تزریق ژل لیفت صورت

اشتراک گذاری :

دکتر لیزا ایشی متخصص در مرکز جراحی پلاستیک و ترمیم صورت جانز هاپکینز می گوید ، با افزایشن سن ، بانوان با دیدن صورت خود در آینه احساس خوبی ندارند چرا که احساس واقعی درون آنها را منعکس نمی کند و این موضوع از اصلی ترین علل گرایش بانوان به تزریق ژل لیفت صورت و دیگر روشهای جوانسازی پوست است.

افزایش سن می تواند با کاهش تولید پروتئین های کلاژن و الاستین پوست همراه باشد که این پروتئین ها الیاف همبند پوست هستند و با کاهش بافت همبند پوست ، حجم بافت صورت کاهش می یابد. از طرفی با بالا رفتن سن چربی لایه های عمیق پوست نیز از بین می رود و استخوانهای صورت کاهش حجم پیدا می کنند و همه این عوامل باعث شلی و افتادگی پوست صورت و ایجاد چین و چروک بر روی پوست می گردد که در این صورت انواع روشهای جوانسازی پوست نظیر تزریق ژل لیفت صورت می تواند کمک کننده باشد.

تزریق ژل لیفت صورت

بسیاری از بانوان فکر می کنند که تنها راه مقابله با شلی و افتادگی پوست صورت جراحی لیفت صورت است ، در حالیکه خوشبختانه روش دیگر غیر جراحی و غیر تهاجمی به نام تزریق ژل به منظور لیفت صورت ابداع شده که به راحتی بدون ایجاد برش و جراحی انجام می شود. بدین جهت تزریق ژل در نقاط مختف صورت اعم از شقیقه و گونه صورت می گیرد که هدف نهایی آن حجیم کردن پوست و لیفت صورت می باشد. عموما تزریق ژل لیفت صورت یا لیفت صورت مایع تنها در یک جلسه انجام می گردد.

لازم به ذکر است که تزریق ژل لیفت صورت موقتی بوده و پس از چند ماه و از بین رفتن اثرات ژل نیاز به تزریق مجدد می باشد و بسیاری از افراد تزریق ژل را به دلیل خطرات کم و غیر جراحی بودن آن ترجیح می دهند.

مقالات مرتبط : تزریق ژل

نحوه انجام تزریق ژل لیفت صورت

برای تزریق ژل لیفت صورت پزشک در ابتدا از مواد بی حسی موضعی بر روی پوست استفاده می کنند و پس از بی حسن شدن ناحیه تزریق ، چندین تزریق ژل به پوست صورت در نقاط شقیقه ها ، زیر پلک پایین ، گونه ، چین بینی و دهان به نام خطوط ماریونت انجام می دهد. در نهایت پس از اتمام تزریق ، نتایج تزریق ژل کاملا مشخص است و در عرض چند هفته به بیشترین نتایج می رسد.

مزایای تزریق ژل لیفت صورت در مقایسه با جراحی لیفت

 1. تزریق ژل لیفت صورت بسیار ایمن تر از جراحی لیفت است چرا که خطرات جراحی ، برش و بیهوشی و خونریزی و ... ندارد.
 2. تزریق ژل لیفت صورت دوره نقاهت طولانی ندارد.
 3. رفع چین و چروک
 4. رفع شلی و افتادگی پوست
 5. جوانسازی پوست و لیفت صورت و شقیقه و گونه از اصلی ترین نتایج تزریق ژل لیفت صورت می باشد.
 6. اصلاح خط فک
 7. تزریق ژل لیفت صورت هزینه کمتری نسبت به جراحی لیفت صورت ارد.
 8. نتایج تزریق ژل لیفت صورت سریعا پس از تزریق ژل دیده می شود.

مقالات دیگر : تزریق ژل گونه

خطرات تزریق ژل لیفت صورت

خطرات تزریق ژل لیفت صورت به اندازه جراحی نبوده و عوارض برش و خطرات بیهوشی و دوره نقاهت طولانی و خونریزی و ... ندارد. تنها عوارضی مانند کبودی خصوصا در چین های بینی و گونه و امتداد خط فک دیده می شود و یا تزریق ژل زیر چشم می تواند کبودی چند روزه داشته باشد. از دیگر عوارض تزریق ژل لیفت صورت می توان به جوش و قرمزی ، تجمع ژل و گلوله شدن در یک ناحیه و یا حرکت ژل به اطراف اشاره کرد که در صورت تجمع ژل و نیاز به تخلیه ، پزشک هیالورونیداز تزریق می کند تا اثرات ژل از بین برود.

از دیگر عوارض جانبی حساسیت پوستی به ژل و التهاب و تاول که از نشانه های عفونت است که در این صورت باید حتما به پزشک مراجعه شود. همچنین باید توجه داشته باشید که تزریق ژل لیفت صورت باید توسط پزشک حاذق و مجرب انجام شود چرا که یک پزشک به آناتومی صورت و نقاط تزریق و ... آشنایی کامل دارد و در این صورت تزریق ژل ایمن و بدون عوارض جانبی و یا با عوارض احتمالی کمتر خواهد بود.

انواع فیلر یا پر کننده پوستی

 1. اسید هیالورونیک : یکی از بهترین و رایج ترین انواع پر کننده پوستی برای تزریق ژل لیفت صورت می توان به اسید هیالورونیک اشاره کرد که ماده طبیعی پوست بوده و پس از چند ماه جذب پوست می شود و عموما ماندگاری 8 ماهه دارد.
 2. هیدروکسی آپاتیت کلسیم : این نوع فیلر در زمان بیشتری تجزیه می شود و ماندگاری تزریق ژل لیفت صورت با این نوع ژل 12 تا 16 ماهه می باشد.
 3. پلی ال-لاکتیک اسید : ماندگاری این نوع پر کننده بیشتر و تا دو سال بوده و در تحریک تولید کلاژن موثر است.
 4. کلاژن یا چربی : فیلر کلاژن و چربی باعث تقویت بافت نرم شده و در اصلاح چین و چروک و اسکار زخم موثرند که در این میان از چربی بدن خود فرد گرفته شده و به بافت صورت تزریق می گردد و ماندگاری سه تا 12 ماهه دارد.

مقالات دیگر : تزریق ژل چانه

درمانهای دیگر غیر جراحی لیفت صورت

هایفوتراپی

هایفوتراپی روش درمانی و غیر جراحی جوانسازی پوست است که از دستگاه هایفو برای لیفت صورت استفاده می کند و این دستگاه با امواج فراصوت همانند دستگاه سونوگرافی کار می کند. بدین ترتیب با ارسال امواج فراصوت به عمقی ترین لایه های پوست و تبدیل این امواج به گرما در این لایه از پوست ، سلولهای پوست آسیب کنترل شده می بیند و بدن برای رفع این آسیب اقدام به تولید پروتئین کلاژن بیشتر برای رفع آسیب پوستی می نماید.

با توجه به تولید کلاژن بیشتر در پوست علاوه بر رفع آسیب در این لایه از پوست ، مشکلات دیگر پوست اعم از شلی و افتادگی پوست و چین و چروک پوست از بین می رود و لیفت صورت پس از 3 ماه صورت می گیرد و ماندگاری یکساله دارد.

اطلاعات بیشتر در صفحه هایفوتراپی

تزریق پی آر پی صورت

در روش پی آر پی ، پلاسمای غنی از پلاکت خون بیمار به صورت وی در نقاط مشخص تزریق می شود. در این روش در ابتدا پرستار میزان مورد نیاز خون بیمار را می گیرد و آن را داخل دستگاه سانتریفیوژ قرار می دهد. این دستگاه قسمتهای مختلف خون اعم از گلبول قرمز و سفید و پلاسمای غنی از پلاکت را جدا می کند و سپس پزشک پلاسمای غنی از پلاکت را که به رنگ زرد بوده و دارای فاکتورهای رشد است به زیر پوست بیمار تزریق می کند.

بدین ترتیب این فاکتورهای رشد موجود در پلاسمای غنی از پلاکت به تولید کلاژن در پوست کمک کرده و باعث جوانسازی پوست و لیفت صورت می شود. این روش نیاز به تزریق ماهیانه به مدت 6 ماه داشته و سپس درمانهای نگهدارنده 6 ماه پیشنهاد می شود. دکتر لیزا ایشی درباره این روش می گوید که ماندگاری این روش کمتر قابل پیش بینی بوده و ممکنست 6 ماه یا حتی چند سال طول بکشد.

اطلاعات بیشتر در صفحه تزریق پی آر پی

تزریق ژل لیفت صورت در کلینیک زیبایی آلما

در صورتی که در شهر رشت  و استان گیلان زندگی می کنید برای تزریق ژل لیفت صورت در رشت می توانید به کلینیک زیبایی آلما در رشت منظریه مراجعه کنید. کلینیک زیبایی آلما دارای بهترین پزشکان بوده که برای تزریق ژل از بهترین برندهای ژل استفاده می کنند.

شماره تماس 01332662196 01333662196 01332006295 - 09125396478

مقالات مشابه