تزریق ژل جای جوش

اشتراک گذاری :

از آنجا که آکنه باعث ایجاد جای جوش می شود ، لذا برای درمان جای جوش ، تزریق ژل بعنوان یک پر کننده پوستی باعث پر کردن نقاط فرورفته اسکار آکنه و رفع جای جوش و زخم می شود. در واقع جای جوش یا اسکار آتروفیک بصورت یک اسکار فرورفته در زیر بافت پوست است و زمانی که پوست نتواند بافت خود را پس از بهبود جوش درمان کند ، بصورت جای جوش نامتعادل ایجاد می شود. البته اسکار آتروفیک می تواند در اثر آبله مرغان یا برداشتن خال نیز رخ دهد.

انواع جای جوش

پس از آنکه جوش بهبود پیدا کرد ، اسکارهای آکنه ظاهر می شوند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. اسکار آتروفیک : این نوع اسکار بصورت جای جوش فرورفته می باشد و زمانی ایجاد می شود که پوست در زمان بهبودی خود پروتئین های کلاژن و الاستین به میزان کافی تولید نمی کند. در اسکار آتروفیک تزریق ژل برای پر کردن فرورفتگی جای جوش موثر است.
  2. اسکار هایپرتروفیک یا کلوئیدی : این نوع اسکار در اثر تولید کلاژن اضافی در پوست ایجاد می شود. در اسکار کلوئیدی به دلیل ایجاد کلاژن اضافی ، تزریق ژل اثربخش نیست.

قابل توجه است که تزریق ژل جای جوش باعث همسطح سازی اسکار آکنه فرورفته با سطح پوست می شود و بدین ترتیب به سرعت جای آکنه کاهش می یابد و حتی برخی از گزینه های درمانی اسکار آکنه می تواند با تحریک تولید کلاژن طبیعی باعث بهبود بافت پوست و سفت کردن پوست شود. شایسته است بدانید که تزریق ژل جای جوش بر خلاف لیزر درمانی کم تهاجمی بوده و برای بیشتر افراد مناسب است.

تزریق ژل اسکار آکنه

برای رفع جای جوش یا اسکار آکنه یک متخصص پوست یا پزشک زیبایی مجاز می تواند راهکارهایی ارائه دهد که یکی از این گزینه های درمانی تزریق ژل جای جوش می باشد. تزریق ژل برای پر کردن جای جوش فرورفته یک درمان رایج است که بدین منظور از پر کننده هایی مانند اسید هیالورونیک که ماده طبیعی پوست است ، استفاده می کنند. بدین ترتیب با تزریق ژل به زیر اسکار آکنه ، نتایج آن بسیاری سریع مشخص می شود و ظاهر جای جوش را کاهش می دهد.

مقالات مرتبط : تزریق ژل

این امکان وجود دارد که به جلسات بیشتری برای تزریق ژل جای جوش نیاز باشد. از طرفی تزریق ژل جای جوش موقتی بوده و پس از رفع اثرات مجددا باید تزریق انجام شود. لازم به توضیح است که بهبود جای جوش با تزریق ژل با افزایش استحکام بافت پوست همراه بوده و حتی می توان برای افزایش اثربخشی آن از دیگر روشهای تزریقی ضد چین و چروک کمک گرفت. نظیر تزریق بوتاکس پیشانی و تزریق ژل جای جوش که ترکیب این دو روش می تواند باعث شود تا با شل شدن عضلات ، خطر کشیدگی بیش از حد اسکار جدید در طول زمان بهبود کاهش پیدا کند.

از سوی دیگر درمان تزریق ژل به همراه ساب سیژن می تواند درمانی موثر برای جای جوش باشد. لازم به ذکر است که برای انجام تزریق ژل جای جوش بهتر است عکسهای قبل و بعد از تزریق ژل جای جوش را در مراجعین قبلی بررسی کنید.

روش کار تزریق ژل جای جوش

در ابتدا باید یک جلسه مشاوره با پزشک تزریق درباره سابقه پزشکی و آلرژی و ... داشته باشید تا پزشک همه جوانب را بررسی نماید. بعنوان مثال اگر فیلری که می خواهید تزریق کنید حاوی کلاژن گاوی باشد و در صورتی که به کلاژن گاوی حساسیت داشته باشید ، باید در ابتدا دوز بسیار کمی از آن را پزشک به ساعد شما تزریق کند تا در صورت عدم واکنش ، بتوانید تزریق ژل جای جوش را انجام دهید.

مقالات دیگر : تزریق ژل لیفت صورت

معمولا برندهای فیلر دارای لیدوکائین برای بی حس کردن در زمان تزریق ژل جای جوش هستند تا درد کمتری را حس کنید. از طرفی قبل از انجام تزریق پزشک از کرم بی حس کننده موضعی بر روی ناحیه مد نظر به منظور کاهش درد و ناراحتی استفاده می کند. سپس با یک سوزن ظریف و یا کانولا ژل را به زیر بافت اسکار جوش تزریق می کند. مدت زمان انجام تزریق ژل در حدود یک ربع تا یک ساعت است که این بستگی به عمق اسکار و اندازه جای جوش دارد.

در چه مناطقی از صورت می توان تزریق ژل جای جوش انجام داد ؟

در صورتی که اسکار آکنه بر روی گونه ، چانه ، پیشانی ، اطراف دهان باشد و یا هر ناحیه از صورت که دارای جای جوش است می توان تزریق ژل جای جوش انجام داد. همچنین بغیر از صورت ، در نواحی مختلف مانند گردن ، قفسه سینه ، شانه و دست و پا نیز در صورت وجود جای زخم یا اسکار جراحی می توان از تزریق ژل کمک گرفت که البته به منظور دسترسی به نتایج مطلوب باید به پزشک مجرب با یک رویکرد مناسب مراجعه کرد تا با در نظر گرفتن ضخامت پوست و ویژگی های اسکار اقدام به تزریق درست ژل نماید.

مقالات دیگر : درمان چانه سنگفرشی با تزریق بوتاکس

ماندگاری تزریق ژل جای جوش چقدر است ؟

مدت زمان ماندگاری تزریق ژل جای جوش به نوع ژل ، نوع پوست و اسکار آکنه دارد. عموما بیشتر ژل ها از نوع اسیدهیالورونیک بوده و بین 6 تا 18 ماه ماندگاری دارند و برخی دیگر ممکنست چندین سال ماندگاری داشته باشند.

عوارض جانبی تزریق ژل جای جوش

  1. کبودی
  2. خارش
  3. ورم
  4. قرمزی
  5. واکنش آلرژیک به لیدوکائین یا کلاژن گاوی

شماره تماس مشاوره با متخصصین کلینیک زیبایی آلما رشت 01332662196 01332006295 - 01333662196 - 09125396478

کلینیک زیبایی آلما در رشت

https://instagram.com/clinic.zibai.alma

مقالات مشابه