علت جواب نگرفتن از لیزر موهای زائد چیست ؟

اشتراک گذاری :

این روزها با روی آوردن افراد به انجام خدمات لیزر موهای زائد ، زیبایی و جوانسازی پوست ، با گسترش تعداد زیادی کلینیک  زیبایی رو به رو هستیم که با وجود اختراع برندهای بسیار از کشورهای مختلف ، از دستگاه های لیزر موهای زائد متفاوتی استفاده می کنند. این روزها تعداد مشتریانی که بهترین کلینیک زیبایی در رشت مراجعه می کنند و در حالی که قبلاً تجربه ناموفق لیزر در مراکز لیزر موهای زائد دیگر داشته اند ، رو به افزایش است. اما علت آن چیست ؟ جواب این سوال دلایل متفاوتی دارد ، برای مثال موهایشان خاکستری است و یا اینکه مشکل هورمونی دارند ، در حالیکه خود از آن بی خبرند و ... .

در ادامه به توضیح چند علت از دلایل جواب نگرفتن از لیزر موهای زائد می پردازیم.

لیزر موهای زائد در رشت

دلایل جواب نگرفتن از لیزر موهای زائد چیست ؟

1- رنگ مو ناحیه تحت درمان :

از آنجائیکه لیزر پرتوی نوری قوی و متمرکز است و در دستگاه لیزر موهای زائد به گونه ای طراحی شده است که ملانین یا رنگدانه مو را مورد هدف قرار می دهد ، لذا رنگ موی افراد بر آن تاثیر گذار است. ازین رو رنگ موی خاکستری، سفید ، بلوند و یا قرمز به دلیل وجود ملانین کمتر یا عدم وجود ملانین ، جوابدهی درستی را در برندارد و لیزر موهای زائد بر این افراد بی اثر است. برای مثال ، در صورتی که در ناحیه صورت تعدادی موهای خاکستری و یا سفید داشته باشید ، نور لیزر بر این موها اثرگذار نبوده و تنها بر موهای تیره رنگ صورت تاثیر می گذارد.

2- جنس مو :

اگر جنس موهای ناحیه تحت درمان ، در صورت کلفت تر باشد ، درمان لیزر موهای زائد بخوبی جواب می دهد ، در صورتی که موهای نازک و ریز چنین نبوده و نتایج لیزر درمانی مطلوب نخواهد بود که در این خصوص برخی مراجعه کنندگان در ابتدا دارای موهای نازکی بوده اند و پس از انجام چند جلسه لیزر موهای زائد ، شاهد کلفت شدن موهای خود و عدم درمان با لیزر شده اند. بدین ترتیب از آنجا که موهای ناحیه درمان باید شیو با تیغ شود و در صورتی که موهای نازک اصلاح شود ، ساختار مو تغییر می کند ، لذا موهای نازک و ریز واقعی باید به همان صورت باقی بماند و لیزر موهای زائد و شیو روی آن انجام نگیرد.

بهترین کلینیک زیبایی در رشت

3- رنگ پوست :

لیزر موهای زائد در افراد با رنگ پوست روشن نتایج بهتری می دهد و از آنجا که لیزر بین رنگ مو و پوست تفاوتی قائل نمی شود و هر دو را هدف گیری می کند ، در نتیجه برای افراد با پوست تیره ، محدودیت در قدرت و درجه لیزر توسط کارشناس اجرا می شود ، چرا که هر چه پوست فرد تیره تر ، لیزر موهای زائد خطرناک تر خواهد بود. در واقع برخی افراد گزینه خوبی برای انجام لیزر موهای زائد نبوده و مراجعینی هستند که با مراجعه به برخی از مراکز لیزر موهای زائد ، نتیجه مناسب نگرفتند و یا اینکه دچار آسیب و سوختگی پوست شده اند که عدم نتایج بر می گردد به استفاده از تنظیمات بسیار پایین درجات لیزر و سوختگی پوست هم می تواند به علت درجات بالای لیزر موهای زائد برای سوزاندن مو بدون رعایت مراقبت از پوست که در نتیجه با آسیب به پوست همراه است.

در این میان مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی رشت که دارای یک کارشناس لیزر موهای زائد که بخوبی آموزش دیده باشد ، با تنظیم بهترین درجه برای پوست از ایجاد آسیب و سوختگی فرد جلوگیری خواهد کرد. همچنین اگر لیزر درمانی انجام داده اید و دارای رنگ پوست تیره می باشید ، اما پس از اتمام دوره 8 ماهه ، نتیجه دلخواه نگرفته اید ، دلیل آن می توان به تنظیم بسیار پایین درجه لیزر باشد تا پوست شما نسوزد که این کاهش درجه لیزر می تواند تعداد جلسات لیزر موهای زائد را بالا ببرد.

4- دلایل بیولوژیکی :

لیزر موهای زائد می تواند تحت تاثیر عوامل بیولوژیکی باشد ، به عنوان مثال مشکلات هورمونی یا ابتلا به تخمدان پلی کیستیک بر روند دوره لیزر موهای زائد تاثیر منفی می گذارد و بسیاری از این افراد از لیزر درمانی نتایج خوبی نگرفته و برخی دیگر پس از اتمام دوره شاهد رشد مجدد موهای زائد خواهید بود. از موارد دیگر وراثت می باشد که در افرادی به صورت ارثی دارای پرموئی می باشند ، این افراد هم لیزر موهای زائد موفقی نخواهند داشت یا دیرتر به نتیجه می رسند.

بهترین مرکز لیزر موهای زائد در رشت

5- نوع لیزر :

نوع لیزر متناسب با رنگ پوست بر نتایج لیزر موهای زائد تاثیر می گذارد. دستگاه لیزر موهای زائد دارای سه طول موج الکس ، دایود و اندیاگ می باشد که طول موج الکس برای پوست های خیلی روشن اکثراً اروپایی ها ، طول موج دایود برای پوست های روشن معمولی تا رو به تیره مناسب برای ایرانی ها و در نهایت طول موج اندیاگ برای پوست های تیره مناسب می باشد. لازم به ذکر است که در ابتدا لیزر موهای زائد برای افراد با پوست تیره به دلیل خطرناک بودن انجام نمی شد ، اما با پیشرفت علم لیزر و اختراع دستگاه های لیزر موهای زائد به نام لیزر اندیاگ برای این افراد هم لیزر موهای زائد انجام می گردد.

بدین منظور در صورتی که از لیزر مناسب رنگ پوست استفاده نشود ، نتیجه مطلوب گرفته نمی شود و با توجه به اینکه دستگاه های لیزر موهای زائد زیادی اختراع شده و در کلینیک های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد ، ازین رو در انتخاب کلینیک زیبایی و دستگاه لیزر موهای زائد در ابتدا با پزشک مشورت شود. همچنین فناوری به نام IPL موجود است که بر پایه نور عمل کرده و اصلاً فناوری لیزر موهای زائد نمی باشد و نتایج درستی ارائه نمی دهد.

خدمات مرکز لیزر موهای زائد آلما در رشت شامل : لیزر موهای زائد ، هایفوتراپی ، آراف تراپی ، آنزیم تراپی پوست ، میکرونیدلینگ ، مزوتراپی ، مزوتراپی مو ، پارافین تراپی ، ماساژ صورت ، تزریق ژل ، تزریق بوتاکس ، مزوژل جالپرو و ... 

اینستاگرام : https://instagram.com/alma.skin.care

کلینیک زیبایی آلما در رشت

مقالات مشابه


logo