زگیل تناسلی و لیزر موهای زائد

اشتراک گذاری :

پیشرفت علم و ابداع دستگاه لیزر موهای زائد باعث شده تا موهای ناخواسته صورت و بدن خصوصاً بیکینی به راحتی صورت گیرد و برای ماه ها از شر موهای زائد رهایی یابیم ، اما در این بین وجود برخی بیماریها نظیر زگیل تناسلی ، کار را سخت کرده و افراد را برای انجام لیزر بیکینی در شک و تردید قرار می دهد و اغلب این سوال به ذهن خطور می کند که آیا واقعاً لیزر بیکینی باعث انتقال زگیل تناسلی می گردد؟ در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

زگیل تناسلی چیست ؟

زگیل تناسلی یک عفونت مقاربتی از نوع ویروس HPV است که عموماً بر روی نواحی مرطوب بدن همچون دهان و آلت تناسلی ایجاد می شود ، زائده ها یا برجستگی هایی شبیه گل کلم بوده که می توانند در اندازه های ریز و یا درشت و به صورت تکی یا چندتایی و در رنگ های خاکستری یا رنگ پوست شکل بگیرند و البته می تواند بر روی پوست بازو ، کشاله ران و واژن هم ظاهر شود. لازم به ذکر است که موارد خطرناک زگیل تناسلی یا همان ویروس HPV ، مهمترین دلیل در ابتلا به سرطان دهانه رحم می باشد و به همین علت است که زگیل تناسلی برای همه افراد یک مشکل نگران کننده بنظر می رسد.

زگیل تناسلی و لیزر موهای زائد

آیا لیزر موهای زائد باعث انتقال زگیل تناسلی می شود ؟

از آنجائیکه زگیل تناسلی بسیار انتقال پذیر بوده و اگرچه تنها از طریق رابطه جنسی و البته رابطه دهانی و تماس با پوست قابل انتقال است ، اما می تواند در صورت عدم رعایت بهداشت از طریق دستگاه لیزر موهای زائد منتقل شود. به همین دلیل بسیاری از افراد از انجام لیزر بیکینی به دلیل امکان ابتلا به زگیل تناسلی واهمه دارند که دو راه برای جلوگیری از انتقال زگیل تناسلی وجود دارد که یک مورد استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد غیر تماسی است که کاملاً بدون تماس با پوست کار می کند و بدین ترتیب امکان انتقال بیماری به صفر می رسد.

راه دوم در صورتی که لیزر موهای زائد تماسی باشد ،کارشناسان در بهترین مرکز لیزر موهای زائد در رشت می توانند از سلفون یکبار مصرف استفاده کرده و با پوشاندن هندپیس لیزر با سلفون برای هر فرد از انتقال زگیل تناسلی پیشگیری کنند. البته ناگفته نماند که رعایت بهداشت و ضد عفونی کردن قبل و بعد از انجام لیزر موهای زائد هر فرد ضروری است.

لیزر بیکینی چیست ؟

بیکینی یا ناحیه تناسلی از جمله نواحی است که دارای موهای زائد بوده و ما برای تمیز شدن پوست و از بین بردن موهای زائد می توانیم از بهترین روش یعنی لیزر موهای زائد اندام تناسلی استفاده کنیم که عموماً حدود 8 جلسه بصورت ماهیانه انجام شده و پس از آن جلسات ترمیم صورت می پذیرد. در این بین برای لیزر بیکینی باید از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد نظیر لیزر الکس برای پوست های روشن ، لیزر دایود برای انواع پوست ها و لیزر اندیاگ برای موهای تیره استفاده شود که پزشک یا اپراتور لیزر بر اساس رنگ پوست و مو نوع لیزر را انتخاب می کند.

بنا به گفته دکتر نیودیتا دادو ، متخصص پوست ، دستگاه لیزر موهای زائد ، پرتو نور را به محل فولیکول مو در پوست مثلاً در ناحیه بیکینی ارسال می کند که توسط رنگدانه مو جذب می شود و با ایجاد گرما به فولیکول مو آسیب می زند ، در نتیجه با آسیب فولیکول مو ، از رشد مجدد موهای بیکینی جلوگیری بعمل می آورد.

زگیل تناسلی و لیزر موهای زائد

راه های انتقال زگیل تناسلی

از شایع ترین راه های انتقال ویروس زگیل تناسلی می توان به رابطه جنسی واژینالی و مقعدی و دهانی اشاره کرد و همچنین در اثر تماس پوستی با نواحی آلوده و استفاده از وسایل فرد مبتلا به زگیل تناسلی همچون حوله و ژیلت و لباس زیر و ... هم به سرعت گسترش می یابد. البته مراکز لیزر موهای زائد و اپیلاسیون هم از اماکنی است که امکان آلوده شدن به ویروس زگیل تناسلی درآنها وجود دارد.

پیشگیری از زگیل تناسلی

اما در صورتی که می خواهید برای انجام لیزر موهای زائد اقدام کنید ، ولی ترس از ابتلا به زگیل تناسلی دارید ، می توانید به این نکات توجه کنید :

 • به مراکز لیزری مراجعه کنید که از لیزر موهای زائد غیر تماسی استفاده کند و یا لیزر موهای زائد تماسی را با روکش سلفونی که برای هر فرد تعویض می شود ، بکار بگیرند. افزون بر این وسایل ، قبل و بعد از انجام لیزر موهای زائد حتما ضد عفونی شود. البته انجام لیزر موهای زائد بدن به جز ناحیه بیکینی و ران با لیزر موهای زائد تماسی امکان انتقال ویروس زگیل تناسلی را نداشته ، چرا که تنها در نقاط بیکینی ، واژن و کشاله ران ، زگیل تناسلی ایجاد می شود.
 • بعلاوه به مرکز لیزر موهای زائدی مراجعه کنید که معتبر بوده و دارای پزشک لیزر مجرب و مجوزهای مربوط به وزارت بهداشت باشد و همچنین به رعایت بهداشت در آن مرکز هم توجه داشته باشید و بدین منظور از مراجعه به سالن های زیبایی و مراکز شبیه به آن به دلیل عدم رعایت بهداشت خودداری کنید.
 • در صورتی که زگیل تناسلی فعال دارید که درمان هم نکرده اید ، نباید به مرکز لیزر موهای زائد مراجعه کنید تا لیزر بیکینی انجام دهید ، چرا که علاوه بر احتمال آلوده شدن مراجعه کنندگان بعدی ، احتمال پخش شدن زگیل خودتان هم وجود دارد.
 • بعنوان یک اقدام پیشگیرانه واکسن HPV به همه بانوان کمتر از 45  سال توصیه می شود.

درمان زگیل تناسلی

البته همه صحبتهایی که درباره زگیل تناسلی شنیده ایم ، رخ نمی دهد ، اما به دلیل اینکه زگیل های تناسلی می توانند خجالت آور باشد ، ممکنست درباره آن صحبتی به میان آورده نشود تا در صدد رفع و درمان آنها بر آیید. بدین جهت در صورتی که پزشک مراجعه کنید ، پزشک لیزر درمانی را بعنوان یک درمان برای رفع زگیل تناسلی معرفی می کند. از آنجائیکه زگیل تناسلی یک عفونت مقاربتی است که از طریق تماس پوست با پوست هم منتقل می شود و اگرچه می تواند ناخوشایند باشد ، اما لزوماً خطرناک نیست و تنها زمانی خطرناک است که تبدیل به سلولهای سرطانی شود. ازین رو زگیل تناسلی که در نواحی خارجی بدن شکل گرفته باشد ، درمانهای در دسترسی دارد نظیر داروهای تجویز شده توسط پزشک ، کرایوسرجری ، الکتروکوتریزاسیون ، لیزر درمانی و ...

در صورتی که برای انجام لیزر موهای زائد نیاز به مشاوره دارید ، متخصصین مرکز لیزر موهای زائد آلما در خدمت شما عزیزان می باشند. شماره تماس بهترین کلینیک زیبایی در رشت برای مشاوره رایگان : 01332662196 و 09125396478

کلینیک زیبایی آلما در رشت

اینستاگرام : https://instagram.com/alma.skin.care

 

مقالات مشابه

 • Michael Ethan

  سیمین

  سلام من زگیل تناسلی داشتم درمان شده . ایا میتونم برای لیزر مراجعه کنم؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  سلام درصورتی که کاملا درمان شده باشید ، بله

 • Michael Ethan

  سیمین

  سلام من زگیل تناسلی داشتم درمان شده . ایا میتونم برای لیزر مراجعه کنم؟

 • Michael Ethan

  کلینیک زیبایی آلما

  بله


logo