درمان شلی پوست

اشتراک گذاری :

شلی و افتادگی پوست ناشی از عوامل مختلفی از جمله تغییر سایز بدن بخصوص در افرادی که کاهش وزن زیادی داشته و یا پس از یک دوره افزایش وزن زیاد مجددا وزن خود را کاهش می دهند و یا همچنین بر اثر بالا رفتن سن و کم کار شدن سلول های لایه میانی پوست می باشد که آثار آن بر روی صورت ، شلی و افتادگی پوست در بازو ها خیلی بیشتر و محسوس تر می باشد.

دلایل شلی پوست

دلایل شلی و افتادگی پوست چیست؟ چرا پوست صورت ، بازو و پهلوها دچار افتادگی می شوند ؟ پاسخ آن بسیار ساده است. وقتی در اثر تغذیه نامناسب و عدم ورزش یا تحرک کافی چربی در نقاط مختلف بدن تجمع می کند باعث تغییر حجم آن ناحیه می گردد که در ابتدا کاملا برعکس با کشیدگی جزئی پوست باعث سفت تر شدن سطح پوست می گردد اما خیلی زود پوست از خود واکنش نشان داده و دچار افتادگی و یا ترک می شود.حال چه با کاهش وزن این چربی ها را از بین ببریم و چه آنها همچنان در نقطه مورد نظر باقی بمانند پوست ناحیه مورد نظر دچار شلی و افتادگی می گردد. البته در صورت از بین بردن چربی ها کمی مقدار آن کمتر اما ممکن است دچار چوروک و چین در افرادی که سن بالایی دارند بشود.

راهکار های پیشگیری از شلی پوست

همچنان که جمله پیشگیری بهتر از درمان است همواره شعار کلینیک آلما بوده و در اینجا به راهکارهایی برای پیشگیری از شلی پوست قبل از هر اقدام درمانی اشاره خواهیم نمود چرا که پیش گیری هم کم هزینه تر ، بدون عارضه و درد و هم چنین روشی اطمینان بخش در عمل می باشد. راهکار های پیش گیری از شلی پوست عبارتند از :
1.ورزش و تحرک کافی در سنین جوانی : این کار علاوه بر حفض تناسب اندام و سلامتی افراد باعث می گردد تا در سنین میانسالی و هم حتی در پیری دچار افتادگی و شل شدگی پوست نشوند که پیشنهاد ویژه ما برای پیشگیری از شلی پوست می باشد.
2. تغذیه مناسب : استفاده از مواد غذایی مناسب ، سبزی و میوه جات تازه همواره در شادابی و سلامت پوست شما تاثیر گذار بوده و برعکس آن استفاده از غذا های آماده و فست فوود ها دشمن پوست شما هستند که همواره متخصصین تغذیه و سلامت پوست پیشنهاد می کنند مصرف آنها را به حداقل برسانید.
3. عدم استفاده از رژیم های غذایی غلط : برای کاهش یا افزایش وزن حتما می بایست رژیم غذایی متناسب با بدن شما توسط یک مشاور تغذیه تهیه شود و استفاده از رژیم های غذایی دیگران ، دوستان و آشنایان و افراد غیر متخصص ممکن است باعث تغییر سایز به حالتی غیر اصولی یا با سرعت زیاد شود که در پی آن باعث آسیب به پوست شما می گردد.
4. لوازم آرایشی مناسب : استفاده از کرم ، لوسیون و بطور کلی لوازم آرایش مناسب و استاندارد می تواند به بافت پوست شما کمک و استفاده افراطی از آنها و یا استفاده از لوازم غیر استاندارد می تواند آسیب های جدی به پوست وارد کرده که از تاثیرات آن شلی و افتادگی پوست علاوه بر آسیب های دیگر باشد که پیشنهاد می کنیم از متخصصین پوست در باره بهترین لوازم آرایشی متناسب با پوست خود مشاوره بگیرید.

درمان شلی پوست

برای درمان شلی پوست راهکار ها و روش های مختلف درمانی از جمله لیپوساکشن ، رایدیو فرکوئنسی و دیگر روش ها و دستگاه ها وجود داشته که البته تاثیر هرکدام ، مزایا و معایب هرکدام با یکدیگر متفاوت است که انتخاب بهترین روش برای دستیابی به نتیجه مطلوب با توجه به معاینه بدن شما توسط پزشک متخصص باید معین شود و تاکید می کنیم به هیچ عنوان بطور خود درمانی سراغ هیچ کدام بدون نظر پزشک نروید. همچنین استفاده از رژیم غذایی مناسب و ورزش روزانه بدون انجام درمان های پزشکی اگر چه کمی زمانبر و یا سخت بنظر برسد اما بهترین و کم عارضه ترین درمان شلی و افتادگی پوست می باشد.
سوالات متداول شما در باره شلی پوست و پاسخ متخصصین کلینیک زیبایی آلما
آیا استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد بدن باعث تخریب بافت پوست و شلی یا افتادگی آن می گردد؟
اگر این روش توسط متخصص انجام شود هیچ گونه آسیبی به بافت پوست شما نمی رساند و تاثیری در شلی یا سفتی پوست ندارد. اینکه در اثر لیزر موهای زائد دچار سوختگی یا ایجاد لکه های کوچک شود ارتباطی با شلی یا افتادگی پوست ندارد.
آیا چین و چروک ها و سطح مواج هم جز موارد شلی پوست می باشند؟
چین و چروک های روی سطح پوست به دلایل مختلفی بوجود می آیند که کهولت سن جز اصلی ترین موارد آنها بوده اما شلی و افتادگی پوست هم در سنین میانسالی و حتی جوانی می تواند از جمله دلایل پین و چروک سطح پوست باشند اما بیشتر حالت موج افتادگی در پوست ناشی از تجمع چربی زیر بفت پوستی بدن می باشد.
کلینیک زیبایی آلما - رشت

مقالات مشابه


logo