ويژگی های بهترین کلینیک لیزر موهای زائد

اشتراک گذاری :

لیزر موهای زائد را می توان به عنوان یکی از درمان های زیبایی مهم بیش از هر خدمت زیبایی به شمار آورد. به طوری که با لیزردرمانی می توان از شر موهای ناخواسته تمام نقاط بدن که از زیبایی های فرد می کاهد ، جلوگیری بعمل آورد. با پیشرفت فناوری لیزر و اختراع دستگاه های مختلف نظیر الکس سرد ، الکس کوترا ، الکس دایود و ... لیزر محبوبیت بیشتری نسبت به قبل پیدا کرده است. همگام با این پیشرفت ها ‌، افزایش چشمگیر کلینیک های زیبایی را شاهد هستیم و این خود یک بررسی و تحقیق همه جانبه را نیاز دارد تا بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در رشت انتخاب گردد تا بتوان عالی ترین نتیجه را از جلسات لیزر درمانی کسب نمود. در اینجا می خواهیم به چند ویژگی مهم این مراکز لیزر اشاره کنیم تا بتوانیم کمکی در تصمیم گیری شما داشته باشیم.

لیزر موهای زائد در رشت

1- دستگاه لیزر موهای زائد : بهترین کلینیک زیبای در رشت باید دارای جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد با برند شناخته شده و تایید شده توسط FDA باشد و مجهز به دستگاه های دارای طول موج های متفاوت برای همه نوع پوست از الکس برای پوست های روشن و دایود مناسب برای همه پوست ها خصوصا ایرانی ها گرفته تا ان دیاگ برای پوست های تیره. دستگاه های تقلبی ، بدون تاییدیه سازمان غذا و دارو بوده و باعث آسیب رسیدن به پوست و عوارض سوختگی می گردد. همچنین دستگاه های قدیمی که مجهز به خنک کننده نمی باشند ، نیز خطراتی چون سوزش ، درد ، خارش و لک و سوختگی به همراه دارد. امروزه با تنوع دستگاه های لیزر شاهد دو دسته دستگاه لیزر می باشیم، یک دسته دستگاه هایی هستند که در آرایشگاه ها استفاده می شود و دسته دوم دستگاه های حرفه ای که در مراکز تخصصی لیزر استفاده می شود و دارای مجوز استفاده از آن هستند. دسته دوم به دلیل حرفه ای و تخصصی بودن آن دارای عملکرد بهتر و نتایج ماندگارتری می باشد. البته انتخاب دستگاه لیزر بسته به نوع و رنگ پوست فرد متفاوت بوده و پزشک و متخصص لیزر با مشاهده پوست مراجعه کننده بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را برای لیزردرمانی معرفی می کند.

2- داشتن مجوزهای قانونی از مراجع مربوطه : مراکز درمانی و زیبایی باید از معاونت درمان وزارت بهداشت کشور مجوز و تاییدیه قانونی داشته باشند تا بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.  همچنین مجهز به تکنولوژی به روز دنیا و مجرب ترین پزشکان و پرسنل باشد. مرکز لیزر علاوه بر لیزر می تواند خدمات زیبایی نظیر هایفوتراپی ، آراف تراپی ، پاکسازی پوست ، آنزیم تراپی پوست و ... را ارائه دهد تا بتوان علاوه بر لیزر از خدمات زیبایی و جوانسازی پوست نیز بهره برد.

3- مهارت اپراتور لیزر : اپراتور لیزر باید باتجربه و دارای مهارت کافی در زمینه کار با دستگاه لیزر ، شناخت رنگ پوست و مو ، استفاده از طول موج مناسب برای هر فرد به نسبت رنگ پوست و ... داشته باشد . عدم مهارت اپراتور لیزر می تواند عوارضی چون آسیب و سوختگی در پوست ایجاد کند. پس باید قبل از شروع لیزردرمانی از مهارت اپراتور لیزر تحقیق درستی بعمل آورید.

4- تعداد جلسات لیزر موهای زائد : مورد بعدی تعداد جلسات لیزر موهای زائد می باشد که عموما برای بیشتر مراجعین بین 6 تا 8 جلسه به دوره شارژ چند ماهه تا سالیانه می رسند، مگر در موارد خاص نظیر مشکلات هورمونی و ناحیه تحت درمان و ... . عدم تعادل هورمونی باعث می شود که با وجود تکمیل جلسات لیزر ، رشد موها همچنان ادامه یابد یا اینکه نواحی خاص مانند بیکینی و چانه دیرتر از بقیه نقاط بدن پاسخ مطلوبی به لیزر می دهند. مراجع بعد از تکمیل جلسات لیزر در بهترین کلینیک زیبایی در رشت ، باید بین 70 تا 90 درصد از موهای زائد بدن از بین رفته و به جلسات شارژ چندین ماهه برسد.

5-  قیمت لیزر موهای زائد : گزینه بعدی می توان به هزینه لیزر اشاره داشت. قیمت لیزر موهای زائد در رشت باید متعادل باشد یعنی نه خیلی زیاد و نه خیلی کم. اگر زیاد باشد که به صرفه نبوده و در صورت کم بودن نیز باید به نوع دستگاه شک کرد. چون در هر صورت دستگاه لیزر دارای ابزارهایی برای تعویض و تعمیر بوده که همگی دارای هزینه های بالایی می باشند و نباید بدون دلیل جلسات لیزردرمانی هزینه پایینی داشته باشد.

6- پزشک و متخصص متبحر : هر کلینیک لیزر موهای زائد باید دارای پزشکان و متخصصین متبحر و باتجربه در امر لیزر باشد. البته ممکنست کلینیک زیبایی دارای پزشک متخصص پوست نباشد اما دارای پزشک عمومی که گواهینامه لیزر درمانی را دریافت کرده است ، باشد و زیر نظر او به کار لیزر ادامه دهد. متخصص لیزر قبل از شروع اولین جلسه لیزر باید با مراجعین صحبت کرده و مشاوره کند و با دیدن نوع و رنگ پوست و موی شخص ، مناسب ترین طول موج و دستگاه لیزر را انتخاب کند و راهنمایی های لازم را به اپراتور لیزر داشته باشد. تمامی سوالات مربوط به ممنوعیت های لیزردرمانی و یا مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد باید نکته به نکته به افراد انتقال داده شود.

برای مثال از ممنوعیت لیزر موهای زائد می توان به بانوان باردار و شیرده ، بیماری پسوزیاریس ، تبخال ، کلوئید ، عفونت های مکرر و جوش های چرکی ، سابقه مصرف راکوتان ، بیماری های پوستی خاص و ... اشاره داشت که در همه این موارد و مشابه آن باید با پزشک لیزر و پزشک متخصص پوست مشورت شود . بهترین کلینیک زیبایی ، همه این موارد را در جلسه اول از مشتریان پرسیده و در صورت مواجهه با ممنوعیت های فوق اقدام به انجام لیزر نشود.

همچنین از مراقبتهای قبل از لیزر موهای زائد که باید در مرکز لیزر به شما توصیه شود می توان به اصلاح موها با تیغ شب قبل از جلسه لیزر ، عدم استفاده از هر نوع کرم ، مواد آرایشی و لوسیون و ... ، استفاده از عینک مخصوص در حین انجام لیزر و ...

و اقدامات بعد از لیزر موهای زائد نیز نزدن آب گرم به پوست تا ۴ ساعت ، نرفتن به استخر تا 3 روز ، استفاده از کرم ضدآفتاب ، دور از نور مستقیم خورشید بودن به دلیل بالارفتن حساسیت پوست تا حدود یک هفته ، استفاده از زینک بعد از انجام لیزر و ...

همه و همه این موارد باید توسط کادر پزشکی مرکز لیزر به مراجعین محترم توضیح داده شود.

لیزر موهای زائد در رشت

مشاورین متخصص در امور لیزر موهای زائد و خدمات زیبایی و جوانسازی پوست در کلینیک لیزر آلما با شماره 01333662196 و واتس اپ 09125396478 و دایرکت اینستاگرام alma.skin.care آماده راهنمایی های لازم به شما عزیزان هستند.

کلینیک زیبایی آلما در رشت

مقالات مشابه


logo