جوش سر سیاه چیست و چطور درمان می شود

اشتراک گذاری :

جوش یا دانه های سرسیاه نام دشمن سلامتی پوست و زیبایی چهره بسیاری از افراد است که برای سالیان متمادی با آن جنگیده اند و در برخی موارد تا مرز پیروزی نیز پیش رفته اند اما بطور کامل موفق به شکست دادن این دشمن نشده اند.در این مطلب دلایل بوجود آمدن جوش های سرسیاه و راهکار های درمانی آن را برسی و بهترین ها را که احتمال نتیجه گرفتن آنها بسیار بیشتر از سایر موارد بوده را پیشنهاد داده ایم.

جوش سرسیاه چیست

جوش ها یا دانه های سرسیاه در واقع جوش های ریز با منافذ باز بوده که به دلیل تجمع چربی طبیعی پوست در این نقاط باعث جذب سلول های پوستی مرده و همچنین ذرات آلودگی معلق در هوا گردیده که در نهایت منجر به سیاه دیده شدن آنها می گردد. درمان دانه های سرسیاه از آنجایی اهمیت پیدا می کنند که بیشتر موارد در پوست صورت بخصوص روی پیشانی ، پوست بینی و روی گونه ها ظاهر می شوند و باعث کاهش زیبایی چهره افراد گردیده و از آن بدتر اینکه درمان و از بین بردن همیشگی آنها کارساده ای نیست بطوری که تمامی افرادی که با این عارضه روبرو هستند بطور قطع تا کنون چندین روش را برای درمان آن امتحان کرده اند و نتایج مختلفی را که گاها امید بخش بوده بدست آورده اند اما پس از مدت کوتاهی دانه های سرسیاه مجددا ظاهر شده اند.

درمان جوش های سرسیاه

برای درمان و خلاصی از دست جوش های سرسیاه راهکار های زیادی وجود دارد که اثر بخش ترین آنها را در ادامه با هم برسی خواهیم کرد. راهکارهایی که بسیاری از افراد مانند شما آنها را آزموده و نتایج بسیار خوبی بدست آورده اند که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می گردند.

پاکسازی و لایه برداری پوست
می توان گفت پاکسازی و لایه برداری پوست از بهترین ، ایمن ترین و کم هزینه ترین روش ها برای درمان جوش های سرسیاه بوده چرا که در این روش چربی پوست کنترل شده و لایه های مرده پوست برداشته می شود که در نتیجه آن تمیزی و بسته شدن منافذ باز که محل تجمع چربی ها و دلیل اصلی جذب آلودگی های محیطی بوده از بین می رود. شما ممکن است در ابتدا هر دو ماه یکبار و پس از سه مزتبه هر چهار تا شش ماه نیاز به پاکسازی و لایه برداری پوست داشته باشید.

کنترل چربی پوست
کنترل چربی پوست از روش هایست که در بهبود جوش های سرسیاه کمک شایانی می کند. شما می توانید با استفاده از آبلیمو به دلیل خاصیت اسیدی آن یا سرکه سیب صورت خود را شستشو دهید تا ضمن تمیز کردن و از بین بردن آلودگی های سطحی پوست ، چربی اظافی پوست خود را پاک کنید. این روش با تکرار موجب شفاف شدن پوست و از بین رفتن دانه های سرسیاه آن می گردد.دقت نمائید این کار را نباید زیاد تکرار کنید و برای آن می بایست یک بازه زمانی مانند هر دو روز یکبار در نظر بگیرید تا باعث از بین رفتن رطوبت طبیعی پوست شما نگردد.

کلینیک پوست و زیبایی آلما در رشت

مقالات مشابه

  • Michael Ethan

    ای دستت درد نکنه

    من فکر کردم درمان نداره اونام که میگفتن دوباره سرسیاه برمیگشتن بزرگترم میشدن دنبال یه راه مطمئن هر چند وقت گیر شده یکساله می‌گشتم که گفتید دستتون درد نکنه. هر چی دست نزنیم بهتره آدم باید خودشو از داخل پاکسازی کنه چیزای چرب نخوره چیزای گرم/طبع گرم مثل فلفل و قهوه/ نخوره. از خارج هم چربی پوست رو کنترل کنه. پس مداومت بدم هفته ای دو بار با لیمو در عرض چند ماه از بین میرن؟

  • Michael Ethan

    کلینیک زیبایی آلما

    سلام ، بله خیلی کمک کننده است ، مطمئنا جواب میگیرید. کلینیک زیبایی رشت - آلما


logo