دلایل خارش پوست

اشتراک گذاری :

تقریبا می توان گفت تمامی افراد روی کره زمین خارش های موضعی را بارها تجربه کرده اند که در برخی موارد بسیار کم و با خارش اندک پوست ، این احساس از بین رفته و در برخی موارد دیگر خارش شدید تر و تا مدتها باقی مانده و به نوعی آزاردهنده و نیازمند درمان شده است.

انواع خارش پوست

خارش پوست در اکثر مواقع بصورت موضعی و در یک عضو بخصوص اتفاق می افد که دلایل مختلفی برای آن وجود داشته و جالب است بدانید همیشه خارش پوست بد نیست و در برخی مواقع برای بدن به دلیل تحریک لایه های پوست و گردش خون مفید نیز می باشد. در برخی موارد نیز خارش به صورت کلی و بطور مدام در نقاط مختلف بدن ظاهر می شود که در این مطلب به دلایل و راهکار های درمانی انواع آنها خواهیم پرداخت.

دلایل خارش پوست

دلایل بروز این حالت در بدن متفاوت بوده و ممکن است بر اثر حساسیت های پوستی ، نیش حشرات بخصوص پشه و یا حتی آثار درمان های پوستی مانند لیزر موهای زائد بدن و حتی استفاده از کرم و دارو های پزشکی یا آرایشی باشد که می بایست مانند هر درمانی قبل از اقدام به هرعملی ، دلیل بروز عارضه مشخص ، تا راهکار درمانی آن نیز به درستی انتخاب شود چرا که همیشه موضوع خارش پوست به این سادگی ها نیست و دربرخی موارد جز اعلائم بیماری هایی که در ادامه خواهد آمد می گردد که در این حالت نیازمند معاینه و درمان فوری می باشد.

خارش پوست بدن

خارش پوست به دلایل طبیعی

خارش های موضعی و با شدت کم گه گاها در اعضای مختلف بدن حس می شوند خارش های طبیعی بوده و به سادگی با لمس ناحیه مورد نظر از بین می روند. دلایل این نوع خارش ها واکنش های طبیعی بدن به عوامل متعددی مانند شرایط آب و هوایی ، گردش خون و این گونه موارد است. البته در صورتی که خارش شدید و در همه جای بدن باشد بگونه ای که زندگی شخص را مختل کرده و یا در ناحیه بخصوصی بصورت مداوم و همیشگی باشد ممکن است به دلایلی باشد که در ادامه توضیح خواهیم داد و نیازمند درمان باشد.

راهکار درمانی : برای درمان خارش پوست بصورت طبیعی نیازمند درمان خاصی نبوده و اگر دلیل آن به خاطر آلرژی یا خشکی پوست نباشد به راحتی رفع یا می توان با یک دوش حمام کار را تمام کرد. البته برای تاثیر بیشتر می توان در حمام مقداری سرکه سیب نیز به آب اضافه کرد .
 

کلینیک پوست و زیبایی آلما در رشت

مقالات مشابه


logo