درمان چانه سنگفرشی با تزریق بوتاکس

اشتراک گذاری :

چانه سنگفرشی یا پوست پرتقالی به صورت فرورفتگی های کوچک بر روی پوست چانه مشهود است که باعث کاهش زیبایی صورت فرد می شود و یکی از بهترین درمانهای چانه سنگفرشی تزریق بوتاکس چانه است و اگرچه موقتی بوده اما می توان برای حفظ نتایج مجددا تزریق بوتاکس انجام داد.

چانه سنگفرشی چیست ؟

چانه سنگفرشی که با نامهای چانه فرو رفته ، چانه پوست پرتقالی و چانه توپ گلفی و در آلمان به نام چانه توت فرنگی نامیده می شود ، یکی از مشکلات زیبایی شناختی چانه است که باعث ایجاد ناهمواری و توده ای بر روی پوست چانه می شود. در واقع چانه سنگفرشی در اثر انقباض عضله بیش از حد فعال چانه به نام ماهیچه منتالیس رخ می دهد و بافت پوست را مواج و برجسته کرده و بر ظاهر صورت تاثیرگذار است

تزریق بوتاکس چانه سنگفرشی

لازم به توضیح است که از آنجا که عضله چانه در قسمت پایین صورت وظیفه حرکت لب پایین و چانه را برعهده دارد لذا مهم ترین عضو در بخش پایینی صورت است که در برخی افراد این عضله بسیار فعال بوده و با انقباضات قوی همراه است که در نتیجه این انقباضات ، چانه سنگفرشی ایجاد می شود. همچنین عضله چانه می تواند چین موازی با لب پایین ایجاد کند که به آن چین افقی چانه یا شیار افقی روی چانه گفته می شود

مقالات دیگر : درمان لبخند لثه ای با بوتاکس

دلایل ایجاد چانه سنگفرشی

 1. استعداد ژنتیکی
 2. جزئی از روند پیری است که با کاهش خاصیت کشسانی پوست ، کاهش چربی پوست و تغییر عضلات صورت از جمله عضله چانه همراه است.
 3. افزایش فعالیت عضله چانه

درمان چانه سنگفرشی با بوتاکس

یکی از روشهای درمانی چانه سنگفرشی ، تزریق بوتاکس چانه است که سم بوتولینوم بصورت مستقیم به ماهیچه چانه تزریق می شود تا با شل شدن ماهیچه چانه و کاهش فعالیت آن ، بافت ناهموار پوست چانه برطرف شود. بدین جهت تزریق بوتاکس درمانی سریع و موثر برای افرادی است که عضله چانه بیش فعال دارند که منجر به فرورفتگی چانه یا همان چانه سنگفرشی شده است.

درمان چانه سنگفرشی با بوتاکس چگونه انجام می شود ؟

اولین گام برای تزریق بوتاکس چانه سنگفرشی مشاوره با پزشک است تا پزشک به تجزیه و تحلیل و بررسی نیازها و نگرانی های شما درباره مشکل چانه سنگفرشی و روش درمانی مناسب آن بپردازد. همچنین در این جلسه آمادگی های قبل از تزریق بوتاکس چانه ، ممنوعیات دارویی ، مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس و عوارض جانبی احتمالی به شما توضیح داده می شود. در روز انجام تزریق بوتاکس چانه سنگفرشی در ابتدا ناحیه تزریق ضد عفونی می شود و در ادامه پزشک نقاط تزریق را علامت گذاری کرده و سپس با استفاده از سرنگ و سوزن ، سم بوتولینوم را به زیر پوست چانه در نقاط مشخص تزریق می کند.

عموما تزریق بوتاکس بدون درد است و تنها در ناحیه تزریق درد خفیف در اثر وارد کردن سوزن احساس می شود و سپس به سرعت رفع می گردد. پس از اتمام تزریق بوتاکس چانه سنگفرشی ممکنست قرمزی و تورم خفیف در نقاط تزریق مشاهده شود که به سرعت رفع می شود و در صورت ایجاد کبودی ظرف چند روز از بین می رود. از آنجا که میزان دوز تزریق سم بوتولینوم در ناحیه چانه بسیار کم است ، لذا این درمان بسیار کم خطر و بدون عوارض می باشد.

مزایای درمان چانه سنگفرشی با بوتاکس

 1. نتایج سریع : تزریق بوتاکس عموما روشی بسیار سریع در مقایسه با سایر روشها در درمان چانه سنگفرشی می باشد که در طرف چند دقیقه تزریق توسط پزشک انجام می شود و پس از یک جلسه تزریق بوتاکس چانه سنگفرشی نتایج قابل توجهی ارائه می دهد.
 2. کمترین میزان درد و ناراحتی : تزریق بوتاکس چانه سنگفرشی عموما با کمترین میزان درد و ناراحتی همراه است که حتی نیاز به بی حسی هم ندارد و تنها در زمان تزریق و در محل تزریق ناراحتی خفیف اتفاق می افتد.
 3. حداقل زمان توقف : تزریق بوتاکس معمولا به زمان بهبودی خاصی نیاز ندارد و به سرعت افراد می توانند به فعالیت روزانه و سرکار خود بر گردند و تنها نباید سر خود را خم کرده و فعالیت شدید و ورزش داشته باشند.
 4. اثرات موقت : تزریق بوتاکس چانه سنگفرشی موقتی بوده و در صورتی که فرد از نتیجه تزریق رضایت داشته باشد ، مجددا می تواند تزریق انجام دهد ، در غیر اینصورت می تواند آن را قطع کند.
 5. هزینه پایین : تزریق بوتاکس نسبت به سایر روشهای جوانسازی هزینه بسیار پایینی دارد.

تزریق بوتاکس در رشت

درمان چانه سنگفرشی با تزریق بوتاکس چه خطراتی دارد ؟

نظیر هر روش زیبایی و جوانسازی ، تزریق بوتاکس چانه سنگفرشی هم می تواند با خطراتی و عوارضی همراه باشد که از آن جمله قرمزی ، تورم ، کبودی و عفونت در محل تزریق است. از عوارض نادر تزریق بوتاکس می توان به ضعف موقت عضلات مجاور چانه و ایجاد اثرات ناهموار بر روی پوست ، مشکلات گفتاری ، ضعیف شدن یک طرفه عضله چانه و برآمدگی قابل توجه چانه و ایجاد ظاهر نامطلوب در چانه اشاره کرد.

اگرچه قابل ذکر است که مراجعه به کلینیک زیبایی معتبر و پزشک با تجربه باعث به حداقل رساندن عوارض جانبی احتمالی خواهد شد

مقالات دیگر : تزریق ژل گونه

درمان چانه سنگفرشی با تزریق بوتاکس برای چه کسانی مناسب نیست ؟

 1. زنان باردار و شیرده
 2. در صورت حساسیت قبلی به سم بوتولینوم
 3. افراد مبتلا به بیماریهای عصبی نظیر میاستنی گراویس یا سندرم لامبرت ایتون
 4. در صورت ابتلا به عفونت حاد یا التهاب در ناحیه درمان

دیگر درمانهای چانه سنگفرشی

تزریق ژل اسیدهیالورونیک

با تزریق ژل اسید هیالورونیک می توان فرورفتگی های چانه سنگفرشی را پر کرد و در صورتی که دچار چین افق چانه به موازات لب پایینی هم باشید ، می توانید با تزریق ژل ، چین افقی چانه را حذف کنید. قابل ذکر است که تزریق ژل نظیر تزریق بوتاکس موقتی است و نیاز به تزریق مجدد دارد. لازم به توضیح است که اسید هیالورونیک ماده طبیعی در بدن بوده و تزریق آن در صورت مراجعه به پزشک متبحر و کلینیک زیبایی معتبر ، ایمن و بدون عوارض جانبی می باشد

تزریق بوتاکس چانه سنگفرشی در کلینیک زیبایی آلما

در صورتی که در شهر رشت یا استان گیلان زندگی می کنید  می توانید برای تزریق بوتاکس چانه سنگفرشی در رشت به کلینیک زیبایی آلما رشت مراجعه کنید. کلینیک زیبایی آلما دارای خبره ترین پزشکان بوده که از بهترین برندهای بوتاکس برای تزریق استفاده می کنند. مشاوره با شماره 01332662196 - 01333662196 - 01332006295 - 09125396478

 

کلینیک زیبایی آلما در رشت

اینستاگرام  https://instagram.com/clinic.zibai.alma

مقالات مشابه