لیزر موهای زائد اندام تناسلی

اشتراک گذاری :

لیزر موهای زائد که در دنیای امروز به محبوب ترین روش از بین بردن موهای زائد تبدیل شده ، در رفع موهای ناحیه تناسلی هم بسیار کاربردی و پرطرفدار می باشد. تراشیدن موهای زائد اندام تناسلی با تیغ می تواند خطراتی به همراه داشته باشد نظیر عفونت ، زخم و خراش و ... . لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی بی خطرترین و ایمن ترین روش برای رفع موهای این ناحیه و پاکسازی پوست حتی روشن تر شدن پوست اندام تناسلی بوده که بدون ایجاد زخم و خونریزی و ... می باشد. از دیرباز تاکنون روشهای مختلفی برای از بین بردن موهای ناحیه بیکینی استفاده شده همچون تیغ ، کرم موبر ، اپیلاسیون و ... که هیچیک از این روشها ، فرد را برای مدت طولانی از شر موهای زائد رهایی نداده است ، مگر لیزر موهای زائد.

اساس کار لیزر موهای زائد

دکتر نیودیتا دادو ، متخصص پوست و رئیس کلینیک پوست : لیزر ، پرتو نوری است متمرکز و شدید که می تواند به گرما تبدیل شود. نور لیزر با ورود به فولیکول مو به رنگدانه مو جذب شده و گرمای ناشی از آن به فولیکول های موآسیب زده و آنها را می سوزاند . موهای تیره تر و ضخیم تر شانس بالایی برای هدف قرار گرفتن توسط نور لیزر دارند. از این رو بسیار مهم است که موها را قبل از انجام لیزر موهای زائد با روشهای اپیلاسیون یا موچین از ریشه در نیاورید ، بلکه باید اصلاح با تیغ انجام دهید تا رنگدانه فولیکول مو در زیر پوست توسط پرتو لیزر قابل رویت و شناسایی باشد.

لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر موهای زائد اندام تناسلی به دلیل حساس بودن ناحیه بیکینی می تواند خطرناک بنظر آید. اما با توجه به اینکه ما می دانیم شما نمی خواهید جنگلی از مو در این ناحیه پرورش دهید ، لذا نکات زیر می تواند کمک بسزایی در بالابردن کیفیت لیزردرمانی و پیشگیری از هرگونه خطر داشته باشد.

* آیا لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی خطرناک است؟ مکانیزم عملکرد لیزر موهای زائد بسیار دقیق طراحی شده و نور متمرکز لیزر با شدت بالا تنها ملانین فولیکول مو را هدف گیری کرده و آن را از بین می برد. اما نکته ای که مهم است ، کار با دستگاه لیزر و استفاده از طول موج های مناسب هر پوست خصوصاً در ناحیه بیکینی به دلیل حساسیت بالا می باشد. چرا که با انتخاب نامناسب طول موج ، خطراتی چون آسیب و سوختگی را به همراه خواهد داشت .

راهکار : قبل از انتخاب بهترین کلینیک زیبایی در رشت ، تمامی تحقیقات لازمه را درباره دستگاه لیزر ، اپراتور لیزر و ... بعمل آورید. یک اپراتور متبحر و با تجربه نقش مهمی در گرفتن یک نتیجه ایده ال از لیزر موهای زائد دارد.

لیزر موهای زائد در رشت

* آیا در صورت ابتلا به تبخال تناسلی می توان لیزر موهای زائد انجام داد ؟ خیر . اصلاح با تیغ برقی بهتر است. تبخال ویروسی شایع است که عده زیادی آن را حداقل یک بار تجربه کرده اند. تبخال تناسلی نظیر همان تبخال دور دهان بوده که در ناحیه بیکینی ایجاد می شود. به دلیل مسری بودن این ویروس ، به افراد مبتلا توصیه می شود که از انجام لیزر موهای زائد بیکینی خودداری کنند.

راهکار : متخصصان توصیه می کنند به دلیل تاثیر گذاشتن لیزر درمانی روی تبخال ناحیه تناسلی ، انجام لیزر موهای زائد خود را به بعد از درمان و تا زمان اتمام تمامی علائم تبخال موکول کنید. در صورتیکه بعد از درمان تبخال ، پزشک داروی ضد ویروسی نظیر Valtrex تجویز کرد ، در صورت مراجعه به مرکز لیزر موهای زائد ، متخصص لیزر را از مصرف این دارو مطلع سازید.

* آیا لیزر موهای زائد می تواند تبخال را فعال کند ؟ خیر. تبخال یک عفونت مقاربتی است و لیزر موهای زائد به تنهایی نمی تواند باعث فعال شدن این ویروس گردد. اما اگر سابقه تبخال داشته اید و در حین لیزر درمانی در اثر اشتباه اپراتور دچار آسیب و سوختگی شدید  ، این اتفاق می تواند ، شما را مستعد هر نوع عفونت مانند تبخال کند و یا تبخال اخیر شما را دوباره فعال کند.

راهکار : در صورتی که در معرض خطر فعال شدن مجدد تبخال هستید ، لیزر موهای زائد را در زمان دیگر و با اطمینان خاطر انجام دهید و از روشهای دیگر برای رفع موهای زائد استفاده کنید.

لیزر موهای زائد بدن

* آیا با لیزر موهای زائد می توان به بیماری های مقاربتی مبتلا شد؟ بله. ویروس ها در اثر عدم رعایت بهداشت قابل انتقال است. و در مورد لیزردرمانی ، تنها زمانی  رخ می دهد که ابزارهای لیزر به خوبی استریل نشده باشد و به عنوان یک میزبان عفونت عمل کند. لذا لزوم رعایت بهداشت و استریل کردن در اینجا بخوبی نشان داده می شود.

راهکار :

1- اطمینان از مراقبتهای بهداشتی مرکز لیزر موهای زائد و استفاده منظم قبل و بعد از محلولهای ضدعفونی کننده روی دستگاه

2- استفاده از روکش سلیفون روی هندپیس دستگاه لیزر

3- استفاده از دستگاه لیزر با سری یکبار مصرف

4- مراجعه به کلینیک زیبایی معتبر دارای پزشک و مجوزهای مربوطه از وزارتخانه

5- عدم مراجعه به سالن های زیبایی و آرایشگاه ها برای انجام لیزر موهای زائد که فاقد مجوزهای لازم از وزارت بهداشت بوده و به صورت غیر قانونی به کار خود ادامه می دهند. در نتیجه عدم رعایت بهداشت در چنین اماکنی چند برابر یک کلینیک معتبر می باشد.

مرکز لیزر موهای زائد در رشت

برای مشاوره با متخصصین کلینیک زیبایی آلما در رشت درباره لیزر موهای زائد ، خدمات زیبایی و جوانسازی نظیر پاکسازی پوست، هایفوتراپی ، میکرونیدلینگ ، پارافین تراپی ، آنزیم تراپی پوست ، کربوکسی تراپی ، مزوتراپی ، ماساژ صورت ، آراف تراپی و...  با شماره 01333662196 و واتس اپ 09125396478 و دایرکت اینستاگرام alma.skin.care تماس حاصل فرمائید.

کلینیک زیبایی آلما در رشت

مقالات مشابه


logo