد آکنه دارند مناسب است. در این روش از لایه برداری و بخور برای رفع آلودگی ها و چربی های اضافی و باز کردن منافذ پوست بصورت عمقی بکار گرفته می شود تا با باز شدن منافذ چربی اضافی و آلودگی و سلولهای مرده در منافذ گیر نکند و باعث تولید آکنه نشود ، لذا برای افراد با پوست چرب و پر آکنه بسیار مناسب است. بدین ترتیب با انجام این نوع پاکسازی پوست شفاف و درخشان می شود.

از طرفی علاوه بر رفع احتقان ، کارشناس زیبایی از محصولات تخصصی مراقبت از پوست شامل انواع ماسک و سرم حاوی ترکیباتی مانند اسید سالیسیلیک برای تنظیم تولید چربی پوست و کاهش التهابات پوستی استفاده می کند چرا که این مواد توانایی ورود به منافذ پوستی در عمق پوست و شکستن چربی ها و سبوم و دیگر مواد زائد پوست را دارند. برای انجام این روش در ابتدا کارشناس زیبایی پوست را پاکسازی کرده و سپس از دستگاه بخور در دمای مناسب استفاده می کند تا منافذ پوستی باز شود.

در ادامه شروع به بیرون آوردن جوش های سرسیاه و سرسفید با دستگاهی مانند اتوی صورت یا میله پیلینگ می نماید و سپس از ماسک آبرسانی و تسکین صورت استفاده می کند. در نهایت یک مرطوب کننده مخصوص برای محافظت از پوست بر روی صورت مالیده می شود تا جدای از رفع احتقان پوست بطور عمقی پاک و شاداب شود.

مقالات دیگر : پاکسازی پوست در کلینیک زیبایی یا سالن زیبایی

 لایه برداری شیمیایی

یکی دیگر از روشهای پاکسازی پوست برای آکنه انجام لایه برداری شیمیایی با استفاده از یک محلول شیمیایی بر روی پوست است که با لایه برداری سطحی پوست ، به صاف و روشن تر شدن پوست کمک کند. لازم به توضیح است که لایه برداری شیمیایی برای انواع پوستهای مختلف بجز پوست حساس انجام می شود و تنها باید اسید مناسب هر نوع پوست بدرستی انتخاب و بر روی پوست اعمال شود. از آنجا که لایه برداری شیمیایی تخصصی بوده ، بهتر است برای انجام پاکسازی پوست با روش لایه برداری شیمیایی به کلینیک زیبایی معتبر و مجهز دارای پزشک مراجعه نمایید.

با استفاده از لایه برداری شیمیایی درمان آکنه ، اسکار آکنه ، کاهش خطوط ریز پوست ، بهبود هایپرپیگمانتاسیون ، بهبود رنگ و بافت پوست و ... به راحتی صورت می گیرد. برای انجام لایه برداری شیمیایی در ابتدا کارشناس زیبایی پوست را تمیز کرده و سپس محلول شیمیایی را به میزان مشخص به مدت زمان معین بر روی پوست قرار می دهد و پس از طی زمان مشخص زده ، محلول خنثی می شود و از پوست خارج می گردد. پس از انجام لایه برداری شیمیایی ، پوست ممکنست کمی تحریک و قرمز شود که پس از چند ساعت تا چند روز برطرف می شود.

از مراقبتهای بعد از پاکسازی پوست با لایه بردار شیمیایی می توان به پرهیز از نور خورشید ، مصرف مداوم کرم ضد آفتاب و رعایت روتین روزانه پوست اشاره کرد.

برای مشاوره ، نوبت گرفتن و انجام پاکسازی پوست در رشت می توانید با شماره های 01332662196 01332006295 - 01333662196 09125396478 تماس حاصل فرمایید.

کلینیک زیبایی آلما در رشت

اینستاگرام : https://instagram.com/clinic.zibai.alma

مقالات مشابه