پاکسازی پوست در کلینیک زیبایی یا سالن زیبایی؟

اشتراک گذاری :

این روزها انجام پاکسازی پوست یا فیشیال علاوه بر حس فوق العاده ای که به انسان می دهد ، برای مراقبت از پوست به منظور بهبود و ارتقا سلامت پوست بسیار مهم و اساسی است. اما از آنجا که انواع زیادی از پاکسازی پوست وجود دارد ، لذا کدام مورد را باید انتخاب کرد : فیشیال یا پاکسازی پوست در کلینیک زیبایی بصورت درمانی یا در سالن زیبایی و آرایشگاه ؟

جالب است بدانید که امروزه تقاضا برای انجام فیشیال درمانی و پزشکی در کلینیک های زیبایی افزایش یافته است اما کماکان رقابت انجام پاکسازی پوست بین کلینیک ها و آرایشگاه ها ادامه دارد

پاکسازی پوست در رشت

تفاوت فیشیال در کلینیک زیبایی با سالن زیبایی

 1. در کلینیک زیبایی متخصصین زیبایی فیشیال تخصصی ( بطور کل تمامی خدمات زیبایی ) را زیر نظر پزشک انجام می دهند در صورتی که سالن زیبایی یا آرایشگاه تحت نظر پزشک فعالیت نمی کند.

 2. در کلینیک زیبایی متخصصین زیبایی از جدیدترین متدهای روز دنیا برای انجام پاکسازی پوست تخصصی استفاده می کنند که روشهایی جدید و تایید شده هستند. در مقابل در سالن زیبایی روشهای عمومی و غیر تخصصی پاکسازی پوست بکار گرفته می شود.
 3. در کلینیک زیبایی ، کارشناس زیبایی در ابتدا پوست فرد را بررسی کرده و مطابق با مشکلات پوستی فیشیال درمانی سفارشی مختص پوست هر شخص ارائه می دهد. اما در آرایشگاه چنین نبوده و عموما از یک روش برای پاکسازی پوست استفاده می کنند.
 4. بر خلاف سالن زیبایی ، کارشناس زیبایی در کلینیک زیبایی در حین انجام پاکسازی پوست ، بر روی لایه های عمقی پوست را کار می کند تا بصورت ریشه ای مشکلات لایه سطحی پوست رفع شود.
 5. در سالن زیبایی نتایج پاکسازی پوست تنها برای چند روز ماندگاری دارد در حالیکه در کلینیک زیبایی نتایج حاصله ماندگاری طولانی مدت داشته و برای بهبود سلامت پوست طراحی و انجام شده است.
 6. انجام پاکسازی پوست در سالن زیبایی ، بطور موقت ظاهر پوست را بهبود می دهد اما در کلینیک زیبایی با انجام فیشیال تخصصی ظاهر پوست بطور موقت تغییر نکرده و مشکلات پوست بصورت پایه ای و در لایه های عمقی در طولانی مدت درمان می شود.

برای انجام پاکسازی پوست در کلینیک زیبایی اینجا کلیک کنید

پاکسازی پوست در کلینیک زیبایی

پاکسازی پوست در کلینیک زیبایی

پاکسازی پوست یا فیشیال در کلینیک های زیبایی متفاوت از نوع آرایشگاهی آن عمل می کند و هدف از انجام فیشیال های پزشکی ، رفع مشکلات پوست ، بهبود سلامت پوست و پیشگیری از عود مشکلات پوستی می باشد. بدین ترتیب پاکسازی پوست در کلینیک زیبایی باعث رفع آکنه ، بهبود روزاسه ، بهبود چین و چروک و خطوط پوست ، رفع شلی و افتادگی پوست ، سفت کردن صورت ، کاهش علائم پیری ، اصلاح اسکار آکنه یا جای زخم و ... می شود که در این راه فناوریهای پیشرو نظیر RF یا امواج رادیویی ، لامپ LED  برای نور درمانی و خلاء یا کاویتیشین بکار گرفته می شود.

در پاکسازی پوست در کلینیک زیبایی بجای محصولات مورد استفاده در آرایشگاه از محصولات درجه پزشکی استفاده می شود و حتی برخی درمانها نیاز به تجویز نسخه توسط پزشک دارد. از طرفی برای انجام لایه برداری دستگاه های مخصوص نظیر میکرودرم یا هیدرودرم و یا میکرونیدلینگ بکار گرفته شده و یا از اسیدهای مخصوص هر نوع پوست برای انجام لایه برداری شیمیایی استفاده می شود. افزون بر این با فیشیال تخصصی در کلینیک زیبایی می توان با مراقبت های پزشکی از پوست که بطور خاص و سفارشی برای هر فرد برنامه ریزی شده ، مشکلات پوست درمان شده و سلامت پوست بهبود قابل توجهی می یابد.

لازم به ذکر است که درمانهای پاکسازی پوست در کلینیک زیبایی نتایج قابل مشاهده و با ماندگاری طولانی مدت دارد و برای رفع نگرانی های خاص نظیر کاهش یا معکوس کردن روند پیری ، درمان آکنه ، درمان اسکار آکنه ، درمان لکه های تیره ، درمان پوست خشک ، کنترل چربی پوست  و ... بکار می رود و در نهایت پوستی سالم ، شاداب ، جوان و درخشان ایجاد می کند.

مقالات دیگر : تفاوت پاکسازی پوست با فیشیال

مزایای پاکسازی پوست در کلینیک زیبایی

 1. در لایه های عمقی پوست عمل می کند : از مزایای کلیدی پاکسازی پوست در کلینیک زیبایی ، درمان پوست در عمقی ترین لایه های پوست است که از سطح پوست فراتر رفته و وضعیت پوست را از درون جوان و زنده می سازد تا نتایج دلخواه و عالی کسب شود. بدین جهت فیشیال تخصصی پزشکی باعث پاک سازی پوست ، بهبود گردش خون ، افزایش گردش سلولی ، تحریک کلاژن سازی ، لایه برداری  عمقی ، حذف سموم پوست و بهبود سلامت پوست می گردد.
 2. برنامه ریزی سفارشی برای هر فرد : بدین جهت برای انجام فیشیال تخصصی پزشکی ، کارشناس یا متخصص زیبایی زیر نظر پزشک ، با آنالیز پوست ، مشکلات پوست هر فرد را شناسایی کرده و یک برنامه درمانی سفارشی برای رفع مشکلات پوستی ( نظیر آکنه ، پیری پوست و چین و چروک ، خشکی پوست ، روزاسه ، بهبود بافت و رنگ پوست ، رفع لکه های تیره و ... ) تنظیم می کند تا بهترین نتایج برای هر شخص بدست آید.
 3. استفاده از محصولات درجه پزشکی : محصولات درجه پزشکی توسط متخصصین پوست تایید شده و به منظور کسب نتایج مطلوب و برای جلوگیری از خطرات و عوارض جانبی استفاده می شود. بدین ترتیب درمانهای پاکسازی پوست در کلینیک زیبایی با هدف راحتی و اطمینان به بیماران ارائه می شود.

پاکسازی پوست در سالن زیبایی

پاکسازی پوست در آرایشگاه یا سالن زیبایی توسط یک کارشناس زیبایی انجام می شود که زیر نظر پزشک کار نکرده و از روشهای به روز پزشکی دنیا استفاده نمی کند و تنها بر پایه ماساژ صورت ، ماسک زدن و ایجاد آرامش و کاهش استرس با بهبود ظاهر پوست متمرکز است که در این بین از محصولات غیر پزشکی ( حتی با کیفیت بالا ) برای پاکسازی پوست ، لایه برداری و حذف سموم پوست استفاده می کند.

همچنین برای انجام پاکسازی پوست در سالن های زیبایی از هیچگونه تکنولوژی جدید دنیا نظیر انواع دستگاه های لایه بردار نظیر میکرودرم و هیدرودرم و لامپ ال ای دی و RF تراپی و ... برای کمک بیشتر به پوست استفاده نمی شود. ازین رو فیشیال در آرایشگاه نظیر فیشیال پزشکی در کلینیک زیبایی پوست را بصورت عمقی پاک نکرده و تنها برای حفظ ظاهری پوست به مدت کوتاه مناسب است. از سوی دیگر انجام پاکسازی پوست بیش از حد نیاز در سالن زیبایی می تواند با عوارض پوستی همراه باشد.

بسیاری از افراد انجام پاکسازی پوست در یک سالن زیبایی ، آرایشگاه و یا اسپا را آرامش بخش ، پاک کننده ، لایه بردار ، ماساژ با روغن های معطر تلقی می کنند و حس خوبی از آن دریافت می کنند. چرا که با تمیز و مرطوب کردن پوست باعث شادابی و آرامش و طراوات می شود و برای سلامت پوست عالی می باشد اگرچه کاری بیشتر از حذف سلولهای مرده و یا آبرسانی انجام نمی شود.

مقالات دیگر : پاکسازی پوست در مقابل آنزیم تراپی

بهترین کلینیک زیبایی در رشت

مزایای فیشیال صورت در سالن زیبایی

 1. کاهش استرس : از آنجا که پاکسازی پوست در سالن زیبایی با ماساژ صورت همراه است ، سیستم عصبی سمپاتیک را فعال کرده و باعث کاهش سطح استرس و به بهبود خلق و خوی فرد کمک می کند. قابل ذکر است که صورت ما صدها نقطه فشار دارد که در صورت ماساژ این نقاط فشار ، ناراحتی ها و اضطراب از بین رفته و سلامت کلی پوست بهبود می یابد.
 2. پاک کردن پوست : اگرچه فیشیال در سالن زیبایی بصورت عمقی پوست را تمیز نمی کند اما گاهی ما باید تنها مقداری از آلودگیهای منافذ پوست را پاک کنیم که بدین جهت فیشیال آرایشگاهی مناسب می باشد و باعث پاکسازی لایه سطحی پوست می گردد.
 3. به تاخیر انداختن علائم پیری : با انجام لایه برداری پوست ، گردش سلولی و گردش خون در پوست صورت افزایش یافته و تولید پروتئین کلاژن در پوست افزایش می یابد که این تولید کلاژن منجر به پیشگیری از پیری زودرس یا لکه های تیره و چین و چروک می شود تا پوستی جوان را به شما هدیه دهد.
 4. درمان آکنه و لکه : اگرچه درمانهای پاکسازی پوست در سالن زیبایی پزشکی نمی باشد اما استفاده از محصولات مناسب با پوست برای درمان آکنه و لکه که در آرایشگاه استفاده می شود می تواند در پیشگیری از آکنه جدید و کاهش اسکار آکنه کمک کننده باشد.

شماره تماس برای مشاوره با متخصصین کلینیک زیبایی آلما رشت : 01332662196 01333662196 01332006295- 09125396478

کلینیک زیبایی آلما در رشت

اینستاگرام : https://instagram.com/clinic.zibai.alma

مقالات مشابه