مقایسه انواع دستگاه های لیزر موهای زائد بدن

اشتراک گذاری :

استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد امروزه تا حد بسیار زیادی جای روش های سنتی اصلاح را گرفته و به دلیل نتایج خوب حاصل شده توسط استفاده کنندگان، این محبوبیت هر روز رو به افزایش نیز می باشد. بطور کلی اگر لیزر موهای زائد با دستگاه استاندارد و مناسب و در یک کلینیک با تکنسین مجرب انجام شود انتظار می رود پس از اتمام جلسات، بیش از 90 درصد موهای زائد شخص از بین رفته و دیگر بطور دائمی از شر آنها خلاص شود.

اما دستگاه استاندارد و مناسب چه معنی داشته و بهترین دستگاه لیزر کدام است؟ این سوال بدلیل وجود تنوع برند و تکنولوژی های متفاوت امروزه بسیار از طرف متقاضیان مطرح می شود و گاها اطلاعات نادرستی بین عموم در باره بهترین دستگاه لیزر در جریان است. از این رو تصمیم گرفتیم در این مطلب بطور کامل تکنولوژی های بکار رفته، برند های دستگاه ها و کار آیی آنها را معرفی کرده و با هم مقایسه کنیم.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

خیلی ساده باید در همین ابتدا گفت که بهترین دستگاه لیزر موهای زائد وجود ندارد و فقط تفاوت در نوع روش یا همان تکنولوژی بکار رفته در آنها باعث ایجاد تنوع و نتایج متفاوت می شود.

 

یکی از عواملی که انتخاب دستگاه لیزر موهای زائد به آن بستگی دارد رنگ پوست می باشد که بر اساس معیار فیتزپاتریک 1975 ( با معیار روشنایی پوست و درجه تحمل نور آفتاب) به صورت زیر می باشد:

 رنگ پوست نوع 1 : با رنگ پوست سفید ، موهای طلایی و رنگ چشم روشن که در برابر نور آفتاب می سوزد و هیچگاه برنزه نخواهد شد.

رنگ پوست نوع 2 : رنگ پوست سفید متمایل به بژ کم رنگ ، موهای خرمایی یا بلوند تیره و رنگ چشم آبی که در برابر نور خورشید همیشه می سوزد و گاهاً برنزه می گردد.

رنگ پوست نوع 3 : رنگ پوست بژ تا قهوه ای روشن ، موها و رنگ چشم هر دو قهوه ای تیره که در برابر نور خورشید گاهی می سوزد و اکثر اوقات برنزه می شود.

رنگ پوست نوع 4 : رنگ پوست قهوه ای روشن تا تیره ، با موهای سیاه ، چشمان قهوه ای و در برابر نور خورشید به ندرت باعث سوختگی شده و اکثراً برنزه می گردد.

رنگ پوست نوع 5 : رنگ پوست قهوه ای تا قهوه ای تیره ، موهای سیاه ، چشمان قهوه ای تیره یا متمایل به سیاه  و در برابر نورآفتاب به ندرت می سوزد اما اغلب برنزه می شود.

رنگ پوست نوع 6 : رنگ پوست قهوه ای تیره تا سیاه و موها و چشمان سیاه که هیچ گاه در مقابل نور خورشید دچار آفتاب سوختگی نمی شود.

معرفی جدیدترین و بهترین دستگاه های لیزر دنیا :

دستگاه لیزر دایود :

این دستگاه با تکنولوژی دایود دارای طول موج 800 تا 810 نانومتر با عمق نفوذ بالا در پوست بوده که مستقیماً فولیکول مو را نشانه گیری می کند تا از آسیب به پوست جلوگیری بعمل آید. بدین معنا که طول موج های کوتاه تر آسیب پوستی ایجاد میکنند. لیزر دایود برای نواحی بزرگ بدن مناسب می باشد و می تواند با پاکسازی پوست از موها ، شما را از شر موهای زائد رهایی بخشد. لیزر دایود برای انواع تیپ پوستی 1 تا 6 بر اساس معیار فیتزپاتریک مناسب می باشد. لیزر دایود مناسب با پوست ایرانی ها و همچنین رشتی ها بوده و با استفاده از سیستم خنک کننده عالی با ایجاد کمترین میزان درد می باشد.

لیزر الکساندرایت :

این نوع دستگاه با فناوری الکساندرایت با طول موج کوتاهتر 755 نانومتر که روی پوست های روشن اثربخش بوده و امکان آسیب به پوست های تیره بیشتر وجود دارد.

لیزر اندیاگ :

بعد از چالش های بسیار برای افراد با پوست تیره برای انجام لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی ، ایجاد سوختگی و مشکلات لک و ... برای آنها ، وقت آن رسید فناوری لیزر جدیدی روانه بازار شود تا مشکلات مربوط به پوست های تیره را حل کند. لیزر ان دیاگ جزو جدیدترین و بهترین دستگاه های دنیا برای افراد با پوست تیره بوده که با عمق نفوذ بالا بدون آسیب رساندن به پوست و نادیده گرفتن ملانین پوست ، رنگدانه یا ملانین فولیکول مو را هدف گیری کرده و آنها را از بین می برد.

لیزر الکس دایود:

دستگاه لیزر الکس دایود از جدیدترین و بهترین دستگاه های لیزر موجود در جهان می باشد. به این دلیل که با استفاده از طول موج های متفاوت برای انواع پوست مناسب بوده و بالاترین نتایج را دربر خواهد داشت. این دستگاه ترکیبی دارای فناوری لیزر دایود 808 نانومتر و لیزر الکس 755 نانومتر مناسب برای 6 نوع پوست معیار فیتزپاتریک می باشد که به دلیل ایمن بودن و نتایج عالی بسیار پرطرفدار شده است.

لیزر الکس سرد یا الکس کوترا :

دستگاه های لیزر زیادی با فناوری الکساندرایت روانه بازار شده که از جدیدترین و بهترین آن می توان به الکس کوترا یا همان الکس سرد معروف اشاره داشت که بسیار پیشرفته و مناسب می باشد و از دو فناوری الکس و اندیاگ ND:Yag بهره می برد تا برای انواع رنگ طیف پوستی مناسب باشد. لیزر الکس کوترا ساخت شرکت کوترا امریکا و دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا می باشد. از مزایای دستگاه لیزر الکس سرد می توان به قدرت بالا ، بدون عوارض جانبی ، بدون درد ، با سیستم سرمایشی پیشرفته ، حتی مناسب برای پوستهای آفتاب دیده و سولار گرفته با بهترین نتیجه در تعداد کمتر جلسات اشاره دارد.

مزایای لیزر الکس سرد :

نتیجه بخشی با سرعت بالا در کمترین تعداد جلسه ، رضایت 95 درصد از مراجعین ، بدون محدودیت در رنگ پوست و مو ، کمترین میزان درد به دلیل برخورداری از سیستم کولینگ قوی ، اولین دستگاه لیزر مناسب برای پوست برنزه ، موثر روی موهای کرکی ، بدون آثار سوختگی و کرکی کردن موها ، استفده از انرژی کمتر در حین لیزر ، مناسب برای تمام نقاط بدن و نتایج شگفت انگیز در جلسات اولیه لیزر درمانی.

لیزر کندلا الکساندرایت :

لیزر کندلا الکساندرایت ، جزو پیشرفته ترین دستگاه لیزر با سری جدا در رشت و حال حاضر جهان می باشد و نظیر لیزر الکس سرد از هر دو فناوری لیزر الکس و اندیاگ برخوردار می باشد. سرعت و دقت بالای آن نیز باعث معروفیت آن شده است.

مزایای لیزر الکس کندلا:

سرعت بالا در رسیدن به نتیجه مناسب ، مناسب برای پوست روشن با لیزر الکس کندلا و پوست تیره با لیزر کندلا اندیاگ ، عملکرد ساده و مطلوب با بازدهی مناسب ، دارای سیستم سرمایشی قوی دینامیک و تنظیم هوای دستی ، ایمنی و دقت بالا و کاهش تعداد جلسات لیزر درمانی

دستگاه ترکیبی لیزر رازورلیز آلمان :

ساخت دستگاه لیزر دایود رازورلیز بسیار قابل توجه و نقطه امید برای تکامل فناوری لیزر موهای زائد بوده و دارای تاییدیه سازمان FDA آمریکا می باشد. در این دستگاه از هر سه فناوری لیزر الکس ، دایود و اندیاگ بهره برده و مناسب برای همه پوست ها می باشد و بیشتر متخصصین این فن به کاراتر بودن لیزر دایود اذعان داشته اند. در این فناوری پالس های نور لیزر در صدم ثانیه از سطح پوست گذشته و به بدون آسیب به پوست فولیکول مو می رسد و آنرا تخریب می کند. سیستم خنک کننده و سرمایشی آن نیز بسیار قدرتمند بوده تا 5- درجه سانتی گراد برای کاهش درد ناشی از لیزر عمل می کند. از ویژگی های دیگر این دستگاه می توان به سرعت بالا ، انرژی خروجی یکنواخت و پایدار ، سرعت شات بالا یک تا ده شات در ثانیه ، سیستم کولینگ بسیار قوی ، رفع انواع مو با ضخامت های مختلف و دارای هندپیس ارگونومیک اشاره کرد.

در کلینیک زیبایی آلما در رشت از این دستگاه برای لیزر موهای زائد استفاده می شود که با بازدهی بالا ، بسیار مورد اقبال مراجعین محترم می باشد.

دستگاه ترکیبی لیزر پلاتینیوم و پلاتینیوم پلاس :

این دو دستگاه ترکیبی لیزر موهای زائد ، جزو پیشرفته ترین دستگاه های لیزر جهان است و دارای هر سه فناوی لیزر الکساندرایت ، لیزر دایود و لیزر اندیاگ بوده و مناسب برای همه نوع پوست می باشد. فناوری الکس دارای طول موج 755 نانومتر با انرژی و قدرت بالا برای پوست های روشن ، تکنولوژی لیزر دایود با طول موج 810 نانومتر با عمق نفوذ بیشتر و تخریب بهتر فولیکول مو برای انواع پوست و در نهایت فناوری لیزر اندیاگ با طول موج 1064 نانومتر با بیشترین عمق نفوذ مناسب برای پوست های تیره و بدور از هرگونه سوختگی می باشد. ترکیب این سه طول موج با هم از نظر عملکرد بهترین نحوه انجام و عمق نفوذ به پوست ، ایده آل ترین نتیجه را می دهد. سیستم سرمایشی این دو دستگاه لیزر بسیار خاص و منحصر به فرد بوده و شاهد کمترین احساس درد خواهید بود.

تفاوت لیزر الکس و دایود و اندیاگ :

مهمترین تفاوت در طول موج این لیزرها می باشد.

لیزر الکس با طول موج 755 نانومتر روی رنگ پوست 1 تا 3 بر اساس معیار فیتز پاتریک یعنی رنگ پوست روشن عملکرد بالایی دارد . این درحالیست که لیزر دایود با طول موج 800 و 810 نانومتر دارای عمق نفوذ بالاتر ، بدون ایجاد سوختگی برای انوع رنگ پوست مناسب می باشد. اما لیزر اندیاگ برای پوست های تیره  نوع 5 و 6 با طول موج طولانی تر انجام می پذیرد.

نتایج لیزر دایود بسیار سریعتر بروز می یابد و برای استفاده در نواحی بزرگ بدن مانند کمر بسیار مناسب می باشند.

در نهایت با انتخاب طول موج مناسب با رنگ پوست شما ، نتیجه لیزر موهای زائد با دایود و الکس به یک اندازه موثر می باشد چون در افراد مختلف با رنگ پوست مناسب همان دستگاه انجام می پذیرد.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد چیست ؟

می توان گفت مطرح کردن این سوال بطور کلی اشتباه است . به این دلیل که دستگاه های لیزر تولید شده در جهان با فناوریهای مختلف و برای رنگ پوست های متفاوت می باشد. مثلا لیزر الکساندرایت مناسب برای پوست های روشن بوده و کاربردی برای موهای تیره ندارد . چون باعث سوختگی این نوع رنگ پوست می گردد.

برای بهترین اثربخشی لیزر موهای زائد دو نکته را درنظر داشته باشید . اولاً اینکه باید فناوری لیزر همسان و سازگار با رنگ پوست و ضخامت مو انتخاب شود و دوماً دستگاه دارای قطر تابش مناسب و سیستم خنک کننده قوی باشد. با رعایت این دو نکته نتایج بهتر و ایده آلی کسب می شود.

فرق فناوی لیزر با دستگاه لیزر موهای زائد چیست؟

فناوری لیزر شامل ویژگی های پرتو نور لیزر بوده نظیر طول موج که در دستگاه های مختلف لیزر موهای زائد ، با اثرگذاری متفاوت می باشد. بطور مثال دستگاه دارای فناوری الکس یعنی از فناوری لیزر الکس با طول موج 755 نانومتر استفاده می شود.

اثر گذاری دستگاه لیزر موهای زائد به چه عواملی بستگی دارد ؟

فناوری لیزر (الکس ، دایود ، اندیاگ) ، تعداد شات ، قطر پرتو لیزر ، مکث بین شات ، سیستم سرمایشی و .... بطور مثال مکث کوتاه بین شات ها در برخی دستگاه ها ، باعث ایجاد سوختگی بیشتر پوست می گردد.

کدام دستگاه برای پوستتان مناسب است ؟

با مطالبی که در بالا ذکر شد ، می توان این مطلب را عنوان کرد که دستگاه های ترکیبی نظیر رازورلیز آلمان یا الکس دایود می تواند بهترین انتخاب  برای لیزر موهای زائد باشند. چون با بهره بردن از هر دو یا سه طول موج برای پوست های روشن تا تیره ، بهترین عملکرد را ارائه می دهند. تعیین رنگ پوست و نوع طول موج در بهترین کلینیک زیبایی رشت توسط متخصصین و پزشکان صورت می گیرد. بدین ترتیب که با مراجعه به بهترین مرکز لیزر موهای زائد ، رنگ پوست طبق معیار فیتزپاتریک شناخته شده و طول موج بر اساس آن انتخاب می گردد .

سخن آخر ،

* در صورت تصمیم به لیزر موهای زائد ، بهترین کلینیک زیبایی در رشت با شرایط زیر را انتخاب کنید. دارای مجوز از سازمان مربوطه ، مجهز به پیشرفته ترین دستگاه به روز دنیا و دارای پزشک متبحر در زمینه لیزر موهای زائد باشد. بهترین مرکز لیزر موهای زائد در رشت باید علاوه بر آن دارای پرسنل و اپراتور با تجربه و متخصص در کار لیزر بوده ، تمامی نکات بهداشتی در آن ( خصوصاً با وجود همه گیری بیماری کرونا ) رعایت گردد. بسیاری از مشکلات سوختگی و التهاب یا الک در اثر مراجعه به کلینیک های غیرمجاز با دستگاه های غیر معتبر و اپراتور ناوارد انجام می پذیرد.

کلینیک زیبایی آلما در رشت ، با استفاده از بهترین و جدیدترین دستگاه های ترکیبی لیزر جهان با هر سه طول موج الکس ، دایود و اندیاگ برای طیف پوستی 1 تا 6 و پزشکان و اپراتورهای باتجربه و متبحر در امر لیزر در خدمت شما عزیزان می باشد تا بهترین نتایج از جلسات لیزر را شاهد باشید و داشتن پوستی لطیف و زیبا را تجربه کنید . کلینیک آلما با خدمات زیبایی و جوانسازی نظیر هایفوتراپی ، آراف تراپی ، میکرونیدلینگ ، مزوتراپی ، پارافین تراپی ، پاکسازی پوست ، آنزیم تراپی پوست و .... در خدمت شما عزیزان می باشد. شماره تماس جهت مشاوره رایگان با متخصصین 01333662196 و واتس اپ 09125396478 و اینستاگرام alma.skin.care

کلینیک زیبایی آلما در رشت

مقالات مشابه


logo