باورهای اشتباه لیزر موهای زائد

اشتراک گذاری :

زمانی که از لیزر موهای زائد صحبت می شود ، متوجه می شویم که بسیاری باورهای اشتباه درباره آن وجود دارد که افراد را در انجام لیزر موهای زائد دچار شک و تردید می کند که در ادامه به ۷ مورد از باورهای اشتباه یا بهتر بگوییم افسانه های غلط می پردازیم. امید آنکه به رفع سوالات شما هم درباره لیزر موهای زائد کمک کند.

باورهای غلط درباره لیزر موهای زائد

۱- مدت انجام لیزر موهای زائد طولانی است‌

اگرچه لیزر موهای زائد نیاز به تعهد دارد ، بدین معنا که باید ۸ ماه در تاریخ تعیین شده برای انجام لیزر درمانی مراجعه کرد ، اما به هیچ عنوان با مدت زمانی که در کل زندگی صرف اصلاح کردن با روشهای دیگر می کنید ، نیست. بطور کل بین 8 تا 10 جلسه درمان با لیزر موهای زائد مورد نیاز است تا پوستتان عاری از مو شود ، گرچه این مورد در افراد مختلف ، متفاوت است و ممکنست برخی زودتر و برخی دیرتر به جلسات ترمیم برسند و جلسات ترمیم و شارژ هم بستگی به رویش مو در هر فرد دارد و در ابتدا به صورت کوتاه مدت در حدود دو تا سه ماه و سپس به شارژ سالیانه می رسد و این یعنی یکسال از داشتن پوستی بدون مو لذت ببرید. اما در مقابل سایر روشهای از بین بردن موهای زائد به یک عمر تعهد و فداکاری نیاز دارد.

باورهای اشتباه لیزر موهای زائد

2- لیزر موهای زائد دردناک است

لیزر پرتو نوری است شدید و متمرکز که به زیر پوست در قسمتی که فولیکول مو در آن قرار دارد ، جذب رنگدانه فولیکول مو می شود که در اکثریت افراد به صورت احساس سوزن سوزن شدن با حس گرما توصیف می گردد که بلافاصله پس از اتمام شات لیزر متوقف می گردد و از بین می رود. در نتیجه خبری از دردهای وحشتناک نخواهد بود و این روزها با پیشرفت فناوری لیزر موهای زائد اکثر دستگاه های لیزر مجهز به خنک کننده های قوی هستند که به کاهش احساس سوزن و گرمایش کمک بسزایی می کند.

3- لیزر موهای زائد تنها برای بانوان است

این مطلب درست نیست ! بلکه آقایان نیز می توانند مانند بانوان از دست موهای زائد خود رهایی یابند که البته این روزها آقایان بیشتری می بینیم که به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند. لیزر می تواند موهای ضخیم که در نواحی مختلف اعم از گردن ، گوش ، گونه و ... رشد کرده و مشکل ایجاد کرده است را از بین ببرد و شما را از اصلاح و تحریک و جوش زدن و رشد مجدد موها راحت کند. بطور مثال ورزشکاران به علت فعالیت بدنی شدید و تعریق بیش از حد با موهای زائد خود مشکل دارند که با انجام لیزر موهای زائد به پوستی بدون مو دست می یابند.

باورهای اشتباه لیزر موهای زائد

4- لیزر موهای زائد برای پوست های تیره مناسب نیست

این باور اشتباه است ، چرا که با پیشرفت تکنولوژی و ابداع لیزر اندیاگ ، پوست های تیره هم می توانند از پوستی صاف و بدون مو بهره مند شوند. لازم به توضیح است که در حالی که همه افراد با هر رنگ پوست برای انجام لیزر موهای زائد مناسب هستند ، اما در مقابل هر لیزری برای همه انواع پوست مناسب و ایمن نیست. در نتیجه افراد با پوست تیره نمی توانند از لیزر الکس استفاده کنند ، به این دلیل که لیزر الکس مخصوص پوست های روشن و خیلی روشن می باشد و در صورتی که افراد با پوست تیره با لیزر مناسب درمان نشوند ، در معرض خطر سوختگی پوست و آسیب قرار دارند که این به علت وجود رنگدانه های بسیار در پوست تیره است که بجای رنگدانه مو توسط لیزر هدف گیری می شود.

در نتیجه با انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای هر فرد با نوع پوست می توان جلسات لیزر درمانی ایمن و راحت بدون خطر سوختگی و آسیب سپری کرد.

البته درباره انجام لیزر موهای زائد برای پوستهایی که به تازگی برنزه کرده اند باید گفت که بدلیل خطر آسیب پوستی برای این افراد لیزر درمانی انجام نمی شود که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه لیزر موهای زائد و برنزه کردن مراجعه نمایید.

5- قبل از لیزر موهای زائد نیازی به اصلاح موها نیست

برای اینکه لیزر درمانی موثر باشد ، رنگدانه فولیکول مو باید انرژی نور لیزر را جذب کند تا فولیکول مو آسیب دیده و از بین برود. اما زمانی که بر روی سطح پوست مو وجود داشته باشد ، انرژی لیزر قبل از آنکه به ریشه مو برسد ، بر روی سطح پوست تبخیر می شود و علاوه بر اینکه درمان با لیزر موهای زائد موثر نخواهد بود ، حتی گرم شدن موهای سطح پوست توسط لیزر باعث سوختگی و آسیب پوستی می گردد. و این مهم ترین دلیلی است که از بیماران خواسته می شود تا قبل از لیزر درمانی موهای خود را با تیغ شیو کنند.

در صورت مراجعه به بهترین مرکز لیزر موهای زائد در رشت پزشک و متخصص لیزر درباره شیو موها بعد از انجام لیزر موهای زائد و مراقبتهای قبل و بعد از لیزر درمانی توضیح خواهند داد و تمامی ابهامات شما را رفع می کنند.

باورهای اشتباه لیزر موهای زائد

6- موها پس از انجام یک بار لیزر موهای زائد مستقیما از بین می روند

این باور هم اشتباه است ، چرا که لیزر موهای زائد بگونه ای عمل می کند که به فولیکول مو آسیب می رساند و پس از چند روز موهای آسیب دیده از زیر پوست بیرون می آید که ممکنست تا دو هفته هم طول بکشد. بسیاری از افراد از این موضوع تعجب می کنند که چرا رشد موهای خود پس از لیزر درمانی را مشاهده می کنند و فکر می کنند نظیر اپیلاسیون و یا تیغ باید همان لحظه پوست از مو پاک شوند. در صورتی که اینطور نیست و پس از جلسه لیزر موهای زائد در حدود یک تا دو هفته طول می کشد تا موهای سوخته در فولیکول مو رشد کرده و به بیرون از پوست هدایت شود و این زمانی است که شما می توانید با تیغ این موها را بتراشید.

7- قیمت لیزر موهای زائد زیاد است

این هم افسانه دیگری در بین عموم است ۷ در حالیکه اگرچه در ابتدا ممکنست قیمت لیزر موهای زائد زیاد بنظر برسد ، اما زمانی که تعداد جلسات درمانی با لیزر را مقایسه کنید ، متوجه خواهید شد که در واقع صرفه جویی در هزینه هاست و بسیار ارزانتر از زوشهایی همچون اپیلاسیون است. در واقع شما باید تا آخر عمر هر ماه یا در برخی سه هفته برای انجام اپیلاسیون دردناک مراجعه کنید ، در صورتی که لیزر موهای زائد شما را در طی 8 تا 10 جلسه ماهیانه از شر موهای زائد خلاصی می دهد و یک عمر از اصلاح و اپیلاسیون راحت می شوید.

شماره تماس برای مشاوره رایگان با متخصصین بهترین کلینیک زیبایی در رشت : 01332662196 و 09125396478

کلینیک زیبایی آلما در رشت

 

مقالات مشابه

  • Michael Ethan

    سرور

    ممنون از مطالب خوبتون. لطفا در مورد لیزر موهای زائد و سرطان هم مطلب بزارین

  • Michael Ethan

    کلینیک زیبایی آلما

    خواهش می کنم. چشم حتما


logo