کدام دستگاه لیزر می تواند موهای کرکی صورت را از بین ببرد؟

اشتراک گذاری :

با پیشرفت علوم و فنون و به بازار آمدن دستگاه لیزر موهای زائد ، افراد بسیاری از شر موهای زائد خلاص شدند . لیزر موهای زائد به سرعت جای خود را در بین عموم بویژه بانوان باز کرده است . فناوری لیزر به گونه ای طراحی شد که با استفاده از نور متمرکز و شدید و ارسال آن به زیر پوست در قسمت فولیکول مو باعث آسیب رساندن و سوزاندن ریشه مو می شود . در ادامه لیزر موها طی چند مرحله ماهانه دارای نتیجه رضایت بخش کاهش دائمی موهای زائد می باشد . حال سوال اینجاست آیا لیزر می تواند موهای کرکی را نیز از بین ببرد ؟ در جواب باید گفت هنوز دستگاه لیزری طراحی نشده که بتواند تمامی موهای کرکی را از بین ببرد ، مگر آنکه این دسته از موها را کاهش دهد آن هم بنا به شرایط خاص . پس در ادامه با ما همراه باشید .

موهای کرکی چیست ؟

دو نوع مو در بدن هر انسان رشد می کند : موهای ضخیم و موهای کرکی

موهای کرکی به آن دسته از موها که بسیار نازک بوده و حالت پرزی دارد و در تمام قسمتهای بدن بجز کف دست و کف پا پوشیده شده است ، گفته می شود . عموماً موهای کرکی با چشم قابل مشاهده نیست و بسیاری متوجه آن نمی شوند .

کدام دستگاه لیزر می تواند موهای کرکی صورت را از بین ببرد؟

دستگاه های لیزر موجود در بازار اعم از لیزر الکس ، لیزر دایود و لیزر اندیاگ ، دارای عملکرد بسیار عالی در از بین بودن موهای تیره و ضخیم تر با افراد دارای رنگ پوست روشن در لیزر الکس ، همه انواع پوست در لیزر دایود و پوست های تیره در لیزر اندیاگ می باشد. در این صورت است که نور لیزر به سرعت جذب رنگدانه فولیکول مو شده و آن را می سوزاند.

اما در اینجا می توان گفت دستگاه لیزر الکساندرایت برای موهای کرکی و تیره به گونه ای عمل می کند که بعد از چند جلسه موهای کرکی را به موهای ضخیم و تیره تر تبدیل کرده و سپس بعد از گذشت چند جلسه آن ها را کاهش می دهد و نه حذف کامل آن.

تعداد جلسات لیزر موهای کرکی با توجه به رنگ پوست و مو و ضخامت مو متفاوت بوده و این امکان وجود دارد بین 8 تا 12 جلسه زمان نیاز داشته باشد.

عوارض لیزر موهای کرکی چیست ؟

* لیزر به دلیل هدف قرار دادن ملانین یا رنگدانه مو به سرعت جذب مو شده و به پوست آسیبی نمی رساند . اما موهای کرکی در صورت روشن بودن ، مورد اصابت پرتو نور لیزر قرار نگرفته و ممکن است باعث آسیب و سوختگی پوست گردد . لذا در صورت داشتن موهای کرکی و تیره می توانید از لیزر استفاده کنید. قرمزی ، تورم ، خارش ، پوسته شدن ، کبودی خفیف و کاهش یا افزایش رنگدانه های پوست در برخی افراد از آسیب های ناشی از لیزر موهای کرکی می تواند باشد.

 آیا لیزر موهای کرکی را ضخیم تر و تیره تر می کند ؟

در صورتی که اپراتور لیزر ، تبحر و تجربه کافی در استفاده از طول موج ها و انرژی مورد نیاز برای انجام لیزر را نداشته باشد ، این مساله رخ می دهد. برای از بین بردن موهای کرکی پس از ضخیم تر شدن باید چند جلسه درمان لیزر را ادامه داد . گاهاً به دلیل ضخامت و تیرگی بیشتر در طول جلسات کمتر این موهای ضخیم شده از بین می روند.

شرایط لیزر موهای کرکی با دستگاه لیزر موهای زائد ؟

* موهای کرکی باید تیره باشند تا توسط نور لیزر شناسایی شوند.

* ضخامت موی کرکی مهم است . در صورت نازک بودن زیاد لیزر روی آن ها اثری نخواهد داشت.

* لیزر موهای کرکی تیره روی پوست روشن بسیار اثر بخش بوده و دارای بهترین نتایج است. اما با ورود فناوری لیزر دایود به دنیای لیزر ، این امکان ایجاد شد که به دلیل طول موج بالا روی همه رنگ پوست ها بهترین نتیجه را بدست آورد .

 

لیزر موهای زائد چگونه انجام می گیرد ؟

لیزر در واقع یک پرتو دارای شدت بالا می باشد . نور لیزر با نشانه گیری فولیکول مو بدون آسیب رساندن به بافت پوست و بافت های دیگر بدن ، موهای زائد را از بین برده و در نتیجه باعث توقف رشد مو می شود . گاهاً در برخی موارد نور لیزر باعث از بین رفتن فولیکول مو نشده و تنها آنرا تضعیف کرده و رشد مو را کند می کند و پس از  آن شاهد رشد موهایی با ضخامت و حجم کم خواهیم بود .

فاصله و تعداد جلسات لیزر موهای زائد چگونه است ؟

با توجه به چرخه رشد مو ، این امکان وجود دارد که هر مو در مرحله رشد متفاوت باشد . چنانچه استحضار دارید ، مراحل رشد مو به سه مرحله آناژن یا رشد مو ، کاتاژن یا فاز بین رشد مو و استراحت و  تلوژن یا مرحله استراحت مو تقسیم بندی می شود. روزانه 50 تا 100 تار مو در مرحله استراحت و سپس در انتظار ریزش قرار دارند. با رشد موهای جدید ، موهای قبلی ریزش پیدا کرده و از فولیکول خارج می شوند ( نظیر جایگزین شدن دندان های دائمی در زیر دندان های شیری ) .  موهای در فاز استراحت 2 تا 3 ماه طول می کشد که به بیرون هدایت شده و موهای جدید جای آنها را بگیرد. حدوداً 6 تا 8% موها در فاز استراحت می باشد . با توجه به این چرخه رشد مو فاصله لیزر درمانی حدود 4 تا 6 هفته برای نوای ساق پا و زیر بغل و بیکینی می تواند در نظر گرفته شود ، اما لیزر موهای صورت حتماً باید 30 روزه انجام گیرد تا بهترین نتیجه را دربرداشته باشد .

در این میان مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی در رشت و مشورت با پزشک متبحر در لیزر بسیار کمک کننده می باشد . پزشک و متخصص با تشخیص مناسب و توجه به رنگ پوست و نوع مو بهترین زمان و تعداد جلسات لیزر را به شما پیشنهاد می دهد . گاهاً از نظر شرایط بدنی و آزمایشات هورمونی نیز شما را تحت معاینه و مراقبت قرار می دهد .

هر تار مو در فاز رشد آناژن بهترین زمان ممکن برای انجام لیزر موهای زائد و کسب نتیجه ایده آل می باشد . در این فاز فولیکول های مو توسط نور لیزر شناسایی شده و هدف گیری می شود . اما در بقیه مراحل رشد مو چنین امکانی وجود ندارد . و این دلیل تکرار جلسات لیزر به صورت ماهیانه تا رسیدن به دوره شارژ و ترمیم می باشد.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد ، ابتدا به صورت ماهیانه تا 8 جلسه انجام می گیرد و سپس بنا به رویش مو و نحوه جواب و اثرگذاری لیزر ، جلسات دو تا سه ماهه و سپس بیشتر تا 6 ماه و در آخر سالیانه توسط پزشک و کارشناس تعیین می گردد. انجام لیزر به صورت جلسات مرتب و منظم در لیزر بسیار مهم بوده و در کسب نتیجه مطلوب اثرگذار است. بطور مثال فردی جلسات اول تا چهارم را بطور منظم یکماهه ادامه داده اما با توجه به نتیجه خوب و کاهش موها ، بصورت خودخواسته انجام لیزر موهای زائد را تا سه ماه به تعویق انداخته است . این فرد در ادامه به دلیل عدم رعایت نظم جلسات با نتیجه دلخواه مواجه نخواهد شد و احتمال بازگشت مو و افزایش تعداد جلسات لیزر در این فرد بسیار زیاد می باشد. به دلیل اینکه یکی از عوامل مهم رسیدن به بهترین نتیجه در لیزر همین نظم در انجام جلسات لیزر درمانی می باشد. عامل مهم دیگر تکمیل جلسات درمان و رها نکردن جلسات به دلایل مختلف نظیر راضی نبودن از انجام لیزر و جواب نگرفتن و  ... می باشد.

 

الکترولیز موهای کرکی :

الکترولیز موهای زائد با استفاده از جریان الکتریکی ، فولیکول مو تخریب شده و رشد مو متوقف می شود. این دستگاه دارای سوزن های بسیار نازک بوده که وارد فولیکول مو شده و با ورود گرما به درون آن ، فولیکول را از بین می برد .  بهترین مزیت الکترولیز کسب نتیجه در موهای کرکی ، روشن و سفید یا خاکستری می باشد و همچنین دارای نتیجه دائمی می باشد . و از ضعف این روش می توان به طولانی بودن جلسات بسته به ناحیه مورد نظر ( هر چه ناحیه بزرگتر ، صرف زمان بیشتر به علت ورود سوزن به تک تک فولیکول ها ) و تعداد جلسات بالا بین 15 تا 30 جلسه و بطور کل دارای روندی بسیار کند  و آهسته می باشد . اما برای قسمت های کوچک مانند چانه و پشت لب و افراد دارای موهای کرکی و روشن بسیار پرکاربرد می تواند باشد .

الکترولیز یا لیزر ؟

- الکترولیز برای افراد با همه نوع رنگ پوست و مو مناسب است . در صورتی که لیزر رنگدانه مو را مورد هدف قرار می دهد و برای افراد با موهای کرکی ، نازک و بور مناسب نیست .

- الکترولیز برای موهای سفید و خاکستری نیز تاثیر گذار است ولی لیزر چنین امکانی را ندارد .

- الکترولیز تعداد جلسات بالا

- سرعت الکترولیز بسیار پایین است و مناسب برای قسمتهای کوچکی از بدن مانند صورت می باشد. اما لیزر برای تمام بدن مناسب بوده و لیزر فول بادی یا کل بدن حدود یک ساعت به طول می انجامد .

- لیزر نسبت به الکترولیز روش جدیدتری بوده و با پرتو نور شدید به فولیکول های مو تابیده شده و آن را برای همیشه تخریب می کند. در حالیکه الکترولیز روشی قدیمی تر می باشد و با استفاده از سوزن جریان الکتریکی را به درون تک تک فولیکول های مو برده و با گرمای حاصل فولیکول را از بین می برد.

- هر دو روش الکترولیز و لیزر از عوارض و خطرات کمی برخوردارند.

- هر دو روش هزینه اضافی ماهانه صرف اپیلاسیون و سالن های زیبایی را کم می کند.

نکته : هنوز دستگاه لیزر ابداع نشده که بتواند موهای سفید و روشن و یا خاکستری اگر کرکی هم باشند را از بین ببرد.

کلینیک زیبایی آلما در رشت با مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان می باشد.

خدمات لیزر موهای زائد و زیبایی و جوانسازی پوست : هایفوتراپی ، آراف تراپی ، پاکسازی پوست ، آنزیم تراپی پوست ، میکرونیدلینگ ، مزوتراپی ، پارافین تراپی ، مزوتراپی مو ، تزریق ژل ، تزریق بوتاکس و ...

شماره تماس 01333662196 و واتس اپ 09125396478

اینستاگرام : alma.skin.care

مقالات مشابه


logo