معرفی بهترین روش های مدرن برای جوانسازی و لیفت پوست صورت

اشتراک گذاری :

روزها از پی هم می گذرند ، کم کم رد پای خطوط پیری روی چهره تک تکمان آشکار می گردد. در این بین دانشمندان علوم پزشکی هر لحظه در حال ابداع و اختراعات شیوه ها و دستگاه های جدید جوانسازی پوست می باشند تا بتوانند غبار از چهره برداشته و گامی نوین در جوانسازی و زیبایی پوست نهاده باشند. پیری پوست از طریق چروک و افتادگی و خطوط خودنمایی می کند که همه یک عامل مشترک داشته و آن کاهش تولید کلاژن در اثر افزایش سن می باشد. گواینکه عوامل دیگر نظیر رژیم غذایی نامناسب ، ورزش نکردن ، قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و  ... نیز در این روند نقش بسزایی دارد.

روشهای جوانسازی پوست :

همه ما می توانیم با مراقبت و نگهداری صحیح از پوست ، در جلوگیری از پیری زودرس پوست و حفظ جوانی و شادابی پوست کمک کنیم . همچنین در کنار مراقبت از پوست می توانیم از روشهای مدرن و غیرتهاجمی جوانسازی پوست استفاده کرده تا تولید کلاژن را در پوست افزایش دهیم که در سلامت پوست بسیار موثر می باشد. در ادامه با معرفی روشهای مراقبتی از پوست و دستگاه های جوانسازی پوست آشنا خواهیم شد که در پیشگیری و رفع افتادگی پوست بسیار اثربخش بوده و در بین عموم طرفداران خاص خود را دارد.

پاکسازی پوست

پاکسازی پوست :

پاکسازی پوست به یک سلسله فرآیند روی پوست گفته می شود که شامل لایه برداری سطحی یا عمقی پوست با استفاده از روش های مختلف نظیر میکرودرم ، هیدرودرم و یا پیلینگ و ماسک های شیمیایی ، آبرسانی ، اکسیژن رسانی ، کنترل چربی و بازکردن منافذ بسته پوستی یا کوچک کردن منافذ بزرگ پوستی انجام می پذیرد. به دلیل اینکه سلولهای پوست هر 28 روز بازسازی می شوند و سلولهای نو جای سلولهای مرده را می گیرند ، سلولهای مرده باید از روی پوست جدا شوند تا پوست بتواند به درستی تنفس کرده و به فعالیت خود ادامه دهد. در صورتی عدم رسیدگی به آن ، پوست کدر شده و پر از سلولهای مرده یا چربی های اضافی خواهد شد که روزنه های پوست را بسته و عامل ایجاد جوش ، تیرگی پوست و دیگر مشکلات پوستی می گردد. حال می توان گفت یکی از راه های مراقبت از پوست بصورت ماهیانه همان فیشال یا پاکسازی پوست بوده که وظیفه تمیز کردن و حفظ شادابی پوست را داشته و هم در منزل و هم به صورت تخصصی و با مشاوره متخصین پوست در بهترین کلینیک های زیبایی در رشت قابل انجام می باشد.

فواید پاکسازی پوست :

از فواید فیشال برای پوستهای چرب می توان کوچک کردن اندازه منافذ پوست ، کنترل چربی ، کنترل آکنه ، کنترل جوش ، بازکردن منافذ بسته پوست و ... نام برد تا چربی اضافی جمع شده در روزنه های پوستی و نیز سلولهای مرده از روی پوست برداشته شده و باعث ایجاد جوش نشوند. همچنین از خشک شدن پوست ایجاد شده در اثر انباشت سلولهای مرده روی همه نوع پوست جلوگیری کرده و درمان می کند. پاکسازی پوست را می توان از یکی ازعوامل مهم در به تاخیر انداختن پیری و افتادگی پوست دانست . به این علت که در صورتی که پوست همیشه در حال مراقبت و نگهداری باشد ، همواره سالم مانده و پیری دیرتر و کمتر به سراغش می آید. در این بین مشکلات پوستی دیگر نظیر تیرگی ، ترک خوردگی در اثر خشکی بیش از حد ، آثار جوش ، آثار لک در اثر آفتاب سوختگی و یا مراجعه به مرکز لیزر موهای زائد نامعتبر و استفاده از دستگاه نامناسب ، و در نتیجه سوختگی سطحی پوست و ... همه و همه با یک پاکسازی منظم و عالی برطرف شده و پوستی شفاف ، عاری از هر گونه جوش ، ترک ، خطوط و جای جوش و آکنه خواهیم بود.

میکرودرم ابریژن:

میکرودرم ابریژن یک روش لایه برداری پوست برای زیبایی و جوانسازی پوست بوده که در پاکسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. میکرودرم دستگاهی است که دارای کریستال های بسیار ریز ( از جنس بی کربنات سدیم یا اکسید آلومینیوم ) بوده و با سابیدن پوست ، سلولهای مرده را از روی آن جدا ساخته و با ساکشن دستگاه ، این سلولها خارج می شود. این مکش با افزایش جریان خون در رفع مشکلات پوستی نظیر تیرگی ، لکه های پوستی و کک و مک یا چین و چروک و خطوط پوستی موثر می باشد. و در نهایت جوانی و شفافیت به پوست بازمی گردد. بعد از انجام میکرودرم باید از مرطوب کننده و کرم ضد آفتاب استفاده کنید و در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید به دلیل حساس تر بودن پوست . البته تا ساعت از محصولات و داروهای پوستی برای رفع جوش و آکنه استفاده نکنید. در این تکنیک معمولاً برای جوانسازی پوست یا رفع مشکلات سطح پوست نیاز به چندین جلسه با فاصله می باشد که بنا به نوع مشکل پوست و توسط درمانگر تعیین می گردد.  

فواید میکرودرم ابریژن :

از فواید لایه برداری به صورت میکرودرم می توان به موارد زیر اشاره کرد. نظیر درمان منافذ بزرگ پوست ، بهبود مشکلات سطحی پوست اعم از ناهمواری پوست ، لکه های پوستی ناشی از آفتاب سوختگی یا لکه های قهوه ای بعد از درمان آکنه ، جای زخم ، شل شدن پوست ، چروک و خطوط پوستی در اثر افزایش سن یا عوامل دیگر نظیر مصرف الکل و دخانیات و بی خوابی ، تیرگی پوست در اثر انباشت چربی و سلولهای مرده ، خشن و خشک بودن پوست ، آکنه در اثر جمع شدن چربی و اسکار بسیار مفید بوده و باعث جوانسازی پوست می گردد.

از عوارض میکرودرم می توان به قرمزی ، ورم ، کبودی و سوختگی اشاره داشت که ظرف یکی دو روز رفع می شوند. البته باید توجه داشت که افراد با زخم های گوشتی ، افراد با سابقه تبخال و یا دیر خوب شدن زخم های پوستی خیلی برای اینکار مناسب نمی باشند. افراد با مصرف داروهای درمانی برای جوش و آکنه نظیر ایزوترتونین حدود شش ماه تا یکسال باید قطع مصرف داشته باشند که البته مشورت با پزشک در اینگونه موارد اجتناب ناپذیر است.

میکرودرم ابریژن

هایفوتراپی :

هایفوتراپی دستگاهی با امواج فراصوت نظیر کار دستگاه سونوگرافی بوده که با ارسال این امواج به عمقی ترین لایه پوست و تولید گرما ، باعث ایجاد تحریک تولید پروتئین کلاژن در بدن شده که باعث سفت شدن پوست و از بین رفتن چروک و خطوط ریز پوستی می باشد. مهمترین نتیجه هایفوتراپی لیفت پوست صورت می باشد که در اثر افزایش سن ، افتادگی پوست رخ می دهد ، پوست به سمت بالا لیفت داده می شود. برای انجام هایفوتراپی سن افراد بین 35 تا 65 سال و افتادگی پوست متوسط نتایج مناسبی می دهد و برای افراد با افتادگی پوست شدید ، ایده آل نمی باشد. هایفوتراپی روشی غیرتهاجمی و غیر جراحی بوده که بدون نیاز به هر گونه بیهوشی حتی بی حسی موضعی انجام شده و بدون درد بوده و بسیار ایمن می باشد. هایفوتراپی روشی بسیار پرطرفدار بوده و ماندگاری بالا نزدیک به حدود یکی دو سال تنها در یک جلسه از دلایل محبوبیت آن می باشد.

فواید هایفوتراپی :

از فواید هایفوتراپی به کم کردن و از بین بردن چروک و خطوط پوست ، رفع افتادگی و شل شدگی پوست صورت ، غبغب و گردن ، لیفت گونه ، ابرو و گردن ، اصلاح خط لبخند و خط چانه ، صاف کردن پوست صورت و گردن ، بدون نیاز به بخیه یا بیهوشی ، بدون درد و در نتیجه جوانسازی پوست می باشد.

از عوارض هایفوتراپی تنها کمی سوزش و قرمزی در حین انجام کار می باشد که به سرعت رفع می شود. هایفوتراپی برای افراد با سنین بالای 65 سال و افراد با افتادگی پوست شدید اثر مطلوبی ندارد. در صورت مراجعه به کلینیک زیبایی و ویزیت توسط متخصص ، با توجه به پوست و میزان مشکلات آن ، راهنمایی های لازم در صورت اثربخش بودن یا نبودن هایفوتراپی به شما داده خواهد شد و روشهای جایگزین دیگری به شما پیشنهاد داده خواهد شد.

هایفوتراپی در رشت

آراف تراپی‌ :

روش دیگر جوانسازی پوست ، آراف تراپی بوده که از امواج رادیویی برای رفع چین و چروک البته در لایه میانی پوست کمک گرفته و نظیر هایفوتراپی ماندگاری بالا نداشته و حدوداً تا 6 ماه می باشد. مکانیزم آن به گونه ای است که با ارسال امواج رادیویی و ایجاد حرارت در لایه درم پوست ، سرعت کلاژن سازی افزایش می یابد. بهترین نتیجه آراف تراپی لیفت صورت و سفت کردن پوست و رفع افتادگی پوست می باشد. از انواع آر اف می توان به آراف تک قطبی و دوقطبی اشاره کرد.

فواید آراف تراپی :

رفع شلی و افتادگی پوست ، لیفت صورت و گردن ، از بین بردن خطوط و چروک پوست ، رفع چروک دور چشم ، کاهش اسکار ، رفع ترک های پوست ، درمان پوست مرغی و در نهایت جوانسازی پوست از بهترین مزایای آراف تراپی می باشد.

شماره تماس برای مشاوره رایگان با متخصصین کلینیک زیبایی آلما 01333662196 و واتس اپ 09125396478 و اینستاگرام alma.skin.care

خدمات مرکز آلما : لیزر موهای زائد ، خدمات زیبایی و جوانسازی پوست ، هایفوتراپی ، آراف تراپی ، میکرونیدلینگ ، مزوتراپی ، پاکسازی پوست ، آنزیم تراپی پوست ، مزوتراپی مو ، هیدرودرمی مو ، میکرودرم ابریژن ، پارافین تراپی ، تزریق ژل ، تزریق بوتاکس و ...

کلینیک زیبایی آلما در رشت

مقالات مشابه


logo