چرا برای انجام لیزر موهای زائد به ژل نیاز است ؟

اشتراک گذاری :

در سالهای اخیر لیزر بهترین روش حذف موهای زائد به منظور دستیابی به پوستی صاف و ابریشمی بشمار می رود و استفاده از ژل خنک کننده قبل از لیزر موهای زائد بر روی پوست می تواند بسیار کمک کننده باشد بطوریکه باعث آبرسانی به پوست ، آسان کردن حرکت هندپیس لیزر بر روی پوست ، تمرکز بیشتر لیزر بر روی فولیکول مو و کسب نتایج بهتر از لیزر موهای زائد می شود.

مزایای ژل خنک کننده در لیزر موهای زائد چیست ؟

ژل خنک کننده مورد استفاده در لیزر موهای زائد همان ژل سونوگرافی است که شفاف و خنک بوده و خواص رطوبت رسانی به پوست دارد. با مالیدن ژل خنک کننده بر روی پوست قبل از انجام لیزر درمانی ، از پوست در برابر گرمای ایجاد شده توسط لیزر محافظت می شد و به تبع خطر سوختگی و آسیب پوستی کاهش می یابد. حتی ژل خنک کننده باعث می شود تا نور لیزر بطور موثر به فولیکول مو رسیده و آن را از بین ببرد ، در نتیجه لیزر درمانی اثربخش تر می شود.

  1. مدیریت درد : ژل سونوگرافی با خنک کردن پوست باعث کاهش ناراحتی و درد در زمان لیزر درمانی می شود. خصوصا ژل خنک کننده برای افرادی که آستانه درد پایینی دارند به منظور کاهش درد و تحمل لیزر بسیار مناسب است.
  2. محافظت از پوست : با توجه به اینکه نور لیزر باعث ایجاد گرما در پوست می شود ، ژل بعنوان یک خنک کننده می تواند یک محافظ قوی بین نور شدید لیزر و پوست باشد و از پوست در برابر آسیب و سوختگی محافظت کند. حتی ممکنست گرما باعث خشک شدن موقتی پوست شود ، بدین جهت ژل سونوگرافی از خشک شدن پوست پیشگیری می کند.
  3. آبرسانی به پوست : از آنجا که ژل خنک کننده حاوی مواد مرطوب کننده و آب رسان است لذا باعث آبرسانی و رطوبت رسانی و تغذیه رسانی به پوست می شود. نظر به اینکه لیزر موهای زائد می تواند بطور موقت پوست را خشک کند ، لذا استفاده از ژل خنک کننده با هیدراته کردن پوست به بهبودی سریع آن کمک می کند. حتی در افرادی که پوست خشکی دارند و مستعد آسیب در اثر نور لیزر موهای زائد هستند ، قبل از انجام لیزر با ژل خنک کننده که خواص آبرسانی دارد ، می توانند از پوست خود محافظت کنند.
  4. بهینه سازی انتقال نور لیزر موهای زائد : ژل خنک کننده به مانند یک هادی یا رسانا برای نور لیزر عمل می کند و با اعمال این ژل بر روی پوست ناحیه تحت درمان ، یک مانع بر روی پوست ایجاد می کند تا انرژی لیزر بطور یکنواخت پخش شده و راحت تر و موثرتر به فولیکولهای مو برسد. اما بدون ژل نور لیزر ممکنست از سطح پوست منعکس شود و اثربخشی درمان با لیزر کاهش پیدا کند.
  5. آسان کردن حرکت هندپیس لیزر بر روی پوست : ژل خنک کننده می تواند به عنوان یک پوشش ثابت بر روی پوست عمل کند تا هندپیس لیزر خیلی راحت تر بر روی پوست حرکت کند. بدین ترتیب با حرکت سریعتر و آسان تر هندپیس بر روی پوست ، جلسه لیزر موهای زائد با سرعت بیشتری انجام می شود. از سوی دیگر باعث رسیدن به نتایج یکنواخت از لیزر شده و از حذف موی ناحیه ای و تکه ای پیشگیری می کند.

مقالات دیگر : تفاوت لیزر موهای زائد و لیزر کیوسوئیچ

چرا قبل از لیزر موهای زائد از ژل استفاده می کنند ؟

  1. برای کاهش درد با کاهش دمای پوست و خنک کردن آن
  2. به جهت پیشگیری از  آسیب و سوختگی پوست
  3. برای حرکت کردن آسان هندپیس بر روی پوست
  4. برای نفوذ بیشتر لیزر به فولیکولهای مو

آیا لیزر موهای زائد با ژل ایمن است ؟

بله . استفاده از ژل خنک کننده قبل از لیزر موهای زائد علاوه بر اینکه از پوست در برابر آسیب و سوختگی محافظت می کند بلکه جلسه لیزر درمانی را بهبود می دهد. بدین معنا که ژل خنک کننده باعث آسان کردن حرکت هندپیس لیزر بر روی پوست شده و با پخش نور لیزر بر روی پوست ، نور لیزر بطور هدفمندتری فولیکولهای مو را نشانه گرفته و از بین می برد. از طرفی ژل از تماس مستقیم پوست با هندپیس لیزر موهای زائد جلوگیری کرده و با خنک کردن ناحیه لیزر درمانی ، از قرمزی و التهاب و سوختگی پوست می کاهد. در نهایت با اعمال ژل خنک کننده قبل از لیزر موهای زائد علاوه بر ایمن بودن لیزر درمانی ، نتایج موثرتری را شاهد خواهیم بود.

مقالات دیگر : روشن شدن پوست در اثر لیزر موهای زائد

آیا لیزر موهای زائد بدون ژل عوارض دارد ؟

لیزر موهای زائد بدون ژل می تواند با عوارضی همچون افزایش درد و ناراحتی ، ایجاد آسیب های پوستی نظیر التهاب ، تاول و سوختگی در اثر گرمای نور لیزر همراه باشد که بویژه در پوستهای تیره این خطرات بیشتر دیده می شود. حتی ممکنست گرمای نور لیزر باعث ایجاد زخم و عفونت در پوست شود. همچنین هندپیس دستگاه لیزر بر روی پوست به کندی حرکت می کند و جلسه لیزر درمانی مدت زمان بیشتری طول می کشد. از سوی دیگر نور لیزر تمرکز کافی بر روی فولیکول مو نداشته و تعداد جلسات لیزر موهای زائد از حد معمول بیشتر می شود.

حذف موهای زائد با لیزر چگونه است ؟

لیزر موهای زائد نور شدید و متمرکز است که با ارسال به فولیکول مو باعث آسیب و سوختگی فولیکول شده و چون فولیکول کیسه رشد مو است ، با از بین رفتن آن ، دیگر مویی رشد نخواهد کرد. قابل ذکر است که نور لیزر توسط ملانین یا رنگدانه ریشه مو که در فولیکول واقع است ، آن را شناسایی کرده و تنها فولیکولهای در مرحله فعال یا آناژن از چرخه رشد مو توسط لیزر قابل هدف گیری است. به همین دلیل از آنجا که همه موها در فاز فعال از چرخه رشد مو نیستند ، لذا نیاز به تکرار چندین جلسه لیزر موهای زائد بصورت ماهیانه است تا نور لیزر به همه فولیکولهای مو برسد و آنها را از بین ببرد.

با این حال سازمان غذا و داروی امریکا لیزر موهای زائد را روشی با کاهش دائمی موهای زائد تایید کرده و نه حذف دائمی و این یعنی نباید از لیزر درمانی انتظار 100 درصد حذف موها را داشته باشید

برای لیزر در رشت اینجا کلینیک کنید  

مشاوره با متخصصین کلینیک زیبایی آلما رشت با شماره های 01332662196 01332006295 09125396478 - 01333662196

کلینیک زیبایی آلما در رشت

اینستاگرام : https://instagram.com/clinic.zibai.alma

مقالات مشابه