انواع مشکلات پوست صورت

اشتراک گذاری :

از آنجایی که صورت افراد و پوست صورت حاوی اطلاعات شخصی زیادی از شما برای دیگران در اولین برخورد بوده که می تواند بطور مثال سن شما ، حالت روحی ، احساس فعلی ، زیبایی و حتی میزان بیخوابی شما را به دیگران در یک نگاه برساند ، توجه به سلامت پوست و جلوگیری از بیماری ها مشکلات شایع پوست صورت برای همه امری مهم و مورد توجه است.از آنجایی که گاها بنا به دلایل مختلفی این نوع مشکلات برای همه پیش می آید در ادامه لیستی از انواع مشکلات پوستی به همراه شرح مختصری از آنها اورده این تا بتوانید با مطالعه نشانه های آنها نسبت به درمان صحیح و سریع آنها اقدام نموده و یا از بروز آنها جلوگیری کنید.به این ترتیب همواره پوستی سالم و شاداب داشته و بهترین پیام را در باره خودتان به دیگران مخابره خواهید نمود.
 

شایع ترین مشکلات پوستی

برخی مشکلات پوستی بصورت دائمی نبوده و خیلی زود با کمی مراقبت بهبود یافته اما برخی دیگر شرایط جدی تر داشته که نیاز به درمان و مراقبت بیشتری داشته و حتی برخی از آنها جز موارد اورژانسی یا حتی نشانه بیماری های جدی دیگری می باشند که می بایست فرد تحت درمان قرار گیرد. از این رو شناخت انواع مشکلات پوستی برای درمان آن مهم بوده و می بایست بدانیم که با چه نوع عارضه ای روبرو هستیم. رایج ترین مشکلات پوستی در ادامه به همراه نشانه ها و راهکار های درمانی آنها آمده است.

سیاهی دور چشم
تیرگی و سیاهی دور چشم از جمله مواردی است که گاها برای افراد پیش می آید و جز مشکلاتی است که جای نگرانی نداشته و بخودی خود معمولا خوب می شود. دلیل آن معمولا کم خوابی ، خستگی ، عطسه زیاد ، مصرف سیگار و دخانیات و گاها کهولت سن و عوامل ژنتیکی است که با خواب مناسب و مصرف آب کافی تا حد زیادی برطرف می شود اما اگر این مورد بسیار طولانی باشد می بایست به پزشک مراجعه کرده تا از روشن کننده و کرم های مخصوص دور چشم استفاده نمائید. گاها ممکن است سیاهی دورچشم نشان از بیماری کبدی یا مشکلات کلیه ها باشد که می بایست برسی شود.همچنین در صفحه پوست دورچشم مطالب کاملی در این مورد وجود دارد.

دانه های سر سیاه
کک و مک
اگزما
خشکی پوست
حساسیت های پوستی
زونا
تبخال
آکنه
کهیر

کلینیک پوست و زیبایی آلما در رشت

مقالات مشابه


logo