از بین بردن جای جوش صورت

اشتراک گذاری :

حتما برای شما نیز گاها پیش آمده وقتی یک روز صبح از خواب بیدار شده و در آینه به خود نگاه می کنید ناگهان با یک جوش بزرگ بر روی گونه و صورت خود مواجه شده باشید.عوامل متعددی در به وجود آمدن جوش بر روی پوست موثر بوده و خود جوش ها نیز دارای گونه های متععدی هستند که هرکدام دارای عمق نفوذ متفاوت و زمان بهبودی متفاوتی نیز می باشند.

رفع جای جوش

در برخی موارد خود جوش صورت خیلی زود بهبود یافته اما جای آن مانند یک زخم کوچک بر روی صورت تا مدتها باقی می ماند. جای جوش یا اثر آن نیز در موارد مختلف با یکدیگر متفاوت بوده و در برخی موارد مانند یک لکه سیاه و در برخی موارد مانند اثر سوختگی و یا حتی پس از بهبود کامل مانند یک فرو رفتگی کوچک بر روی گونه و صورت ممکن است باقی بماند. حال چگونه می توان روند بهبود جای جوش بر روی صورت را تسریع کرده و دیگر نشانی از آن بر روی صورت مان باقی نماند؟
بسته به نوع جوش و همچنین ویژگی های پوست شما ، تاثیر و جای جوش بر روی صورت افراد مختلف متفاوت و به دنبال آن روش های درمانی آن نیز متفاوت بوده . بطور مثال در برخی افراد با مصرف ویتامین و روش های درمانی خانگی که اکثر آنها در ادامه آمده ، بکلی جای جوش آنها رفع اما در برخی افراد که اثر آن عمیق تر . به شکل حفره های فرو رفته بر روی پوست وجود دارد نیازمند پاکسازی پوست و درمان های پزشکی باشد که این روش ها نیز در ادامه همین مطلب آمده اند.

درمان های خانگی برای رفع جای جوش

روش های درمانی ساده که اکثر آنها با استفاده از میوه و مواد خوراکی ساده برای رفع اثر جای جوش بکار می رود به درمان های خانگی شناخته می شوند که معمولا برای آسیب های سطحی و رفه اثر جوش معمولا کار ساز بوده و در کنار ساده بودن ، کم هزینه تر نیز می باشند. چند نمونه از متداول ترین آنها در ادامه آمده و در باره مزایای آنها نیز توضیح داده شده است.

1. استفاده از برش های خیار
برای شروع از ساده ترین و در دسترس ترین نوع درمان خانگی که برای همه در دسترس باشد شروع می کنیم. شاید باورتان نشود که خیار سرشار از مواد مورد نیاز پوست بوده که در درمان انواع مشکلات پوستی از جمله برای رفع اثر جای جوش بر روی صورت کاربرد داشته. شما می توانید از برش های خیار بر روی پوست صورت خود بطور مستقیم استفاده کرده و یا آب آن را گرفته و بر روی پوست خود بمالید. حداقل سه تا چهار ساعت صورت خود را نشوئید تا این روش تاثیر خود را بگذارد. فراموش نکنید در استفاده از برش یا آب خیار برای این منظور حداقل باید این کار را به مدت یک هفته تا ده روز بصورت منظم ادامه دهید و اولین تاثیر های آن پس از یک هفته نمایان می گردد.

درمان های پزشکی برای از بین بردن جای جوش

​​​​​ ​​​​  میکرونیدلینگ

از جمله درمان های راحت و بی دردسر و همچنین تاثیر گذار برای رفع جای جوش های عمقی با چاله های کوچک و زخم بر روی پوست استفاده از میکرونیدلینگ است . در این روش با استفاده از غلطک سوزن داری که بر روی پوست حرکت داده می شود دو عمل لایه برداری و جوانسازی پوست بطور همزان اتفاق افتاده و پس از لایه برداری سوزن ها باعث تحریک لایه های عمقی پوست برای تولید کالیژن شده که ترمیم و بازسازی پوست را برعهده دارد. میکرونیدلینگ و میکرو درم هر دو در این مورد موثر بوده و می توانید استفاده کنید.

کلینیک زیبایی آلما در رشت


logo