منافذ باز پوست و روش های درمانی آن

اشتراک گذاری :

روزنه ها و منافذ موجود روی سطح پوست صورت و بدن افراد دارای وظایف حیاتی برای پوست بوده که مهمترین آنها دفع آلودگی ها و رساندن اکسیژن به پوست می باشد اما در برخی موارد بنا به دلایل مختلفی که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت این منافذ از حد طبیعی خود بزرگ تر شده در حدی که می توان با چشم و در نگاه اول آنها را روی پوست صورت بخصوص گونه ها و روی بینی دید که این امر باعث کاهش بسیار زیاد زیبایی صورت و پیر نشان دادن چهره افراد می گردد. در این مطلب کلینیک زیبایی آلما به دلایل و روش های درمانی منافذ باز پوست پرداخته است.

منافذ پوست چیست

روزنه های پوستی که باعث دفع چربی ها ، میکرب ها  و سموم از بدن می گردند را روزنه های پوستی می نامند که در حالت طبیعی با چشم به راحتی قابل مشاهده نیستند. همچنین این روزنه ها در اکسیژن رسانی به پوست و حفظ سلامت و شادابی پوست نقش موثری داشته و بصورت طبیعی در پوست همه افراد وجود دارد.می توان با پاکسازی پوست و رسیدگی بموقع از بزرگ شدن این روزنه ها و بروز بسیاری از آسیب های دیگر جلوگیری نمود.

مشکلات منافذ باز پوستی
در برخی موارد بنا به دلایل ژنتیکی ، عادات بد غذایی و تاثیر آب و هوای منطقه ای منافذ و روزنه های پوستی از حد استاندارد خود بزرگ تر و باعث ایجاد ناهمواری بر روی سطح پوست می گردند که تا حد زیادی زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار می دهد.

مهمترین دلایل بوجود آمدن منافذ باز پوستی

بطور خلاصه دلایل ژنتیکی و عادات غذایی و گاها عادات رفتاری ناصحیح با پوست باعث تغییر عملکرد و بگونه ای واکنش نشان دادن روزنه ها برای حفظ سلامتی پوست در شرایط نا مطلوب از جمله این دلایل می باشد همچنین برخی دیگر از عوامل موثر در بوجود آمدن این منافذ بزرگ پوست در ادامه آمده است.

نور خورشید و اشعه های مضر آن
ماندن بیش از حد در مقابل تابش نور خورشید که باعث فعالیت های بیشتر این روزنه ها برای آب رسانی و ترشع چربی می شود از جمله دلایل شایع آن بوده.

استفاده از لوازم آرایشی نا مرغوب یا آرایش بیش از حد
آرایش کردن بیش از حد و با لوازم آرایشی بی کیفیت ، مدت زیاد استفاده از لوازم آرایشی در طول روز ، پاک نکردن صحیح و تمیز آرایش قبل از خواب همگی می تواند باعث آسیب های جدی به پوست گردد که از جمله آنها بازشدن بیش از حد منافذ پوستی می باشد.

شستشوی نا صحیح صورت
شستشوی کم یا برعکس شستشوی بیش از حد صورت در طول شبانه روز ، استفاده از آب تصویه نشده برای شستشوی صورت و همچنین آب بیش از حد سرد یا بیش از حد گرم می تواند واکنش روزنه های پوستی را تغییر داده و باعث باز تر شدن آنها گردد.

جنس پوست
نوع جنس پوست افراد در اندازه رونه ها و منافذ پوستی آنها تاثیر گذار بوده و بطور طبیعی افرادی که دارای پوست چرب هستند بیشتر در معرض این عارضه قرار داشته و می بایست با روش هایی که در ادامه توضیح داده ایم میزان چربی پوست خود را کنترل کنند و بهتر است قبل از انتخاب صابون و مواد آرایشی نوع پوست صورت خود را بشناسید.

کلینیک پوست و زیبایی آلما در رشت

مقالات مشابه


logo