هایفوتراپی و آراف تراپی : دو روش لیفت صورت

اشتراک گذاری :

دهه 20 زندگی بهترین دوران عمر شخص از نظر زیبایی پوست و چهره می باشد. با رسیدن به اواخر دهه 30 ، کم کم با دغدغه های جدیدی رو به رو می شویم . بیشتر به آینه نگاه می کنیم و به دنبال چین و چروک جدید روی پوست می گردیم و به دنبال راه حلی برای رفع چروک های حتی خیلی ریز و سطحی و جوانسازی پوست می باشیم. پوست انسان خاصیتی به نام ارتجاعی یا کشسانی دارد که در اثر افزایش سن به مرور کاهش می یابد . به پوست صورت نوزاد بنگرید ، صاف و محکم است و وقتی پوست نوزاد کشیده شود به راحتی به عقب بر می گردد ، که همان خاصیت کشسانی است. اما اگر بازگشت پوست در اثر کشیده شدن به موقعیت اولیه طول بکشد ، نشانه اینست که خاصیت ارتجاعی پوست به اندازه کافی خوب نیست و در افراد مسن  به وضوح قابل مشاهده است. افراد مسن پوستی شل و آویزان دارند و با کشیدن پوست به عقب باز نمی گردد و این امر نشان می دهد که خاصیت کشسانی آن از دست رفته است.  

تغییر پوست در اثر افزایش سن بر کسی پوشیده نیست، اما به لطف درمان های زیبایی مدرن ، این  تغییرات قابل کنترل است. در ادامه به توضیح دو روش لیفت صورت که غیرتهاجمی و غیرجراحی بوده ، این روزها بسیار طرفدار پیدا کرده است و در بهترین کلینیک زیبایی در رشت انجام می شود ، می پردازیم. هایفوتراپی و آراف تراپی.

آراف تراپی :

آراف تراپی روشی برای سفت کردن پوست صورت و لیفت آن که در آن از فرکانس رادیویی RF استفاده می شود و جوانی و شادابی را به پوست هدیه می دهد. این امواج رادیویی به لایه های میانی پوست ارسال شده و با تحریک  و آسیب آنها به کلاژن سازی کمک می کند. البته باعث افزایش گردش خون نیز در زیر بافت پوست شده که خود منجز به ترمیم لایه میانی پوست می گردد. در نتیجه سلولهای سالم و جدید ، جایگزین سلولهای قدیمی و آسیب دیده می گردد. پوست دارای پروتئین های کلاژن و الاستین بوده که باعث انعطاف پذیری ، سفت و صاف بودن و درخشان شدن پوست می گردند. پس از سن 25 سالگی ، سالانه 1-2 درصد از کلاژن طبیعی از دست می رود و این امر باعث می شود ، رفته رفته خاصیت ارتجاعی پوست کاهش یابد و چین و چروک به سراغ انسان بیاید. اما با آراف تراپی می توان با تحریک ساخت و تولید کلاژن مجدد و اضافی، در روند پیری اختلال ایجاد کرد و جوانی را به صورت بازگرداند.

فواید لیفت صورت با RF :

آراف پوست را سفت تر و سطح آن را صاف کرده و چین و چروک سطحی را از بین می برد. اما از مزایای دیگر آراف می توان به بهبود آسیب های ناشی از نور خورشید نیز اشاره داشت. مطالعات درباره آراف نشان می دهد ، پس از گذشت سه ماه درمان زیبایی با RF ، بیماران شاهد ترمیم آسیب های ناشی از نور خورشید تا حد متوسط بوده اند. آراف برای افتادگی های صورت ، چروک بین بینی و دهان و بالای و زیر چشم ، ابروهای افتاده و بهبود و ترمیم تدریجی سلامت بافت صورت مورد استفاده قرار می گیرد. اکثر مراجعین تمایل دارند که به صورت تدریجی نتایج جوانسازی و لیفت را تجربه کنند ، زیرا دوست دارند خود واقعیشان باشند و تغییر محسوسی در چهره نداشته باشند و آراف این را به آنان هدیه می دهد : بهبود ظریف نسبت به تغییرات چمشگیر.

هایفوتراپی در رشت

هایفوتراپی :

هایفو Hifu دستگاهی است که با استفاده از امواج فراصوت مانند سونوگرافی اما با شدت بالا و به شکل متمرکز روی پوست کار کرده و با ارسال این امواج به پوست و گرم شدن لایه های عمقی پوست ، نیاز به تولید کلاژن بیشتر برای بازسازی نقاط و سلولهای آسیب دیده توسط گرما در پوست احساس می شود. با ساخت کلاژن این پروتئین مفید که وظیفه تقویت خاصیت ارتجاعی پوست را دارد، چین و چروک پوست کاهش یافته و پوست صورت به سمت بالا لیفت پیدا کند. از بین رفتن شلی و افتادگی پوست بهترین مزیت روش هایفوتراپی صورت می باشد. این روش بخشی از روند رو به رشد درمان های ضد پیری است که لیفت صورت بدون نیاز به جراحی را ارائه می دهد. بر اساس گزارش انجمن جراحی پلاستیک و زیبایی آمریکا محبوبیت روش های غیرجراحی زیبایی نظیر هایفوتراپی رو به افزایش است. با توجه به اینکه درمان های کمتر تهاجمی داره دوره نقاهت بسیار کم یا حتی بدون دوره نقاهت می باشند ، در مقابل نتایج  و ماندگاری چمشگیری چون نتایج و دوام جراحی ندارند. به دلیل اینکه جراحی های زیبایی در عین حالیکه دارای دوره نقاهت طولانی بوده ، اما نتایج بسیار شگفت انگیزی دارند که دوام چندین و چند ساله خواهند داشت. متخصصان پوست هایفوتراپی را برای لیفت صورت با علائم خفیف چین و چروک سطحی کاربرد داشته اما می تواند برای علائم بیشتر تا متوسط هم نتیجه عالی بدهد. و این در صورتی است که برای افتادگی های شدید کاربردی نخواهد داشت.

کاربردهای هایفوتراپی :

بر طبق اظهار هیئت جراحی زیبایی آمریکا ، درمان زیبایی هایفوتراپی که غیر جراحی است ، می تواند برای لیفت گونه ها ، لیفت ابرو و از بین بردن افتادگی پلک و ابرو ، بهبود چین و چروک سطحی پوست ، سفت و لیفت کردن پوست صورت و گردن استفاده شود. 

روش انجام هایفوتراپی :

ابتدا پاکسازی پوست صورت توسط متخصص یا کارشناس زیبایی انجام شده و سپس ژل سونوگرافی روی پوست مالیده می شود. در ادامه از یک دستگاه برای ارسال امواج فراصوت در فاصله های کوتاه به لایه های درونی پوست استفاده می شود. مدت زمان انجام هایفوترپی با توجه به ناحیه مورد نظر حدود 30 تا 90 دقیقه بوده و برای مثال هایفو صورت حدود یک ساعت طول می کشد.

آیا هایفوتراپی درد دارد ؟

در واقع هایفوتراپی بدون درد بوده و به هیچ گونه بی حسی نیازی ندارد. تنها برخی افراد احساس گرما و درد بسیار خفیف را شرح می دهند که آن هم قابل تحمل می باشد و بر خلاف سایر روش های زیبایی من جمله لیزر موهای زائد ، نیازی به آمادگی خاصی ندارد. البته مراقبت خاصی هم بعد از انجام هایفوتراپی وجود ندارد و بازگشت به فعالیت های روزمره بدون محدودیت بوده و تنها از تابش مستقیم نور آفتاب باید خودداری گردد. استفاده از کرم ضد آفتاب توصیه می گردد.

به عنوان جمع بندی هایفوتراپی به عنوان روش یک غیر جراحی بوده که نسبت به جراحی لیفت ، زمان بهبودی و دوران نقاهت خاصی ندارد ، اما در حال نتایجی چون جراحی لیفت ارائه نمی دهد. محکم و سفت کردن پوست های شل و افتاده ، صاف کردن چین و چروک و بطور کل بهبود دادن بافت پوست  از مزایای این روش جوانسازی پوست می باشد که ماندگاری یک ساله و یا بیشتر دارد.

برای انجام مشاوره با شماره 01333662196 و واتس اپ 09125396478 و دایرکت اینستاگرام alma.skin.care تماس برقرار نمایید. 

کلینیک زیبایی آلما در رشت

مقالات مشابه


logo