بعد از انجام لیزر چقدر زمان نیاز است تا موهای زائد شروع به ریزش کنند ؟

اشتراک گذاری :

امروزه لیزر موهای زائد جزو محبوبترین و بهترین روشهای حذف موهای زائد می باشد. آنگونه که همگان از لیزر انتظار دارند ، نتیجه ای رضایت بخش و بدون بازگشت با پوستی صاف و عاری از هر گونه مو بعد از انجام لیزر است. اما در این بین سوالاتی ذهن افراد را درگیر می کند. بطور مثال بعد از انجام لیزر موهای زائد چقدر طول می کشد تا موهای زائد شروع به رشد کنند ؟ یا اینکه اصلاً نتایج لیزر دائمی است ؟ بعد از چند جلسه از دست موهای زائد راحت می شویم ؟  و سوالاتی از این قبیل .

لیزر موهای زائد

ابتدا با فناوری لیزر آشنا شویم. لیزر به صورت نور متمرکز با هدف تخریب و آسیب به فولیکول های مو و سوزاندن آن می باشد. بدین ترتیب که نور لیزر ملانین یا رنگدانه فولیکول مو را در زیر پوست شناسایی کرده و نشانه می گیرد تا فولیکول مو را از بین ببرد. هر طیف از نور متمرکز لیزر در مدت زمانی کمتر از چند ثانیه چندین فولیکول مو را همزمان تخریب خواهد کرد. این کار تنها با آسیب رساندن به فولیکول مو و بدون آسیب به پوست صورت می گیرد. پس نتیجه آنکه سرعت انجام لیزر موهای زائد نسبت به سایر روش های حذف موهای زائد بسیار بیشتر است.

لیزر موهای زائد نیاز به تکمیل دوره درمانی تا 8 جلسه به صورت ماهیانه دارد. بعد از گذشت این دوره مراجعه کننده انتظار حذف موهای زائد به صورت دائمی دارد. اما این تصور اشتباه است . با هر نوع دستگاه لیزر چه لیزر دایود ، چه لیزر الکس و یا ان دیاگ ، نیاز به ترمیم دوره ای شش ماهه و سپس سالانه برای از بین بردن موهای در فاز استراحت تلوژن از مراحل رشد مو را دارد. در اینجا باید گفت که چرخه رشد مو به صورت سه مرحله آناژن فاز رشد مو ، کاتاژن مرحله انتقال بین دو مرحله رشد و استراحت و تلوژن مرحله استراحت مو می باشد. نور لیزر موهای مرحله رشد آناژن را به دلیل قابل شناسایی بودن هدف می گیرد و به مراحل دیگر رشد مو که فولیکول مو قابلیت شناخت ندارد ، کاری ندارد. مرحله تلوژن به صورتی است که ریزش مو حدود 2 تا 3 ماه طول می کشد تا موهای جدید رشد کنند. اما همه موها با هم وارد مرحله استراحت نمی شوند تا کل پوست سر از مو خالی نگردد. حدوداً 6 تا 8 درصد موها در فاز تلوژن قرار دارند. پس این زمان نیاز است تا موهای در فاز تلوژن رشد کرده و اشعه لیزر به فولیکول آنها نیز برسد تا از بین بروند.

لیزر موهای ازئد

عوامل موثر بر چرخه رشد مو

از عوامل تاثیرگذار روی چرخه رشد موی افراد می توان به هورمون های فرد ، باردار بودن ، ارثی بودن و مصرف برخی داروها اشاره داشت. بررسی این موارد در تشخیص مناسب بودن لیزر برای افراد کارایی دارد. بطور مثال برخی افراد با دارا بودن مشکلات هورمونی نیاز به درمان دارند . به دلیل اینکه مشکلات هورمونی روی رویش مو تاثیر گذاشته و افزایش رشد مو را در پی دارد . پس ابتدا درمان مشکل هورمونی سپس انجام لیزر موهای زائد. مثال دیگری که می توان ارائه داد این است که بانویی که تازه زایمان کرده ، به دلیل بارداری ، هورمونهایی به هم ریخته دارد . این شخص هم باید حدوداً 6 ماه منتظر بماند تا سطح هورمونها متعادل شود و سپس به انجام لیزر موهای زائد اقدام کند.

بهترین مرکز لیزر موهای زائد در رشت ، همه موارد فوق را برای مراجعه کننده توضیح داده و راهنمایی های لازم را بعمل می آورد.

بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد چه مدت نیاز است تا موهای زائد شروع به ریزش کنند ؟

بعد از انجام اولین جلسه لیزر ، حدود دو هفته تا 4 هفته نیاز است تا موهای آسیب دیده توسط نور لیزر ریزش کند. و این بدین معناست که سریعاً این ریزش مو اتفاق نمی افتد و نیاز به زمان دارد. که شروع آن از همان دو هفته می باشد که با شیو کردن از روی پوست پاک می شوند. در این فرآیند پوست محل فولیکولهای سوخته شده را با بافت های اطراف پر می کند و فولیکول به صورت پوست مرده از بدن بیرون می رود. بعد از پایان جلسه اول لیزر الکس شاهد کاهش موها بین 10 تا 25 درصد خواهیم بود. و پس از آن در جلسات منظم بعدی موهای بیشتری ریزش خواهد کرد تا پایان جلسات. البته این را نیز بدانید که اگرچه موهای آسیب دیده با لیزر دوباره رشد نخواهند کرد و فقط موهای در فاز تلوژن بعد از رسید به فاز آناژن نیاز به ترمیم سالیانه دارند ، اما رشد مجدد بعضی از موها نیز امکان دارد.

زمان ریزش موها بعد از انجام لیزر به رنگ مو و نوع پوست بستگی دارد. بدین معنا که اشعه لیزر باید بتواند ملانین یا همان رنگدانه مو را شناخته و آنرا به قصد تخریب فولیکول مو بدون آسیب به پوست هدف گیری کند. عموماً افراد دارای پوست روشن و موی تیره و نیز موهای ضخیم تر از لیزر نتیجه مطلوبی بدست می آورند.

سوال اینجاست که عوامل موثر بر ریزش موهای زائد چیست ؟ ریزش موها بعد از انجام لیزر موهای زائد اولاً به سن فرد بستگی دارد.  بطور مثال افراد زیر 18 سال به دلیل نتیجه معکوس نباید لیزر انجام دهند. عامل دیگر منطقه مورد نظر می باشد که فرد ناحیه بیکینی یا صورت ریزش موی دیرتری را تجربه می کند. مورد اختلالات هورمونی نظیر تخمدان پلی کیستیک هم عامل مهم  دیگری در ریزش موی دیرتر می باشد. و ضخامت موی بیشتر نیز در ریزش موی زودتر تاثیر گذار است.

فناوری لیزر به گونه ای طراحی شده است که پس از اتمام دوره درمانی لیزر موهای زائد تا حدود یکسال فرد از رویش مجدد مو آسوده می گردد . اما پس از طی این زمان فولیکولهای مو دوباره رویش را آغاز می کنند ، گرچه این رشد با حجم بسیار کمتر و کم رنگ تر و با ضخامت کم می باشد. با این اوصاف می توان نتیجه گرفت که لیزر تا حول و حوش 80 تا 95 درصد نتیجه دائمی دارد و بقیه موهای در فاز تلوژن نیاز به شارژ سالانه خواهد داشت. و این در بین عموم بسیار رضایت بخش بوده و همگان را از روشهای مختلف از بین بردن موهای زائد در طی ماه فارغ می سازد.

نکته اینجاست که لیزر موهای زائد حتی با لیزر الکس هم دائمی نبوده و هورمونهای بدن با تاثیر روی رشد مجدد موها تاثیر می گذارند. پس نباید انتظار این را داشت که با لیزر موهای زائد می توان به حذف دائمی و همیشگی موهای زائد دست یافت که این امری غیرممکن است.

لیزر موهای زائد در رشت

** توجه داشته باشید که برای انجام لیزر موهای زائد به کلینیک زیبایی با دستگاه لیزر جدید و به روز و با طول موج های الکس ، دایود و اندیاگ مراجعه کرده ، اپراتور لیزر دارای تجربه و تبحر کافی برای انجام لیزر باشد تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید. کما اینکه در بحث مسائل هورمونی نیز حساس باشید و اگر مشکلی احساس کردید ، مثلاً در رشد موهای زائد و اضافی خیلی زبر و خشن و تیره در ناحیه چانه و صورت باید شک کنید و پیگیری های پزشکی و آزمایشات هورمونی انجام دهید.

برای مشاوره با متخصصان بهترین کلینیک زیبایی در رشت در مورد لیزر موهای زائد یا خدمات زیبایی نظیر هایفوتراپی ، میکرونیدلینگ ، آراف تراپی ، پاکسازی پوست و .... می توانید با شماره 01333662196 و واتس اپ 09125396478 تماس حاصل فرمائید.

چه مدت زمان نیاز است تا موهای زائد کاملاً ریزش کند ؟

برای کسب نتایج مطلوب اولاً لازم است که جلسات تکمیل شود. تعداد جلسات نیز می تواند به حجم موها ، ضخامت مو ، پزشک مجرب ، تجربه و تبحر اپراتور ، دستگاه جدید و به روز ، جلسات منظم ، پاسخدهی مناسب لیزر به بدن و تعداد شات های لیزر بستگی داشته باشد. معمولاً بعد از 8 جلسه ماهیانه یا بسته به عوامل فوق بیشتر تا حدود 12 جلسه ریزش موی کامل تا 80-90 درصد شکل می گیرد. و پس از آن باید توجه کافی به جلسات شارژ و ترمیم سالیانه داشت تا خدای ناکرده شاهد برگشت مو نباشیم. گاهاً شاهد این هستیم که کسانی که با برگشت مو مواجه شده اند ، این افراد همان کسانی هستند که تا حدود یک سال از آخرین شارژ دوره درمان گذشته و برای ترمیم سالیانه مراجعه نکرده اند . سیکل و چرخه درمان با لیزر را از دست داده اند. این اشخاص باید مجدداً با چند جلسه تکمیلی خود را به دوره شارژ یکساله برسانند .

آیا لیزر موهای زائد دائمی است ؟

خیر. لیزر باعث کاهش دائمی موهای زائد تا 90 درصد می شود . و این بدین معنا نیست که بطور کل مویی رشد نخواهد کرد ، بلکه نیاز به جلسات ترمیم خواهد داشت . از عوامل موثر بر رویش بی رویه موی زائد ، بارداری و برهم خوردن هورمونها در این دوران ، ارثی بودن ، عوارض داروهایی خاص ، بیماریهایی با اثر رشد موهای زائد ، مشکلات هورمونی چه تیروئید و چه تخمدان پلی کیستیک و هورمونهای مردانه و استفاده از روشهای موقتی حذف مو می توان نام برد.

نکات لیزر موهای زائد :

* در صورتی که تصمیم به انجام لیزر موهای زائد دارید ، حتماً از انجام وکس و اپیلاسیون و نظیر آن خودداری کنید . تنها شیو با تیغ انجام دهید. زمان مناسب شیو شب قبل از انجام لیزر می باشد.

* اگرچه نیاز به مرطوب کننده یا لوسیون بعد از شیو همیشه حس می شود اما به دلیل باقی ماندن آن روی پوست و احتمال تاثیر نامطلوب بر روی نتایج لیزر از مرطوب کننده و امثالهم استفاده نکنید.

* بعد از انجام لیزر موهای زائد صورت ، به دلیل حساس بودن پوست ، تا حدود یک هفته از انجام  لایه برداری و پاکسازی پوست یا آنزیم تراپی پوست خودداری کنید. همچنین قبل از انجام لیزر هم نباید پوست را لایه برداری کنید تا حساسیت و واکنشی نسبت به لیزر صورت از خود نشان ندهد.

* پس از انجام لیزر تا حدود دو هفته شیو نکنید و اجازه دهید موهای سوخته توسط نور لیزر بیرون بریزد و سپس بین دو تا سه بار می توانید شیو کنید. اما با گذشت تعداد جلسات بالاتر نیاز کمتری به شیو پیدا خواهید کرد و آن زمانی است که کم کم پوستی نرم و لطیف ، صاف ، بدون مو و زیبا حتی روشنتر را درک خواهید کرد.

* لیزر موهای زائد در بهبود موهای زیرپوستی موثر می باشد. این موها در اثر اپیلاسیون و شیو در زیر پوست ایجاد می گردد و علاوه بر ظاهر ناخوشایند ، قرمزی و خارش و ناتوانی در رفع آن را نیز در پی دارد.  اما با لیزر می توانید از شر این موهای زیرپوستی خلاص شوید.

* از انجام لیزر موهای کرکی ، سفید یا خاکستری و بلوند خودداری کنید تا نتایج معکوسی دربرنداشته باشد.  برای این افراد الکترولیز پیشنهاد می گردد.

لیزر موهای زائد در رشت

کلینیک زیبایی آلما در رشت ارائه دهنده خدمات زیبایی و لیزر موهای زائد با کادری مجرب در خدمت شماست. خدمات دیگر زیبایی نظیر مزوتراپی ، هیدرودرمی موی سر ، هایفوتراپی ، آراف تراپی ، پاکسازی پوست ، آنزیم تراپی پوست ، مزوتراپی مو ، میکرونیدلینگ ، پارافین تراپی ، ماساژ صورت ، کربوکسی تراپی و ...

شماره تماس : 01333662196 و واتس اپ 09125396478

اینستاگرام : alma.skin.care

کلینیک زیبایی آلما در رشت

مقالات مشابه


logo