هایفوتراپی یا میکرونیدلینگ ؟

اشتراک گذاری :

با وجود ابداع روشهای جدید جوانسازی پوست ، این روزها سوالی که ذهن افراد را درگیر می کند اینست که کدام روش جوانسازی بهتر است ؟ کدام روش اثرگذاری و ماندگاری بیشتری دارد و در عین حال عوارض کدامیک کمتر است ؟ و سوالات دیگری از این نوع. دو نمونه از جدیدترین روشهایی که بسیار پرطرفدار می باشد ، هایفوتراپی و میکرونیدلینگ بوده که هر دو از روش های غیرجراحی و غیرتهاجمی جونسازی پوست می باشند. هایفوتراپی با استفاده از امواج فراصوت روی بافت های عمقی پوست تاثیر می گذارد و کلاژن سازی را تحریک می کند. در میکرونیدلینگ با استفاده از یک دستگاه کوچک دستی ، اقدام به سوراخ های ریز روی سطح پوست می شود تا پوست برای ترمیم این شکاف ها ، کلاژن سازی را افزایش دهد.

در ادامه به توضیح درباره این دو روش پرطرفدار جوانسازی پوست می پردازیم. با ما همراه باشید.

هایفوتراپی

هایفوتراپی روشی که از طریق یک دستگاه ، با ارسال امواج فراصوت با شدت و دقت بالا و متمرکز به درونی ترین لایه پوست و با تبدیل این امواج به گرما ، لایه های زیرین پوست گرم شده و آسیب می بیند. پوست در مقابل این آسیب دست به کار شده و شروع به تولید کلاژن برای ترمیم قسمت آسیب دیده پوست کرده که این امر نه تنها باعث بهبود آسیب ، بلکه در از بین بردن اثرات پیری نظیر چروک و خطوط و شلی پوست نقش مهمی ایفا می کند و مهم ترین مزیت آن لیفت صورت می باشد. هایفوتراپی از روشهای مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکا می باشد. درمان های آراف تراپی نظیر هایفوتراپی بوده با این تفاوت که امواج رادیویی حاصل از دستگاه آراف در لایه های میانی پوست نفوذ کرده و به تحریک کلاژن و جوانسازی و لیفت صورت می پردازد ، اما با ماندگاری و اثربخشی کمتر.

هایفوتراپی چیست

از مزایای هایفوتراپی ماندگاری بالا بین یک تا سه سال و دارای هزینه ایده آل و مقرون به صرفه می باشد. بدون نیاز به جراحی و بیهوش کردن و حتی بی حسی بوده ، هیچگونه برش ، بخیه و پانسمان و دیگر مواردی از این قبیل در طی انجام وجود ندارد و در نتیجه بدون ایجاد عفونت می باشد. همچنین این روش بدون دوره نقاهت بوده و توانایی از سرگیری فعالیت های روزانه بعد از انجام هایفوتراپی بلامانع است. از کاربردهای آن می توان به بهبود خاصیت ارتجاعی پوست ، درمان چین و چروک ، خطوط پنجه کلاغی و خط لبخند و رفع افتادگی و شلی پوست از خفیف تا متوسط برای صورت ، غبغب و گردن ، لیفت ابرو ، پلک ، گونه و غبغب و بطور کل لیفت صورت اشاره کرد. هایفوتراپی روشی است ایمن و بدون درد ، بدون عوارض خاص یا ایجاد زخم و سوختگی و تنها با قرمزی مختصر در حین انجام که به سرعت از بین می رود .

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روشی غیرجراحی است که در آن لایه برداری سطحی از پوست برای از بین بردن اثرات لک و جوش و چروک یا ترک های پوستی انجام می گیرد و در نتیجه پوست شفاف می شود. روش کار با استفاده از یک دستگاه دستی ساده دارای سوزن های ریز است که با حرکت روی پوست ، ایجاد شکاف بسیار ریز در لایه سطحی پوست می کند. لذا پوست برای جبران این شکاف و آسیب ، اقدام به تولید کلاژن بیشتر کرده تا پوست ترمیم شود و علاوه بر بهبود این آسیب ها ، اثرات ترک و جای جوش ، اسکار آکنه و جای زخم و ... برطرف می شود. درد ناشی از میکرونیدلینگ قابل تحمل است ، اگرچه مالیدن کرم بی حس کننده به پوست صورت قبل از انجام میکرونیدلینگ ، به کاهش میزان درد ، کمک می کند. از آمادگی های مربوط به پوست قبل از انجام میکرونیدلینگ ، چند جلسه پاکسازی پوست می تواند با نظر متخصص انجام شود.

میکرونیدلینگ چیست

از کاربردهای میکرونیدلینگ می توان به تغییر رنگ پوست ، از بین بردن جای زخم و اثرات سوختگی یا بریدگی ، باز کردن منافذ بسته پوست ، رفع جای جوش و تبخال قدیمی ، روشن و شفاف کردن پوست ، از بین بردن خطوط پیشانی و دور لب و ... که در همه این موارد درمان 3 تا 6 جلسه ماهیانه بنا به تشخیص پزشک مدنظر می باشد. و نتایج و ماندگاری میکرونیدلینگ تا 6 ماه باقی می ماند و پس ازآن سالی یکبار جلسه تکمیلی برای ابقای نتایج توصیه می شود. میکرونیدلینگ دارای عوارض خاصی نبوده و تنها قرمزی خفیف و خارش تا دو روز دیده می شود که مراقبت های بعد از انجام آن باید رعایت شود.

هایفوتراپی یا میکرونیدلینگ

همانطور که در ابتدا ذکر شد ، درمانهای هایفوتراپی و میکرونیدلینگ هر دو با ایجاد آسیب پوستی ، به تحریک ساخت و تولید کلاژن می پردازند. با این تفاوت که هایفو دستگاهی است که با امواج مافوق صوت به لایه های عمقی اثر گذاشته و به تحریک ساخت کلاژن کمک می کند، اما میکرونیدلینگ با ایجاد زخم در لایه سطحی پوست به تولید کلاژن می پردازد. کلاژن پروتئینی است که وظیفه حفظ خاصیت کشسانی پوست را دارد و هر چه بیشتر تولید شود ، پوست دارای ظاهر یکنواخت ، سفت تر ، صاف تر و بطور کل جوانتر خواهد بود. یکی از عوامل کمبود کلاژن ، افزایش سن است که به صورت چین و چروک روی پوست صورت ظاهر می شود. در اینجاست که درمانهای زیبایی و جوانسازی به کمک آمده تا به افزایش کلاژن کمک کنند.

هایفوتراپی در مقایسه با روشی چون میکرونیدلینگ به دلیل ورود به لایه های درونی پوست ، دارای عمق نفوذ بیشتر است و در یک جلسه انجام می شود. تاثیر بر لایه های عمقی ، ماندگاری و اثربخشی درمان هایفو را بالاتر می برد. ایمن بودن ، بدون آسیب به سطح پوست ، بدون دوره نقاهت و بدون درد بودن روش هایفوتراپی ، آن را از سایر روش های جوانسازی پوست متمایز می کند. ولی میکرونیدلینگ بیشتر در زمینه رفع جای جوش و اسکار آکنه و ... و البته شفاف و روشن کردن پوست کاربرد دارد و چندین جلسه نیاز دارد تا القای کلاژن صورت گیرد . همچنین با آسیب های جزئی سطح پوست همراه است نظیر قرمزی که نیاز به دوره نقاهت کوتاه مدت دو روزه دارد.

هایفوتراپی پوست صورت در رشت

برای انجام جوانسازی پوست باید ابتدا به این نکته دقت کنید که برطرف کردن چه مشکلی مد نظرتان است؟ در این بین مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی در رشت و مشاوره با متخصصین زیبایی بسیار کمک کننده است. برای مثال برای از بین بردن اثرات و جای لکه و جوش و روشن کردن پوست ، میکرونیدلینگ عملکرد بهتری دارد. در مقابل هایفوتراپی برای لیفت و بالابردن صورت و رفع افتادگی پوست مناسب تر است. اما کارایی هر دو برای از بین بردن چروک را نباید نادیده گرفت ، در عین حالیکه عمق نفوذ هایفوتراپی بیشتر است.

مرکز لیزر موهای زائد آلما ارائه دهنده خدمات لیزر و زیبایی و جوانسازی پوست جهت مشاوره با شماره تماس 01333662196 و واتس اپ 09125396478 و اینستاگرام alma.skin.care در خدمت شما عزیزان می باشد.

کلینیک زیبایی آلما در رشت

مقالات مشابه


logo