خدمات

لیزر موهای زائد

اشتراک گذاری :

برای رفع موهای زائد بدن و جلوگیری از رشد مجدد آنها روش ها و راهکار های مختلفی وجود دارد که هرکدام دارای ویژگی های خود هستند اما استفاده از لیزر درمانی برای رفع موهای زائد بدن بطور قطع یکی از متداول ترین و ، بهترین و اثر بخش ترین آنها ست که اگر درست و تحت نظر متخصص انجام شود نتایج بسیار خوبی حاصل خواهد شد. از آنجایی که انجام خدمات لیزر موهای زائد در رشت جز خدمات کلینیک زیبایی آلما بوده در این مطلب تلاش شده تمامی جوانب ، مزایا و معایب و نکات قابل توجه در مورد لیزر موهای زائد مورد برسی قرار گیرد. در ادامه با ما همراه باشید.

همه چیز درباره لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر چگونه موهای زائد بدن را رفع می کند؟
در واقع تمامی دستگاه های لیزر که برای رفع موهای زائد بدن مورد استفاده قرار می گیرند از طریق ایجاد پالس های نوری ریشه موهای زائد را هدف قرار دارده و باعث ریزش موی آن ناحیه می گردند . این روش بیشترین تاثیر را بر روی موهای تیره به دلیل قابلیت جذب نور زیاد داشته و بر موهای بلوند یا بور تاثیر بسیار کمتری داشته چرا که موهای روشن نور دستگاه لیزر را به خود جذب نمی کنند.البته این دستگاه ها همواره در حال توسعه و تکنولوژی مورد استفاده در آنها نیز در حال گسترش است و ممکن است در آینده ای نزدیک این موضوع نیز برطف شود.

تاریخچه استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد بدن
اولین بار استفاده ار لیزر برای رفع موهای زائد در اوایل دهه 90 میلادی در امریکا شروع شد که پس از دریافت تائید در اواسط دهه نود از سازمان دارویی این کشور بصورت عمومی در کلینیک های زیبایی و مطب های تخصصی مورد استفاده قرار گرفته و به دلیل مشاهده نتایج مطلوب از عملکرد آن خیلی زود در همه جای جهان استفاده از لیزر گسترش یافت و امروزه تقریبا در همه جای جهان به عنوان روشی موثر برای رفع موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرد.استفاده از لیزر در ایران و در رشت نیز حدودا از سال 2005 به عنوان روشی ایمن و موثر برای رفع موهای زائد در کلینیک های زیبایی رواج یافت.

مزایای استفاده از لیزر موهای زائد بدن
از دیرباز روش های مختلفی توسط انسان برای رفع موهای زائد مورد استفاده قرار می گرفت که شایع ترین آنها شیو کردن با انواع تیغ و ژیلت ، استفاده از مواد شیمیایی و کرم های موبر ، اپیلاسیون و بند انداختن صورت که در گذشته های دور تر بیشتر مورد استفاده قرار می گرفتند . اما مسئله در تمامی این روش ها این بود که آنها فقط صرفا مو یی را که رشد کرده بود از بین برده و خیلی زود دوباره همان موهای زائد رشد می کردند و از آن بدتر اینکه برخی از روش ها مانند استفاده از تیغ باعث تقویت و افزایش رشد موهای زائد بدن می شدند. حال آنکه امروزه با استفاده از لیزر درمانی مرکز رشد مو یا همان ریشه مو مورد هدف قرار گرفته و با انجام چند جلسه ( حداکثر سه تا چهار بار ) در دوره زمانی مشخص تقریبا تمامی موهای زائد بدن از بین رفته و دیگر رشد نخواهند کرد. البته تاثیر آن و تعداد دفعات آن همانطور که در ادامه بطور کامل توضیح خواهیم داد بسته به نوع دستگاه و نوع موهای زائد بدن کمی برای اشخاص مختلف متفاوت خواهد بود.

معایب و عوارض استفاده از لیزر موهای زائد بدن
تا کنون عوارض یا آسیب جدی در مورد استفاده از لیزر درمانی برای حذف موهای زائد بدن گزارش نشده و فقط تمامی موارد مربوط به انتخاب نادرست دستگاه یا دانش کم اپراتور بوده که می بایست در این مورد درست انتخاب کنید و برای انجام لیزر به کلینیک های تخصصی بجای سالن های زیبایی یا باشگاه های ورزشی مراجعه نمائید. بطور کلی می توان این عوارض لیزر موهای زائد بدن را در صورت بی دقتی یا آسیب های ناشی از دستگاه به دسته های زیر تقسیم نمود
1. در صورت بی احتیاطی ممکن است باعث سوختگی پوست شود که بعد ها جای لک در محل سوختگی تا مدتها باقی میماند
2. تاثیر آن در پوست ها با توجه به رنگ آن متفاوت است که می بایست توسط متخصص تشخیص داده شود چرا که پوست های تیره جاذب نور لیزر بوده و ممکن است باعث سوختگی سطحی پوست شود.
3. ایجاد کبودی و خارش تا دو روز پس از انجام لیزر که البته جای نگرانی ندارد چرا که به زودی از بین خواهد رفت
4. مزر بودن اشعه برای برای چشم که درصورت استفاده از عینک مخصوص حین کار با دستگاه لیزر بخصوص هنگام کار بر روی پوست صورت ، از این آسیب جلوگیری می شود.اقدامات قبل از انجام لیزر رفع موهای زائد بدن
1.بخاطر داشته باشید اگر قصد استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد بدن را دارید حداقل از آخرین باری که برای از بین بردن موهای زائد با روش هایی مانند موم یا اپیلاسیون استفاده کرده اید باید یک ماه گذشته باشد چرا که این روش ها باعث تحریک پوست و حساس شدن آن می گردند.قرمزی و ورم همراه خارش زیاد پس از انجام لیزر می تواند ازمشکلاتی باشد که به این خاطر بوجود می آیند.
2.همانطور که در نحوه عملکرد لیزر برای از بین بردن موهای زائد به آن اشاره شد ، این روش بهترین نتیجه را بر روی پوست های روشن و موه های تیره داشته . از این رو هیچ اقدامی برای تیره کردن پوست مانند حمام آفتاب یا سولاریوم قبل از انجام لیزر درمانی نکنید و حتی اگر پوست تیره ای دارید بهتر است از روشن کننده استفاده کنید.
3. بهتر است یک روز قبل از انجام عمل لیزر ، موهای زائد قسمتی که می خواهید تحت لیزر درمانی قرار دهید را با ماشین بتراشید.
4. اگر در شهر های با آب و هوای مرطوب مانند رشت هستید حتما قبل از مراجعه به کلینیک جهت انجام لیزر موهای زائد حمام کنید و پس از آن نیز از هیچ گونه مواد آرایشی ، کرم و خوشبوکننده و هر ماده دیگری که ممکن است در هنگام لیزر درمانی ایجاد حساسیت کند ، استفده نکنید.

اقدامات پس از استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد بدن
اقدامات کلی و عمومی را معمولا پزشک مربوطه در کلینیک به شما توصیه خواهد نمود که مهمترین آنها عبارتند از :
1- برای کاهش تورم و کبودی استفاده از کمپرس سرد
2- استفاده از کرم ضد آفتاب بر روی پوست حتی اگر در خانه هستید و قصد بیرون رفتن را ندارید
3- عدم استفاده از کرم و مواد آرایشی تا 24 الی 48 ساعت پس از لیزر
4- عدم انجام فعالیت های مرتبط با پوست مانند حمام آفتاب ، سولاریوم ، میکرونیدلینگ و هر عمل زیبایی مربوط به پوست تا 2 هفته الی 1 ماه و در صورت نیاز حتما با پزشک خود مشورت کنید.
5- هیچ گونه عمل درمانی بصورت خود درمانی بدون نظر پزشک برای رفع جای کبودی یا تورم و یا خارش پس از انجام لیزر انجام ندهید و هیچ قرص و دارویی در این مورد بدون تجویز پزشک نباید مصرف شود.
6- استفاده از ژل آلورا برای بهبود سریع تورم و کبودی پوست پس از لیزر موهای زائد بسیار موثر است .
7- استخر با جکوزی آب داغ و یا حمام با آب خیلی گرم تا یک هفته پس از لیزر پیشنهاد نمی شود.

چه افرادی نباید از لیزر موهای زائد استفاده کنند
1- خانم های باردار و مادرانی که در حال شیردهی هستند
2- افرادی که به تازگی پوست خود را برنزه کرده یا آفتاب گرفته اند
3- افرادی که دارای بیماری های پوستی مانند تبخال و زیگیل بوده و یا در حال طی نمودن دوره درمانی هستند.
4- افرادی که سابقه بیماری های قلبی یا خاص را داشته حتما می بایست قبل از آن با پزشک خود مشورت کنند.
5- نوجوانان و افرادی که به سنین بلوغ نرسیده اند

هشدار : از آنجایی که لیزر موهای زائد بدن از دسته لیزر های با قدرت تابش بالا بوده حتما می بایست توسط متخصص پوست و زیبایی یا تحت نظر ایشان انجام شود چرا که بسته به نوع پوست و شرایط افراد طول موج و تنظیمات متفاوتی برای نتیجه و مطلوب و کاهش خطر سوختگی سطحی پوست وجود داشته ضمن اینکه رعایت بهداشت مرکز و توصیه های پزشک متخصص در مورد امور پس از لیزر درمانی برای افراد بسیار موثر است. از این رو انجام خدمات لیزر موهای زائد در هر مکانی بجز کلینیک های تخصصی پوست و زیبایی و مراکز لیزر غیر قانونی و انجام آنها در سالن آرایش یا باشگاه های ورزشی مشکل ساز و خطرناک خواهد بود.

قیمت لیزر موهای زائد

بسته به نوع دستگاه و مراکز ارائه دهنده این خدمات ، قیمت ها دارای کمی تلرانس بوده اما بطور معمول هزینه یک جلسه لیزر تمامی بدن بین 150/000 تا 250/000 تومان می باشد . اما همواره پیش نهاد می شود فارغ از بحث قیمت حتما درجه کیفی مرکز زیبایی ، نوع دستگاه و میزان تخصص پزشک مربوطه را برای انتخاب بهترین کلینیک رفع موهای زائد بدن مد نظر قرار دهید.

بهترین مرکز لیزر موهای زائد در رشت

بهترین مرکز لیزر موهای زائد در رشت مراکز و کلینیک هایی هستند که مجهز به پزشک پوست و زیبایی  و اپراتور متخصص و همچنین دستگاه لیزر استاندارد و مدرن بوده، ضمن رعایت اصول بهداشتی دارای قیمت مناسب برای انجام خدمات خود باشند. کلینیک زیبایی آلما در رشت انتخاب بسیاری از افرادی است که می خواهند تمامی این مزایا را در مرکزی مطمئن و حرفه ای دریافت کنند.پیشنهاد میکنیم جهت دریافت مشاوره با مرکز تماس تلفنی برقرار نمائید.

سوالات عمومی شما و پاسخ متخصصین کلینیک زیبایی آلما

آیا لیزر درمانی درد دارد؟
استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد دارای درد یا احساس گرمای بسیار کمی است که البته بسته به نوع دستگاه و میزان حساسیت افراد متفاوت بوده اما معمولا کمتر از آستانه تحمل درد افراد می باشد. تکنسین ها در کلینیک های زیبایی معمولا بسته به نوع دستگاه از ژل خنک کننده یا اسپری های مخصوص قبل از انجام لیزر استفاده می کنند و برخی دستگاه ها که دارای خنک کننده سرخود است ممکن است نیازی نداشته باشد. پس در کل می توان گفت درد یا گرمای شدیدی نداشته که بخواهیم نگران آن باشیم اما در هنگام انجام آن گرمای جزئی احساس خواهیم نمود و این کاملا طبیعی است.

چرا از لیزر برای رفع موهای زائد استفاده کنیم؟
1- صرف هزینه های کمتر در بلند مدت نسبت به دیگر روش
2-  تاثیر بلند مدت و دائمی
3-  تضعیف و کم رنگ شدن موهای زائد
4-  عوارض و درد بسیار کمتر نسبت به دیگر روش ها
5-  احساس زیبایی و اعتماد بنفس بیشتر در اثر حذف و توقف رشد موهای زائد بدن
6-  پاکیزگی سطح پوست در اثر رفع موهای زائد چرا که ریشه این موها محل تجمع بسیاری از میکرب ها و آلودگی ها بر روی سطح پوست افراد است.

آیا در دوران حاملگی می توان از لیزر استفاده کرد؟
در دوران حاملگی و حتی شیر دهی بهتر است از این کار صرف نظر کرده و با اینکه تاکنون علائم مشکل سازی در این رابطه برای مادر یا جنین اثبات نشده اما متخصصین به تمامی کلینیک ها توصیه نموده اند تا از انجام این کار خوداری کرده اما اگر شما در ماه های اول بوده اید و خود نمی دانستید که باردار هستید و لیزر برای رفع موهای زائد انجام داده اید جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

آیا در دوران قائدگی می توان از لیزر موهای زائد استفاده کرد؟
مانند مورد قبل در زمان قائدگی نیز پیشنهاد می کنیم نوبت لیزر خود را چند روز جابچا کرده و از انجام آن در دوره پریود خوداری کنید. اگر چه بسیاری از افراد در این دوران از لیزر استفاده کرده و مشکلی نیز نداشته اند اما به دلیل حساس شدن خانم ها در این ایام و کاهش آستانه تحمل درد و امکان ایجاد تاثیر های هرمونی در آنها پیشنهاد می شود چند روزی لیزر را به تاخیر بیندازید جرا که تاخیر چند روزه در انجام لیزر هیچ مشکلی در درمان و رفع موهای زائد شما نخواهد داشت.

خارش سطح پوست پس از انجام لیزر رفع موهای زائد طبیعی است؟
خارش و کبودی جزئی یا حتی کمی ورم پس از انجام لیزر طبیعی بوده و جای نگرانی نداشته چرا که تمامی آنها پس از گذشت دو روز تا حداکثر 5 روز کاملا از بین خواهند رفت، حتی آثار سوختگی یا تغییر رنگ دانه های پوست توسط لیزر اگر برای شخصی پیش بیاید در سه ماه آینده کاملا محو و اثر آن نیز از بین خواهد رفت. استفاده از کمپرس سرد و برخی موارد بسته به نظر پزشک قرص یا داروی نیز در این مورد برای شما ممکن است تجویز شود.

آیا شخصی که سطح زیادی از پوستش را تاتو کرده می تواند لیزر درمانی کند؟
از آنجایی که مکانیزم عملکرد دستگاه لیزر تاباندن نور و عبور از سطح شفاف پوست تا رسیدن به ریشه تیره موهای زائد بدن است وقتی شخصی سطح بدن یا قسمتی را تاتو کرده باعث می شود نور حاصل از دستگاه لیزر بجای عبور از سطح شفاف و جذب توسط ریشه مو ، جذب جوهر تاتو گردیده و در نتیجه ایجاد گرمای زیاد وسوختگی سطح پوست را به همراه داشته باشد. از این رو بهتر است قسمت هایی از بدن که تاتو شده در هنگام لیزر موهای زائد مورد پاکسازی قرار نگیرد و اشعه دستگاه حداقل 3 سانتیمتر از این نواحی نزدیک تر نشود.

آیا لیزر درمان قطعی برای رفع موهای زائد بدن است؟
شاید اینگونه بتوان گفت که خیر اما بهترین ، کم هزینه ترین و بلند مدت ترین روش برای رهایی از شر موهای زائد بدن است چرا که تاثیر آن بسته به ژنتیک افراد ، نوع پوست و رنگ آن و قدرت رشد موهای زائد در افراد که تحت کنترل هرمون های فرد است متفاوت بوده تاثیر آن نیز متفاوت است اما با تکرار آن بطور قطح موهای زائد افراد کم رنگ و ضعیف و رشد تعداد بسیار زیادی از آنها برای همیشه متوقف خواهد شد.

لیزر فول بادی چیست؟
بادی در زبان انگلیسی به معنی بدن و فول بادی یعنی تمامی قسمت های بدن. لیزر فول بادی نیز به معنی رفع موهای زائد کل نواحی بدن با استفاده از دستگاه لیزر می باشد چرا که برخی فقط از این روش برای از بین بردن موهای زائد صورت یا زیر بغل استفاده کرده و برخی برای دست ها ، پاها و کل بدن.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟
بسته به نوع پوست و رنگ مو انتخاب بهترین دستگاه برای هر فرد متفاوت بوده اما بطور کلی می توان الکساندریت و دیود الکس را بهترین و به روز ترین آنها دانست که برای افراد ایرانی مناسب بوده . نحوه عملکرد انواع دستگاه ها در ادامه همین مطلب آمده. همچنین کلینیک آلما از لیزر الکساندریت و دیود الکس در رشت استفاده می کند چرا که برخی موارد برای رفع دائمی نیاز است شما از دو روش مختلف استفاده کنید.

روش های جایگزین به جای لیزر برای رفع موهای زائد بدن چیست؟
روش های مختلفی برای رفع موهای زائد بدن وجود دارد که برخی از آنها سنتی و توسط خود شخص انجام می شود مانند تراشیدن با تیغ و ژیلت های متداول و روش های سنتی مانند موم درمانی و اپیلاسیون نیز جز روش های جایگزین می باشند. اما در همه آنها یا فقط مویی که رشد کره و از سطح پوست خارج شده اصلاح می گردد که به زودی مجددا نیاز به تکرار خواهد داشت و یا با روش هایی مانند استفاده از موم که موها را از ریشه خارج می کند ، شخص متحمل درد و کبودی زیاد در اثر کنده شدن موها و همچنین شاهد تقویت و ضخیم شدن موهای زائد خود خواهد بود و تنها روشی که بطور دائمی باعث تضعیف و از بین رفتن موهای زائد می گردد تا کنون استفاده از لیزر می باشد.

زمان مورد نیاز برای انجام لیزر کامل نواحی بدن چقدر است؟
معمولا زمان مورد نیاز برای انجام لیزر موهای زائد بصورت موضعی مانند زیر بغل یا صورت حدود 10 تا 15 دقیقه و برای فول بادی حدود 45 تا 60 دقیقه خواهد بود. نوع دستگاه و تخصص تکنسین نیز در این مورد تاثیر گذار بوده چرا که برخی دستگاه ها با پالس های بیشتر سطح پوشش بیشتر و سرعت انجام عمل بیشتری را دارند.

چرا با اینکه یک هفته پیش از لیزر برای رفع موهای زائد بدنم استفاده کردم ، هنوز این موها دارن رشد می کنن؟
ریزش موهای زائد بلافاصله پس از لیزر درمانی اتفاق نمی افتد و بطور معمول بین 10 تا 20 روز طول می کشد. درواقع در این مدت همچنان موها به رشد خود ادامه داده و به محض اینکه کمی رشد می کنند ، خود به خود ریزش کرده و از ریشه در می آیند.

آیا آفتاب گرفتن و یا برنزه کردن پوست بلا فاصله بعد از انجام لیزر موهای زائد بدن امکان پذیر است؟
انجام اعمالی که برای برنزه کردن پوست مورد استفاده قرار میگیرد نظیر سولاریوم یا روش های طبیعی مانند حمام آفتاب که باعث  تحریک پوست بدن می گردد بهتر است حداقل تا ده روز پس از انجام لیزر درمانی انجام ندهید چرا که در این زمان پوست شما حساس و تحریک پذیر است و ممکن است باعث سوختگی پوست بدن شما و یا ایجاد عارضه های دیگری گردد. بسیاری بلافاصله پس از لیزر موهای زائد در رشت به دلیل دسترسی به مناطق ساحلی اقدام به حمام افتاب میکنند که این موضوع سوختگی و مشکلات متعددی را برای ایشان بوجود می آورد.

چند جلسه لیزر برای رفع موهای زائد نیاز است؟
معمولا برای نواحی مختلف بدن متفاوت است و اگر خواهان دستیابی به نتیجه مطلوب و رفع کامل موهای زائد بدن هستید بین چهار تا هفت بار با فاصله زمانی 30 روز برای پوست صورت و 90 روز برای بدن مورد نیاز است که البته واکنش بدن با توجه به ویژگی های فردی در هر شخص متفاوت بوده و ممکن است در همان چهار جلسه به نتیجه دست یافته و بطور کلی موهای زائد از بین برود.

لیزر موهای زائد رشت

دستگاه های لیزر  چند نوع بوده و بهترین آنها کدام است
از آنجایی که مراکز مختلف با توجه به امکانات و دستگاه های موجود خود اطلاعات متفاوتی را به افراد ارائه می کنند این پرسش پیش می آید که چند نوع دستگاه لیزر وجود دارد و بهترین آنها کدام بوده و همچنین از کجا باید بفهمیم نوع آن کدام است؟ برای روشن شدن این موضوع در ادامه به معرفی چهار دستگاه اصلی لیزر موهای زائد یعنی لیزر روبی (RUBY LASER)، دیود  (DIODE LASER)، الکساندریت ( Alexandrite laser ) و ان دی یاگ (ND-YAG) پرداخته، مزایا و معایب هرکدام و روش کار آنها را مورد برسی قرار داده و همچنین روش IPL که یکی از روش های رایج و جایگزین لیزر است و در بسیاری از مراکز به اشتباه دستگاه لیزر نامیده می شود را نیز برسی خواهیم کرد.
لیزر روبی یا همان Ruby Laser
این روش در واقع اولین نوع دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد بوده و از آنجایی که مدت زمان زیادی از استفاده افراد از دستگاه روبی می گذرد و با برسی نتایج به عمل آمده در طول سالیان می توان یکی از ایمنی ترین و مناسب ترین روش ها و دستگاه در این زمینه آن را معرفی کرد اما در کنار آن به علت قدیمی بودن تکنولوژی مورد استفاده در آن امروزه کمتر از آن استفاده می شود و در رشت نیز امروزه به سختی می توان یک دستگاه لیزر روبی یافت. همچنین بطور کلی مزایا و معایب آن را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد.
مزایای دستگاه لیزر روبی
1. در دسترس بودن نتایج حاصله از آن در بلند مدت به علت قدمت این نوع تکنولوژی
2. احتمال سوختگی کمتر پوست به علت فاصله زیاد بین پالس های دستگاه روبی
3. استفاده از سیتم خنک کننده سطح پوست در هنگام استفاده
معایب دستگاه لیزر روبی
1. عدم کسب نتیجه مطلوب در پوست های تیره و موهای بور
2. به علت فاصله زیاد  پالس های ارسالی معمولا زمان درمان با دستگاه روبی طولانی تر بوده.
3. احتمال تیرگی پوست به علت قدیمی بودن تکنولوژی در آن وجود داشته.
4. سطح درمان بسیار کوچکتر نسبت به دستگاه های جدید و زیاد شدن زمان درمان
نمونه تصویر دستگاه لیزر روبی در عکس زیر قابل مشاهده است


لیزر دیود یا Diode leaser
دستگاه لیزر دیود یا دایود یکی از جدید ترین و بهترین دستگاه ها برای رفع موهای زائد با عمق نفوذ بیشتر و ماندگاری بیشتر تاثیر آن نسبت به لیزر روبی و دیگر دستگاه های قدیمی تر بوده و مهمترین مزیت آن استفاده از دیود با قابلیت تغییر طول موج بوده که باعث می شود از لیزر دیود بتوان برای انواع پوست با توجه به نوع نیاز به توان دستگاه ، تنظیمات لازم را انجام داده و بطور یکنواخت بر روی تمامی پوست ها کار نمی کند.
مزایای لیزر دیود
1. قابلیت استفاده در انواع رنگ پوست 
2. قابلیت استفاده و رفع موهای زائد تمامی نقاط بدن
3. زمان درمان بسیار سریع تر از نمونه دستگاه های قبلی
3. قابلیت تنظیم میزان جریان امواج دستگاه برای انواع پوست
5. احتمال بسیار کمتر آسیب دیدن سطح پوست
6. دستگاه لیزر دیود در مقایسه با تمامی دستگاه های دیگر بیشترین انتباق را با پوست افراد ایرانی داشته و تا کنون بهترین نتیجه را نسبت به دیگر دستگاه ها حاصل نموده.
معایب دستگاه لیزر دیود
1. به علت جدید بودن این دستگاه نتایج حاصله از استفاده بلند مدت آن در طول زمان در دسترس نیست.
2.درصورت بکارگیری ناشیانه از عوارض جانبی دستگاه لیزر دیود می توان به احتمال سوختگی و تیرگی تیرگی رنگ دانه های پوست اشاره کرد.
نمونه عکس دستگاه لیزر دیود یا همان دیودی در زیر قابل مشاهده است


لیزر الکساندریت یا Alexandrite laser
در واقع دستگاه لیزر الکساندریت یک نوع لیز جامد است که دارای عمق نفوذ کمتری نسبت نوع دیود یا دایوی بوده اما تاثیر بیشتری بر روی موهای بور و پوست های بسیار روشن داشته و علاوه بر آن احتمال سوختگی سطح پوست یا تیرگی در این نوع لیزر بسیار کمتر است. این گونه نیز می توان عنوان نمود که الکساندریت یکی از مدرن ترین و به علت استفاده از سنگ کانی کمیاب یکی از گرانقیمت ترین دستگاه های لیزر برای رفع موهای زائد با داشتن سطح درمان زیاد می باشد که کلینیک آلما از دستگاه الکساندریت و دایود الکس در رشت برای رفع موهای زائد بدن استفاده می کند.
مزایای دستگاه لیزر الکساندریت
1. استفاده از آن برای انواع رنگ پوست ( طیف روشن تا کمی سبزه )
2. سطح وسیع تر درمان نسبت به دیگر دستگاه ها که باعث کاهش زمان درمان می گردد.
3. احتمال سوختگی کمتر
4. تاثیر بیشتر بر روی موهای بور و ظریف ( اما همچنان بیشترین تاثیر الکساندریت بر روی پوست های روشن و موهای تیره می باشد)
معایب دستگاه الکساندریت
1.ممکن است نتایج مطلوبی در پوست های خیلی تیره حاصل نشود.
2. احتمال تغییر رنگ دانه ها کمی ( کمی روشن تر شدن پوست و یا برعکس کمی تیره شدن پوست) در الکساندریت وجود دارد.
نمونه عکس دستگاه الکساندریت در زیر قابل مشاهده است


دستگاه لیزر ان دی یاگ یا ND-YAG
به طور قطع می توان دستگاه لیزر ان دی یاگ nd - yag را یکی از به روز ترین و پیشرفته ترین دستگاه های لیزر برای پوست های تیره معرفی نمود که تاثیر بسزایی در رفع موهای زائد پوست های تیره دارد . در واقع فلسفه به وجود آمدن این دستگاه برای مردمان کشورهایی که پوست تیره داشته و با دستگاه های لیزر مشابه به نتایج مطلوب نمی رسیدند بوده و زیاد در کشور ایران کاربرد ندارد و در رشت یا کلینیک های زیبایی مناطق دیگر ایران به ندرت دیده می شود.
مزایای دستگاه لیزر ان دی یاگ
1. بهترین نتیجه و بهترین دستگاه لیزر برای پوست های برنزه و تیره
2. استفاده از تکنولوژی بسیار پیشرفته
3. سرعت عمل بالا و کاهش زمان درمان
معایب لیزر ان دی یاگ nd - yag
1- احنمال تغیرر رنگ دانه ها در پوست های تیره وجود دارد.
2. احتمال سوختگی سطح پوست نسبت به دیگر دستگاه های لیزر بیشتر است
3. نسبت به دیگر روش ها دارای درد نسبی بیشتری می باشد.
نمونه تصویر دستگاه لیزر ان دی یانگ در زیر قابل مشاهده است


رفع موهای زائد با دستگاه IPL یا IPLs
در واقع دستگاه ای پی ال یک دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد نبوده اما از آنجایی که عملکرد مشابه ای دارد بگونه ای که در خیلی موارد به اشتباه به عنوان لیزر درمانی برای رفع موهای زائد بدن معرفی می گردد در اینجا مورد برسی قرار گرفته اما در اصل تکنولوژی مورد استفاده در دستگاه ipl امواج نوری زنون بوده که باعث ضعیف شدن ریشه مو و جلوگیری از رشد مجدد آن می گردد اما کاملا با لیزر متفاوت است.
مزایای استفاده از دستگاه ipl برای رفع موهای زائد
1.هزینه های کمتر درمان با ipl به نسبت لیزر درمانی به دلیل قیمت کمتر دستگاه
2. امکان آسیب پوستی و سوختگی سطحی بسیار کمتر نسبت به لیزر درمانی
3. امکان انجام تمامی نواحی بدن با این روش
معایب رفع موهای زائد بدن با دستگاه IPL
1. اثر بخشی کمتر نسبت به لیزر و همچنین احتمال بیشتر رشد مجدد موهای زائد بدن
2. بیشتر بر روی پوست های روشن تاثیر گذار بوده و در پوست های تیره یا موهای بور تاثیر به سزایی ندارد
3. با آمدن دستگاه های پیشرفته دیودی ، دایود الکس و الکساندریت دیگر این روش زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد.
نمونه تصویر دستگاه IPL در زیر قابل مشاهده است.


تفاوت دستگاه دایود الکس با لیزر الکساندریت و دیود
سوالی که گاها از طرف عموم مطرح می شود این است که دستگاه لیزر دایود الکس چیست و یا الکساندریت و یا دستگاه دیودی چه تفاوتی دارد و آیا ترکیبی از هردو روش است؟ در پاسخ به این پرسش باید این گونه گفت که در واقع همانگونه که پیش تر توضیح داده شد دستگاه های دیودی با استفاده از یک دیود قابل تغییر توانایی تنطیم طول موج ها را داشته و درواقع دارای طول موجی بین 800 تا 810 بوده و دارای عمق نفوذ بیشتری نسبت به الکساندریت که با طول موج 750 کار می کند می باشد. اما از پایه و اساس نوع عملکرد این دو دستگاه با یکدیگر متفاوت بوده چرا که الکساندریت یک نوع لیزر جامد بوده که با سنگ کانی گرانقیمتی که در آن تعبیه شده کار می کند اما نوع دیودی یا دایودی در واقع به وسیله دیود نیه رسانا طول موج را تنطیم و ساطع می کند و امکان تلفیق این دو روش وجود نداشته و یا حداقل تا طمان نگارش این مطلب میسر نبوده ، حال در دستگاه لیزر دایود الکس با امکان تغییر و کاهش طول موج دستگاه دیودی از 800 به 750 امکان پذیر بوده که درواقع تمامی عملکرد و نتایج به همراه مزایا و معایب دستگاه دایو الکس کاملا مشابه و در دسته دستگاه لیزر دیودی یا دایود بوده اما به دلیل امکان پذیری تغییر طول موج آن به 750 و با کمی هوشمندی در انتخاب نام تجاری دستگاه از اسم دایود الکس استفاده شده و همین باعث گردیده که بسیاری تصور کنند این دستگاه ترکیبی از دو روش الکساندریت و دیدودی است . 

انجام خدمات لیزر موهای زائد بدن در رشت ، در کلینیک پوست و زیبایی آلما به وسیله پیشرفته ترین دستگاه های لیزر دایود الکس و الکساندرایت توسط متخصصین و تکنسین های مجرب با حضور پزشک متخصص پوست انجام می شود.جهت مشاوره رایگان و دریافت نوبت ویزیت برای لیزر موهای زائد با شماره 01333662196 تماص حاصل نمائید.

کلینیک زیبایی آلما در رشت


logo